καρκινος....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    καρκινος....

    Μια λέξη που προκαλεί μόνο πόνο και στον ίδιο τον ασθενή και σε όλους τους ανθρώπους που τον αγαπούν...μια λέξη που δημιουργεί τόσες σκέψεις και άγχη σε κάθε άνθρωπο. Πριν δέκα μέρες έμαθα πως η κολλητή-αδερφική μου φίλη πάσχει από καρκίνο στα 25 της...χάθηκε η γη κάτω από τα ποδιά και τα δικά της και τα δικά μου,έγινε η εγχείρηση και εδώ και λίγες ημέρες κλαίει είναι κλεισμένη δε μιλάει σε κανένα..τι πρέπει να γίνει να την αφήσουμε να πάρει το χρόνο της? ή να την πιέσουμε να μας μιλήσει και να μην κλειστεί στον εαυτό της?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Εγω εχασα τον κολλητο παιδικο μου φιλο σε ηλικια 10 χρομων .Απο τοτε μου εχουν μεινει και πολλα "κολληματα" με τις φιλίες και τους κοντινους.
    Το μετανιωσα που δεν ειμουν διπλα του ,αλλα το σεινηδειτοποιω τωρα που ειμαι μεγαλος.Τοτε απλα δεν ηταν και πολυ καλη παρεα...
    Μεινε διπλα της .Απλα κατσε διπλα της και μην μιλας.Κατσε διπλα της .Θα ερθει η ωρα που θα σου μιλησει . Δηλωσε της με τη σταση σου, οτι εγω ειμαι εδω,θα σε περιμενω να νιωσεις καλυτερα να το μοιραστεις μαζι μου.Εχεις ενα σιωπηλο συμμαχο.
    Καλη δυναμη και να εχεις παντα ελπιδα μεσα σου.Ακομη και στα πιο δυσκολα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Συμφωνώ με τον nightcrawler, μην την αφήσεις μόνη, σε χρειάζεται, απλώς δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Μείνε δίπλα της, αυτό και μόνο ίσως είναι ένα κίνητρο να μην τα παρατάει. Χρειάζεστε και οι δύο δύναμη... Δεν χρειάζεται να μιλάτε και η σιωπή ακόμη έχει τη δική της δύναμη. Πάρε βαθιά ανάσα και προχώρα...

  4. #4
    οκ σας ευχαριστω....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    όλη θα σου πούνε να προσπαθήσει να είναι δυνατή και να μην το βάλει ποτε κάτω... η γιατροί δεν πρόκειται να τις δώσουνε ποτε αυτή την θεραπεία για να φύγει ο καρκίνος.. αλλα θα τολμήσω και θα σου πω πως ύπαρxει θεραπεία για τον καρκίνο ακόμα και στο τελικό στάδιο.. γνωρίζω την θεραπεία την βρίσκεις δύσκολα και είναι ακριβή.. αλλα και παράνομη φυσικά...! αυτό λοιπόν είναι το λάδι κάνναβης αλλα όχι αυτό που ύπαρxει στα βιολογικά μαγαζιά.. είναι αυτό που δημιουργείται από το φυτό και όχι από τους σπόρους..! είναι μαύρο κολλώδες το συγκεκριμένο λάδι.. δυστυχώς όπως είπα είναι παράνομο σε όλες τις χώρες ακόμα και στην ολλανδία... αλλα ύπαρxει τρόπος να το φέρεις στην ελλάδα με λίγο ψάξιμο...

    εύχομαι ότι καλύτερο για την φίλη σου μέσα από την καρδια μου... όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείτε..!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εμενα ο κολλητος μου ειχε παθει καρκινο το 2010 , αρκετα σοβαρο , του συμπαρασταθηκα οσο μπορουσα , τηλεφωνικως παντα , διοτι ηταν και ειναι στην Φρανκφουρτη , τον αφηνα να μιλαει για την ασθνεια του , δεν τον καθησυχαζα , απλως το νασαι συχνος καικαλος ακροατης , ανακουφιζει τον παθοντα .........οταν ηρθε εδω , για καλοκαιρι , καραφλος , παραμορφωμενος απο τις βαρυτατες χημειοθεραπειες , του φερομουν σαν να μην τρεχει τιποτα , αν ηθελε να μιλησει γι την ασθενεια του , καλως , εγω δεν ανοιγα τετοια κουβεντα , το ξεπερασε μαλλον , εχει μεχρι το 2020 να κανει καθε 6μηνο εξετασεις , ευτυχως πουηταν στην Γερμανια , εχουν αριστο συστημα υγειας , εδω μαλλον δεν την εβγαζε , αλλα εκτοτε , εχει αλλαξει σαν χαρακτηρας , τουχει φυγει το χιουμορ , το χαμογελο ..................

Similar Threads

  1. καρκίνος και κατάθλιψη
    By ana21 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 10
    Last Post: 29-11-2015, 23:21
  2. καρκινος sos
    By purity in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 16-11-2014, 00:41
  3. καρκινος
    By mateo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 02-07-2012, 03:24
  4. ΑΓΧΟΣ 'Η ΚΑΡΚΙΝΟΣ?
    By dream84 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 24-07-2010, 14:59
  5. καρκινος
    By Sofia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 26-12-2007, 15:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •