Βοηθεια καποιος.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    7ο post ειμαι στην ομαδα του Graves στο facebook.Μηπως δεν ειμαστε στην ιδια ομαδα;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    η αληθεια ειναι οτι εχει διαφορες στο fb για το graves.τελικα εκανες εξεταση εχτες? βγηκε καλη?
    γραψε νεα..κ γενικα ρε συ αλλα 9 ποστ εχεις για να μπορεσεις να στειλεις πμ.γραφε εδω κ μετα θα μπορεις.
    απο τρεμουλα πως πας?εχεις?το συζητησες με κανα γιατρο στο νοσοκομειο?τι σου ειπαν?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Βρε συ anxious εκανα εξετασεις θυροειδη και γενικη αιματος.Μου λεει η γιατρος εισαι πολυ καλα ρυθμισμενη και κανενα προβλημα με το θυροειδη.Της λεω το graves δεν κανει αγχος,τρεμουλο,πιεση και παλμους και γι αυτο δινουν bblocker; Οχι οχι μου λεει δεν κανει τετοια το graves.Εχεθς απλα αγχος.Ρωταω αλλο γιατρο σε αλλο νοσοκομειο.Οχι δεν κανει τετοια το graves οταν εισαι ρυθμισμενη.Ρωταω τη γιατρο μου οχι δεν κανει τετοια το graves οταν εισαι ρυθμισμενη.Τα ακουνε και οι δικοι μου και μου λενε εσυ φταις και το αγχος στα κανει αυτα.Και οοοοολος ο κοσμος που εχει graves παιρνει bblockers και εχουν τρεμουλο,αγχος,πιεση,παλμο� �ς.Πες μου λιγο τι να κανω εγω τωρα;Ολοι οι γιατροι λενε το ιδιο πραγμα ρε συ.Θελω να τους βαρεσω μιλαμε.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε συ ολοι οι γιατροι το ιδιο μου λενε κ μενα...ομως ενας μονο γιατρος καποτε μου ειχε πει..οτι μπορει να ειναι ρυθμισμενο..αλλα να ξερεις οτι δεν παυει να ειναι ενα δυσλειτουργικο οργανο οποτε , μπορει στις εξετασεις να βγαινει ρυθμισμενο..ομως πρακτικα καθημερινα να κανει καποια κουλα..δλδ να μην εμπλουτιζει τον εγκεφαλο με σωστες ορμονες..
    εσυ εφοσον εισαι ομως ρυθμισμενη κ ειναι μια χαρα το graves..πρεπει τωρα να κατευνασεις το αγχος..
    εφοσον δεν ειναι απο το graves ...πρεπει να πας να δεις πως θα συνελθεις απο αυτο το αγχος..τρεμεις ακομα?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Εχω ηρεμησει αλλα οταν σκεφτομαι οτι το επαθα παλι ολο αυτο ενω ημουν καλα και ειχα δωσει αγωνα μαζι με την ψυχαναλυση,εκει με πιανει πανικος οτι θα ξαναβουλιαξω και αρχιζει παλι το τρεμουλο.Επισης δε με καταλαβαινουν οι δικοι μου.Ουτε η οικογενεια ουτε οι φιλοι.Ακουνε και τους γιατρους που λενε οτι δεν ειναι απ το graves και τα ριχνουν πανω μου.Φανταζομαι κι εσενα σε πιανει τρομος μηπως ξαναβουλιαξεις κι ας παιρνεις φαρμακα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    anxious Ειδα σε καποιο αλλο ποστ οτι τρεμουν κι εσενα τα δοντια σου.Κι εμενα.Τοσο πολυ ετρεμα που δε μπορουσα να μιλησω.Επισης παρολο που δεν τρεμω τωρα μου εχει μεινει τρεμουλο στα χερια μονο.Δεν μπορω να σηκωσω βαρος σαν να εχει κουραστει απο τις προηγουμενες μερες.Το παθαινεις κι εσυ;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ναι κοπέλα μου το παθαινω κ γω αυτό με τα χέρια όταν διανυω περίοδο εξαρσης..Έτσι τρέμεις στην ΓΑΔ.αλλα μη τη φοβάσαι,στρες είναι κ του παραπάνω..Δεν μπορεί να σου κάνει κακό..Απλά είναι κάπως ανυπόφορο μερικές φορές..Πιθανόν πιεζεσαι παρά πολύ αυτόν τον καιρό..Δες πως θα πάει ..Τα δόντια που χτυπάνε είναι το κύριο σύμπτωμα κ παράλληλα φοβάσαι πολύ κ τρομάζεις από όλο αυτό..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Χαιρομαι που σε βρηκα εδω μεσα!Αληθεια!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ γω κοπελα μου..πως εισαι σημερα? εγω δεν ειμαι πολυ καλα σημερα...εχω στρεςςςςςςς..αμαν πια!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εκανα εξεταση για το graves εχτες, σημερα απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα...την εκανα γιατι εχω κ κατι φουντωματα στην πλατη περιεργα..για να δουμε..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Σημερα ειμαι καλυτερα.Εχω παρει αφρολουτρα και ελαια κατα του στρες,εχω κατεβασει κατι μουσικες για ηρεμια και βγαζω το σκυλο μολις νιωσω λιγο να μου ερχεται.Εχει ευχαριστηθει βολτες το ζωντανο.Εξεταση graves;Εννοεις κανονικα αιματολογικες tsh t4;Κι εγω εχω φουντωματα στο προσωπο και στα αυτια και στην πλατη και ημουν σιγουρη οτι ειχα υποτροπη graves και να τα που δεν ηταν!Πες μου τι εγινε με τις εξετασεις σου!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΝΑΙ βασικα εκανα ft4 κ tsh μονο..δεν χρειαζεται κ κατι αλλο για να καταλαβεις αν εχεις κανει υποτροπη..
    ναι θα σου πω τι βγηκε..ευχομαι να μην εχω κανει υποτροπη..γιατι αντε τωρα παλι ξανα b blockers , κορτιζονη ισως..κλπ κλπ...πφφ τι τραβαμε με την κωλοαρρωστια ρε!
    + το βλεμμα μου βλεπω καπως αγριεμενο ...κ καπως πιο γουρλωμενα τα ματια μου...
    η ειναι απο το στρες κ την γενικη κατασταση ή απο το graves, ιδομεν!!
    καλα εκανες..παρε κ ελαιο λεβαντας σε υγρο να καις στον χωρο σου...ηρεμει πολυ..κ κανε κ αναπνοες με delta waves που θα βρεις στο youtube..
    βαλε ακουστικα κ κλεισε τα ματια κ ακουσε τα delta waves..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ποσταρε ρε συ αλλα 2 ποστς..να μπορω να σου στειλω πμ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By ασπασια in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 02-10-2015, 17:13
  2. πως να δεχτει καποιος βοηθεια ειδικου
    By trust in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-2015, 16:24
  3. ας με βοηθησει καποιος
    By giannis97 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2014, 02:10
  4. αν ξερει καποιος ας μου πει..
    By thanos01 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-02-2013, 22:35
  5. ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 17-03-2009, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •