ψυχοφάρμακα+δημόσιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    ψυχοφάρμακα+δημόσιο

    Παιδια,θα ήθελα να ρωτήσω,αν ξέρει καποιος πασχων που εργάζεται σε δημόσια υπηρεσία..
    Αν με καταγγελία,και εκκίνηση δικαστικής διαδικασίας,μπορει κάποιος να τεθει σε διαθεσιμότητα..με δεομένο ότι απέκρυψε και ειπε ψεματα σε επιτροπη,
    ευχαριστω
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Τί εννοείς \"ψέματα σε επιτροπή\" ;
    Μετείχε σε κάποια επιτροπή - ομάδα εργασίας ;
    ή κλήθηκε να καταθέσει ενώπιον επιτροπής που διερευνούσε κάποια υπόθεση ;
    εννοείς μήπως διαξαγωγή Ένορκης Διοικητικής Εξέτασης ;

  3. #3
    Καλημέρα!
    Εννοώ ,ψέματα,στην επιτροπή που τον εξετασε υγειονομικα και απο άποψη ψυχικής υγείας,..και τώρα διανύει περίοδο \'δόκιμου\'μέχρι να κλείσει 2ετία..
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    16
    Originally posted by deppy
    Καλημέρα!
    Εννοώ ,ψέματα,στην επιτροπή που τον εξετασε υγειονομικα και απο άποψη ψυχικής υγείας,..και τώρα διανύει περίοδο \'δόκιμου\'μέχρι να κλείσει 2ετία..
    καλησπέρα

    Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, εάν επιτρέπεται με τι αφορμή σε εξέτασαν ΄για την ψυχική σου υγεία? Γιατί εφόσον δεν επηρεάζει άμεσα το επάγγελμα, πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος. Εάν θέλεις στείλε προσωπικό μην ή u2u, ευχαριστώ εκ των προτέρων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Απο οτι καταλαβα deppy αναφερεσαι στον πρωην φιλος σου που πασχει ειπαμε απο κατι και παιρνει ψυχοφαρμακα?
    Τι θες να του κανεις καταγγελια οτι δεν ειναι ψυχικα υγιης?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    aaaaaa...γιατι Ντεπυ μου αν ειναι αυτο που λεει ο Κιπ...τοοτε καλα θα κανεισ να αφησεισ τον ανθρωπο στην ησυχεια του..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ακούστε το λοιπόν και αυτο!!!!
    -για να δείτε και τι τραβάνε η άλλη πλευρα,-εγω δηλαδηκαι οσοι σαν εμενα την πατανε -.και να μην ειστε μονοπλευροι-
    Ο κύριος,ειναι μηχανικός..!!!σε δημόσια υπηρεσία,και έχει ΤΣΜΕΔΕ ταμείο.....!!!!κατόπιν εορτης έμαθα-μεσω τριτου και μεσω εξυπνάδας μου-που δεν θαναι και μεγαλη για να την πατησω ετσι...-ότι ο κύριος ΝΤΡΕΠΟΤΑΝ,ακουστε ακουστε,ΝΤΡΕΠΟΤΑΝ,να πηγαίνει σε ΤΣΕΜΕΔΕ να του τα γράφουν,ακι πλήρωνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΙΑΤΡΙΚΑ-ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ απο την τσεπη του...για να μην τυχον και κυκλοφορησει σε κυκλο,τον ΜΕΓΑ κυκλο των ελληνων μηχανικων ότι ειναι ψυχωπαθης...!!!!
    Και απαιτουσε-εμεσα και μετα αμεσα-αυτος και η μαμα του να μπω και ΕΓΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ..γιατι θα επρεπε εγω να συντηρω το σπιτι..το ότι τελοσπαντων ονειρευομουν να κανουμε-ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ..να παντρευτουμε δηλαδη κτλ
    μπορω να υποθεσω ότι πιθανως να πληρωνε και των υπολοιπων τα φαρμακα,δεν ειμαι βεβαιη αλλα με σιγουρια,τα φαρμακα που βρηκα ηταν πολλα..και οι πασχοντες το λιγοτερο 3 ατην οικογενεια..
    ο θεος θα ανταμειψει τετια .αθικια..και τους ομοιους τους.ΔΕν εχω να πω τιποτα αλλο.
    Μαζευω τα συντριμια μου,και...ΨΑΧΝΩ ΔΟΥΛΙΑ..εφοσον την αλλη εφυγα γιατι ητνα ιδιωτικου τομεα και ο κυριος με ερωτες και αγαπες με επεισε οτι αλλιως δεν θα προχωραγαμε..οτι ηταν το μονο εμποδιο..
    ψαχνω δουλια γραφειου..αν ξερετε κατι στειλτε πμ.
    Ευχαριστω,και ναι ..υπηρξα ληλιθια..
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    deppy.. αυτο που πασ μαλλον να κανεισ ειναι εκδηκιτικο.. ο ανθρωποσ αν εκανε οτι εκανε το εκανε για τουσ λογουσ του,
    επειδη το θεμα εχει να κανει με την υγεια που ειναι ευαισθητο δεδομενο..και ειδικα με την ψυχικη υγεια... που αυτο κι αν ειναι ευαισθητο..

    Εκεινοσ εχει την δικαιολογια του φοβου και τησ ψυχικησ ασταθειασ..

    εσυ με την συμπεριφορα σου δειχνεισ χαμηλο επιπεδο..και εκδικιτικοτητα..κακια.. μη το κανεισ αυτο...κριμα ειναι.....θελεισ να σου το θεσω εγωιστικα? μην σπαταλεισε αλλο σε αυτη την υποθεση...κανε το για σενα..
    απλα προχωρα την ζωη σου... και τελοσ.. δεν υπαρχει λογοσ να υπαρχει περισσοτεροσ πονοσ..ενασ χωρισμοσ ειναι αρκετοσ πονοσ...

    ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπορει να κανω και λαθος για το σκοπο της deppy...αν ναι ζητω συγγνωμη αλλα μεσω ενος forum τι να καταλαβεις.
    Αλλα διαβασα ολα τα προηγουμενα ποστ καθως και μου φανηκε περιεργος ο τροπος που ρωταει...deppy τωρα καταλαβαινεις τουλαχιστον γιατι ειναι ευαισθητο το θεμα ψυχικης υγειας...α ναι και κατι ακομα δεν νομιζω κανεις να τον πειραξει απο την θεση του ας επαιρνε ολη την φαρμακοβιομηχανια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Κοιτάχτε,παρεξηγήθηκα.Απλά μια πληροφορία ζήτησα..
    Υπάρχουν καλύτερα πράγματα στην ζωή,απο το να κρατάς κακίες..
    Προχωράμε μπροστα,και η ζωη θα φέρει στον καθένα ότι είναι γραφτο..
    Σέβομαι τους ασθενέις,σίγουρα έχουν πολλά ελαφρυντικά..
    Αλλα..όσο είναι ενταγμένοι στο κοινωνικο σύνολο,και ψηφιζουν,δουλευουν,εμπλέκο νται σε σχέσεις..μας επηρεάζει και εμας η ψυχοπαθεια τους..
    Εσεις πιστεύετε ότι η ψυχική ασθένεια δικαιολογεί κα΄ποιον στο να κοροιδεύει και να εκμεταλλέυεται συνανθρώπους του,λόγω απωθημένων??
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εσεις πιστεύετε ότι η ψυχική ασθένεια δικαιολογεί κα΄ποιον στο να κοροιδεύει και να εκμεταλλέυεται συνανθρώπους του,λόγω απωθημένων??
    Οχι δεν τον δικαιολογει.Θα μπορουσε να δικαιολογηθει ομως ως ενα σημειο.
    Αλλα να προσθεσω οτι δεν το εχεις καταλαβει καλα...πες οτι εχουμε δυο σχιζοφρενεις,δυο διπολικους και δυο \"υγιεις\".
    Ποιος απο αυτους θα σου φερθει καλα?
    Αγνωστο...γιατι δεν εχει σχεση με την ασθενεια εχει σχεση με το ατομο και την συγκεκριμενη προσωπικοτητα που εχει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Εγώ είμαι πάσχουσα που εργάζεται σε δημόσια υπηρεσία.
    Η ασθένειά μου εκδηλώθηκε μετά από δύο χρόνια εργασίας.
    Ο μισθός μου είναι το μοναδικό εισόδημά μου. Υφίσταμαι χλευασμό καθημερινά όχι για την ψυχική ασθένεια (σαν φυσιολογικός άνθρωπος λειτουργώ εξάλλου) αλλά για προσωπικά θέματα (κυρίως για θέματα σεξουαλικής ζωής και φτώχειας). Τον τελευταίο καιρό η κατάσταση μου έχει δημιουργήσει σωματικά προβλήματα. Ως και με κόκκινα μάτια ξύπνησα λόγω ενδροκρανιακής πίεσης από αυτά που άκουγα την προηγούμενη ημέρα. Θα ήθελα να κάνω άμεση καταγγελία γιατί πιστεύω ότι έχω πέσει θύμα παραβίασης προσωπικών δεδομένων. Ο δικός μου λόγος πιστεύω θα έχει και αυτός βαρύτητα και όχι ο λόγος διαφόρων που επιμένουν περί φαντασίας και τρέλλας.
    Θα καταγγείλεις κάποιον λόγω των απωθημένων του? Και πως εκμεταλλεύεται δηλαδή και κοροϊδεύει? Μήπως αυτά δεν τα κάνει και ένας φυσιολογικός άνθρωπος?
    Αν έχει στην κατοχή του όπλο, κουβαλάει μαχαίρια, απειλεί τις ζωές των άλλων, έχει επιτεθεί σε συναδέλφους (όχι λεκτικά) νομίζω ότι θα μπορούσε να γίνει καταγγελία δεδομένου και του ιστορικού ψυχικής ασθένειας.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    κάτσε ρε φιλενάδα genesis δεν αντελήφθει σε τί είσαι πάσχουσα. και σε ό,τι και να είσαι, αφού έχεις ψυχίατρο να σε παρακολουθεί, που πιστεύω να έχεις δηλαδή. τότε θα ξεπεράσεις σιγά σιγά τα ψυχοσωματικά σου και θα έχεις την αντίστοιχη θεραπεία σου. όσο για τον χλευασμό που υφίστασαι; ναι προσπαθώ να καταλάβω. να σε νιώσω όχι. πολέμησε το με τον ψυχίατρο σου. όχι μόνη σου.

    deppy δεν κατάλαβα αν αφορά δικό σου θέμα, εσένα δηλαδή, αν είσαι εσύ αυτό το ατομο που εμπλέκεται. ειδαλλιώς το θεωρώ κουτσομπολιό και κατιναριό να σε απασχολεί κάποιος άλλος τόσο βαθυά.
    εφόσον κάποιος είναι ψυχικά πάσχων, έχει τον ψυχίατρο του. δεν θα γίνεις εσύ αυτή που θα βοηθήσει. δεν θα γίνουμε όλοι ξαφνικά ειδήμωνες να βοηθήσουμε. η βοήθεια που μπορεί να παρέχει ο κάθε ένας μας σε κάποιον άλλον είναι η παρέα, και ως εκεί. μετά θα υπάρξουνε προβλήματα και από τις δύο μεριές. και στο λέω με σιγουριά.

    BNW24 σε φαντάζομαι μπροστά σε ένα ταμίο δημόσιας υπηρεσίας να βλέπεις τον δημόσιο υπάλληλο με την φραπεδιά το τσιγάρο και να βράζεις. πωωωω καλά πες μου, πείτε μου, βάζεις τα γέλια μετά ή όχι;
    εγώ προσωπικά κρυφογελάω. πάντως μου έφτιαξες την διάθεση. ήτανε τόσο αυθόρμητο συνάμα αληθινό αυτό που έγραψες,
    σε φιλώ βρε!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    ειδαλλιώς το θεωρώ κουτσομπολιό και κατιναριό να σε απασχολεί κάποιος άλλος τόσο βαθυά.
    Eντυπωσιάστηκα με την φράση. Πράγματι τους αποσχολεί βαθιά, στην δική μου περίπτωση, η ύπαρξη ή η έλλειψη σεξουαλικής ζωής σε συνδυασμό με την φτώχεια.
    Έχω ξαναγράψει στο forum.
    Μπορώ να κάνω καταγγελία κατά συγκεκριμένου ατόμου (γνωστού και στην οικογένειά μου) με το οποίο είχα \"σχέση\" προ ετών και με το οποίο δεν έχω επικοινωνήσει έκτοτε. Μάλιστα \"κάτι\" έλαβε χώρα σε χώρο του υπουργείου δημόσιας τάξης. Αν τον παγίδευσαν για να τον υποβιβάσουν εγώ δεν δικαιούμαι να το έχω μάθει? Αν η οικογένεια και ο περίγυρος θέλησε να το κρατήσει κρυφό πετώντας σπόντες όμως χρόνια τώρα, κάποιο ψυχικό αντίκτυπο δεν θα είχε κάτι τέτοιο?
    Ούτε φαντάζομαι διάφορα για να δικαιολογήσω την κατάστασή μου ούτε είχα σκοπό να σκοτώσω τον εαυτό μου με φαντασίες. Μήπως είναι επίκτητη ψυχασθένεια η περίπτωσή μου?
    (πολλοί τελευταία κατέληξαν στον ψυχίατρο από DVD).

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Genesis μου..δεν μπορεισ να απευθυνθεισ στον διευθυντη τησ υπηρεσιασ για να κλεισει καποια στοματα?να τουσ βαλει χερι να μην σε κακοποιουν λεκτικα?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •