ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646

    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

    Θα ήθελα είτε ο Aeon είτε οποιοσδήποτε εκπρόσωπος της διαχείρισης να απαντήσει στις ερωτήσεις τις οποίες έθεσα προς τον ίδιο στο σχόλιο #827, σελίδα 56 (https://www.e-psychology.gr/forum/th...1%CE%A3/page56).
    Last edited by M87; 20-02-2017 at 13:54.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    εγω θα ηθελα ενα ταξιδακι με τον καλο μου και γρηγοραααα (ακουει?)


    εδω λεμε οτι θα θελαμε, ε?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω θα ηθελα ενα ταξιδακι με τον καλο μου και γρηγοραααα (ακουει?)


    εδω λεμε οτι θα θελαμε, ε?
    Όχι. Εδώ ζητάμε τις απαντήσεις είτε του Aeon είτε της διαχείρισης σχετικά με την μεροληπτική στάση απέναντι σε μέλη του forum.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,369
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Όχι. Εδώ ζητάμε τις απαντήσεις είτε του Aeon είτε της διαχείρισης σχετικά με την μεροληπτική στάση απέναντι σε μέλη του forum.
    Τόσα ban έχεις φάει και δεν έχεις καταλάβει και το λόγο και φαντάζεσαι ότι μεροληπτεί η διαχείριση...α ρε καημένε, κούνια που σε κούναγε...να μην επαναλαμβάνεσαι συνεχώς θέλει ο Aeon, μόνο εσύ δεν το έχεις καταλάβει...αλλά ξέχασα για όλα φταίνε οι άλλοι, οι επαγγελματίες ψυχικής υγείας, τα κακά μέλη που δεν συμφωνούν μαζί σου, η διαχείριση κ.ο.κ.
    Έχεις πολύ θράσος ν' ανοίγεις και θέμα που να ζητάς κι απαντήσεις αφού σε άφησαν να ξαναμπείς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Δεν σου απάντησε γιατί δεν είναι υπέρ των λύσεων που προτείνεις.(Εκκλησία,καφετ� �ούδες,χαρτορίχτρες κλπ).:Ρ

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    ...................
    Last edited by M87; 20-02-2017 at 17:20.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    .......................

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Δεν σου απάντησε γιατί δεν είναι υπέρ των λύσεων που προτείνεις.(Εκκλησία,καφετ� �ούδες,χαρτορίχτρες κλπ).:Ρ
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΕΙ ΣΕ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟ. ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΥΝ.

    Οι ερωτήσεις στις οποίες αναφέρομαι δεν αφορούν τις όποιες εφικτές / ανέφικτες λύσεις προτείνω εγώ ή οποιοσδήποτε. Και για μένα δεν είναι λύση η αηδία στην οποία προέτρεπε η Remedy, δηλαδή να κάνεις τον μ***** και να πάς στον επόμενο ψυχοτέτοιο να δώσεις τα λεφτά σου χωρίς να εξασφαλίσεις προηγουμένως την μη-εκμετάλλευση σου. Δεν είδα ο Aeon ή κανένας άλλος να παρεμβαίνει ή όχι εκεί, ούτε και αποτελεί αιτιολογία το "δεν σου απαντάω σε ότι αφορά την μεροληπτική στάση μου επειδή δεν μου αρέσουν οι λύσεις που προτείνεις".

    Η ουσία των ερωτήσεων αφορούν την μεροληπτική αντιμετώπιση μου. Αν η διαχείριση ή ο Aeon δεν είναι σε θέση να απαντήσουν, τότε σύμφωνα με την cube "η σιωπή σημαίνει συναίνεση".

    Και κάτι ακόμα WhyAlwaysMe. Δεν έχω προτείνει πουθενά να επισκεφτεί κανείς καφετζού ή χαρτορίχτρα. Είτε παρέθεσε το σχετικό κείμενο το οποίο να τεκμηριώνει αυτό που λες, είτε ανακάλεσε.

    Η εκκλησία - από την οποία αντέγραψε και βαρέως προσάρμοσε ο Freud στις επιθυμίες του εισάγοντας αμοιβές, αφαιρώντας τον εσωτερικό (συνείδηση) και εξωτερικό (Θεός, κρίση) έλεγχο του θεραπευτή και αφαιρώντας τις σχετικές ηθικές αξίες - είναι η απαρχή της ψυχοθεραπείας είτε αυτό σου αρέσει, είτε όχι. Ακόμα, η στροφή σε βοήθεια από κληρικό [είτε πιστεύει κανείς Στον Θεό, είτε όχι] εξασφαλίζει ότι η μη-αποθεραπεία δεν έλαβε χώρα για λόγους συμφέροντος. Ο κληρικός σύμφωνα με τους όρκους του και τα όσα πιστεύει δεν έχει δικαίωμα να αρνηθεί την βοήθεια του σε κανέναν και αυτό περιλαμβάνει και τους Άθεους.

    Δεν ακούω όμως τις δικές σου προτάσεις πάνω στο θέμα και στενοχωριέμαι.
    Last edited by M87; 20-02-2017 at 19:40.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΕΙ ΣΕ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟ. ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΥΝ. ΌΣΟΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΑΣ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ "reply with quote" ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ #8 ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΙΘΕΜΕΝΟ ΚΕΙΜΕΝΟ.

    Οι ερωτήσεις στις οποίες αναφέρομαι δεν αφορούν τις όποιες εφικτές / ανέφικτες λύσεις προτείνω εγώ ή οποιοσδήποτε. Και για μένα δεν είναι λύση η αηδία στην οποία προέτρεπε η Remedy, δηλαδή να κάνεις τον μ***** και να πάς στον επόμενο ψυχοτέτοιο να δώσεις τα λεφτά σου χωρίς να εξασφαλίσεις προηγουμένως την μη-εκμετάλλευση σου. Δεν είδα ο Aeon ή κανένας άλλος να παρεμβαίνει ή όχι εκεί, ούτε και αποτελεί αιτιολογία το "δεν σου απαντάω σε ότι αφορά την μεροληπτική στάση μου επειδή δεν μου αρέσουν οι λύσεις που προτείνεις".

    Η ουσία των ερωτήσεων αφορούν την μεροληπτική αντιμετώπιση μου. Αν η διαχείριση ή ο Aeon δεν είναι σε θέση να απαντήσουν, τότε σύμφωνα με την cube "η σιωπή σημαίνει συναίνεση".

    Και κάτι ακόμα WhyAlwaysMe. Δεν έχω προτείνει πουθενά να επισκεφτεί κανείς καφετζού ή χαρτορίχτρα. Είτε παρέθεσε το σχετικό κείμενο το οποίο να τεκμηριώνει αυτό που λες, είτε ανακάλεσε.

    Η εκκλησία - από την οποία αντέγραψε και βαρέως προσάρμοσε ο Freud στις επιθυμίες του εισάγοντας αμοιβές, αφαιρώντας τον εσωτερικό (συνείδηση) και εξωτερικό (Θεός, κρίση) έλεγχο του θεραπευτή και αφαιρώντας τις σχετικές ηθικές αξίες - είναι η απαρχή της ψυχοθεραπείας είτε αυτό σου αρέσει, είτε όχι. Ακόμα, η στροφή σε βοήθεια από κληρικό [είτε πιστεύει κανείς Στον Θεό, είτε όχι] εξασφαλίζει ότι η μη-αποθεραπεία δεν έλαβε χώρα για λόγους συμφέροντος. Ο κληρικός σύμφωνα με τους όρκους του και τα όσα πιστεύει δεν έχει δικαίωμα να αρνηθεί την βοήθεια του σε κανέναν και αυτό περιλαμβάνει και τους Άθεους.

    Δεν ακούω όμως τις δικές σου προτάσεις πάνω στο θέμα και στενοχωριέμαι.

  10. #10
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΕΙ ΣΕ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟ. ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΥΝ.

    Οι ερωτήσεις στις οποίες αναφέρομαι δεν αφορούν τις όποιες εφικτές / ανέφικτες λύσεις προτείνω εγώ ή οποιοσδήποτε. Και για μένα δεν είναι λύση η αηδία στην οποία προέτρεπε η Remedy, δηλαδή να κάνεις τον μ***** και να πάς στον επόμενο ψυχοτέτοιο να δώσεις τα λεφτά σου χωρίς να εξασφαλίσεις προηγουμένως την μη-εκμετάλλευση σου. Δεν είδα ο Aeon ή κανένας άλλος να παρεμβαίνει ή όχι εκεί, ούτε και αποτελεί αιτιολογία το "δεν σου απαντάω σε ότι αφορά την μεροληπτική στάση μου επειδή δεν μου αρέσουν οι λύσεις που προτείνεις".

    Η ουσία των ερωτήσεων αφορούν την μεροληπτική αντιμετώπιση μου. Αν η διαχείριση ή ο Aeon δεν είναι σε θέση να απαντήσουν, τότε σύμφωνα με την cube "η σιωπή σημαίνει συναίνεση".

    Και κάτι ακόμα WhyAlwaysMe. Δεν έχω προτείνει πουθενά να επισκεφτεί κανείς καφετζού ή χαρτορίχτρα. Είτε παρέθεσε το σχετικό κείμενο το οποίο να τεκμηριώνει αυτό που λες, είτε ανακάλεσε.

    Η εκκλησία - από την οποία αντέγραψε και βαρέως προσάρμοσε ο Freud στις επιθυμίες του εισάγοντας αμοιβές, αφαιρώντας τον εσωτερικό (συνείδηση) και εξωτερικό (Θεός, κρίση) έλεγχο του θεραπευτή και αφαιρώντας τις σχετικές ηθικές αξίες - είναι η απαρχή της ψυχοθεραπείας είτε αυτό σου αρέσει, είτε όχι. Ακόμα, η στροφή σε βοήθεια από κληρικό [είτε πιστεύει κανείς Στον Θεό, είτε όχι] εξασφαλίζει ότι η μη-αποθεραπεία δεν έλαβε χώρα για λόγους συμφέροντος. Ο κληρικός σύμφωνα με τους όρκους του και τα όσα πιστεύει δεν έχει δικαίωμα να αρνηθεί την βοήθεια του σε κανέναν και αυτό περιλαμβάνει και τους Άθεους.

    Δεν ακούω όμως τις δικές σου προτάσεις πάνω στο θέμα και στενοχωριέμαι.
    Αν είχες την παραμικρη ιδεα σχετικα με θεματα του κληρου της εκκλησίας, δεν θα ελεγες αυτες τις μπαρουφες.
    Ο κληρικος εχει δικαιωμα, και στις μερες μας το διδασκεται κιολας, εαν καποιον με ψυχολογικα προβληματα δεν ειναι στο χερι του να τον βοηθησει, να τον παραπεμψει σε ειδικο ψυχικης υγειας.
    Δυστυχώς για σενα, εχεις πεσει σε Ταλιμπάν ατομο της εκκλησίας (της κανονικής, οχι του παλαιού της οποιας εισαι οπαδός), οπότε ο,τι και να πεις θα ειναι μονο για αυτους που δεν εχουν ιδέα, άθεους, αθρησκους και λοιπους ανθρωπους που καλα κανουν και πιστεύουν ή δεν πιστεύουν σε κατι.
    Παπαριες ομως περι εκκλησιας, σε αυτους που ειναι μεσα σε αυτήν, ξεχασε το!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αν είχες την παραμικρη ιδεα σχετικα με θεματα του κληρου της εκκλησίας, δεν θα ελεγες αυτες τις μπαρουφες.
    Ο κληρικος εχει δικαιωμα, και στις μερες μας το διδασκεται κιολας, εαν καποιον με ψυχολογικα προβληματα δεν ειναι στο χερι του να τον βοηθησει, να τον παραπεμψει σε ειδικο ψυχικης υγειας.
    Δυστυχώς για σενα, εχεις πεσει σε Ταλιμπάν ατομο της εκκλησίας (της κανονικής, οχι του παλαιού της οποιας εισαι οπαδός), οπότε ο,τι και να πεις θα ειναι μονο για αυτους που δεν εχουν ιδέα, άθεους, αθρησκους και λοιπους ανθρωπους που καλα κανουν και πιστεύουν ή δεν πιστεύουν σε κατι.
    Παπαριες ομως περι εκκλησιας, σε αυτους που ειναι μεσα σε αυτήν, ξεχασε το!
    Βολεύει η παραπομπή αυτή. Δυστυχώς για τα επιχειρήματα σου, α) το "είναι στο χέρι του..." δεν συνεπάγεται και ότι "σε κάθε περίπτωση οφείλει...". Με άλλα λόγια, ΑΝ θέλει, κρίνει κλπ. Όπως επίσης μπορεί να σε παραπέμψει σε άλλο κληρικό. β) Όπως αποδεικνύεται, οι "επαγγελματίες ψυχικής υγείας", πέρα από την αμφίβολη ηθική την οποία διαθέτουν και η οποία τους καθιστά μια κακή επιλογή προκειμένου να παραπεμφθεί οποιοσδήποτε, εκπροσωπούν και ψευδοεπιστήμες οι οποίες δεν έπρεπε να υπάρχουν εδώ και 209 χρόνια. Συνεπως, μάλλον ο κληρικός "ξέμεινε" από επιλογές παραπομπής και θα φορτωθεί και εκείνος μέρος του προβλήματος.

    Τέλος, το θέμα του νήματος επικεντρώνεται στο να ζητήσει σαφείς απαντήσεις της διαχείρισης σχετικά με την μεροληπτική αντιμετώπιση μου. Αν θες να δώσεις συνέχεια στα όσα μόλις απάντησα, πάμε στο ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ να συνεχίσουμε το οποίο έχει και σχετικό τίτλο με τα όσα λες.

  12. #12
    Nefeli28
    Guest
    Δεν εχω να συζητησω κατι για τον Χριστιανισμό με ανθρώπους φανατισμενους. Μακαρι να μπορούσες να σταθεις με σεβασμο σε τετοιου ειδους κουβέντα, αλλα πολλάκις εχεις αποδειξει οτι δεν μπορεις.
    Συνεχισε με οποιους μπορουν να σε ανεχτουν.

  13. #13
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν εχω να συζητησω κατι για τον Χριστιανισμό με ανθρώπους φανατισμενους. Μακαρι να μπορούσες να σταθεις με σεβασμο σε τετοιου ειδους κουβέντα, αλλα πολλάκις εχεις αποδειξει οτι δεν μπορεις.
    Συνεχισε με οποιους μπορουν να σε ανεχτουν.
    Κοινώς,κανέναν.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Να απαντησω εγω

    Πρωτον όπως ειναι δεκτες οι τρολιες σε ενα βαθμο ετσι ισως ειναι δεκτές και οι επαναληψεις σου, αλλιως μπορει να ειχες φαει παραπανω μπαν και εμεις ποινες , δεν το ξερουμε...
    Εχουν συμπτυχθει και του γουαι δελφίνι τα θεματα οχι μονο τα δικα σου
    Εσύ λες εκκλησια, ο ελις μπορεί να ειπε διατροφη, ουτε οφ τοπικ ειναι ουτε ασχετο...ειναι μια αλλη αποψη για το θεμα..οχι ασχετο...
    Ολοι εχουν ευθυνη για το μπαν αλλα και χωρις τις τρολιες και τα ασχετα εκανες επαναλήψεις αν θυμαμαι καλα...και οχι για να εκθεσεις κατι συγκεκριμενο, το αντεγραφες ολο..
    Και οι τρολιες οι δικες σου χιουμορ οπως θες πες το πχ παστιλιες εκει ειναι δεν τα σβησανε..
    Επισης αλλο μπαινω και γραφω μια αποψη μου και αλλο ποσταρω ενα λινκ..οταν γραφεις κατι δεν εχω δει να στο χουν σβησει...
    Για την υπαρχουσα επιχειρηματολογια εχεις δικιο, ας απαντησουν οι αρμοδιοι....

    Αχ στον αεον απευθυνεσαι, δεν το χα προσεξει...

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Να απαντησω εγω

    Πρωτον όπως ειναι δεκτες οι τρολιες σε ενα βαθμο ετσι ισως ειναι δεκτές και οι επαναληψεις σου, αλλιως μπορει να ειχες φαει παραπανω μπαν και εμεις ποινες , δεν το ξερουμε...
    Εχουν συμπτυχθει και του γουαι δελφίνι τα θεματα οχι μονο τα δικα σου
    Εσύ λες εκκλησια, ο ελις μπορεί να ειπε διατροφη, ουτε οφ τοπικ ειναι ουτε ασχετο...ειναι μια αλλη αποψη για το θεμα..οχι ασχετο...
    Ολοι εχουν ευθυνη για το μπαν αλλα και χωρις τις τρολιες και τα ασχετα εκανες επαναλήψεις αν θυμαμαι καλα...και οχι για να εκθεσεις κατι συγκεκριμενο, το αντεγραφες ολο..
    Και οι τρολιες οι δικες σου χιουμορ οπως θες πες το πχ παστιλιες εκει ειναι δεν τα σβησανε..
    Επισης αλλο μπαινω και γραφω μια αποψη μου και αλλο ποσταρω ενα λινκ..οταν γραφεις κατι δεν εχω δει να στο χουν σβησει...
    Για την υπαρχουσα επιχειρηματολογια εχεις δικιο, ας απαντησουν οι αρμοδιοι....

    Αχ στον αεον απευθυνεσαι, δεν το χα προσεξει...
    Κύβεεεεεεεε :Ρ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΝΤΑ ΑΠΩΝ......ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ?
    By Αργυρω in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 17
    Last Post: 19-05-2011, 12:52
  2. Ψάχνοντας απαντήσεις..
    By Cassandra in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 17-10-2010, 22:59
  3. Γεια σας καινουργιο μελος ψαχνει απαντησεις....
    By Johnk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-06-2008, 13:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •