Pramital/lexotanil - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    το ότι θα είναι η N1 ασθένεια δεν σημαίνει ότι αυτο θα είναι από τα αντικαταθλιπτικά χάπια...
    ι...!
    Δεν ειπα κατι τετοιο , αλλα ταντικαταθλιπτικα ειναι αναποτελεστικα απλως ...........μεχρι κι ο γιατρος μου το παραδεχεται .......

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    α
    με αυτά που λες κανεις τους ανθρώπους να αποφύγουνε τα φάρμακα λες και είναι κάτι το τρομερό... να μου έλεγες για αντιψυχωσικά να πω μακριά... αλλα για αντικαταθλιπτικά? ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ??
    ...!
    Αμα εχεις ψυχωση , τι θα παρεις , ασπιρινες ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Επειδη ειμαι 55 , και εχω 15 χρονια εμπειρια με αντικαταθλιπτικα, επετρεψε μου ναχω μια πιο βαρυνουσα γνωμη , εχεις πολαααα να μαθεις ακομα ..............
    επέτρεψε μου να πω πως ο κάθε οργανισμός είναι εντελώς διαφορετικός... το ότι είχες άσχημη εμπειρία από αντικαταθλιπτικά δεν σημαίνει ότι θα έχει και κάποιος άλλος...

    εγώ το μονο που ξέρω είναι ότι έχω κάψει πολλά εγκεφαλικά κύτταρα γιατί έχω αμνησία.. και γνωρίζω ότι είναι από το cipralex αλλα δεν με πειράζει και ας ξεχνάω συνεχεια...!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αμα εχεις ψυχωση , τι θα παρεις , ασπιρινες ?
    για την ψύχωση ύπαρxει αποτελεσματική θεραπεία η οποια δεν μου επιτρέπεται να την αναφέρω δημοσια... :)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    επέτρεψε μου να πω πως ο κάθε οργανισμός είναι εντελώς διαφορετικός... το ότι είχες άσχημη εμπειρία από αντικαταθλιπτικά δεν σημαίνει ότι θα έχει και κάποιος άλλος...
    ..!
    Kαλε δεν εχω ασχημη εμπειρια , απλα δεν κανουν δουλεια ταντικαταθλιπτικα , αμα δεν βαλεις το χερακι σου , δεν γινεσαι καλαμε χαπια μονον , ολοι το λενε ......καμμια φορα , στις αρχες ( μουχει τυχει ) αμα σε ' πιασει' ενα αντικαταθλιπτικο , για καποιο διαστημα εσαι καλα , μετα ομως , σε ριχνει στην συντηρηση ........στα 3 χρονια πουμαι δω , εισαι ο μονος που μιλαει με τετοιο ενθουσιασμο για ταντικαταθλιπτικα !!!!!!
    και αμα ξερεις ΚΑΙ την θεραπεια για την ψυχωση , δεν την γραφεις να σωσεις παθοντες ? εισαι ο μονος παγκοσμιως που γνωριζει αποτελεσματικη θεραπεια για την ψυχωση , και δεν σου επιτρεπεται νατην πεις ?

    μακαρι βεβαια ναχεις βρει την ακρη , και να ξεμπλεξεις με την κτθλψη μια ωρα αρχιτερα .......
    Last edited by Macgyver; 08-12-2016 at 07:29.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Καλημέρα βρε παιδιά θα συμφωνήσω ότι μόνο με τα φάρμακα δεν βρίσκεις άκρη πρέπει να δουλέχεις και με ψυχοθεραπεία σήμερα θα ξεκινήσω την αγωγή και ο θεός βοηθός αχαχα Καλές γιορτές να έχουμε
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Καλημέρα βρε παιδιά θα συμφωνήσω ότι μόνο με τα φάρμακα δεν βρίσκεις άκρη πρέπει να δουλέχεις και με ψυχοθεραπεία σήμερα θα ξεκινήσω την αγωγή και ο θεός βοηθός αχαχα Καλές γιορτές να έχουμε
    Kαλημερα ......η καλυτερη λυση , φαρμακα με ψυχοθεραπεια , καλη τυχη ......

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχω δοκιμασει 5 διαφορετικα αντικαταθλιπτικα.μονο 1 με επιασε αλλα με παρενεργεια πολυ υπνο.
    για μενα η καλυτερη λυση κατα της καταθλιψης ειναι το φαρμακο μαζι με γυμναστικη.
    ψυχοθεραπεια για καταθλιψη δεν εχω κανει.κανω ψυχοθεραπεια για αλλα πραγματα.
    παντως στον καθενα λειτουργει διαφορετικα το καθε φαρμακα.εμενα με πιανει το ταδε εσενα καποιο αλλο.γινεσαι λιγο πειραματοζωο μεχρι να βρεις τι σου ταιριαζει αλλα δε γινεται κι αλλιως.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Ευχαριστώ Macgyver να σαι καλά εδώ μιλάμε για τρομερό άγχος δεν τα πήρα τελικά σημέρα πάω να κάνω το βήμα αλλά δειλιαζω
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    νομίζω ότι οι περισσότεροι που παίρνουμε φάρμακα είχαμε καποιο φόβο και έχουμε αν προκειται να κανουμε καποια αλλαγή. Προσωπικά έχω διακόψει φάρμακα γιατί δεν αισθανόμουν σιγουρος για την αλλαγή που θα εκανα. Αν όμως δεν δοκιμασουμε εστω για λίγο πως θα ξέρουμε αν μπορεί να μας βοηθήσει ένα φάρμακο;
    Το lexotanil πάντως (οπως και όλες οι βενζοδιαζεπίνες) δεν είναι φάρμακο για καθημερινή χρήση οπότε τι σε ανησυχεί; ...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Φοβάμαι τις παρενέργειες περισσότερο του αντικαταθλιπτικου
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Φοβάμαι τις παρενέργειες περισσότερο του αντικαταθλιπτικου
    Tαχω παρει ολα ταντικαταθλιπτικα , μονη παρενεργεια ειναι μειωμενη λιμπιντο , στο ρεμερον πολυ ορεξη για φαι , στο εφεξορ και cymbalta δοισκιλιοτης , στο σεροξατ υπνηλια , σε ολα ταλλα δεν παρατηρησα κατι , μην κωλυσιεργεις a+b , με τοσο πολυ αγχος , νομιζω .....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Φοβάμαι τις παρενέργειες περισσότερο του αντικαταθλιπτικου
    καταλαβαίνω και σε εμενα εχει συμβει.Οτι διαβαζεις πάντως δεν σημαίνει και ότι θα το πάθεις κιόλας εκτος και αν ανησυχείς για κατι πολύ συγκεκριμένο οπότε συζήτα το με το γιατρό για εναλλακτικές. Αν ισχυαν ολα οσα γραφουν τα φυλλάδια χρήσης ουτε depon δεν θα παίρναμε. Πάντως αν ψαξεις εδώ μέσα μπορείς να βρεις τέτοιες.Ρωτα και τα μελη σε pm και θα σου πουν.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    για την ψύχωση ύπαρxει αποτελεσματική θεραπεία η οποια δεν μου επιτρέπεται να την αναφέρω δημοσια... :)
    Θέλω να μάθω αν γίνεται την θεραπεία
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Πιο Πολύ φοβάμαι την παρενέργεια που λέει ότι μπορεί να έχω τάσεις αυτοκτονίας αυτό με φοβιζει αρκετα
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Minitram+pramital
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 22
    Last Post: 04-12-2015, 13:06
  2. Pramital 20mg αποψεις
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2015, 19:15
  3. lexotanil??
    By kaity in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 04-02-2012, 22:35
  4. lexotanil k provlimata sto sex
    By ernesto_che in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 08-09-2010, 14:42
  5. lexotanil
    By gamder11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 19-01-2009, 15:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •