32 μερες με ladose.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 130
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    παντα με πιανει το λαντοζ μακ μου..
    τωρα αυτη τη φορα να δουμε τι θα κανει, ακομα δεν εχει φτασει στο πικ του παντως.
    αλλα εχτες ξαφνικα ενιωσα μια γαληνη....ενα συναισθημα που ενιωθα λες κ ειμαι αφρος..κ ενιωσα συγκινηση απο το ποσο ομορφα ενιωσα...μετα απο κατι ωρες οκ εφυγε αυτο...
    ρολερ κοστερ η φαση ειναι τωρα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Παντως , τυχερη εισαι που σε πιανει τοσο καλα ενα αντικαταθλιπτικο , μακαρι να μεπιανε κι μενα καποιο ετσι .......ολα ξωφαλτσα με πιανουν ....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε συ με πιανει κ η χαμηλη δοση..δλδ των 20. κ του γιατρου του εχει κανει εντυπωση.
    δεν ξερω γιατι.ενω εχω βαρια γενικευμενη μου λεει κ ο ιδιος, δεν ειναι ηπια ΓΑΔ. αμεσως με πιανει.
    μηπως επειδη πιστευω πολυ σε αυτο?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Πρωτη μου μερα στο λαντοζ ...! Πηρα μισο χαπι . Ελπιζω να με πιασει η παρενεργεια με την ανορεξια .Αντε καλη υπομονη.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    anxious να σε ρωτησω εσενα, γενικα επειδη ειναι ενα φαρμακο που δινει ενεργεια, ''εξιταρει'' γενικα θα ελεγα, στην αρχη μηπως σε δημιουργησε αγχος? Βασικα, εγω εχω ενα θεμα με το αγχος μου, αλλα δεν ειμαι παντα σε θεση να ξερω αν το προκαλει το αντικαταθλιπτικο ή η καταθλιψη....Και στις οδηγιες του συγκεκριμενου, αλλα και οχι μονο, αναγραφει σαν παρενεργεια αγχος-ανησυχια.... Τι λες θα με περασει? Ενιωσες γαληνια? Εγω εχω να αισθανθω ετσι πολυ καιρο...την τελευταια φορα ηταν, οταν ημουν το καλοκαιρι στην παραλια και ακουγα το κυμα να σκαει στην ακτη....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Να κάνω μια ερώτηση ως νέα στο κλαμπ με τα φάρμακα όταν λέτε με πιάνει το αντικαταθλιπτικο τι εννοείτε δηλαδή πως πρεπειδή να νιώσεις για να κατα λάβεις ότι σε έχει πιάσει?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    το cipralex μου έχει βάλει αρκετά κιλά... +ότι με τον θυροειδή δεν λέει να τα χάσω εύκολα... νομίζω πρέπει να αλλάξω άμεσα το cipralex με ladose..

    απλά τρέμω λίγο επειδή είχα πολύ άσχημη εμπειρία από zoloft των 50mg είχα ασταμάτητη ταχυκαρδία για 24 ώρες και ένιωθα το σώμα μου πολύ τσίτα ήτανε μια περίεργη φάση λες και είχα πάρει ecstasy

    όταν πέρασε η δράση του φαρμάκου έκανα 40 πυρετό και δεν μπορούσα να κουνηθώ..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    Να κάνω μια ερώτηση ως νέα στο κλαμπ με τα φάρμακα όταν λέτε με πιάνει το αντικαταθλιπτικο τι εννοείτε δηλαδή πως πρεπειδή να νιώσεις για να κατα λάβεις ότι σε έχει πιάσει?
    όταν σε πιάσει θα δεις ότι είσαι πιο ήρεμη σκέφτεσαι πιο καθαρά και δεν αγχώνεσαι για το παραμικρό λόγο...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι menis..το ladose φερνει υπερβολικο στρες,γιγαντιο σε μενα τουλαχιστον.
    σαν να εχω παρει εκστασυ..κ νιωθω αβολα, η μια σκεψη πανω στην αλλη..μια τσιτα απιστευτη..γι αυτο πανω το συνδυαζουμε με αγχολυτικο στην αρχη.
    παντως ακομα δεν με εχει πιασει κανονικα...νιωθω καπως μη καθαρη την σκεψη μου..
    εχει δρομο ακομα η φαση.
    πολυ αργο χαπι παντως.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Anxious μήπως χρεικάζείσαι άλλη αγωγή?έχεις μιλήσει στον γιατρο σου?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ξερω αν χρειαζομαι αλλη αγωγη..συνηθως αν δεν κλεισεις 50-60 μερες με λαντοζ δεν μπορεις να εχεις αποψη..αν διαβασετε ξενα sites που ειναι λεπτομερη...λεει παντα οτι θελει 7-8 εβδομαδες το prozac και οντως οσοι μιλουν δεν νιωθουν καλυτερα πριν την 6η εβδομαδα..εγω δεν εχω κλεισει ακομα την 6η εβδομαδα.. τωρα την διανυω..οποτε ακομα δεν εχω εικονα για το τι κανει το φαρμακο.
    οτι εχω καλυτερεψει ναι σιγουρα εχει συμβει αλλα ακομα το φαρμακο χτιζει επιπεδα..ειναι πολυ αργο το λαντοζ.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Εσύ ξέρεις γλυκιά μου εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο η απροσωποποιηση φεύγει με τα αντικαταθλιπτικα?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ναι menis..το ladose φερνει υπερβολικο στρες,γιγαντιο σε μενα τουλαχιστον.
    σαν να εχω παρει εκστασυ..κ νιωθω αβολα, η μια σκεψη πανω στην αλλη..μια τσιτα απιστευτη..γι αυτο πανω το συνδυαζουμε με αγχολυτικο στην αρχη.
    παντως ακομα δεν με εχει πιασει κανονικα...νιωθω καπως μη καθαρη την σκεψη μου..
    εχει δρομο ακομα η φαση.
    πολυ αργο χαπι παντως.
    και δεν σου αρέσει αυτή η αίσθηση σαν να έχεις πάρει ecstacy? εγώ χαρά θα έκανα αν είχα τόσο ενέργεια :D

    πέρα από την πλακα αυτο είναι ότι πιο τέλειο στα αντικαταθλιπτικά η αίσθηση τσίτας... ένα πράγμα που σου έρχεται ώρες ώρες να τα διάλυσης όλα...! προσωπικά έχω υπερβολικά νεύρα αν κάποιος με ενόχληση... σε σχέση με πριν ξεκινήσω θεραπεία με αντικαταθλιπτικά...

    όχι σε σημείο να χάσω τον έλεγχο αλλα ότι βρω μπροστά μου θα το σπάσω για να ξεσπάσω :P

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by a+b View Post
    η απροσωποποιηση φεύγει με τα αντικαταθλιπτικα?
    το είχες και πιο πριν το θέμα αυτο? αν ναι κανε λίγο υπομονή μερικές μέρες ακόμα... αν δεις ότι συνεχίζεται ο γιατρός θα σου δώσει σίγουρα cipralex έτσι έγινε σε εμενα επειδή μου είχε σπάσει τα νεύρα auto με το pramital... δεν αποκλείεται να είσαι στην ίδια περίπτωση :P

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Την αποπροσωποποιηση πως την βιωνετε??

    ειναι αυτη η αισθηση οτι χανομαι σε εναν κοσμο δικο μου και απομονωνομαι ενω ειμαι σε πολυκοσμια??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 14:06
  2. Γόνιμες μέρες
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2011, 12:02
  3. 20 ΜΕΡΕΣ ΖΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 13-04-2011, 16:41
  4. 36 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 67
    Last Post: 18-04-2010, 18:50
  5. 16 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 55
    Last Post: 01-03-2010, 19:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •