Τυπικος ή διαχυτικος θεραπευτης; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 140
  1. #16
    Nefeli28
    Guest
    Εγω nick πηγα εκει για να βοηθηθω απο τη χρονια διαταραχη μου. Στην πορεια, το εχω αναφέρει ουκ ολιγες φορες σε αλλα θεματα εδω περα, επαθα μεγαλη εξαρτηση μαζι του και αρχισα ή νομιζα πως αρχισα να τον βλεπω ερωτικα. Εξου και οι διπλές και τριδιπλες συνεδριες καθως και τα mail. Την διαχυτικοτητα εκ μερους του δεν την αναζητησα εγω. Οταν ενας "ειδικος" επιλέγει απο την 1η συνεδρια να μιλαει σαν νταλικερης και να σε φιλαει και να σου κραταει τα παλτα κλπ, αυτο ειναι δικη του τακτικη την οποια προφανως εφαρμοζει σε ολους ή καλυτερα σε ολες.Το οτι μιλουσε για τη σεξουαλικη του ζωη επισης και τις παλιες του γκομενες δεν το επελεξα εγω. Ηταν κι αυτο μερος της σοβαρης και αρτιας δουλειας του.
    Ηταν ολα καλα μελετημενα έτσι ωστε η εξαρτηση μου να φτασει ταβανι και να εξασφαλιστει η παραμονη μου στο πελατολογιο του.
    Την ευθύνη για ολα αυτα δεν μπορει να την εχει μονο ο θεραπευομενος. Εγω βοηθεια ζητησα.
    Οταν στην τελευταία συνεδρια του ειπα οτι την ευθύνη της αποτυχιας τη μοιραζομαστε, η απαντηση ηταν: "δεν συμφωνω. Δεν ειναι ετσι, αυτο συμβαινει στα ζευγάρια"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εγω nick πηγα εκει για να βοηθηθω απο τη χρονια διαταραχη μου. Στην πορεια, το εχω αναφέρει ουκ ολιγες φορες σε αλλα θεματα εδω περα, επαθα μεγαλη εξαρτηση μαζι του και αρχισα ή νομιζα πως αρχισα να τον βλεπω ερωτικα. Εξου και οι διπλές και τριδιπλες συνεδριες καθως και τα mail. Την διαχυτικοτητα εκ μερους του δεν την αναζητησα εγω. Οταν ενας "ειδικος" επιλέγει απο την 1η συνεδρια να μιλαει σαν νταλικερης και να σε φιλαει και να σου κραταει τα παλτα κλπ, αυτο ειναι δικη του τακτικη την οποια προφανως εφαρμοζει σε ολους ή καλυτερα σε ολες.Το οτι μιλουσε για τη σεξουαλικη του ζωη επισης και τις παλιες του γκομενες δεν το επελεξα εγω. Ηταν κι αυτο μερος της σοβαρης και αρτιας δουλειας του.
    Ηταν ολα καλα μελετημενα έτσι ωστε η εξαρτηση μου να φτασει ταβανι και να εξασφαλιστει η παραμονη μου στο πελατολογιο του.
    Την ευθύνη για ολα αυτα δεν μπορει να την εχει μονο ο θεραπευομενος. Εγω βοηθεια ζητησα.
    Οταν στην τελευταία συνεδρια του ειπα οτι την ευθύνη της αποτυχιας τη μοιραζομαστε, η απαντηση ηταν: "δεν συμφωνω. Δεν ειναι ετσι, αυτο συμβαινει στα ζευγάρια"
    νταξει συμβαινουν αυτα γοητευτικες......ηξερε να χειριζεται κοπελες με παρομοια κατασταση με την δικια σου....
    εγω απορω απο αυτα που λες πως δεν εκανε καμια κινηση να κανει κατι μαζι σ....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    923
    Καλά αυτός σιγουρα δεν ηταν τιποτα , διαβασα και αλλη μια αντιστοιχη ιστορια ενος παιδιου εδω μεσα με την ψυχολογο του και οι δυο ιστοριες εχουν πολλες ομοιοτητες! Τι γινεται βρε παιδι μου πας για μαλλι και βγαινεις κουρεμενος

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Καλά αυτός σιγουρα δεν ηταν τιποτα , διαβασα και αλλη μια αντιστοιχη ιστορια ενος παιδιου εδω μεσα με την ψυχολογο του και οι δυο ιστοριες εχουν πολλες ομοιοτητες! Τι γινεται βρε παιδι μου πας για μαλλι και βγαινεις κουρεμενος
    Είναι ατίθασος ο κουρέας.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Οταν ενας "ειδικος" επιλέγει απο την 1η συνεδρια να μιλαει σαν νταλικερης και να σε φιλαει και να σου κραταει τα παλτα κλπ, αυτο ειναι δικη του τακτικη την οποια προφανως εφαρμοζει σε ολους ή καλυτερα σε ολες.Το οτι μιλουσε για τη σεξουαλικη του ζωη επισης και τις παλιες του γκομενες δεν το επελεξα εγω. Ηταν κι αυτο μερος της σοβαρης και αρτιας δουλειας του.
    Ηταν ολα καλα μελετημενα έτσι ωστε η εξαρτηση μου να φτασει ταβανι και να εξασφαλιστει η παραμονη μου στο πελατολογιο του.
    Την ευθύνη για ολα αυτα δεν μπορει να την εχει μονο ο θεραπευομενος. Εγω βοηθεια ζητησα.
    Οταν στην τελευταία συνεδρια του ειπα οτι την ευθύνη της αποτυχιας τη μοιραζομαστε, η απαντηση ηταν: "δεν συμφωνω. Δεν ειναι ετσι, αυτο συμβαινει στα ζευγάρια"
    Νεφελη, εξυπνη εισαι, μορφωμενη εισαι, γιατι δεν πηγαινες σε ενα δημοσιο νοσοκομειο να εκθεσεις τα προβληματα σου σε εναν ψυχιατρο να παρεις καποιες οδηγιες για το πως θα κινηθεις?
    Πως ειναι δυνατο ενας συμβουλος ψυχικης υγειας να σε ρυθμισει σε μια αγχωδη διαταραχη? που μπορει να εχει και οργανικα αιτια? ή οργανικο αντικτυπο?
    Οταν δεν ειμαστε καλα, παμε σε 2 και σε 3 γιατρους να παρουμε γνωμες.
    Αυτες οι συναντησεις ηταν φιλοσοφικοκοινωνιολογικες-λογοτεχνικες...δεν ηταν ιατρικες ουτε ψυχολογικες. Ηταν αυτο που λεει και η ιδιοτητα του, συμβουλες ψυχικης υγειας συμφωνα με τα πιστευω του.
    Ξερεις τι εκανες? ειναι σα να ειχες μια αρρωστεια και αντι να πας στον καταλληλο γιατρο να σου δωσει τα φαρμακα και τη θεραπεια, πηγες σε εναν κομπογιαννιτη που προσπαθει με μαντζουνια, ματια, σκορδα και βοτανια να ξορκισει το κακο που επεσε πανω σου...
    Αν στο τελος εσυ πεις στον κομπογιαννιτη οτι απετυχε, λογικο δεν ειναι να σου πει οτι εγω σκορδα και βοτανια πουλαω για θεραπεια, αυτο κανω, απο αυτο ζω? ...............
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #21
    Nefeli28
    Guest
    Ναι Μαρα, καπως ετσι. Γιατι λοιπον ζηταω τα ρεστα τωρα;
    Στην ουσια δεν ζηταω πια τα ρεστα, γιατι ηταν οντως ενα τιποτα. Κι απο το τιποτα δεν εχεις να παρεις κατι.
    Απλα παραθετω την ιστορια μου, ειτε για να ακουσω τις δικες σας σωστες θεραπειες, ειτε για να ειμαι η αλλη μια αποτυχημενη ιστορια που θα κανει κάποιους να σκεφτουν πολυ καλα πριν επισκεφτουν ειδικο, κι αφου τον επισκεφτουν να χουν τα ματια τους και τα μυαλα τους ορθάνοιχτα.
    Εχω διαβασει κι εγω ιστορίες εδω μεσα με απατεωνιες σαν τη δικια μου. Δυστυχώς τις διαβασα κατοπιν εορτης...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Noμιζω εισαι μπερδεμενη.... αναπτυσσεις ερωτικα συναισθηματα για τον παθολογο σου? τον οδοντιατρο σου? Και ο ψυχιατρος κατι αναλογο ειναι. Οπως πας στον παθολογο και του λες τι εχεις και σε εξεταζει, ετσι κανει και ο ψυχιατρος, με βαση τις εξετασεις σου και τα συμπτωματα που βιωνεις.
    Το οδοντίατρο όχι φαντάζομαι , γιατί είσαι και με τα σωληνάρια, λες και είσαι στην εντατική και κάθε ίχνος ερωτισμού πεθαίνει κοιτώντας κάποιος τις κουφάλες σου !!
    Αλλά υπάρχει μια τάση , να ερωτεύεσαι τον εξουσιαστή/ ανώτερό σου...άμα το καλλιεργεί και ο άλλος και στο παίζει........και είναι και μια πνευματική συνεργασία, που σε αγγίζει περισσότερο υποθέτω, από το να πας στο γιατρό, να σου πάρει αίμα, να σου κάνει σφράγισμα κλπ, μια κρύα 'ξενέρωτη' σωματική επαφή ......

  8. #23
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Το οδοντίατρο όχι φαντάζομαι , γιατί είσαι και με τα σωληνάρια, λες και είσαι στην εντατική και κάθε ίχνος ερωτισμού πεθαίνει κοιτώντας κάποιος τις κουφάλες σου !!
    Αλλά υπάρχει μια τάση , να ερωτεύεσαι τον εξουσιαστή/ ανώτερό σου...άμα το καλλιεργεί και ο άλλος και στο παίζει........και είναι και μια πνευματική συνεργασία, που σε αγγίζει περισσότερο υποθέτω, από το να πας στο γιατρό, να σου πάρει αίμα, να σου κάνει σφράγισμα κλπ, μια κρύα 'ξενέρωτη' σωματική επαφή ......
    Πνευματικη δε θα πει τιποτα cube...
    Πιο πνευματικη πεθαινεις. Ξερεις ποση αναλυση ακουσα για το σπηλαιο του Πλατωνα, για τα αρχετυπα της μυθολογιας και τους ληστες που συναντησε στο δρομο του ο
    Θησεας;
    Παραλληλα συνδιασμενα με τις προσωπικες του εμπειριες, τις γκομενες και τα σεξουαλικα του;
    Ε, ναι δεν ειναι το ιδιο με το μαραφετι του οδοντιατρου..Εχει αλλη γλυκα η φιλοσοφικη παπαρια!
    Συμφωνω απολυτα με τον ανωτερο/εξουσιαστη.Εκει παιχτηκε ολο το παιχνιδι. Μια ζωη ολους τους εβλεπα ως ανωτερους. Ως αυθεντιες. Ολοι οι πιο πανω (και ολοι ηταν πιο πανω εκτος απο μενα) ηταν αξιοι θαυμασμου και υπερτατου σεβασμου. Ποσο μαλλον αυτος που θα με "εκανε καλα".
    Ποσο θα θελα να συναντουσα καποτε καποιον που να εκανε συνεδριες με αυτον τον τυπο...ειμαι περιεργη αν θα ειχε τυχει της ιδιας αντιμετωπισης με μενα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Το οδοντίατρο όχι φαντάζομαι , γιατί είσαι και με τα σωληνάρια, λες και είσαι στην εντατική και κάθε ίχνος ερωτισμού πεθαίνει κοιτώντας κάποιος τις κουφάλες σου !!
    Αλλά υπάρχει μια τάση , να ερωτεύεσαι τον εξουσιαστή/ ανώτερό σου...άμα το καλλιεργεί και ο άλλος και στο παίζει........και είναι και μια πνευματική συνεργασία, που σε αγγίζει περισσότερο υποθέτω, από το να πας στο γιατρό, να σου πάρει αίμα, να σου κάνει σφράγισμα κλπ, μια κρύα 'ξενέρωτη' σωματική επαφή ......
    Μα και στον ψυχιατρο με προβληματα πας... με ταχυπαλμιες, με ιδρωτες και αυπνιες, με στενοχωρια που σε καθιστα ανικανο να δουλεψεις, με ελλειψη συγκεντρωσης εμενα που με εβγαλε εκτος τοσα χρονια.... μπορει να τσακωνεσαι συνεχως με τους δικους σου και να πνιγεσαι....να μην μπορεις να φας και πολλα αλλα!
    Και τις 2 φορες που πηγα σε ψυχιατρους ηταν μια τυπικη επαφη, δεν ηταν κατι διαφορετικο απο τους αλλους γιατρους, μονο που εγω τοτε δεν το καταλαβαινα γιατι ειχα τους δικους μου φοβους και ανασφαλειες. Και η αποδοχη/κατανοηση/ενσυναισθηση που υπαρχει απο τον παθολογο πχ, υπαρχει και στον ψυχιατρο, μονο που ειναι σε θεματα πιο φλου για το μεσο ανθρωπο που δεν εχει τετοιες εμπειριες...
    Οπως πας στον οδοντιατρο να σου βγαλει το δοντι πχ, ετσι πας και στον ψυχιατρο γιατι απο το αγχος δεν εισαι λειτουργικος ή ακους φωνες ή νομιζεις οτι σε κυνηγανε κλπ...Ειναι συνεργασια αλλα οχι πνευματικη, συνεργασια γιατρου-ασθενη ειναι. Να αυτοπαρατηρεισαι, να καταγραψεις τα συμπτωματα σου, να σου δωσει αγωγη αν πρεπει, και απο εκει και περα τι βελτιωση βλεπεις...τι αλλαγη.

    Με ψυχολογο δεν ξερω, δεν εχω κανει ποτε!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Πνευματικη δε θα πει τιποτα cube...
    Πιο πνευματικη πεθαινεις. Ξερεις ποση αναλυση ακουσα για το σπηλαιο του Πλατωνα, για τα αρχετυπα της μυθολογιας και τους ληστες που συναντησε στο δρομο του ο
    Θησεας;
    Παραλληλα συνδιασμενα με τις προσωπικες του εμπειριες, τις γκομενες και τα σεξουαλικα του;
    Νεφελη, εσυ ειπες οτι εχεις ιδψ...
    ΠΟΥ κολλανε οι ψυχαναγκασμοι και τα τελετουργικα με το σπηλαιο του Πλατωνα??
    Δηλαδη θελω να πω ποιο ηταν το θεμα συζητησης? ο στοχος?
    στο ζουμι, για τη ιδψ σου τι ειπε??? μη μου πεις καμια Ιθακη του Καβαφη ααχαχα γιατι προς τα εκει παει το μυαλο μου...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #26
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Νεφελη, εσυ ειπες οτι εχεις ιδψ...
    ΠΟΥ κολλανε οι ψυχαναγκασμοι και τα τελετουργικα με το σπηλαιο του Πλατωνα??
    Δηλαδη θελω να πω ποιο ηταν το θεμα συζητησης? ο στοχος?
    στο ζουμι, για τη ιδψ σου τι ειπε??? μη μου πεις καμια Ιθακη του Καβαφη ααχαχα γιατι προς τα εκει παει το μυαλο μου...
    Καλα το πας Μαρα! Δεν ξερω αν η Ιθακη ηταν ο επομενος προορισμος, πολυ πιθανο. Ευτυχώς που δεν εμεινα στο πλοιο για να το μαθω.

    Οσο για την ιδψ και καταθλιψη που ο ιδιος διεγνωσε(!!), μου ελεγε καθε τοσο οτι θα θεραπευτω μολις φτασουμε στη ριζα του προβληματος. Δεν δεχοταν οτι η ιδψ μπορει να εχει οργανικη αιτιολογια και επουδενι λογος για παραγοντες κληρονομικους. Ασχετα που το εχουν 3 ατομα στην οικογένειά μου!
    Οταν το έλεγα αυτο, μου απαντουσε οτι δειχνω με τα λεγομενα περι κληρονομικοτητας, οτι δεν θελω να γινω καλα και επιμενω στη μεμψιμοιρια μου...
    Μου ελεγε επισης οτι οταν φτασουμε στην απαρχη των προβληματων μου θα περασουν ολα. Ψυχαναγκασμοι, τελετουργιες τα παντα. Δεν συμφωνουσε με τις γνωσιακες-συμπεριφοριστικες μεθοδους που ειναι οι πιο διαδεδομενες για την ιδψ.
    Πιστευε οτι αυτο που θα με εκανε καλα ηταν μια ομοιοπαθητικη προσεγγιση του τυπου: σε χειροτερευω μεχρι να γινεις καλα. Ελεγε οτι με βιωματικο τροπο θα περνουσαμε στην ιαση μου. Μου ειχε πει οτι στην περιπτωση μου δεν μιλαμε απλως για θεραπεια, αλλα θα φταναμε σε ιαση!!!
    15 μηνες μετα τα παραπανω μπαρμ******λα, με εστειλε στον συμπεριφοριστη γνωστο του ο οποιος αρνηθηκε να με δει μολις ακουσε απο ποιον ερχομαι....
    Και λιγο αργοτερα μου ειπε οτι αφου δεν βγαζουμε ακρη με συμπεριφοριστη, τελικα θα κανει και αυτη τη θυσια για μενα: να κανει ο ιδιος τον συμπεριφοριστη.
    Τα λογια του ηταν ακριβως αυτα:
    "ενταξει, θα κανω εγω τον συμπεριφοριστη".......

    Τα συμπεράσματα δικα σας....

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μα και στον ψυχιατρο με προβληματα πας... με ταχυπαλμιες, με ιδρωτες και αυπνιες, με στενοχωρια που σε καθιστα ανικανο να δουλεψεις, με ελλειψη συγκεντρωσης εμενα που με εβγαλε εκτος τοσα χρονια.... μπορει να τσακωνεσαι συνεχως με τους δικους σου και να πνιγεσαι....να μην μπορεις να φας και πολλα αλλα!
    Και τις 2 φορες που πηγα σε ψυχιατρους ηταν μια τυπικη επαφη, δεν ηταν κατι διαφορετικο απο τους αλλους γιατρους, μονο που εγω τοτε δεν το καταλαβαινα γιατι ειχα τους δικους μου φοβους και ανασφαλειες. Και η αποδοχη/κατανοηση/ενσυναισθηση που υπαρχει απο τον παθολογο πχ, υπαρχει και στον ψυχιατρο, μονο που ειναι σε θεματα πιο φλου για το μεσο ανθρωπο που δεν εχει τετοιες εμπειριες...
    Οπως πας στον οδοντιατρο να σου βγαλει το δοντι πχ, ετσι πας και στον ψυχιατρο γιατι απο το αγχος δεν εισαι λειτουργικος ή ακους φωνες ή νομιζεις οτι σε κυνηγανε κλπ...Ειναι συνεργασια αλλα οχι πνευματικη, συνεργασια γιατρου-ασθενη ειναι. Να αυτοπαρατηρεισαι, να καταγραψεις τα συμπτωματα σου, να σου δωσει αγωγη αν πρεπει, και απο εκει και περα τι βελτιωση βλεπεις...τι αλλαγη.

    Με ψυχολογο δεν ξερω, δεν εχω κανει ποτε!!
    Ψυχολόγο είχα στο νου μου, όχι ότι πας ακούω φωνές, εντάξει παρε το τάδε σκεύασμα και γεια σας, αυτό ναι παραπέμπει σε γιατρό που δεν βρίσκω κάτι να ερωτετυτείς στο γιατρό σου, γούστα είναι αυτά βέβαια :p

    Πνευματικό εννοώ όπως θα γουστάρεις και τον μαθηματικό σου, έτσι και τον ψυχολόγο σου, αν δώσουν δικαιώματα........όχι ντε και καλά αλλά πιο πιθανό να γουστάρεις αυτούς παρά τον περιπτερά σου πχ, λόγω συνεργασίας , εξουσίας κλπ άσε που το επιδίωκε αυτός ο απατεώνας....σου πουλάει και φιλοσοφία....ε δεν αμφιβάλλει κανείς ότι θα είναι και ένας έξυπνος άνθρωπος, ε γιατί να μην τσιμπήσεις ? Και έχοντας και την ψυχική σου αδυναμία.........

    Καλά ούτε και εγώ ξέρω, υποθετικά μιλάω........

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Μου ελεγε επισης οτι οταν φτασουμε στην απαρχη των προβληματων μου θα περασουν ολα. Ψυχαναγκασμοι, τελετουργιες τα παντα. Δεν συμφωνουσε με τις γνωσιακες-συμπεριφοριστικες μεθοδους που ειναι οι πιο διαδεδομενες για την ιδψ.
    Πιστευε οτι αυτο που θα με εκανε καλα ηταν μια ομοιοπαθητικη προσεγγιση του τυπου: σε χειροτερευω μεχρι να γινεις καλα. Ελεγε οτι με βιωματικο τροπο θα περνουσαμε στην ιαση μου. Μου ειχε πει οτι στην περιπτωση μου δεν μιλαμε απλως για θεραπεια, αλλα θα φταναμε σε ιαση!!!
    15 μηνες μετα τα παραπανω μπαρμ******λα, με εστειλε στον συμπεριφοριστη γνωστο του ο οποιος αρνηθηκε να με δει μολις ακουσε απο ποιον ερχομαι....
    καλα για το οργανικο μονο ενας γιατρος μπορει να κρινει εκτος αν πουμε οτι ο κομπογιαννιτης θεραπευει με το ματι και τα ξορκια...

    Η ομοιοπαθητικη ομως δεν σε χειροτερευει. Υποτιθεται οτι με το ομοιο θεραπευεις το ομοιο. Κουφο τελειως αυτο με την ομοιοπαθητικη ψυχοθεραπεια...

    Τα συμπτωματα σου του τα ειχες πει? τι προβληματα δημιουργουσαν στη ζωη σου? σε καθε επομενη συνεδρια δεν σε ρωτουσε τι βελτιωση ειχες?
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    923
    Σχεση εξουσιαστη-εξουσιαζόμενου εκεί θα σταθώ τα είπε ωραία ο φίλος παραπάνω αυτό ήταν

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    το "διαχυτικος", οπως κι αυτος που μιλαει για τα προσωπικα του, ειναι σιγουρα λαθος.
    θεωρω οτι το φιλικος και ζεστος, αλλα με μετρημενη συμπεριφορα και ορια, ειναι το σωστο.
    μην ξεχνατε κι οτι περα απο το οτι δεν δειχνει συγκροτηση και σοβαροτητα η υπερβολικη οικειοτητα, δεν αισθανονται ολοι καλα με την διαχυτικοτητα. οι πελατες, εννοω.
    θυμαμαι μια γνωστη με καποια διαταραχη, στην πρωτη επισκεψη σε μια ψυχολογο που χαζογελουσε ατοπα και μιλουσε υπερβολικα, απεκτησε την εντυπωση οτι η ψυχολογος ειχε περισσοτερα προβληματα απο την ιδια και δεν ξαναπατησε.

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ομοιοπαθητικός θεραπευτής-τρια στην Αθήνα.
    By Ingrid in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-2016, 15:30
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-02-2009, 13:53
  3. ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ;;
    By gina1sk in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-2008, 18:50
  4. αναλυτικος θεραπευτης
    By demis-demis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 05-10-2007, 14:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •