Pramital/lexotanil - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Πιο Πολύ φοβάμαι την παρενέργεια που λέει ότι μπορεί να έχω τάσεις αυτοκτονίας αυτό με φοβιζει αρκετα
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. (μη ακριβείς πληροφορίες)
    Last edited by Aeon; 12-12-2016 at 16:08.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Τέτοια λέγε μου Καλημέρα
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    δεν θα έχεις τάσης αυτοκτονίας... αν είναι δυνατόν....

    Macgyver συγγνώμη κιόλας αλλα επειδή έχεις εμπειρίες από χρονια που έπαιρνες αντικαταθλιπτικά θα σου ξαναπώ πως σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά... δεν με νοιάζει τι λέει ο γιατρός σου και αν παραδέχεται ότι τα αντικαταθλιπτικά είναι μούφα.. εγώ σωθικά και είμαι ευτυχισμένος... χωρίς καν να κάνω ψυχοθεραπεία... μπορώ να μιλάω με τόση χαρά για τα αντικαταθλιπτικά γιατί με βοηθήσανε να γίνω άλλος άνθρωπος...!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    ΤΟ πηρα και τώρα τρέμω από το άγχος μην πάθω κατι
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    ΤΟ πηρα και τώρα τρέμω από το άγχος μην πάθω κατι
    να μην αγχώνεσαι γιατί τίποτα απόλυτος δεν θα πάθεις...

    μονο από την ίδια σου μπορεί να δημιουργήσεις κρίσης πανικού... οποτε χαλάρωσε και μην σκέφτεσαι ότι πήρες φάρμακο... σκέψου θετικά... και θα δεις ότι όλα θα πάνε τέλεια...! :)

    να το παίρνεις καθημερινά δεν έχει σημασία τι ώρα το παίρνεις.. αυτό κάνει δράση για 24ώρες

    αν δεις με τον καιρό ότι σου δημιουργεί μια χαλάρωση και υπνηλία τότε μπορείς να το παίρνεις βραδυ..

    εγώ πριν τον ύπνο το περνώ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    εισαι οκ? :)

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν θα έχεις τάσης αυτοκτονίας... αν είναι δυνατόν....

    Macgyver συγγνώμη κιόλας αλλα επειδή έχεις εμπειρίες από χρονια που έπαιρνες αντικαταθλιπτικά θα σου ξαναπώ πως σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά... δεν με νοιάζει τι λέει ο γιατρός σου και αν παραδέχεται ότι τα αντικαταθλιπτικά είναι μούφα.. εγώ σωθικά και είμαι ευτυχισμένος... χωρίς καν να κάνω ψυχοθεραπεία... μπορώ να μιλάω με τόση χαρά για τα αντικαταθλιπτικά γιατί με βοηθήσανε να γίνω άλλος άνθρωπος...!
    χωρις να θελω να παρω την θεση κανενος, αλλα απο προσωπικη μου διαπιστωση και μονο, οντως τα αντικαταθλιπτικα δεν κανουν και πολλα..... απο εκει και περα αν καποιος ειναι καλυμμενος απο αυτα, δεν εχω καποιο λογο αντιλογιας πανω σε αυτο.... Εξαλλου, στην ηπια καταθλιψη θεωρω πως ειναι σωτηρια φαρμακα, διαφορετικα κουβεντα να εχουμε................... Ταπεινα η γνωμη μου, ευχαριστω!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον είμαι καλύτερα τώρα απλά μου έχει γίνει εμμονή ιδέα μήπως θελήσω να βλάψω τον εαυτό μου ενώ δεν το θέλω σαν ιδεοληψι α αν μου συμβεί κάτι τέτοιο πως θα καταλάβω αν είναι ο ο φόβος μου η αν όντως κάτι τρέχει?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον είμαι καλύτερα τώρα απλά μου έχει γίνει εμμονή ιδέα μήπως θελήσω να βλάψω τον εαυτό μου ενώ δεν το θέλω σαν ιδεοληψι α αν μου συμβεί κάτι τέτοιο πως θα καταλάβω αν είναι ο ο φόβος μου η αν όντως κάτι τρέχει?
    είχες θέμα με ιδεοληψίες?

    αν και δεν νομίζω να σου συμβεί κάτι τέτοιο.. είναι μικρό το ποσοστό που ίσος να επιδεινώσει την τρέχουσα κατάσταση στην αρχή τις θεραπείας.. γιαυτο και η γιατροί δίνουνε και ελαφριά ηρεμιστικά για την αρχή για να μην σου συμβεί κάτι τέτοιο.. που και πάλι σου λέω θα το καταλάβεις αν κάτι τρέχει πραγματικά.. μην σε ανήσυχη αυτο και μην σκέφτεσαι αρνητικά.. όλα θα πάνε καλά.. δώσε χρόνο στην θεραπεία σου και μην τα κόψεις απότομα, από τον φόβο σου.. θα δεις ότι θα έρθει η μέρα που θα βελτιωθεί η διάθεση σου.. θα είσαι και πάλι χαρούμενη χωρίς άγχος στην ζωή σου...! :)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    χωρις να θελω να παρω την θεση κανενος, αλλα απο προσωπικη μου διαπιστωση και μονο, οντως τα αντικαταθλιπτικα δεν κανουν και πολλα..... απο εκει και περα αν καποιος ειναι καλυμμενος απο αυτα, δεν εχω καποιο λογο αντιλογιας πανω σε αυτο.... Εξαλλου, στην ηπια καταθλιψη θεωρω πως ειναι σωτηρια φαρμακα, διαφορετικα κουβεντα να εχουμε................... Ταπεινα η γνωμη μου, ευχαριστω!
    εδώ θέλω να σημειώσω πως δεν τα πήρα για την κατάθλιψη.. ποτε μου δεν είχα σοβαρή κατάθλιψη... για της κρίσης πανικού τα πήρα.. και το ιδψ.. η ιδεοληψίες εξαφανίστηκαν εντελώς... η κρίσης πανικού μονο σε περίοδο στεναχώριας η εντονου άγχους που υπαρxει λόγος θα με πιάσουνε...

    ίσως υπάρχουνε μέρες που ναι δεν θα νιώσω καλά αλλα δεν χρειάστηκε να πάρω ηρεμιστικό για να χαλαρώσω γιατί και σε αυτή την περίπτωση τα αντικαταθλιπτικά με βοηθήσανε να σκέφτομαι πιο σωστά και να ξεπερνάω της κρίσης πανικού...!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post

    Macgyver συγγνώμη κιόλας αλλα επειδή έχεις εμπειρίες από χρονια που έπαιρνες αντικαταθλιπτικά θα σου ξαναπώ πως σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά... δεν με νοιάζει τι λέει ο γιατρός σου και αν παραδέχεται ότι τα αντικαταθλιπτικά είναι μούφα.. εγώ σωθικά και είμαι ευτυχισμένος... χωρίς καν να κάνω ψυχοθεραπεία... μπορώ να μιλάω με τόση χαρά για τα αντικαταθλιπτικά γιατί με βοηθήσανε να γίνω άλλος άνθρωπος...!

    Ε , παιρνε τα , αμα σου κανουν καλο , γιατι οχι , εμενα δεν μου κανουν τιποτα .................οτι σου πει ο γιατρος σου ........εγω μπορω κι διαμορφωνω την δικη μου γνωμη .....και κρισεις πανικου , δεν εχω , μονο κτθλψη, οποτε μιλαμε για δυο διαφορετικες ασθενειες ......στις κρισεις πανικου , ειναι αποτελεσματικα ..... το αντικαταθλιπτικο φαρμακο, δεν εχει εφευρεθει ακομη , δυστυχως ,αλλιως εδω θαμαστε ?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Καλημερα παιδιά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική εννοείτε και εγώ δεν έχω κατάθλιψη αλλά γαδ το μόνο σίγουρο είναι ότι νιώθω καλύτερα λόγω των αγχολυτικων δεν έχω τόσο άγχος αυτή την συνέχη ανησυχία Άκη τώρα που μπήκα στο χώρο θα χορέψω δεν έχω και άλλη επιλογή ελπίζω να με βοηθήσουν Άκη εεσύ παίρνεις ακόμα αντικαταθλιπτικα?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Καλημερα παιδιά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική εννοείτε και εγώ δεν έχω κατάθλιψη αλλά γαδ το μόνο σίγουρο είναι ότι νιώθω καλύτερα λόγω των αγχολυτικων δεν έχω τόσο άγχος αυτή την συνέχη ανησυχία Άκη τώρα που μπήκα στο χώρο θα χορέψω δεν έχω και άλλη επιλογή ελπίζω να με βοηθήσουν Άκη εεσύ παίρνεις ακόμα αντικαταθλιπτικα?
    φυσικά και περνώ ακόμα... κοντά στα 5χρονια τα περνώ... αλλα θα τα σταματήσω σιγά-σιγά με τον καιρό μόλις ρυθμιστή εντελώς ο θυροειδής μου... αλλο θεμα αυτο.. :P

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Καταλάβα ποια περνεις εσυ?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Καταλάβα ποια περνεις εσυ?
    cipralex περνω τωρα.. πριν επερνα seropram pou ειναι ιδιο με το premital

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Minitram+pramital
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 22
    Last Post: 04-12-2015, 13:06
  2. Pramital 20mg αποψεις
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2015, 19:15
  3. lexotanil??
    By kaity in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 04-02-2012, 22:35
  4. lexotanil k provlimata sto sex
    By ernesto_che in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 08-09-2010, 14:42
  5. lexotanil
    By gamder11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 19-01-2009, 15:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •