32 μερες με ladose.. - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 130
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    νιωθω απαισια..πριν λιγο πηγα να βαρεσω κριση πανικου.νιωθω κατι σαν αποπραγματοποιηση..σαν να μην κανω συνδεση με οσα νιωθω..χωρις να εχω στρες .
    πριν λιγο ενιωσα οτι τρελλαινομαι κανονικα κ μου ρθε να σηκωσω το τηλ κ να παρω την τον γιατρο.δεν το κανα.
    τι κουλα ειναι αυτα στις 44 μερες με το λαντοζ?? το σκ ημουν μια χαρα! τι στο διαολο μου συμβαινει???δεν εχει πιασει ακομα το φαρμακο? ή δεν θα πιασει ποτε τελος παντων..??

  2. #92
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    νιωθω απαισια..πριν λιγο πηγα να βαρεσω κριση πανικου.νιωθω κατι σαν αποπραγματοποιηση..σαν να μην κανω συνδεση με οσα νιωθω..χωρις να εχω στρες .
    πριν λιγο ενιωσα οτι τρελλαινομαι κανονικα κ μου ρθε να σηκωσω το τηλ κ να παρω την τον γιατρο.δεν το κανα.
    τι κουλα ειναι αυτα στις 44 μερες με το λαντοζ?? το σκ ημουν μια χαρα! τι στο διαολο μου συμβαινει???δεν εχει πιασει ακομα το φαρμακο? ή δεν θα πιασει ποτε τελος παντων..??
    Καλησπέρα anxious.
    Ίσως σε πιάσει τις επόμενες μέρες.
    Εσύ να μην πτοείσαι!:)

  3. #93
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    νιωθω απαισια..πριν λιγο πηγα να βαρεσω κριση πανικου.νιωθω κατι σαν αποπραγματοποιηση..σαν να μην κανω συνδεση με οσα νιωθω..χωρις να εχω στρες .
    πριν λιγο ενιωσα οτι τρελλαινομαι κανονικα κ μου ρθε να σηκωσω το τηλ κ να παρω την τον γιατρο.δεν το κανα.
    τι κουλα ειναι αυτα στις 44 μερες με το λαντοζ?? το σκ ημουν μια χαρα! τι στο διαολο μου συμβαινει???δεν εχει πιασει ακομα το φαρμακο? ή δεν θα πιασει ποτε τελος παντων..??
    μηπως περιμενεις κατι ματαιο? εγω με καθε αλλαγη φαρμακου, βλεπω την αποτελεσματικοτητα του μεσα σε λιγες μερες... βεβαια, εξαιρουνται τα τρικυκλικα αντικαταθλιπτικα...... Αλλα με το συγκεκριμενο πηγα να κανω κριση πανικου και το σταματησα για μια ημερα και ημουν πολυ πιο ευδιαθετος...τωρα το ξαναβαλα και με επιασε ανησυχια και αρχισα να μαλωνω με την μητερα μου.... Ωχ Θεε μου, κανει ή δεν κανει δουλεια τελικα?

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Για το ladose ο γιατρος μου ειπε , αν δεν δω διαφορα σε 3-4 βδομαδες, θα αλλαξουμε φαρμακο .Οχι σε ολα τα αρνητικα μου ,αλλα στα πιο εμφανη θα πρεπει να δω μια εμφανη βελτιωση . Μου ειπε επισης οτι ειχε μια περιπτωση που ειχε σοβαρα συμπτωματα ενγρυγωρσης και της το εκοψε αμεσως.
    Ισως πρεπει να επικοινωνησεις πλεον με τον γιατρο σου

  5. #95
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    τι να σε πω nightcralwer? απλα το prozac το ονομαζομενο σε αλλες χωρες ειναι πολυ διαδεδομενο και εχουν γραφτει και ειπωθει τοσα πολλα για αυτο, σαν να ειναι το μαγικο χαπι της ευτυχιας (υποτιθεται)... απλα προσπαθω να του δωσω καποιο χρονο για να δω οτι οντως κανει κατι παραπανω απο ολα τα υπολοιπα χαπια.... δηλαδη δεν θελω να με παιρνει μονο το αισθημα της μελαγχολιας αλλα να ειμαι και λιγο ευδιαθετος.....για αυτο η υπομονη που κανω μηπως ο μηχανισμος του δρασης ειναι μακρυς... στην αρχη μπορει να σου αυξανει τα αισθηματα αγχους, αλλα μπορει στην πορεια με την καλη διαθεση που θα εχεις να σου φυγει το αγχος και να εχεις διαθεση για μια καινουρια ζωη!

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Έχω δει βελτίωση από την τέταρτη εβδομαδα...Ήμουν πολύ χειρότερα..Έχω δει βελτίωση στο στρες..Σαν να νιωθω οτι είμαι στην ουρά..Κάτι τέτοιο..Δεν νιώθω την ανάγκη να παίρνω ζαναξ.παρα περιστασιακά πλέον κ πολύ χαμηλή δόση 0.25 δλδ που κ κ που..αρα αυτό είναι βελτίωση..Υποθέτω..

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    NAi ετσι μου το περιεγραφε και 'μενα . Πρωτα τα εμφανη και εξωτερικα γνωρισματα και σιγα σιγα (μετα απο 3 μηνες) τα βαθια εσωτερικα συναισθηματα.
    Ο γιατρος ειναι φιλος και οτι κανει το κανει απο καρδιας του . Και ο ιδιος οταν ειδε οτι δεν ανχωνομαι να παρω φαρμακα (επικρατει γενικα μια φοβια στα ψυχοφαρμακα που τους δυσκολευιει ΠΟΛΥ την δουλεια) ειπε να μην παρουμε κατι ακομη. Να δουμε την εξελιξη και να συμπληρωσουμε μονο σε οτι δεν καλυφθηκα.
    Γενικα τετοια προβληματα απαιτουν πολυ ΥΠΟΜΟΝΗ .Οχι μονο στη θεραπεια , αλλα απο την πρωτη στιγμη που αντιλαμβανεσε οτι υπαρχει καποιο προβλημα με τον εαυτο σου .Εσυ θελεις να τελειωνει οσο πιο γρηγορα γινεται και ολοι (οι ουσιαστικα εμπλεκομενοι ) σου λενε ,βημα βημα και τα φαρμακα πηγαινουν βημα βημα .Και νομιζεις οτι δεν θα τελειωσει ποτε. Αλλα σκεπτομενος τον εαυτο σου 1 μηνα ,2 μηνες πριν βλεπεις βελτιωση .Ισως τελικα ,αυτο να ειναι το καλυτερο που μπορει να γινει ,απλα εμεις βιαζομαστε!

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Σωστό αυτό που λες...Απλά.ειχα κακομαθει με.το λατνοζ
    ..Πιο παλιά με έπιανε πιο γρήγορα..πλεον πάει πολύ αργά..Κ.ο γιατρός για να λέει περίμενε κάτι ξέρει..Όντως αν σκεφτείς τον εαυτό σου 1 μήνα πριν θα δεις ότι ναι τελικά υπάρχει βελτιωση.Εγω κρατάω κ ημερολόγιο από την πρώτη μέρα,αν δεις τι γράφω τις πρώτες μέρες θα φρικαρεις..Καμία σχέση με αυτά που γράφω τωρα..Καταρχήν 2 εβδομάδες πριν ξυπναγα κ χτύπαγαν τα δόντια μου απο το στρες,οδηγούσα κ ένιωθα ότι θέλω να τραβήξω χειρόφρενο,να βγω έξω κ να φωνάζω βοήθεια!Πλέον σηκώνομαι κ έχω στρες ένα 5℅ κ οδηγώ κ είμαι κουλ..Οπότε θεωρώ ότι ναι υπάρχει βελτίωση..Στην εταιρεία μόλις μπαινω το πρωί με πιάνει αποπραγματοποίηση..Πιεζομα ι πολύ εκεί μέσα.

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Και εγω στη δουλεια με πιανει συνεχεια εκνευρισμος και νευρα. Θελω να αλλαξω ποστο αλλα δεν με αφηνει το αφεντικο ,καθοτι ,με επιασε η καταρα των τελειωμανων . Γινετε η δουλεια τους και εσενα σε εχουν γραμμενο . Εχω πιεστει αρκετα αν και ολοι μου λενε οτι ειναι θεση προνομιακη (και το ξερω) παλι δεν μπορω αλλο .Θελω να φυγω. Θα περιμενω λιγο ακομη μηπως ηρεμησω με τα χαπια και κρατηθω λιγο καιρο ακομη .Μη φυγω μαλωμενος, γιατι δεν θα μου κανει καλο επαγκελματικα

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ξερω...τι να φυγεις? τετοιους καιρους κ θα φυγεις? δε λεει..δεν υπαρχουν δουλειες..θα σου ελεγα να κανεις υπομονη κ να κατσεις εκει που καθεσαι ή απλα να ζητησεις αλλαγη ποστου για λογους υγειας πχ..
    αν φυγεις δυσκολο να βρεις δουλεια.
    ποσο καιρο παιρνεις αντικαταθλιπτικο?
    εγω εχτες εριξα τρελλο κλαμα κ σημερα σηκωθηκα επισης σκατα..με θλιψη..
    τι γινεται? δεν ξερω..πηγα για λιγες μερες τα πανω μου κ τωρα ξαναεπεσα..φοβαμαι πολυ κ νιωθω απαισια..
    πιθανον να μην πιανει το λαντοζ κ να χρειαστω μεγαλυτερη δοση..αλλωστε παιρνω πολυ χαμηλη δοση..δεν ξερω τι να σκεφτω...ευχομαι να νιωσω καλυτερα με τον καιρο.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    ΔΕν θα με διωξει .Απλα θα αλλαξω ποστο . 1 βδομαδα παιρνω αντικαταθλιπτικο
    Το μονο προβλημα ειναι οτι αρχισα να νιωθω οτι εχω ενα σωρο δουλειες .Παω να κανω κατι και νιωθω οτι κατι ξεχασα, οτι πρεπει να φυγω γρηγορα να κανω και την αλλη δουλεια.... Λες και με κυνηγανε οι δουλειες... Τες πα ισως να ειναι και των ημερων ,τωρα που ολοι προσπαθουν να κλεισουν τις δουλειες τους πριν παρουν αδεια....

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Anxious πως είσαι γτ αυτό βρε παιδί μου πάρε τηλεφωνο τον γιατρό πάλι πες του τι συμβαίνει είναι δυνατόν να εισαισθανθώ αλλά ενώ περνεις τόσο καιρο το αντικταθλιπτικο
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Να εισαι ετσι*
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    τι να σε πω nightcralwer? απλα το prozac το ονομαζομενο σε αλλες χωρες ειναι πολυ διαδεδομενο και εχουν γραφτει και ειπωθει τοσα πολλα για αυτο, σαν να ειναι το μαγικο χαπι της ευτυχιας (υποτιθεται)... απλα προσπαθω να του δωσω καποιο χρονο για να δω οτι οντως κανει κατι παραπανω απο ολα τα υπολοιπα χαπια..!
    Δεν ειναι κατι ιδαιτερο το λαντοζ , απλα ηταν το πρωτο ssri που κυκλοφορησε .........ειναι το μονο φαρμακο ππου εγινε ποτε εξωφυλλο στο times το περιοδικο , ( φαντασου promotion πουεγινε ) το 1987 αν δεν απατωμαι ........ειχα διαβασει ενα βιβλιο το 95 , ' ακουγοντας το προζακ ' , Ελληνικο , γυρω στις 500 σελιδες , που παρουσιαζε το προζακ ως miracle drug , δλδ καθαρο promotion , ελεγε μεσα σημεια και τερατα για το φαρμακο , ψεμματα ολα φυσικα , τριχες .......

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by nightcrawler View Post
    ΔΕν θα με διωξει .Απλα θα αλλαξω ποστο . 1 βδομαδα παιρνω αντικαταθλιπτικο
    Το μονο προβλημα ειναι οτι αρχισα να νιωθω οτι εχω ενα σωρο δουλειες .Παω να κανω κατι και νιωθω οτι κατι ξεχασα, οτι πρεπει να φυγω γρηγορα να κανω και την αλλη δουλεια.... Λες και με κυνηγανε οι δουλειες... Τες πα ισως να ειναι και των ημερων ,τωρα που ολοι προσπαθουν να κλεισουν τις δουλειες τους πριν παρουν αδεια....
    ειναι πολυ νωρις για σενα...το αντικαταθλιπτικο θελει...ουουουουουυυ! αστα! πολυ χρονο..αυτο που λες με την βιασυνη το παθαινα κ γω στην αρχη του λαντοζ..πχ εμπαινα να κανω μπανιο κ εκανα λες κ με κυνηγαγαν..οταν εκανα μια δουλεια, επιανα μια αλλη ταυτοχρονα κ μου μοιαζε βουνο...σιγα σιγα εφυγε αυτο..ηρθαν αλλες βλακειες..γενικα ενημερωνομαι κ απο φιλους μου που παιρνουν λαντοζ συγκεκριμενα κ μου λενε οτι εκανε 60+ μερες να νιωσουν οκ...κ οτι ημουν παντα η μονη που με επιανε κ ενιωθα τελεια στις 45 μερες.δεν ξερω..τι να πω..
    Last edited by anxious4ever; 23-12-2016 at 13:04.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Similar Threads

  1. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  2. Γόνιμες μέρες
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2011, 11:02
  3. 20 ΜΕΡΕΣ ΖΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 13-04-2011, 15:41
  4. 36 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 67
    Last Post: 18-04-2010, 17:50
  5. 16 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 55
    Last Post: 01-03-2010, 18:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •