Καλησπερα σε ολους.Εζω ξαναγραψει οτι αντιμετωπιζω γενικευμενη αγχωδη διαταραχη απο το καλοκαιρι και μετα.Αυτο σε μεγαλο ποσοστο αφου επισκεπτομαι ψυχολογο απο τοτε,οφειλεται στον υπεεθυροειδισμο μου που υποτροπιασε και αλλαξε μορφη παθαινοντας την αυτοανοσο graves.Ενω το ειχα αποδεχτει,ενω παιρνω τα φαρμακα μου,ενω ειπα οχι στο να κανω θεραπεια με ραδιενεργο ιωδιο,και ενω ολα εμοιαζαν να πηγαινουν καλυτερα,παρολα τα συμπτωματα του graves(ταχυκαρδιες,τρεμουλο,η� �ικρανιες,αγχος κτλ)τωρα με εχει πιασει ξανα εκεινο το αγχος.Το ανυποφορο.Εζω εγγραφει σε μια ομαδα της νοσου στο facebook οπου τα μελη ειναι απο την Ευρωπη γενικα και γραφουν συμπτωματα,συζητουν,αλλαζο υν αποψεις,κατι σαν αυτο εδω το φορουμ,αλλα εκει μονο για το graves.Απο τοτε και βλεποντας τα post,τα οσα εχουν παθει ολοι τους,τις τρονακτικες φωτογραφιες με τα εξωφθαλμα(ματια πεταγμενα εξω),και διαφορα αλλα,εχω αρχισει να το σκεφτομαι ολη μερα.Να σκεφτομαι πως ετσι θα γινω,πως δε θα μπορεσω ποτε να ειμαι οπως ημουν,πως θα ειμαι διαρκως κουρασμενη με πονους στο σωμα και χερια να τρεμουν,πως δε θα μπορω να κανω παιδι.Ολο αυτο εχει εξελιχθει παλι σε γενικευμενο αγχος,να κλαιω,να τρεμω,να μη μπορω να φαω και να μη μπορω να κοιμηθω.Καθε απαντηση αποδεκτη..