Προβλήματα με την κολλητη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    22

    Προβλήματα με την κολλητη μου

    Καλησπέρα και απο μενα! Εχω ξαναγράψει στο παρελθόν για το ιδιο θεμα που θα σας μιλήσω και σημερα! Οπως ειχα γράψει πριν κάποιο διάστημα λίγων μηνών,ειχε υποπέσει στην αντίληψη μου οτι η κολλητη μου με την οποια είμαστε συνομήλικες,ζηλεύει τη σχέση μου,χωρίς ομως να θελω να το πιστέψω! Ο καιρος περνούσε μέχρι που βρήκε ενα παιδι κατα δέκα χρονια μεγαλύτερο(σχεδόν 30) ο οποίος τύχαινε να ειναι γνωστός του συντρόφου μου και τον ειχε πρωτο δει το καλοκαιρι σε μια έξοδο μας. Ωστόσο τον συγκεκριμένο τον γνώριζε και ο κολλητός μου,ο οποίος μόλις άκουσε σε συζήτηση μας οτι της αρεσε ο συγκεκριμένος τύπος,έσπευσε να κανονίσει να βγουν! Με τα πολλα,βγήκαν και έκαναν κατι απο την πρώτη τους συνάντηση ενω μετα εκείνος εξαφανίστηκε απο παντού,κλείνοντας τηλέφωνα και αγνοώντας κάθε της προσπάθεια να τον προσεγγίσει εκ νέου. Το θεμα ειναι ομως πως απο τοτε με θεωρεί υπαίτια για την τροπή που πήρε η γνωριμία της με τον συγκεκριμένο και συνεχώς πετάει σπόντες για τη σχέση μου που αριθμεί 8 μηνες,λέγοντας πως δεν μπορούν ολες να ειναι σωστές σαν εμενα και να κρατάνε κάποια σχέση και οτι μονο εγω ήμουν η τυχερή που βρήκα το άξιο και καλο παιδι που αν ήξερε τι πραγματικα ειμαι,θα με ειχε διώξει απο τον πρωτο μήνα! Το τελευταίο με ενόχλησε παρα πολυ και ηταν αφορμή γι ενα μεγάλο καβγά και παρότι εκανα εγω προσπάθεια να τα ξαναβρούμε,μου ειπε οτι δεν πρόκειται να ζητήσει συγνώμη μιας και εγω φταίω! Πραγματικα με εχει στενοχωρήσει όλη αυτη η κατάσταση μια σκαι η φιλιά μας άλλαξε προς το χειροτερο απο τοτε που μπήκα σε σχέση,χωρίς ομως αυτο να σημαίνει οτι την παραμελησα ούτε ενα λεπτό! Δεν ξερω πως να το χειριστώ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ρε κούκλα την αλήθεια σου είπε όλες οι γυναίκες λίγο πολύ είστε σκατο χαρακτήρες από ομορφιά δε λέμε είστε πανέμορφες αλλά από χαρακτήρα συνήθως χάλια ευτυχώς που οι άντρες δεν κοιτάνε χαρακτήρα πρώτον κ δεύτερον κ να θέλαν να κοιτάξουν χαρακτήρα δεν μπορουν να καταλάβουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    22
    Οκ ας δεχτούμε οτι ειπε την αληθεια... γιατι το ειπε μόλις έφαγε πόρτα απο τον τύπο που γνώρισε και δεν το έλεγε εξαρχής σε μεγαλες συζητήσεις που κάναμε κατα καιρούς;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Όταν κάτι έχεις καταλάβει δεν το πετάς οπότε να ναι το πετάς όταν πρέπει πρώτον κ δεύτερον δεν τα πουλαμε όλα για τους άντρες δεν κατηγορουμε για να φανουμε καλεσ γιατί οι άντρες είναι χαιβανια κ τα πιστεύουν κ είναι κ μεγάλες κουτσομπολεσ οι άντρες οπότε ξεκολλα κ κοίτα την κολλητή σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Δεν την ρώτησες τι εννοούσε ακριβώς όταν σου το είπε αυτό; Οτι αν ήξερε ο αλλος τι είσαι θα σε χώριζε.
    Εγώ στη θέση σου θα τη ρωτούσα να μου πει ακριβώς και μετα θα αναρωτιόμουν γιατί με κάνει η ίδια παρέα αφού έχει τόσο άσχημη εικόνα για μένα.
    Κάνουμε παρέα με κάποιον επειδή βρίσκουμε θετικά σε αυτόν, τον εκτιμάμε, τον σεβόμαστε κτλ. Αν δεν ισχύει τίποτα από αυτά, ποιος ο λόγος να λέτε οτι είστε φίλες;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    1.elis, συγγνώμη κίολας, αλλά το σχόλιο σου είναι full σεξιστικό, βάζεις στο ίδιο τσουβάλι όλο το γυναικείο πληθυσμό αυτού του πλανήτη.

    2.Επίσης, συγγνώμη που θα το πω αυτό, η φιλία σας κρατάει χρόνια και γνωρίζεστε πραγματικά με τη φίλη σου; Εννοώ αν έχετε όντως η μία σημαντική θέση στη ζωή της άλλης, ή απλώς έχετε μια επιφανειακή σχέση, που δεν γνωρίζετε η μία την σκοτείνη πλευρά της άλλης; ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by lullaby_ View Post
    .... έκαναν κατι απο την πρώτη τους συνάντηση ενω μετα εκείνος εξαφανίστηκε απο παντού,κλείνοντας τηλέφωνα και αγνοώντας κάθε της προσπάθεια να τον προσεγγίσει εκ νέου. Το θεμα ειναι ομως πως απο τοτε με θεωρεί υπαίτια για την τροπή που πήρε η γνωριμία της με τον συγκεκριμένο και συνεχώς πετάει σπόντες για τη σχέση μου που αριθμεί 8 μηνες,λέγοντας πως δεν μπορούν ολες να ειναι σωστές σαν εμενα και να κρατάνε κάποια σχέση και οτι μονο εγω ήμουν η τυχερή που βρήκα το άξιο και καλο παιδι που αν ήξερε τι πραγματικα ειμαι,θα με ειχε διώξει απο τον πρωτο μήνα! ...
    τι να χειριστεις βρε κοπελα μου?
    δεν λες, καλα που γλυτωσες απο την φιδο- φιλη!
    η 'φιλη" σου σε ζηλευει.
    οι ορμονες εχουν φυγει απ την θεση τους και της εχουν μπλοκαρει τον εγκεφαλο. ζηλευε την σχεση σου, της αρεσε ο αλλος που της κανατε κονέ, και οταν την εφτυσε, αρχισε να κατηγορει εσενα που ηθελες να την βοηθησεις!
    μακρια απο τετοιες φιλες. χαρη σου εκανε αν απομακρυνθηκε πρωτη, θα ηταν παντα το ματι της πανω σε σενα και στην σχεση σου.

    εχει και καλες κοπελες να κανεις παρεα, γιατι κολλας?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    22
    Με τη συγκεκριμένη κοπέλα είμαστε κολλητές τα τελευταία 4 χρονια παρότι γνωριζόμαστε πολλα περισσότερα! Λέμε τα πάντα μεταξυ μας με απόλυτη ειλικρίνεια (θελω να πιστεύω και απο πλευράς της) απλα το τελευταίο διάστημα εχει αλλαξει σε μεγάλο βαθμό και χωρίς λογο ουσιαστικό μιας και δεν αλλαξα τη συμπεριφορά μου απέναντι της,οπως ήμουν μαζι της ετσι παραμένω!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι να χειριστεις βρε κοπελα μου?
    δεν λες, καλα που γλυτωσες απο την φιδο- φιλη!
    η 'φιλη" σου σε ζηλευει.
    οι ορμονες εχουν φυγει απ την θεση τους και της εχουν μπλοκαρει τον εγκεφαλο. ζηλευε την σχεση σου, της αρεσε ο αλλος που της κανατε κονέ, και οταν την εφτυσε, αρχισε να κατηγορει εσενα που ηθελες να την βοηθησεις!
    μακρια απο τετοιες φιλες. χαρη σου εκανε αν απομακρυνθηκε πρωτη, θα ηταν παντα το ματι της πανω σε σενα και στην σχεση σου.

    εχει και καλες κοπελες να κανεις παρεα, γιατι κολλας?
    Εχω και άλλη μια κολλητη εδω και 16 χρονια ομως δεν ειναι το θεμα μου οτι θα χάσω μια φίλη... το προβλημα ειναι γιατι να μου συμπεριφέρεται με τετοιο τροπο ενω δεν την εχω παραμελήσει ποτε παρότι εκανα σχέση για να της δώσω το δικαίωμα να ζηλέψει και να νιώσει παραγκωνισμένη

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε κούκλα την αλήθεια σου είπε όλες οι γυναίκες λίγο πολύ είστε σκατο χαρακτήρες από ομορφιά δε λέμε είστε πανέμορφες αλλά από χαρακτήρα συνήθως χάλια ευτυχώς που οι άντρες δεν κοιτάνε χαρακτήρα πρώτον κ δεύτερον κ να θέλαν να κοιτάξουν χαρακτήρα δεν μπορουν να καταλάβουν
    Εσείς έχετε καταλάβει τι είσαστε οι περισσότεροι για να μην πω όλοι; Σεξιστές (βρίζετε τις γυναίκες και τις εκμεταλλεύεστε), ανώμαλοι (θέλετε τρίο και έτσι και να κάνετε σεξ επι πληρωμή και άλλα πολλά), ξεδιάντροποι (δεν σας απασχολεί τίποτα), τιποτένιοι (δεν σας απασχολεί τίποτα, νοιάζεστε μόνο για ασήμαντα πράγματα), το παίζετε αρχηγοί (μην σας πουν εσάς κάτι, αν πείτε εσείς όλα οκ), δεν σέβεστε την σχέση σας (απατάτε), δεν θέλετε σχέση πολλοί (μόνο σεξ), δεν σηκώνετε μύγα στο σπαθί σας (αν κάνετε κάτι εσείς συγχωρείται αν το κάνει η γυναίκα τότε κάτσε να την πλακώσουμε στο ξύλο), κακοποιείτε μερικοί τις γυναίκες (μέχρι και φόνο κάνετε), και άλλα πολλά.

    Και μετά εμείς οι γυναίκες είμαστε οι κακές (?), οι πουτάνες (?), οι εκμεταλλεύτριες (?), κτλ κτλ......

    Άμα δεν το έλεγα θα έσκαγα........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Αν θεωρήσουμε ότι η κολλητή σου σε ζηλεύει, δεν σε ζηλεύει γιατί νιώθει μοναξιά, σε ζηλεύει γιατί έχεις κάτι που θέλει και αυτή. Είσαι καλά, ενώ αυτή προφανώς όχι... Αυτά τα τέσσερα χρόνια που κάνετε παρέα, δεν έχει εκδηλώσει ξανά τέτοια συναισθήματα και συμπεριφορές;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Αν θεωρήσουμε ότι η κολλητή σου σε ζηλεύει, δεν σε ζηλεύει γιατί νιώθει μοναξιά, σε ζηλεύει γιατί έχεις κάτι που θέλει και αυτή. Είσαι καλά, ενώ αυτή προφανώς όχι... Αυτά τα τέσσερα χρόνια που κάνετε παρέα, δεν έχει εκδηλώσει ξανά τέτοια συναισθήματα και συμπεριφορές;
    Οχι ποτε δεν ειχα αντιληφθεί κατι τετοιο! Τωρα τους τελευταίους πέντε μηνες εχει αρχίσει να μεταλλάσσεται και το θεμα ειναι οτι οι σπόντες που πετάει αφορούν μονο την προσωπική μου ζωή και τίποτε αλλο σε θεμα σχολής για παράδειγμα. Ολες οι εκρήξεις της αφορούν ενα στραβοπάτημα στην προσωπική της ζωή το οποίο θα το συγκρίνει αμέσως με τη δίκη μου σχέση,δείχνοντας χλευασμό και παρόμοιες συμπεριφορές

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Απλώς δεν μπορεί να χαρεί με τη χαρά σου... δεν ξέρω αν θέλεις να κάνεις παρέα μαζί της, δεν ξέρω αν συνεχίζεις να την εκτιμάς μετά από αυτά... καλό θα ήταν να της μιλήσεις ανοιχτά... Πες ότι νιώθεις... δεν θα χάσεις κάτι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Η φίλη σου δεν είναι ευχαριστημένη απ τη ζωή της, νιώθει μοναξιές, εισέπραξε απόρριψη απ' αυτόν που της άρεσε. Ζηλεύει τη δικιά σου ευτυχισμένη σχέση και δεν μπορεί να το διαχειριστεί.

    Προς το παρόν, κράτα απόσταση. Η φιλία σας δεν κάνει καλό ούτε σε σένα (στεναχωριέσαι με τις κακίες που ακούς και τους καυγάδες) ούτε σ εκείνη (ζηλεύει). Μην καταβάλλεις προσπάθειες να την προσεγγίσεις και να την καταλάβεις.

    Απο κεί και πέρα, ο χρόνος θα δείξει αν η φιλία σας αξίζει να συνεχιστεί.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Η φίλη σου δεν είναι ευχαριστημένη απ τη ζωή της, νιώθει μοναξιές, εισέπραξε απόρριψη απ' αυτόν που της άρεσε. Ζηλεύει τη δικιά σου ευτυχισμένη σχέση και δεν μπορεί να το διαχειριστεί.

    Προς το παρόν, κράτα απόσταση. Η φιλία σας δεν κάνει καλό ούτε σε σένα (στεναχωριέσαι με τις κακίες που ακούς και τους καυγάδες) ούτε σ εκείνη (ζηλεύει). Μην καταβάλλεις προσπάθειες να την προσεγγίσεις και να την καταλάβεις.

    Απο κεί και πέρα, ο χρόνος θα δείξει αν η φιλία σας αξίζει να συνεχιστεί.
    Συμφωνώ! Πιστεύω πως αξίζουν να είναι φίλες αλλά θέλει λίγο καιρό. Τώρα όντως πρέπει να κάνουν και οι δύο στην άκρη γιατί μόνο να χάσουν έχουν και οι δύο..
    Last edited by Deleted240217a; 14-12-2016 at 17:47.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με κολλητή
    By Giorgosss in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 04-12-2014, 13:43
  2. ΠΡΟΔΩΣΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ
    By MyMou in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 25-10-2014, 15:06
  3. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 18:06
  4. Ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By heyy61 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2013, 15:23
  5. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •