Αποφευκτική? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οσο εισαι πολυ νεος , τοσο νοιαζεσαι για την γνωμη των αλλωνων , ειναι φυσιολογικο , οσο μεγαλωνεις , τοσο αποκτας συνειδηση του ποιος εισαι , τι αξιζεις , και τοτε μονο ερχεται η σιγα σιγα η αυτοπεποιθηση ( αν ερθει ) ..........
    υπαρχουν και στρεβλωσεις στην διαδικασια αυτη , καποιος που εχει πολυ νεος ' αυτοπεποιθηση ' , χωρις εμπειριες , υποκρυπτει ενα πιθανο συμπλεγμα κατωτεροτητας ..............

  2. #17
    Αμφισβητώ συνέχεια τον εαυτό μου και αποταυτίζομαι.Κάνω διαφορετικές εντελώς σκέψεις,δεν επιτρέπω σε καμία παθογενεια να με καταβάλλει.Κάνω αλλες επιλογές,είμαι οτι εγω θέλω να είμαι,ούτε ότι ήμουν,ούτε ότι νόμιζα ότι είμαι,ούτε οτι οι αλλοι νομίζουν ή θελουν να είμαι.Αύξησα τον ελεγχο σκέψεων ,και προσελκύω νέα πράγματα αρκετά απότομα αλλά είναι τετοια η επιθυμία αλλαγής που δεν ακούω καμία αναστολή,ακόμα και αν υφίσταται και την νοιώθω.Είμαι πολύ σίγουρος,αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι πάρα πολύ.

    Νοιώθω αυξημένη αυτοκυριαρχία.Νομίζω πως μπορώ να αντιμετωπίσω οτι μου συμβαίνει,το οποίο το βλεπω καθαρά αλλα ένα μου κομματι φοβαται έντονα.Δεν νομίζω ότι ειναι ψευδαίσθηση.Όμως πιέζω τον εαυτό μου,δεν ξερω αν μπορώ να χειριστω μια τεράστια αλλαγή και σε διαστήματα παύσης εχω ταση για εμετό,μια αόριστη απειλή εκτροχιασμού.Τι να κάνω,να συνεχίσω?Θέλω να επιμεινω
    Last edited by Σαπουνάκι μπάνιου; 08-02-2017 at 22:22.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αποφευκτικη διαταραχη ?
    By stefamw in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 18-04-2014, 14:48
  2. Αποφευκτικη διαταραχη της προσωπικοτητας
    By merliou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-03-2010, 22:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •