32 μερες με ladose..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    32 μερες με ladose..

    κ ακομα δεν εχω ηρεμησει πληρως...το πρωι εχω εντονο στρες..μετα στρωνει καπως..μειωσα λιγο τα ζαναξ ..απο 1 mg τωρα, παιρνω 0,5 ολη μερα ή 0,75 γιατι βλεπω οτι υπαρχει καποια βελτιωση...δλδ δεν ειναι εκεινο το φρικτο πραμα το πρωινο που μου ερχοταν να ουρλιαζω στους δρομους "βοηθεια χριστιανοι"..
    ομως ακομα εχω στρες, με καταρακωνει μερα τη μερα..τρωω σαν βοδι κ χανω κιλα.
    εχω γινει σαν τριχα..
    πιθανον κ το λαντοζ φταιει γι αυτο επειδη αδυνατιζει.
    ειναι νωρις μαλλον ακομα για το φαρμακο ε?
    εχω μια αντονη ανησυχια κ φοβαμαι μηπως δεν με πιασει αυτη τη φορα.
    διαβαζω ξενα sites κ λενε οτι μετα τις 45-50 μερες πιανει..
    δεν ξερω ρε γμτ..καμια εμπειρια?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    εγω τωρα ξεκινησα ξανα με ladose, το ειχα παρει και παλιοτερα αλλα οχι πανω απο δυο βδομαδες...δεν ξερω τι να σου πω για αυτο που λες δεν σε πιανει...εγω σημερα πρωτη μερα και καταλαβα αμεσως την διαφορα μολις το πηρα...ενεργει αμεσα!!! εκτος και αν εννοεις ποτε θα σου φυγει το αγχος ή η καταθλιψη, τοτε σιγουρα πρεπει να περιμενεις....τι δοσολογια χρησιμοποιεις? η μεγιστη ειναι 60...........

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    31
    εγω ειμαι στις 35 μερες με ladose xanax πρωι μεσημερι βραδυ και ενα minitran to βραδυ το οποιο μου το προσθεσε η ψυχιατρος τις τελευταιιες 2 εβδομαδες που και ειδα τεραστια διαφορα!οσο gia to ladose μου ειπε να περιμενουμε αλλες 10 μερες και μετα ισως χρειαστει να το αλλαξουμε γιατι σαν φαρμακο ειναι απο τα πιο ελαφρυα στην κατηγορια αυτη.το αγχος πλεον δε με κατακλυζει αλλα δε νιωθω και καμια εφορια η αλλος ανθρωπος.επισης εχω πολυ συχνα πονοκεφαλους.απο φαι τρωω μπολικο και πρεπει να κοιμαμαι σιγουρα 10 ωρες τη μερα γιατι αλλιως δε τη παλευω.την πιο πολυ ορεξη την εχω το πρωι .απο το μεσημερι και μετα σαν να πεφτω λιγο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω παιρνω λαντοζ μια ζωη...απλα τωρα ειναι η τριτη φορα που το ξαναπηρα.
    παιρνω παντα 20mg μονο για αγχος κ τρομερο στρες.
    απλα με το που εκλεισα τις 28 μερες σταματησε να με κατακλυζει το στρες..εχω στρες ομως το πρωι που ξυπναω γυρω στο 30% θα ελεγα...δλδ εχω δει καποια βελτιωση αλλα οχι ακομα να νιωθω ο εαυτος μου.
    την προηγουμενη φορα που το πηρα με επιασε ακριβως στις 46 μερες..ελπιζω κ τωρα να γινει ετσι.
    ηδη απο τις 28 μερες κ μετα μου εχει δωσει μια καλυτερη διαθεση..αλλα ακομα νιωθω τρομερα ευαλωτη.
    @ menis ..αν δεν κανω λαθος παιρνεις κ αλλα φαρμακα..δεν γινεται με την καμια το λαντοζ να δρα με το πρωτο χαπι κ δεν ειναι ΑΜΕΣΟ.
    επισης ζαναξ παιρνω μονο 0,75 ολη μερα ή 0,5..οχι παραπανω.
    δεν κανω καταχρηση. κ δεν παιρνω 3 φορες την μερα αλλα πρωι κ απογευμα μονο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by shadoka View Post
    εγω ειμαι στις 35 μερες με ladose xanax πρωι μεσημερι βραδυ και ενα minitran to βραδυ το οποιο μου το προσθεσε η ψυχιατρος τις τελευταιιες 2 εβδομαδες που και ειδα τεραστια διαφορα!οσο gia to ladose μου ειπε να περιμενουμε αλλες 10 μερες και μετα ισως χρειαστει να το αλλαξουμε γιατι σαν φαρμακο ειναι απο τα πιο ελαφρυα στην κατηγορια αυτη.το αγχος πλεον δε με κατακλυζει αλλα δε νιωθω και καμια εφορια η αλλος ανθρωπος.επισης εχω πολυ συχνα πονοκεφαλους.απο φαι τρωω μπολικο και πρεπει να κοιμαμαι σιγουρα 10 ωρες τη μερα γιατι αλλιως δε τη παλευω.την πιο πολυ ορεξη την εχω το πρωι .απο το μεσημερι και μετα σαν να πεφτω λιγο.
    ειναι λογικο να ενιωσες καλυτερα απο την στιγμη που πηρες μινιτραν..διοτι το μινιτραν φερνει τρομερη ηρεμια.
    εγω δνε παρινω τιποτ αλλο εκτος απο ζαναξ κ αν χρειαστει κιολας.

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Αν και δεν λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή,συνεπώς δεν καταλαβαίνω εξ ολοκλήρου τι φάση περνάς,προτείνω να κάνω λίγη υπομονή ακόμη μέχρι τις 45 ημέρες.Σκέψου ότι οι 32 έχουν περάσει ήδη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Κανω κανω υπομονη...τι να κανω? μεχρι να νιωσω ξανα ο εαυτος μου.
    απλα φοβαμαι μη δεν με πιασει γιατι ειναι η τριτη φορα που το παιρνω.

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Κανω κανω υπομονη...τι να κανω? μεχρι να νιωσω ξανα ο εαυτος μου.
    απλα φοβαμαι μη δεν με πιασει γιατι ειναι η τριτη φορα που το παιρνω.
    Ρε εσύ anxious,δεν ξέρω τι να προτείνω σε τέτοια περίπτωση και εξήγησα γιατί.
    Sorry.:(

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οχι ρε τι να προτεινεις...οκ δνε ειμαι απελπισμενη..συζητηση κανουμε...θελει 6-8 εβδομαδες κ ειμαι μεσα στην 5η εβδομαδα...εχω ακομα δρομο..

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    οχι ρε τι να προτεινεις...οκ δνε ειμαι απελπισμενη..συζητηση κανουμε...θελει 6-8 εβδομαδες κ ειμαι μεσα στην 5η εβδομαδα...εχω ακομα δρομο..
    Πέρασε το μισό διάστημα,αυτό σκέψου.
    Τουλάχιστον προσπαθώ να υποστηρίξω.:Ρ

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το ladose ειναι το πιο ελαφρυ στην κατηγορια αυτη? Περιεργο...ολα τα αλλα ssri (cipralex, seropram, dymyrox κτλ) δεν με εκαναν τιποτα....τι να πω ισως ειναι στον οργανισμο ποιο θα σου κατσει.... Ναι anxious παιρνω και αλλα φαρμακα, αλλα στα περισσοτερα βλεπω την αποτελεσματικοτητα τους στην πρωτη κιολας ημερα...ενταξει δεν λεω πως με φευγει η καταθλιψη απο την πρωτη μερα, αλλα καταλαβαινω οτι με την ληψη του φαρμακου, νοιωθω να κατευναζουν τα συμπτωματα....το θεμα ειναι οταν κανω ληψη του ιδιου φαρμακου για μεγαλο χρονικο διατημα, γιατι αναπαντεχα μοιαζει σαν να σταματα να δρα...ή μαλλον εγω ξανα-υποτροπιαζω!!! Δεν ξερω, υπομονη anxious........

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    το καλυτερο φαρμακο το λαντοζακι!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Κανω κανω υπομονη...τι να κανω? μεχρι να νιωσω ξανα ο εαυτος μου.
    απλα φοβαμαι μη δεν με πιασει γιατι ειναι η τριτη φορα που το παιρνω.
    Εκ πειρας , οσο παιρνεις ενα αντ/κο , τοσο το συνηθιζει ο οργανισμος , και σε ελαφρες περιπτωσεις σαν την δικη σου , αντε να σε πιασει ενα 30% .................μουχει συμβει αυτο με το σεροξατ , μεπιασε την πρωτη φορα το 2010 , πολυ καλα , για 3 μηνες , και μετα δεν με ξαναπιασε με αυτον τον τροπο ..................κι επειδη εδω και 12 χρονια εχω παρει ολα ταντικαταθλιπτικα , κανενα δεν με πιανει , ισως ενα 10% , το υπολοιπο πρεπει να το βαλω με δικη μου προσπαθεια ...............το επιβεβαιωσε κι ογιατρος μου αυτο , δεν γραφω οτι μου κατεβει ...............ακομη και τα ζαναξ , δεν με πιανουν οπως στις αρχες , αλλα αμα δεν παρω , εκει εχω στερητικο ..........παλιοφαρμακα ειναι , η για πολυ σοβαρες περιπτωσεις , δλδ η αυτοκτονια να ειναι προ των πυλων ( λογια του γιαστρου μου κι αυτα ) ...................

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    το καλυτερο φαρμακο το λαντοζακι!
    Εμενα , που τοπαιρνα 10 μηνες, δεν μου κανε τιποτα απολυτως ........δενυπαρχει ' καλυτερο φαρμακο ' ειναι ποιο σου ' παει ' ............

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    οχι ρε τι να προτεινεις...οκ δνε ειμαι απελπισμενη..συζητηση κανουμε...θελει 6-8 εβδομαδες κ ειμαι μεσα στην 5η εβδομαδα...εχω ακομα δρομο..
    Σορυ που στο λεω , ανξιους , αλλα θαπρεπε να σειχε πιασει .......νομιζεις οτι θαχεις δραματικη διαφορα σε 10 μερες ? δυστυχως οχι ........................θυμασαι που σουλεγα για τα bespar ? ε , κατι ξερω , δυστυχως για μενα , πολυχρονη πειρα .........

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  2. Γόνιμες μέρες
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2011, 11:02
  3. 20 ΜΕΡΕΣ ΖΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 13-04-2011, 15:41
  4. 36 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 67
    Last Post: 18-04-2010, 17:50
  5. 16 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 55
    Last Post: 01-03-2010, 18:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •