Θέλω να πεθάνω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    αφου ειστε και οι δυο στην ιδια φαση χωρις παρεα....γτ δεν κανονιζεται να συναντηθειτε εαν ειστε κοντα?

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Σβήστηκε το αρχικό σχόλιο?
    Περαστικέ,ψάξε για κάποιον ψυχοθεραπευτή.
    Εγώ το έσβησα ...
    Δεν θα μου κάνει τίποτα... Απλά θα μου δώσει χάπια για να βγάλει τα λεφτά του
    Μακάρι να λύνονταν ξαφνικά τα προβλήματα μου αλλά δεν λύνονται...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    ριξε μια ματια εδω,https://www.e-psychology.gr/forum/th...BF%CF%80%CE%B7
    και μην εστιασεις στο ψευδισμα αλλα σε ολα τα αλλα για να καταλαβεις τι σε περιμενει αν φανεις τοσο ηλιθιος οσο εγω.
    για εσενα θεωρω οτι προλαβαινεις ανετα να κανεις τα παντα. εγω τοτε δεν ειχα ουτε ιντερνετ να μου πουνε μια γνωμη, οτι εχω προβλημα δηλαδη,

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Περαστικέ, είσαι εδώ... Θέλεις να μιλήσεις;
    Έχω να σου πω πολλούς λόγους για να μην πεθάνεις...
    Δεν είσαι ο μόνος που έχεις αυτοκτονικό ιδεασμό!
    Και ναι, υπάρχουν άγνωστοι που θα ενδιαφερθούν για σένα!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Περαστικέ, είσαι εδώ... Θέλεις να μιλήσεις;
    Έχω να σου πω πολλούς λόγους για να μην πεθάνεις...
    Δεν είσαι ο μόνος που έχεις αυτοκτονικό ιδεασμό!
    Και ναι, υπάρχουν άγνωστοι που θα ενδιαφερθούν για σένα!
    Οι οποίοι λόγοι δεν αφορούν σίγουρα εμένα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Έφοσον, τα θεωρείς όλα ατελέσφορα... τι σε πειράζει να το συζητήσουμε λίγο;
    Φοβάσαι μήπως αλλάξεις γνώμη; ...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Έφοσον, τα θεωρείς όλα ατελέσφορα... τι σε πειράζει να το συζητήσουμε λίγο;
    Φοβάσαι μήπως αλλάξεις γνώμη; ...
    Δεν κερδίζω τίποτα με το να ζω
    Το μόνο που έχω είναι να τρώω αλλά και αυτό στα αρχίδια μου, άμα πεθάνω πάλι δεν θα έχω αυτό το πρόβλημα...
    19 χρόνια σχεδόν είμαι στην ρουτίνα με σκατά οικογένεια, δεν βρίσκω κάτι να με συμφέρει σε αυτή την κωλοζωη

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Αρχικά, 19 χρόνια είναι λίγα για να βγάλεις συμπεράσματα κι επίσης τόσα χρόνια ζεις την πραγματικότητα που σου δίνουν άλλοι... Δεν έχεις περιέργεια να δεις τις δυνάμεις σου; Να γνωρίσεις πως είναι ο κόσμος;
    Σκέψου, ότι κάθομαι και σου γράφω επειδή σημαίνει κάτι η ζωή σου για μένα... και δεν σε έχω δει ποτέ... Φαντάζομαι ότι υπάρχουν και άλλοι που δεν θέλουν να χαθείς. Μήπως δεν είσαι σε θέση να το αναγνωρίσεις; Τι σε πληγώνει και σε θυμώνει τόσο πολύ;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Δεν κερδίζω τίποτα με το να ζω
    Το μόνο που έχω είναι να τρώω αλλά και αυτό στα αρχίδια μου, άμα πεθάνω πάλι δεν θα έχω αυτό το πρόβλημα...
    19 χρόνια σχεδόν είμαι στην ρουτίνα με σκατά οικογένεια, δεν βρίσκω κάτι να με συμφέρει σε αυτή την κωλοζωη
    Καλησπέρα περαστικέ! Μην το κάνεις φίλε! Δεν αξίζει! Είσαι νέος και έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου!

    Θα ήθελες λίγο να μας περιγράψεις την οικογένειά σου; Τη σχέση σου με τους γονείς σου μήπως;

  10. #25
    Περαστικέ, καλημέρα!
    Έχεις σκεφτεί οτι η κρίση σου αυτή την στιγμή μπορεί να μην λειτουργεί σωστά λόγω κατάθλιψης; Το πιο πιθανό είναι οτι βλέπεις τα πράγματα μέσα από έναν παραμορφωτικό καθρέφτη, αυτόν της κακής ψυχικής υγείας.
    Εσύ αντί να προσπαθήσεις να θεραπευτείς θες να αυτοκτονήσεις; Αυτό είναι σκέτη ανοησία!
    Δεν έχεις δώσει την ευκαιρία στον εαυτό σου να ανακαλύψει πάρα πολλά πράγματα στην ζωή
    αλλά αντ αυτού έφτασες στο "δια ταύτα" μόλις στα 19 σου;;;;
    Για στάσου ρε φίλε, πολύ φόρα πήρες! Οι σοφοί άνθρωποι έχουν υπομονή και σύνεση.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Περαστικέ, δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν αυτά που θα σου πω αλλά θα κάνω μια προσπάθεια κι ας πάει και χαμένη, τι να κάνουμε...το ξέρεις ότι έχω προσπαθήσει πολλές φορές ν' αυτοκτονήσω και με χάπια και με με αιχμηρά αντικείμενα και τίποτα απ' όλα αυτά δεν έπιασε και δεν είναι το ότι δεν προσπάθησα αρκετά, προσπάθησα με όση δύναμη κι αντοχή στον πόνο είχα, το μόνο που κέρδισα ήταν μια πλύση στομάχου, μια νοσηλεία και πολύ πόνο από τις πληγές στους καρπούς, επιπλέον πόνο λες και δεν έφτανε αυτός που είχα στην ψυχή μου...
    Όμως πάει ένας χρόνος που δεν το έχω ξαναπροσπαθήσει κι αυτό γιατί βρήκα βοήθεια σε μια πολύ καλή ψυχολόγο, ζήτα κι εσύ βοήθεια...και μάλιστα πριν λίγες μέρες μου συνέβη κάτι πολύ καλό, κάτι που με λύτρωσε εν μέρει από τον πόνο και που αν είχα πεθάνει δεν θα το είχα ζήσει...κι ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που ήθελα να πεθάνω αυτό που περίμενα και δεν ερχόταν, αν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει σου λέω και λεπτομέρειες, δεν το κάνω τώρα για να μην καταχραστώ το θέμα σου...θα πω μόνο κλείνοντας ότι θα είχα πεθάνει άδικα, μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    8
    Για ευνόητους λόγους το θέμα θα κλείσει σε λίγη ώρα. Περαστικέ είμαστε δίπλα σου ότι θέλεις να συζητήσουμε και να βρoύμε λύση στα θέματα που αντιμετωπίζεις. Για οτιδήποτε χρειαστείς μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας μέσω pm.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by vasia05 View Post
    Για ευνόητους λόγους το θέμα θα κλείσει σε λίγη ώρα. Περαστικέ είμαστε δίπλα σου ότι θέλεις να συζητήσουμε και να βρoύμε λύση στα θέματα που αντιμετωπίζεις. Για οτιδήποτε χρειαστείς μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας μέσω pm.
    ε πως θα συζητηση οτι θελει ο περαστικος εφοσον θα τ κλεισεται το θεμα? μας δουλευεεται δλδ?
    τρομπαρεται ? και δεν ειναι η πρωτη φορα που τρομπαρεται οι μοντερατορσ το κανεται συχνα..

    δεν βριζω........

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by vasia05 View Post
    Για ευνόητους λόγους το θέμα θα κλείσει σε λίγη ώρα. Περαστικέ είμαστε δίπλα σου ότι θέλεις να συζητήσουμε και να βρoύμε λύση στα θέματα που αντιμετωπίζεις. Για οτιδήποτε χρειαστείς μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας μέσω pm.
    Ποιοι είναι οι ευνόητοι λόγοι??

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    παιδια...θα πω ενα πραμα...με θυμωνει οταν αυτοκτονουν κ παιρνουν στον λαιμο τους κ αλλους..οπως πχ επεσε μια μπροστα σε ενα αμαξι ..την πατησε ο οδηγος, επαθε σοκ..τον επιασαν οι μπατσοι κλπ κλπ..
    αφου θες να αυτοκτονησεις..γιατι θες να καταστρεψεις κ εναν αλλον ανθρωπο?? καντο μονος σου στην τελικη...γιατι πχ εγω που οδηγαω το αμαξακι μου να παθω το σοκ του αιωνα..να νιωθω κ τυψεις κ να μου καταστραφει ολη η ζωη?να βλεπω εφιαλτες κ να μπουκωνω ζαναξ?
    επισης ο οδηγος του τρενου τι φταιει???? γιατι να του δημιουργησεις τετοιο σοκ??
    τεσπα..αστειευομαι...

    φιλε..πιστευω οτι οσοι αυτοκτονουν ειναι εγωιστες οσο δεν παει..δεν σκεφτονται την θλιψη που θα προκαλεσουν στην οικογενεια τους κ το ΣΤΙΓΜΑ..
    καθαρα εγωιστικη πραξη...ξανασκεψου το..κ αν θες να εκδικηθεις ανθρωπους που σε πληγωσαν, απλα ανοιξε το στομα κ μιλα! κανε τους χωμα...αυτο ειναι η χειροτερη τιμωρια τους...
    η απλα, ΠΕΤΥΧΕ...οταν πετυχαινεις τιμωρεις πολυ κοσμο..
    μην γινεσαι pathetic...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.
    By angel123 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 02-05-2017, 16:04
  2. Θέλω να πεθάνω
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 03-06-2012, 03:03
  3. θελω να πεθανω!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-01-2012, 21:57
  4. Θέλω να πεθάνω
    By Swan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 13-06-2009, 17:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •