Ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: Ψυχωση

  1. #1
    davidh
    Guest

    Ψυχωση η Πνευματικη αφηπνιση

    Ειμαι λιγο μπερδεμενος με την Ψυχωση. Πραγματα που σκεφτομουν πανω σε βαρυ ψυχωσικο επεισοδιο πριν 15 χρονια στις αρχες μου πριν μπω σε κλινικη και παρω φαρμακα για πρωτη φορα, αυτα που ελεγα τα θεωρουσαν παρανοικα οι γιατροι τωρα μετα απο τοσα χρονια σιγα σιγα αρχιζω και τα βλεπω μπροστα μου να γινονται πραγματικοτητα. Βρηκα αυτο το βιντεο το εχουν κανει και με ελληνικους υποτιτλους ειναι το 2ο λινκ αλλα δεν το ειδα γιατι ειναι 27 λεπτα και δεν εχω κουραγιο να το δω. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα επρεπε να σταματησω τη θεραπεια μου. Μια φορα το εκανα και ειναι πολυ επιπονο. Τι να πω. δεν ξερω

    https://www.youtube.com/watch?v=CFtsHf1lVI4

    Με ελληνικου υποτιτλους
    https://www.youtube.com/watch?v=D_aVcaNqBeQ
    Last edited by davidh; 14-01-2017 at 00:41.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    πλεον είμαι σιγουρος ότι ετσι είναι.... σε καποια άλλη περιοχη της γης θα είμασταν σαμανοι οι μαντεις... σε καποια άλλη εποχη θα είμασταν προφήτες... στην δυτικη κουλτουρα του σημερα ειμαστε απλα ασθενείς!

    εγω εκανα επαφη με την ανωτερη συνειδητοτητα και η εμπειρια μου ηταν ακρως απολαυστικη... καποιοι χανοντε στην διαδικασια και το μυαλο μπερδευετε και εχουν ασχημη εμπειρια...

    όταν παρω αποφαση να κοψω τα χαπια... θα την κανω για θιβετ!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Και το δικό μου ψυχωτικό επεισόδιο ήταν μια άκρως απολαυστική εμπειρία. Τρελό τριπάρισμα, νόμιζα ότι ταξίδεψα σε άλλη διάσταση.

  4. #4
    davidh
    Guest
    Εγω τοτε ζουσα Γερμανια. Κι εγω ενιωθα πολυ ομορφα και ταξιδευα στο συμπαν, εβλεπα πλανητες, Θεοτητες της αρχαιας Ελλαδας, με πειραζε που ηταν χωρισμενες οι γλωσσες των ανθρωπων και πιστευα πως μονο ο διαολος μπορει να τις ενωσει και να ειναι δυνατον να μιλανε οι ανθρωποι ολων των εθνικοτητων να συνεννοουνται και μιλουσα με τη τηλεοραση. Ετρωγα με το κουταλι της σουπας πολυ αλατι σκετο και το καταπινα λουζομουνα με αλευρι και λαδι και γαλα νομιζω αλλα αρχισα να γινομαι βιαιος και εκανα ζημιες. Τοτε με εισαγγελικη εντολη κλειστικα στη Ψ.Κ.

    Ειχα βρει μια παρομια περιπτωση πριν λιγους μηνες με ενα νεο παιδι στην Ολλανδια νομιζω.. Αγγλια δεν θυμαμαι ακριβως στο youtube μιλουσε κι αυτος με την τηλεοραση και τελικα αυτοκτονησε στις ραγες του μετρο.
    Τα διηγουνταν ο πατερας του.

    Βασικα αυτα που ειδα να γινονται πραγματικοτητα δεν ειναι και ποιος ξερει τι.. ειναι οι τηλεορασεις οι Samsung που πλεον αρχιζουν και εχουν μεσω ιντερνετ οπτικη επαφη μεσω καμερας και ιντερνετ στο σπιτι σου για διαφημιστικους λογους και οτι καποια σκυλια εχουν αρχισει να λενε σπαστα ανθρωπινες λεξεις γτ. θυμαμαι μολις ηρθα Ελλαδα ειχα δει ενα αδεσποτο σκυλο και τον χαιρετισα εσωψυχα (οχι εξωτερικα με κινησεις) σαν κυριο και αυτος στη φαντασια μου εβγαλε το καπελο του σαν κινηση ευγενικου χαιρετισματος. Απο τοτε πιστεψα πως καποια μερα θα αρχισουν και τα ζωα να μιλανε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ολα ψεματα ειναι φιλε παραισθησεις του μυαλου....
    κανε την αγωγη σου ακριβως οπως πρεπει ,αρχισε και καμια δραστηριοτητα και θα περασουν ολα

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ολα ψεματα ειναι φιλε παραισθησεις του μυαλου....
    κανε την αγωγη σου ακριβως οπως πρεπει ,αρχισε και καμια δραστηριοτητα και θα περασουν ολα
    νικ την ειδες την διαλεξη που εδωσε ο τυπος στο βιντεακι του θεματοθετη? ατομα σαν εμας σε άλλες κοινωνιες κατεχουν εξεχουσα θεση... στον δυτικο δηθεν πολιτισμο μας εχουν περασει το μηνυμα ότι όλα είναι ψεμματα και παραισθησεις του μυαλου...

    πλεον εχει αποδειχθεί ότι το dna είναι διασυνδενδεμενο με το συμπαν... κοινως μπορει να δεχετε και να στελνει πληροφοριες από το ''συμπαν''

    υπαρχουν ατομα όπως πχ.. ο νικολα τεσλα που ισχυροζοταν ότι ολες οι εφευρέσεις του του δοθηκαν εχοντας κανει επαφη με τα ακασικα αρχεια ή πεδια κατά αλλους...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    νικ την ειδες την διαλεξη που εδωσε ο τυπος στο βιντεακι του θεματοθετη? ατομα σαν εμας σε άλλες κοινωνιες κατεχουν εξεχουσα θεση... στον δυτικο δηθεν πολιτισμο μας εχουν περασει το μηνυμα ότι όλα είναι ψεμματα και παραισθησεις του μυαλου...

    πλεον εχει αποδειχθεί ότι το dna είναι διασυνδενδεμενο με το συμπαν... κοινως μπορει να δεχετε και να στελνει πληροφοριες από το ''συμπαν''

    υπαρχουν ατομα όπως πχ.. ο νικολα τεσλα που ισχυροζοταν ότι ολες οι εφευρέσεις του του δοθηκαν εχοντας κανει επαφη με τα ακασικα αρχεια ή πεδια κατά αλλους...
    φιλε μ ...στο λεω στα ανθρωπος π ειχα περασει ελαφρια ψυχωση.....και για 5-6 μηνες ενιωσα την παρανοια....φοβερα πραγματα...δεν μπορουσα να σκεφτω λογικα......

    και μην πιστευεις οτι λεει ο καθενας.....αυτος ο τυπος μπορει να εχει παραισθησεις και απλα εβγαλε ενα βιντακι....

    ο γονιδης(τραγουδιστης) ειπε οτι υπαρχουν εξωγιηνοι και τους μιλαει κιολας...το πιστευεις θες να μ πεις?......απλα ο τυπος απο την πολυ καταναλωση κοκακινης επαθε παρανοια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    δεν ειδα τα βιντεο αλλα εχω ακουσει οτι αυτος που εφτιαξε τα στρουμφακια τα εμπνευστηκε αφου ηπιε lsd επομενως γτ οχι και εφευρεσεις να μη γινονται συμφωνα με τις παραισθησεις μερικων?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    μολις ειδα το βιντεο κ θυμηθηκα μια στο ψυχιατρειο η οποια ηταν πολυ ασχημα,μου πε οτι επερνε φαρμακα για σχιζοφρενεια και ενα απογευμα ημουν στο κρεββατι κ εκλαιγα αθορυβα κατω απο τα σκεπασματα.λοιπον ηρθε μου ειπε μη στεναχωριεσαι εισαι μια χαρα μονο ριξε μαυρη πετρα πισω σου και μετα αρχισε να μου τριβει τη κοιλια γιατι χωρις να παραπονεθω μου λεει πονας κι οντως ποναγα.μια αλλη με ειχε δει με τη μανα μου και μου λεει να τη προσεχεις γτ χωρις αυτην θα καταληξεις πιο τρελη απο μενα αλλα την εκραξα και της ειπα δεν ειμαστε το ιδιο γτ εχουμε τα ακρως αντιθετα πιστευω.να συμπληρωσω οτι αυτη ηταν πρεζακι.μια αλλη φορα καθομασταν και ηρθε μια να δει εναν δικο της που ηταν μεσα,αυτος με το ζορι μιλουσε παιζει να ηταν και η μονη φορα που δεν ηταν στο κρεββατι του και τη κοιταγαμε και οι δυο και χωρις να κλαιει τη ρωταμε γτ κλαις και αρχισε να κλαιει

  10. #10
    Παιδιά εγώ πιστεύω τον πατέρα Πορφύριο που είπε ότι οι ψυχικές ασθένειες είναι επιδράσεις δαιμονικές δλδ εγώ κατάλαβα ότι μας μιλάει ή μας εμφανίζεται ο διάβολος ή Άγγελος (πιο σπάνια) και μας λέει τι να κάνουμε ή μας δίνει κάποιες ιδέες για να ταλαιπωρούμαστε (ο διάβολος) εξού και οι μαντικές ικανότητες από πολλούς μιας και ο διάβολος έχει μεγάλη εμπειρία

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by girl86 View Post
    Παιδιά εγώ πιστεύω τον πατέρα Πορφύριο που είπε ότι οι ψυχικές ασθένειες είναι επιδράσεις δαιμονικές δλδ εγώ κατάλαβα ότι μας μιλάει ή μας εμφανίζεται ο διάβολος ή Άγγελος (πιο σπάνια) και μας λέει τι να κάνουμε ή μας δίνει κάποιες ιδέες για να ταλαιπωρούμαστε (ο διάβολος) εξού και οι μαντικές ικανότητες από πολλούς μιας και ο διάβολος έχει μεγάλη εμπειρία
    εισαι θρησκα και για αυτό δινεις ονόματα όπως διαβολος και αγγελοι... εμεις οι αθεοι εχουμε αλλη αντιληψη για αυτά τα θεματα...

    στο διαταυτα ομως λες και εσυ ότι δεν είναι ασθενεια η σχιζο... αλλα επεμβαση ας πουμε ανωθεν ειτε κακη από δαιμονικες δυναμεις ειτε καλη από αγγελικες δυναμεις και γιατι όχι από τον ιδιο τον θεο σας... αρα κατά καποιον περιεργο τροπο συμφωνούμε...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Εγω παλι στο τελευταιο επεισοδιο επερνα αρκετα ασχημα ημουν συναισθηματικα πολυ φορτισμενος και λογο φοβου τραμπουκιζα κοσμο εναν μαλιστα τον μαχαιρωσα και μολις το κανα ξυπνησε η συνειδηση και καταλαβα τι εγινε...οσο περναει ο καιρος ξεδιαλυνει το τοπιο και αφου η ψυχωση μου δεν ηταν αποτελεσμα ναρκωτικων οι γιατροι μου κοτσαρουν σχιζοφρενεια...η πορεια μου δεν ειναι καλη χρονια επεισοδια και πολλες υποτροπες και η μια χειροτερη απ την αλλη

  13. #13

    Γεια σου

    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Εγω παλι στο τελευταιο επεισοδιο επερνα αρκετα ασχημα ημουν συναισθηματικα πολυ φορτισμενος και λογο φοβου τραμπουκιζα κοσμο εναν μαλιστα τον μαχαιρωσα και μολις το κανα ξυπνησε η συνειδηση και καταλαβα τι εγινε...οσο περναει ο καιρος ξεδιαλυνει το τοπιο και αφου η ψυχωση μου δεν ηταν αποτελεσμα ναρκωτικων οι γιατροι μου κοτσαρουν σχιζοφρενεια...η πορεια μου δεν ειναι καλη χρονια επεισοδια και πολλες υποτροπες και η μια χειροτερη απ την αλλη
    Γεια σου kavkaz! δύσκολο αυτά που περνάς. Εύχομαι να σταθεροποιηθείς και όλα αυτά να είναι απλά άσχημες αναμνήσεις

  14. #14
    ΑΣΧΕΤΟ:ΑΓΡΑΨΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΣ ΕΣΑΣ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΕΞΗ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Κ ΜΕ ΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?ΑΣΤΕΙΕΥΟΝΤΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ?ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤ� �Ι ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΑ ΜΟΥ?ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΙΡΕΣΟΥΝ Η ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΕΣΤΩ?ΓΤ ΟΚ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΖΗΤΑΩ....ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΥΜΠΑΣΧΟΝΤΕΣ Κ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ΑΣΧΕΤΟ:ΑΓΡΑΨΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΣ ΕΣΑΣ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΕΞΗ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Κ ΜΕ ΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?ΑΣΤΕΙΕΥΟΝΤΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ?ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤ� �Ι ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΑ ΜΟΥ?........ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΙΡΕΣΟΥΝ Η ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΕΣΤΩ?.......ΓΤ ΟΚ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΖΗΤΑΩ....ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΥΜΠΑΣΧΟΝΤΕΣ Κ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
    ta idia Κανουν και σ μενα φιλε με το παραμικρο παρατησει και μπαν...
    ενω αλλα μελη δεν θελω να πω ονοματα οργιαζουν εδω αλλα δεν δεχονται ουτε παρατησεις...

    και εγω σκεφτομαι να μην ξαναμπω....
    εδω μπαινω οικιοθελως και χαλαω χρονο ....για να βοηθησω καποιον π εχει προβλημα...
    αλλα δεν μας σεβονται δυστυχως...
    ενω το τονιζω αλλα μελη...ξερουν και οι ιδιοι ποια ειναι δεν τους κανουν τπτ

Similar Threads

  1. Ψύχωση;
    By nikiii in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2015, 09:52
  2. ΔΕΝ έχω ψύχωση
    By skata in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 22-11-2013, 08:40
  3. Ψύχωση
    By marspy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2011, 21:05
  4. ΙΨΔ ή Ψύχωση?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-2011, 20:23
  5. Ψύχωση;
    By Orion in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-01-2007, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •