32 μερες με ladose.. - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 130 of 130
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by christina41 View Post
    Γυριζουν πάλι οι μαύρες μέρες μια και πάλι έχω αρχίσει να έχω τάσεις υπνηλιας, ενώ προστέθηκε και κατι καινούργιο. Η βουλιμία. Μπορεί όλη μέρα να μην τρώω τίποτα και να ξυπνάω τη νύχτα τρέχοντας σε ψυγείο και ντουλάπια..
    Μα ειναι αφυσικο να μην τρως τιποτα ολη μερα. Πώς να μην ξεσπασεις μετα σε υπερφαγικο επεισοδιο?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Quote Originally Posted by christina41 View Post
    Σας ευχαριστώ πραγματικά όλους για το ενδιαφέρον... Πριν 2 χρονια λοιπόν πήγα για πρώτη φορά στη ζωή μου σε ψυχίατρο... Είχαν έρθει όλα τα άσχημα μαζί στη ζωη μου και πέρα από αυτό ο θάνατος του πατέρα μου. Η διάγνωση ήταν αγχώδης διαταραχή. Μου εδώ σιταλοπραμη και μου είπε πως θα έπρεπε να την παίρνω για 6 μήνες. Στους 2 σταμάτησα διότι δεν εβλεπα καμία διαφορά. Απογοητευμένη λοιπόν προσπάθησα να συνεχίσω τη ζωη μου και να το παλέψω μονη μου... Παλι δεν τα κατάφερα και έπεφτα κάθε μέρα και περισσότερο. Σερνομουν κυριολεκτικά. Οι καθημερινές καταστάσεις που βιωνα δεν βοηθούσαν να ξεχαστω. Αντίθετα, με έριχναν στα τάρταρα. Τη μία μέρα έλεγα στον εαυτό μου, χαμογελάκι και πάμε από την αρχή και την επόμενη δεν είχα κουράγιο να βγω ούτε μέχρι το μπαλκονι για λίγο αέρα. Το μόνο που ήθελα, να κοιμάμαι... Έπεφτα σε λήθαργο. Όπως καταλαβαίνετε δεν μπορούσε να συνεχιστεί αυτό κι έτσι πήρα για δεύτερη φορά την απόφαση να παω πάλι στον γιατρό.. Δεύτερη διάγνωση διπολική διαταραχή και ναρκισσισμος.. Από σιταλοπραμη περάσαμε σε σιρκουελ των 150.Τα οποία λάμβανα για 3 μηνες και το μόνο που μου πρόσφεραν ήταν αρκετά παραπάνω κιλά. Έφτασα λοιπόν εδώ που είμαι τώρα χωρίς να λαμβάνω πλέον τίποτα, αφού έκοψα και τα xanax τα οποία είχαν γίνει τροφή μου. Και ναι τα απαρνηθηκα και αυτά παρότι εξαιρετικά δύσκολο. Έδωσα μάχες μονη αλλά τα κατάφερα όπως και πολλά άλλα στη ζωη μου. Αυτό που θέλω τώρα είναι να πάρω κάποιο βοήθημα που να μου φτιάξει έστω λίγο τη διάθεση μου.. Δεν υπάρχει όρεξη για τίποτα. Με το ζορι βγάζω εις πέρας τις υποχρεώσεις μου και δεν κρύβω πως κάποιες φορές είμαι ανίκανη και γι αυτο. Γυριζουν πάλι οι μαύρες μέρες μια και πάλι έχω αρχίσει να έχω τάσεις υπνηλιας, ενώ προστέθηκε και κατι καινούργιο. Η βουλιμία. Μπορεί όλη μέρα να μην τρώω τίποτα και να ξυπνάω τη νύχτα τρέχοντας σε ψυγείο και ντουλάπια.. Και με χαλάει γιατί πάντα έτρωγα για να ζω και ποτε το αντίθετο.. Γι αυτο λοιπόν και έφτασα στο ladose... Μήπως δω άσπρη μέρα μια και όλες οκ... Μπορει να μην είναι μαύρες αλλά σίγουρα είναι γκρι. Συννεφιασμενες.
    Καλησπερα..και εγω εχω παρει και εσιταλοπραμη και σεροκουλελ και μεχρι 300..αλλα δεν μ καναν τπτ..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #123
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    6
    Έκλεισα 6η μέρα σήμερα με λαντοζ και το μόνο που άλλαξε είναι η υπνηλία..... Μιλάμε για πολύ υπνηλία από τις 7 το απόγευμα και μετά.... Παίρνω μισο χαπι των 20 ακόμα.... Στις 10 μερες θα αρχίσω ολόκληρο... Καμια διαφορά... Σέρνομαι... Ενέργεια και διάθεση καθόλου... Ας ελπίσω πως είναι ακόμα πολύ νωρίς....

  4. #124
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    6
    Ας απαντήσει κάποιος βρε παιδιά γιατί δεν την παλεύω άλλο... Έκλεισα 10 μερες με λαντοζ και Καμία διαφορά... Το κεφαλι μου σπάει λες και με χτυπάνε με σφυριά... Το φάρμακο ευθύνεται γι αυτο;;;;;

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by christina41 View Post
    Ας απαντήσει κάποιος βρε παιδιά γιατί δεν την παλεύω άλλο... Έκλεισα 10 μερες με λαντοζ και Καμία διαφορά... Το κεφαλι μου σπάει λες και με χτυπάνε με σφυριά... Το φάρμακο ευθύνεται γι αυτο;;;;;
    κανε υπομονη χριστινα...
    το καθε χαπι θελει καιρο να δρασει...
    το λαντοζ νομιζω ειναι κοντα στον μηνα οταν σε πιανει...
    υπομονη...
    στην αρχη λογικο να εχεις υπνηλιες και να μην εχεις ενεργεια..σιγα σιγα.,.μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος..

    αν σ ποναει το κεφαλι γτ δν παιρνεις ενα ντεπον?

  6. #126
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    6
    Καλησπέρα Χ factor... Και σ ευχαριστώ που απάντησες!!!! Υπομονή κάνω, ναι... Να δούμε όμως μέχρι πότε.. Προς το παρόν πέρα από τους φρικτους πονοκεφάλους και την υπνηλία δεν έχω δει κάτι άλλο... Ντεπον παίρνω αλλά μόλις περνάει η δράση του φτου κι απ την αρχή..

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by christina41 View Post
    Καλησπέρα Χ factor... Και σ ευχαριστώ που απάντησες!!!! Υπομονή κάνω, ναι... Να δούμε όμως μέχρι πότε.. Προς το παρόν πέρα από τους φρικτους πονοκεφάλους και την υπνηλία δεν έχω δει κάτι άλλο... Ντεπον παίρνω αλλά μόλις περνάει η δράση του φτου κι απ την αρχή..
    καλησπερα.
    ναι πρεπει να κανεις υπομονη κανα μηνα..μετα θα σε στρωσει.....
    ρωτα τον γιατρο σου για τους πονοκεφαλους...και ποτε ακριβως περιμενει να δρασει..θα σε κατατοπισει ..αμα ειναι εστω και λιγο σχετικος

  8. #128
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    1
    Kalispera Christina41 ti egine telika ? eides apotelesma ?

  9. #129
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    1
    γηββ βηββξνββξβ

  10. #130
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    12
    Παιδιά Γεια σας . Δεν ξέρω αν είναι σωστό εδώ που γράφω νομίζω πως Ναι. Έχω ξεκινήσει λαντοζ (1 κάθε πρωί) σήμερα βρίσκομαι στην 24 μέρα. Έχω διαταραχή πανικού και αρχές κατάθλιψης. Άρχισα να κλείνομαι στο σπίτι να μη θέλω να βγω..με λίγα λόγια κατέληξα να μη μπορώ και να μη θέλω να ανοίξω ούτε την πόρτα του σπιτιού μου. Την πρώτη εβδομάδα πέρασα φρικτά. Υπερβολικό άγχος από την ώρα που άνοιγα τα μάτια μου, σκέψεις πανικός φοβίες μια τρέλα. Σιγά σιγά άργησα να ξυπνάω καλύτερα, άνοιξε η όρεξη μου λίγο (είχε κλείσει από το στρες δεν μπορούσα να φαω) .. Δεν έχω καμία εμπειρία από χάπια είναι η πρώτη φορά που παίρνω . Όμως δεν έχω δει καμία σημαντική αλλαγή . Ακόμα δεν βγαίνω έξω,τρέμω ότι θα πάθω κρίση πανικού ..Ο γιατρός μου είπε ότι θέλει 10-15 μέρες να κάνει επίπεδα στο αίμα..εγώ μέχρι σήμερα δεν έχω δει κάποια διαφορά.. φοβάμαι και νοιώθω αδύναμη.. σκέφτομαι πως αν δεν με πιάσει θα πρέπει να ξανά ξεκινήσω απ την αρχή με άλλο χάπι.. Επίσης δυστυχώς δεν έχω υποστηρικτικό περιβάλλον και σκέφτομαι πως πρέπει γρήγορα να γίνω καλά και αυτό με αγχώνει. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε. Οτιδήποτε μπορείτε να μου πείτε ίσως με βοηθούσε.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 14:06
  2. Γόνιμες μέρες
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2011, 12:02
  3. 20 ΜΕΡΕΣ ΖΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 13-04-2011, 16:41
  4. 36 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 67
    Last Post: 18-04-2010, 18:50
  5. 16 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 55
    Last Post: 01-03-2010, 19:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •