την εχω μεσα στο μυαλο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 132
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    την εχω μεσα στο μυαλο..

    καλησπέρα σε όλο το forum.. γνώρισα μια κοπέλα εντελώς άγνωστη σήμερα που είναι ακριβώς ίδια με την πρώην μου... όταν λέω ίδια... το ενοοώ... είναι λες και την ξέρω παρα πολλά χρονια... με κοίταζε επίμονα και την κοίταζα και εγώ... πιάσαμε την κουβέντα και έμαθα ότι θα έρθει από αύριο στην ίδια εταιρία που δουλεύω... έχει σχέση η κοπέλα με ένα παλικάρι κοντά στην ηλικία της.. είναι 20.. το θέμα είναι τώρα ότι θα την έχω κάθε μέρα διπλα μου... πράγμα που με έχει κάνει να μην μπορώ να σκεφτώ καθαρά... είναι τόσο έντονο το συναίσθημα αυτο που αισθάνομαι που νιώθω λες και είναι η κοπέλα που πάντα αγαπούσα... όμως το ότι έχει σχέση με κάνει να κάνω πίσω... αλλα δεν νομίζω να φύγει με τίποτα η εικόνα της από το μυαλό μου... τι θα κάνω? όλη με ρωτάνε τι έχω... έχω πάθει απάθεια και δεν μπορώ να σκεφτώ καθαρά...ε αυτο είναι ότι πιο τρελό μου έχει συμβεί ποτε στην ζωή μου...!

    edit: όσο περνάνε η ώρες είναι λες και τρελαίνομαι.. είναι λες και την έχω διπλα μου και την αισθάνομαι είναι η εικόνα της πάντα η πρώτη σκέψη στο μυαλό μου...! νομίζω πως θα χρειαστώ βοήθεια... η στην χειρότερη περίπτωση θα φύγω από την δουλειά....

    ερωτεύτηκα η τρελάθηκα? μήπως έπαθα και τα 2? :p
    Last edited by akis1; 13-12-2016 at 17:21.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Μην κανεις το λαθος να την κατακτησεις (οπως και να γινει αυτο) και εκ των υστερων να της πεις οτι μοιαζει την πρων σου . Θα το παρει ΠΟΛΥ ασχημα. Μαλλον θα χωρισετε στα σιγουρα. Επισης μπορει να δει φωτο σου μαζι της .Οποτε μην πιστευεις οτι δεν θα το μαθει ποτε.
    Οπως και να εχει γνωρισε την ! Της μοιαζει αλλα σιγουρα εχει ΜΕΓΑΛΕΣ διαφορες στο χαρακτηρα.Οποτε θα αρχισεις να την αντιλαμβανεσε και εσυ ως διαφορετικο προσωπο.
    Τα υπολοιπα ειναι θεμα τυχης,ειτε να χωρισει, ειτε να μην τα φτιαξετε,ειτε...να κανετε παιδακια μαζι!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Ότι την σκέφτεσαι λόγω της ομοιότητας της με την πρώην σου, δεν την τιμά ιδιαίτερα. Σίγουρα θα αισθανθεί άσχημα αν το καταλάβει. Εφόσον, δουλεύετε μαζί θεωριτικά η γνωριμία και η ανάπτυξη οικειότητας είναι αναπόφευκτη. Ωστόσο, εσύ γιατί θέλεις να πλησιάσεις μια κοπέλα, που μοιάζει τόσο με την πρώην σου;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    H Συμβουλη μου ειναι να μην κανεις αφου εχει σχεση. Θα σου αρεσε εσενα να εχεις σχεση και να στην "φαει" καποιος αλλος; Να υπαρχει αλληλοσεβασμός μεταξυ μας τουλαχιστον, αλλιως θα καταντησουμε σαν τις γυναικες...:p
    Last edited by archangel; 13-12-2016 at 18:56.
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    σε καμια περίπτωση δεν θα έλεγα σε μια κοπέλα ότι μοιάζει με την πρώην μου auto είναι το μονο σίγουρο... :)

    προσωπικά σέβομαι το ότι έχει σχέση... και είναι ένα καλο παιδί που τα έχουνε 2χρονια μαζί.. δεν θέλω σε καμια περίπτωση να μπω ανάμεσα σε μια σχέση... σκέφτομαι την θέση του δικού της... αν βρεθώ ποτε σε αυτή την θέση μπορώ να καταλάβω ποσο πονάει όταν αγαπάς αληθινά...

    Έρις: γιατί αυτή η ομορφιά που είχε και αυτός ο χαρακτήρας ήτανε μοναδικός... και όταν βρείς μια που έχει εκτος από εμφάνιση και ίδιο χαρακτήρα τότε απλά χάνεις τον κόσμο... δεν μπορείς να σκεφτείς καθαρά, αυτο το χαμόγελο της με κέρδισε από την πρώτη στιγμή που την είδα... όμως είμαι έτοιμος να σταματήσω την δουλειά μου και να την ξεχάσω για πάντα... όσο και αν με πονάει...

    σε τετια φαση με βλεπω χαχαχαχα:D

    https://www.youtube.com/watch?v=90RMPjOzY1Q

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    H Συμβουλη μου ειναι να μην κανεις αφου εχει σχεση. Θα σου αρεσε εσενα να εχεις σχεση και να στην "φαει" καποιος αλλος; Να υπαρχει αλληλοσεβασμός μεταξυ μας τουλαχιστον, αλλιως θα καταντησουμε σαν τις γυναικες...
    δεν θα μου άρεσε... αλλα σίγουρα σε αυτή την περίπτωση μαζί μου θα χωρίσει με τον αλλον... αφού αυτός είναι μακριά... εγώ είμαι κοντά της τώρα...

    αφού την αγαπάω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    1. archangel: Το σχόλιο σου για τις γυναίκες είναι ρατσιστικό, σεξιστικό και οπισθοδρομικό.

    2. akis1: Καταλαβαίνω απολύτως αυτό που μου λές... Με την πρώην σου γιατί δεν είστε μαζί;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    1. archangel: Το σχόλιο σου για τις γυναίκες είναι ρατσιστικό, σεξιστικό και οπισθοδρομικό.

    2. akis1: Καταλαβαίνω απολύτως αυτό που μου λές... Με την πρώην σου γιατί δεν είστε μαζί;
    χωρίσαμε λόγο απόστασης... ένα ωραίο πρωί που ξύπνησα με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει βρήκα ένα καλύτερο παιδί εδώ κοντά μου και θέλω να είμαι μαζί του... τις είπα χαίρομαι πολύ που βρήκες κάτι καλύτερο να είσαι ευτυχισμένη...! από τότε δεν θέλω να την ξαναδώ μπροστά μου...

    αλλα βλέπεις τι τύχη έχω να έρθει η ''δίδυμη αδερφή'' της και να μου μιλήσει? :rolleyes:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    1. archangel: Το σχόλιο σου για τις γυναίκες είναι ρατσιστικό, σεξιστικό και οπισθοδρομικό.

    2. akis1: Καταλαβαίνω απολύτως αυτό που μου λές... Με την πρώην σου γιατί δεν είστε μαζί;

    Αστειο ηταν..... ξεχασα την φατσουλα :p

    την βαζω τωρα
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    χωρίσαμε λόγο απόστασης... ένα ωραίο πρωί που ξύπνησα με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει βρήκα ένα καλύτερο παιδί εδώ κοντά μου και θέλω να είμαι μαζί του... τις είπα χαίρομαι πολύ που βρήκες κάτι καλύτερο να είσαι ευτυχισμένη...! από τότε δεν θέλω να την ξαναδώ μπροστά μου...

    αλλα βλέπεις τι τύχη έχω να έρθει η ''δίδυμη αδερφή'' της και να μου μιλήσει? :rolleyes:

    Σου αρεσε εσενα αυτο; Σου αρεσε που σε παρατησε ετσι;
    Γτ θες να κανεις το ιδιο με εκεινον.

    Και κατι ακομα. Αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη αλλα νομιζω πως δεν σου αρεσει πραγματικα αυτη. Ο τρόπος που χωρισες δεν σου εδωσε closer και τωρα που βρηκες καποια που της μοιαζει το βλεπεις σαν μια ευκαιρια να συνεχισεις αυτο που ειχες. Ομως μπορει να της μοιαζει όπως λες αλλα δεν ειναι η ιδια. Δεν ειναι η πρωην σου, οσο και αν της μοιαζει. Το να κανεις κατι μαζί της δεν ειναι δικαιο ουτε για σενα (γτ θα παραμείνεις κολλημενος με την πρωην) αλλα και για την κοπελα (που θα τα εχει με καποιον που δεν την αγαπαει αλλα αγαπαει μια που απλως της μοιαζει).
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Εγω ειμαι αντιθετος. Δηλ αν βρεις τον ερωτα της ζωης σου (υποθετικο ετσι?) και εχει μια χαλαρη σχεση ,θα κανεις περα γιατι "δεν ειναι σωστο" ; Εχω πεσει με τα μουτρα και διεκδικω! Αμα τον γουσταρει πραγματικα θα φαω ακυρο και ολα καλα. Αμα ομως με γουσταρει περισσοτερο , γιατι να μην την διεκδικισω. Αλλωστε ο ερωτας ειναι "πολεμος".κατακτηση ! ΚΑι μιλαω για φυσιολογικη σχεση ,οχι να την πεσεις για ενα κερατο και μετα με ελαφρα ή παραλληλη σχεση.
    Φυσικα η ξηγα ειναι απαραιτητη .
    Παντως απο την δουλεια δεν θα εφευγα για κανενα λογο (εκτος απο το αφεντικο :P ) .Προσωπικα θα τις το ξεφουρνιζα απο την πρωτη στιγμη .Με ωραιο τροπο , και υπονοοντας οτι εισαι τοσο ομορφη κλπ κλπ. Τι εχεις να χασεις δηλ ? Στη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ να φρικαρει και να μην σου μιλαει .Ε παλι κερδισμενος εισαι αφου θα κοψετε επαφες.
    Υ.Γ. Υπαρχει και το τριτο ενδεχομενο .Γνωριζεις την πρωην σου ,στον γκομενο της συναδελφου σου, και τα φτιαξεις εσυ με την συναδελφο !! :D :D :D

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by nightcrawler View Post
    Εγω ειμαι αντιθετος. Δηλ αν βρεις τον ερωτα της ζωης σου (υποθετικο ετσι?) και εχει μια χαλαρη σχεση ,θα κανεις περα γιατι "δεν ειναι σωστο" ; Εχω πεσει με τα μουτρα και διεκδικω! Αμα τον γουσταρει πραγματικα θα φαω ακυρο και ολα καλα. Αμα ομως με γουσταρει περισσοτερο , γιατι να μην την διεκδικισω. Αλλωστε ο ερωτας ειναι "πολεμος".κατακτηση ! ΚΑι μιλαω για φυσιολογικη σχεση ,οχι να την πεσεις για ενα κερατο και μετα με ελαφρα ή παραλληλη σχεση.
    Φυσικα η ξηγα ειναι απαραιτητη .
    Παντως απο την δουλεια δεν θα εφευγα για κανενα λογο (εκτος απο το αφεντικο :P ) .Προσωπικα θα τις το ξεφουρνιζα απο την πρωτη στιγμη .Με ωραιο τροπο , και υπονοοντας οτι εισαι τοσο ομορφη κλπ κλπ. Τι εχεις να χασεις δηλ ? Στη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ να φρικαρει και να μην σου μιλαει .Ε παλι κερδισμενος εισαι αφου θα κοψετε επαφες.
    Υ.Γ. Υπαρχει και το τριτο ενδεχομενο .Γνωριζεις την πρωην σου ,στον γκομενο της συναδελφου σου, και τα φτιαξεις εσυ με την συναδελφο !! :D :D :D
    Εσύ θα 'θελες αυτό τον έρωτα της ζωής σου που θα κατακτούσες από κάποιον άλλο να στον φάει ένας άλλος; Μήπως να σοβαρευτούμε λίγο;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    χωρίσαμε λόγο απόστασης... ένα ωραίο πρωί που ξύπνησα με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει βρήκα ένα καλύτερο παιδί εδώ κοντά μου και θέλω να είμαι μαζί του... τις είπα χαίρομαι πολύ που βρήκες κάτι καλύτερο να είσαι ευτυχισμένη...! από τότε δεν θέλω να την ξαναδώ μπροστά μου...

    αλλα βλέπεις τι τύχη έχω να έρθει η ''δίδυμη αδερφή'' της και να μου μιλήσει? :rolleyes:

    Καταλαβαίνω... Θα σου πω κάτι που δεν είναι ιδιαιτέρως ηθικό, είναι όμως ανθρώπινο... Να ακούσεις την καρδιά σου! Μην ξεχνάς ότι δεν είναι μόνη κι ότι αν προχωρήσεις μπορεί να πληγωθείτε όλοι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Εσύ θα 'θελες αυτό τον έρωτα της ζωής σου που θα κατακτούσες από κάποιον άλλο να στον φάει ένας άλλος; Μήπως να σοβαρευτούμε λίγο;
    Θα ηταν ο ΕΡΩΤΑΣ της ζωης μου και θα με χωριζε για τον πρωτο τυχαρπαστο;; Καλο της ταξιδι τοτε ! Οταν εισαι με τον ανθρωπο σου πραγματικα ενωμενοι , δεν εχεις να φοβασε τιποτα και κανενα.
    Ειναι δυνατον να εισαι σε οποιαδηποτε κατασταση σχεσης (αραβωνας γαμος κλπ) και να φοβασε οτι αν την πεσει καποιος στο ετερον ημιση ,θα σε παρατησει/κερατωσει ; Δεν το εχω κανει ποτε...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Πες τα nightcrawler!! Λες και η γυναίκα είναι ντιπ ηλίθια και θα την "φάει" κάποιος αν δεν προσέξεις!!!

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΚΥΒΕΡΝΗΤΟ ΜΥΑΛΟ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-09-2016, 14:29
  2. χανω το μυαλο μου
    By brain rain in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 19-11-2015, 16:10
  3. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ
    By mama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 12-08-2015, 03:06
  4. όλα είναι στο μυαλο
    By james-dinami in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 15-11-2012, 23:27
  5. ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΥΑΛΟ
    By matina24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-07-2011, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •