Μη καθαρη ομιλια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Μη καθαρη ομιλια.

    Τις τελευταιες τρεις μερες μου συμβαινει το εξης περιεργο...μιλαω και ο αλλος μου λεει ε τι ειπες?
    Αισθανομαι οτι η ομιλια μου δεν ειναι καθαρη και δεν μπορει να με καταλαβει ο αλλος...αυτο ειναι κατι καινουργιο για μενα...τι σκατα ειναι παλι αυτο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Καμμια σ΄χεση με tardive dyskinesia?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Μου ειχε πει η ψυχιατρος μου οτι λογο των χαπιων δεν μπορω να μιλαω σωστα και μιλαω βαρυα.Ισως να ναι και για σενα αυτο το πραμα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    tardive dyskinesia μπορει σε πολυ μικρο σταδιο...δεν ειναι και πολυ ηρεμη η γλωσσα μου ή τα χειλη μου...αλλα καμμια σχεση με τις τραγικες περιπτωσεις που εχω δει σε video.
    Πολυ ενδιαφερον αυτο που λες Skiaxtro... και εγω μιλαω πολυ βαρια αλλα δεν το ειχα συνδυασει ποτε...αν εχετε κανα λινκ πανω σε αυτο (oxi tardive dyskinesia αυτο λιγο πολυ το βρισκω και το γνωριζω).
    Ελπιζω να ειναι σαν την γριππη και να περασει...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μολις διαπιστωσα οτι εχω 38 πυρετο και αισθανομαι ψιλοχαλια με κρυαδες κπλ...ειχα να σηκωσω πολλα χρονια πυρετο.
    Επισης μου ψιλοπονανε τα ποδια.
    Μαλλον ολα τα συστηματα εχουν βγει ψιλο-οφ για αυτο παρουσιαστηκε:)
    Οσον αφορα τη βαρια ομιλια ηταν κατι που με ενοχλουσε παντα παντως...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    περαστικα keep!

    επιτελους σου γραφω.

    δεν ξερω για την προφορικη σου εκφραση αλλα η γραπτη σου ειναι
    γαργαρη , ξεκαθαρη , σε ταξη και με μια απλοτητα ελκυστικη.

    :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ευχαριστω researcher:)))
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Keep, ακόμα κι αν δεν είχες πυρετό δε χρειάζεται να οφειλόταν σε κάτι δυσοίωνο όπως στα φάρμακά σου π.χ.. Εγώ πάντως το παθαίνω αρκετές φορές, ας πούμε 2-3 φορές το χρόνο. Υπάρχουν μέρες ή 2-3 μέρες ή μόνο πρωϊνά που είμαι σε μία κατάσταση λες και το κεφάλι μου είναι μουδιασμένο, το στόμα μου επίσης και μιλάω λες και έχω πάθει εγκεφαλικό, δε μπορώ να σκεφτώ καθαρό, δε μπορώ να εκφράσω με σαφήνεια τις σκέψεις μου, μπερδεύω λέξεις, ψευδίζω και ένα σωρό άλλα. Φυσικά τα έχω πάθει αυτά κι όταν είμαι πολύ αδύναμη από κάποια αρρώστεια ή έχω μεγάλο πυρετό (αν και όχι πάντα). Εγώ πάντως τα θεωρώ φυσιολογικά ή τέλος πάντων στα πλάισια του φυσιολογικού, ότι μπορεί να συμβούν. Συνήθως βρίσκω αιτίες, όπως ότι τις προηγούμενες ημέρες κουράστηκα πολύ ή δεν κοιμήθηκα αρκετά, ή ο καιρός είναι κάπως και όλοι γύρω μου έχουν επηρεαστεί επίσης, ή μπορεί να έχει αρχίσει να μου λείπει σίδηρο πάλι (μου συμβαίνει συχνά), ή ότι απλά ο οργανισμός μου έχει κουραστεί για κάποιο λόγο και απλά περιμένω να επανέλθει.
    Να σημειώσω ότι δεν πίνω καφέ (με πειράζει) κι ενώ άλλοι άνθρωποι που έχω μιλήσει μου έχουν αναφέρει για τέτοια πρωινά που τους παρουσιάζονται τα ίδια συμπτώματα, με ένα καφέ τους περνάνε συνήθως ή βελτιώνονται αισθητά. Είναι κάποιες φορές που το μυαλό λες και αρνείται να ξυπνήσει, λες και δε μπορεί να είναι σε εγρήγορση όπως πρέπει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Κιπακο περασε αυτο?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω...δεν εχω δουλεια...δεν βγαινω εξω γιατι εχω πυρετο...και δεν εχω επικοινωνια γενικα απο την Παρασκευη:D
    Ναι Aphelia φανταζομαι εχεις δικιο....οσο για τον καφε αστο ειμαι μανιωδης με το καφε...ενας πανω ενας κατω δεν βοηθαει:P
    Α ναι το μυαλο μου ηταν σε μεγαλη εγρηγορση...δηλαδη επικοινωνουσα λες και ψηνομουν στο πυρετο:P...αλλα δεν ημουν κατανοητος πολλες φορες...και εννοω οχι λογω πχ. μπερδεματος της σειρας των λεξεων (ελπιζω πως οχι :P)...αλλα λογω οτι δεν ηταν καθαρη η ομιλια...σαν να ψευδιζα καπως φανταζομαι...δεν ψευδιζα αλλα δεν ηταν καθαρη...εξου και μου λεγανε ε τι ειπες?
    Αυτο μου συμβαινει και πολλες φορες οταν ειμαι τελειως χαλαρος σαν να...βαριουνται να βγουν οι λεξεις απο το στομα μου.
    Ναι δεν ανησυχω πιστευω θα περασει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ...:P..εγω (ετσι να γελασουμε λιγο) οταν κλαιω..συνηθωσ μιλαω ταυτοχρονα... η φωνη μου τοτε ειναι πολυ ψηλη..και τα λογια ακατανοητα..τα λεγομενα\" δεινοσαυριστικα\" χεχεχε....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τριχες τελικα περαστικο ηταν...παντως με εκανε και ανησυχησα αρκετα.
    Μαλλον ηταν υποχονδρια κριση με ολα αυτα που εχω διαβασει και με ανησυχησε οταν παρουσιαστηκε.
    Ενταξει για τραγουδιστης δεν κανω:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Originally posted by keep_walking
    ... Ενταξει για τραγουδιστης δεν κανω:P
    στην ... \'ορχήστρα\' κεεπάκο μου ευτυχώς υπάρχουν ... πολλές \'θέσεις΄... ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •