Διάρκεια Ψυχοθεραπείας και αλλαγή - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Θα συμφωνήσω με τον Ιωάννη.12 συνεδρίες 1 ανα εβδομάδα είναι 3 μήνες.Μέσα σε αυτούς τους 3 μήνες προσωπικά θεωρώ ότι ένας σωστός ψυχοθεραπευτής μπορεί να καταλάβει κατά πόσο ένα άτομο επιδέχεται βελτίωσης και αν είναι σωστός επαγγελματίας απο κει και πέρα,πρέπει να διακόπτει την συνεργασία με το άτομο.
    Απο κάποιο σημείο και μετά απο την στιγμή που το άτομο δεν θα επιδέχεται θεραπεία,ο ψυχοθεραπευτής θα καταλήξει να είναι ... φόρουμ υποστήριξης...!! όπου ο ασθενής θα πηγαίνει να λέει τον πόνο του και ο ψυχοθεραπευτής θα το παίζει καλούλης και γλυκούλης και απο πίσω θα λέει "εις υγείαν του κοροϊδου.."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Λοιπον εχουμε κ λεμε:1 χρονος ψυχοθεραπειας απο μια ψυχοθεραπευτρια που δεν ξερω τι ''σχολη''ηταν.Αποτελεσμα 0.
    2.5 Χρονια απο θεραπευτρια νεοφρουδικη αποτι μου ειπε.Πολυ συμπαθης αλλα τιποτα το ιδιαιτερο σαν αποτελεσμα.
    Το κορυφαιο:Θεραπεια με μια τυπισσα ******* κ ομαδικη κ ατομικη.Θυμαμαι στην ομαδικη εναν κυριο που ελεγε οτι εχει φοβια να μπει στο αεροπλανο κ η απαντηση της ηταν:Εχεις παντρευτει τη μαμα σου.Οταν αρρωστησα για εβδομαδες κ δεν πηγα στο ομαδικο με εβαλε να πληρωσω για οσα ειχα χασει.Αλλα το σουπερ κορυφαιο ειναι αυτο:Ειχε ερθει μαζι μου διακοπες ενω ημουνα σε θεραπεια μαζι της.Επειδη μου φανηκε παραξενο κ αισθανομουν κ αβολα το ειπα στην προηγουμενη θεραπευτρια μου η οποια φρικαρε.
    Last edited by Aeon; 04-02-2017 at 16:19.

  3. #33
    Quote Originally Posted by lessing View Post
    Αλλα το σουπερ κορυφαιο ειναι αυτο:Ειχε ερθει μαζι μου διακοπες ενω ημουνα σε θεραπεια μαζι της.Επειδη μου φανηκε παραξενο κ αισθανομουν κ αβολα το ειπα στην προηγουμενη θεραπευτρια μου η οποια φρικαρε.

    Καλα τι μορφης θεραπειας ηταν αυτη ? να σε συνοδευει σε διακοπες για να σε βοηθησει σε τι ακριβως ? Θα παρω ποντους για το λαθος ερωτημα αλλά ειναι πρωτακουστο αυτο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλα τι μορφης θεραπειας ηταν αυτη ? να σε συνοδευει σε διακοπες για να σε βοηθησει σε τι ακριβως ? Θα παρω ποντους για το λαθος ερωτημα αλλά ειναι πρωτακουστο αυτο.
    Λυπαμαι που δεν μπορω να απαντησω λογω του κανονισμου.Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι αυτο ειναι κ η δικη μου απορια.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Βρε παιδιά γιατί σε μένα δεν έγινε ποτέ καμιά τεχνική ψυχοθεραπείας μόνο βιβλία μου λέγανε να αγοράσω μόνη και να βοηθήσω εκεί ανακάλυψα και τι σημαίνει ψυχοθεραπεία , ενα ιστορικό μου παίρνανε και αυτό της κακής ώρας. Και αυτό " έχεις κάτι να μου πεις" έλεγα τι είχα να πω και έπαιρνα δύο τρεις συμβουλές που τις έπαιρνα και από φίλους, ή αμοιβή βέβαια έπεφτε.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΙΨΔ/ΔΙΑΡΚΕΙΑ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 62
    Last Post: 11-03-2016, 14:22
  2. διάρκεια πανικού.
    By dimm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 27-09-2009, 17:19
  3. Χρονική διάρκεια θεραπείας της ΙΔΨ .
    By Raindrop in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2009, 17:02
  4. Διάρκεια θεραπείας
    By Relia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-09-2007, 21:24
  5. προβληματα γαμου στη διαρκεια πενθους
    By Despina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-2006, 11:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •