Εργενης ακα απελπισια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    Εργενης ακα απελπισια

    Κλεινω τα 21 νομιζω πως ηρθε η ωρα να μεινω μονος.
    Μπενω σε λιγο καιρο απογαλακτιζομαι.Αν και η μαμα θα ειναι 5 τετραγωνα ποιο πανω...
    Απο την μια χαιρομαι γιατι θα ειμαι ανεμελος θα αυνανιζομαι και καλοκαιρι θα γυρναω γυμνος.
    Θα κανω οτι κανω με μεγαλη ελευθερια.Αλλα ρε παιδι μου νιωθω πως θα ειναι καπως.
    Εννοειτε πως θα δουλευω ολη μερα οποτε δεν θα σαπιζω στο σπιτι.
    Σκεφτομαι διαφορα.Δεν ειμαι τοσο της παρεας δλδ δεν τρελενομαι και ολας.
    Μου αρεσει η μοναξια την βρισκω δεν παζει θεμα.Απο παλια το σκεφτομουν να το κανω και τελικα εγινε.
    Εχω σκοπο να γνωρισω μια κοπελα αν και δεν ψαχνομαι αλλα παντα το ηθελα αυτο να μενω με την κοπελα μου οκ λιγο ανωριμο σα σκεψη αλλα μετραει.Να ημαστε μαζι και να κανουμε πραγματα μαζι να συζηταμε να βλεπουμε ταινιες κτλπ.

    Θα ηθελα να ακουσω τα συν και τα κατα.Ξερω εχει τρεξιμο σε δημοσιες υπηρεσιες που το απεχθανομαι.
    Ξερω εχει τακτικο καθαρισμα πλυντηρια πιατα φαι ΟΚ σιγουρα ομως θα μου λυπει το φαι της μαμας το ετοιμο μετα την δουλεια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    Δεν μπορείς όποτε θέλεις να της πεις να φάτε μαζί να της κάνεις και παρέα?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Μια χαρά προσγειωμένο σε βρίσκω.Εγραψες ο ίδιος και τα συν και τα πλην.Το μεγάλο πλην του να μένεις μόνος πέραν του ότι αναλαμβάνεις εσύ όλες τις υποχρεώσεις του σπιτιού είναι οι νύχτες που θα σε τρώει η μοναξιά..Που δε θα έχεις δίπλα σου έναν άνθρωπο να πεις μια κουβέντα.Αν δε σε ενοχλεί αυτό,είσαι μια χαρά.Και άμα σου λείπει το φαγητό της μάνας σου,μπορείς να πηγαίνεις εκεί να τρως όποτε θες αλλά θεωρώ καλό να μάθεις και εσύ να μαγειρεύεις
    Και φυσικά καλώς να βρεις μια κοπέλα και αν όχι να συζείτε,να περνάτε μαζί ωραία.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Κλεινω τα 21 νομιζω πως ηρθε η ωρα να μεινω μονος.
    Μπενω σε λιγο καιρο απογαλακτιζομαι.Αν και η μαμα θα ειναι 5 τετραγωνα ποιο πανω...
    Απο την μια χαιρομαι γιατι θα ειμαι ανεμελος θα αυνανιζομαι και καλοκαιρι θα γυρναω γυμνος.
    Θα κανω οτι κανω με μεγαλη ελευθερια.Αλλα ρε παιδι μου νιωθω πως θα ειναι καπως.
    Εννοειτε πως θα δουλευω ολη μερα οποτε δεν θα σαπιζω στο σπιτι.
    Σκεφτομαι διαφορα.Δεν ειμαι τοσο της παρεας δλδ δεν τρελενομαι και ολας.
    Μου αρεσει η μοναξια την βρισκω δεν παζει θεμα.Απο παλια το σκεφτομουν να το κανω και τελικα εγινε.
    Εχω σκοπο να γνωρισω μια κοπελα αν και δεν ψαχνομαι αλλα παντα το ηθελα αυτο να μενω με την κοπελα μου οκ λιγο ανωριμο σα σκεψη αλλα μετραει.Να ημαστε μαζι και να κανουμε πραγματα μαζι να συζηταμε να βλεπουμε ταινιες κτλπ.

    Θα ηθελα να ακουσω τα συν και τα κατα.Ξερω εχει τρεξιμο σε δημοσιες υπηρεσιες που το απεχθανομαι.
    Ξερω εχει τακτικο καθαρισμα πλυντηρια πιατα φαι ΟΚ σιγουρα ομως θα μου λυπει το φαι της μαμας το ετοιμο μετα την δουλεια.
    χαχαχαχαχα δεν ξερω γιατι αλλα να ενας καλος λογος να μεινεις μονος σου :p

    Επισης το να μεινεις μονος εκτος απο την ελευθερια, θα πει και να πληρωνεις μονος και ολα τα εξοδα του σπιτιου (δεη-οτε-κτλ κτλ), ελπιζω να το σκεφτηκες και αυτο :p

    Να υποθεσω απο δουλεια εισαι καλυμμενος? Μπορεις να συντηρησεις μονος ενα σπιτι?
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ναι ενταξη δεν τρεχει τσαι καλυμμενος ειμαι ξερεις απο αυτα τα καλυμματα τα συνθετικα που κανεις αποταμιευση 5.5 ευρω τον μηνα.Αλλα κλαιν θα δουμε πως θα γινει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αφου συνδεεις την ιδεα αυτη με συγκατοικηση, γιατι δεν περιμενεις να βρεις την κοπελα πρωτα να σε βοηθαει και με τα εξοδα?
    κριμα δεν ειναι να φας τις οικονομιες σου αφου τα πας τοσο καλα με την μαμα?
    οσο για την ιδιωτικοτητα, γιατι ετσι? μεγαλο παιδι εισαι, μπουκαρει μεσα στο δωματιο στα καλα καθουμενα η μανα σου?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αφου συνδεεις την ιδεα αυτη με συγκατοικηση, γιατι δεν περιμενεις να βρεις την κοπελα πρωτα να σε βοηθαει και με τα εξοδα?
    κριμα δεν ειναι να φας τις οικονομιες σου αφου τα πας τοσο καλα με την μαμα?
    οσο για την ιδιωτικοτητα, γιατι ετσι? μεγαλο παιδι εισαι, μπουκαρει μεσα στο δωματιο στα καλα καθουμενα η μανα σου?
    Κοιτα μου ετυχε μια καλη οποτε δεν θα πληρωνω νοικι μεγαααλο πραγμα αυτο.Θα μπορω πολυ ποιο ευκολα να τα βγαζω περα σε σχεση με το νοικι.Με την μαμα μωρε νταξη την γουσταρω για παρεακι περναμε καλα αλλα εφοσον μπορω γτ να μην ζοριστω λιγακι?Να παρω τις ευθυνες πανω μου?Ειμαι 21 και αν εχω παει 1 φορα να πληρωσω το ρευμα ολα αυτα καλυτερα να τα υποστω σε νεαρη ηλικια παρα ποιο αργα.Και μου αρεσει ολο το σκινηκο σαν ιδεα να μενω μονος να συντηρουμε μονος,ασε που θα χασω και κανα κιλο.Η μαμα ατοφια μαγειρισσα δεν λεω αλλα κλαιν οποτε θα χρειαζομαι θα πηγαινω να τρωμε μαζι οπως ειπε ο φιλος απο πανω.Κοιτα οχι δεν εχω θεμα με την μπουκα στο δωματιο αλλα ειναι τα θεματα μου...Δεν θελω να πριζω κανεναν με τα δικα μου.Μου αρεσει συχνα πυκνα να βαραω μουσικουλα να φερνω κανα φιλο να κολλαμε και κανα στριφτο να γελαμε μωρε ε και γενικα να ειμαι σταρχιδιαμου καταλαβενεις πως το εννοω.Οχι οτι ενοχλειτε η μανα μου απο αυτα που σου ανεφερα αλλα εγω δεν νιωθω και πολυ ομορφα.Να σου πω και την αληθεια μεγαλωσα με αλλη αντιληψη του τυπου ντροπη να μενεις με την μαμα στα 30 σου οχι οτι ειναι κατι κακο απλα ετσι με μαθανε και για εμενα το θεωρω πολυ λογικο.Ε απο εκει και περα ο καθενας οπως τα βλεπει.Πχ η αδερφι μου το αλανι στα 16 κραταγε σπιτι βαραγε 12ωρα ενιωσε την λεξη ανεξαρτισια ασχετως αν τοτε ηταν καλυτερες οι εποχες.Αφου μπορεσε η αδερφη μου μπορω και εγω δεν εχω λογο να μην το κανω...Ειναι λιγοι γονεις που δεινουν το ελευθερο στα παιδια να ανεξαρτητοποιηθουν ειλικρινα.

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By θεανω in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 60
    Last Post: 08-12-2015, 12:55
  2. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2015, 17:54
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  4. Απελπισία....
    By troops of doom in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 25-07-2011, 02:51
  5. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By chesire in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-02-2011, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •