δε βρικα αλλη ενωτιτα να το γραψω το γραφω εδω αν βρω καμια συμβουλη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,862

    Unhappy δε βρικα αλλη ενωτιτα να το γραψω το γραφω εδω αν βρω καμια συμβουλη

    παιδια η μανα μου απ τα παμπερς κι αυτα που φορα λογο ακρατιας που εχει εβγαλε πληγες κατάκλισης αναμεσα στα ποδια στα γεννητικα οργανα .βαζει επανο καιρο οτι βρει της λεω μην βαζεις πανω οτι βρεις εκει . βαζει ακομα κι χλωρινη τοσο γκαου την εχω πιασει πολλες φορες να το κανει της λεω βγαλτο ξεβγαλετο τωρα γινετε χαμος . τα εχω κρύψει ολα αυτα βαζει κι υνοπνευμα κι τετοια οτι χειροτερο . τωρα εγινε η ζημια τα εχω κρύψει ολα αυτα φωναζει θελω υνοπνευμαααα μου σπαει τα νευρα . εδω κι μια βδομαδα παλευω μαυτα μηπως κι τα φτιαξουμε δε ειν κι συνεργάσιμη η μανα μου τσιναει σε οτι προσπαθω να κανω. εχω τα δικα μου εχω κι αυτο τωρα να μην ξερω τι να κανω . απ το φαρμακειο πηρα διαφορα αλιφες της ειχα βαλει αντιβιωση με κορτιζονη στην αρχη θελει πλυσιμο συχνο αυτο δε με αφηνει να την βοηθήσω . παρολο που αυτη παντα ελεγε εσυ θα με ξεσκατιζεις γι αυτο σ εχω εδω μου εχεις υποχρεωση. τωρα προσπαθω οσο μπορω να βοηθησω δε μπορω ομως τα κανω κι εγω μανταρα. εχω παρει κατι προιοντα πουλβο πρασινο σαπουνι για πλυση διαφορες κρεμες για αυτα . αυριο θα παρω κι επιθεματα γι αυτο μηπως γινει κατι μα αυτο θελει σωστη φροντιδα κι δε ξερω ΚΑΝΕΝΑΝ να με βοηθήσει .εχω πει οτι δε εχω ΚΑΝΕΝΑΝ που να πω ρε αδερφε εχω αυτο το προβλημα βοηθεια !! δε ξερω τι να κανω ειμ κι εγω ασχετη κι ουτε τον εαυτο μου δε μπορω ουσιαστικα να προσεξω μουλθε κι τουτο σιν ολων των αλλων κι εδεσε το γλυκο.
    Last edited by asperger39; 05-01-2024 at 21:05.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    παιδια η μανα μου απ τα παμπερς κι αυτα που φορα λογο ακρατιας που εχει εβγαλε πληγες κατάκλισης αναμεσα στα ποδια στα γεννητικα οργανα .βαζει επανο καιρο οτι βρει της λεω μην βαζεις πανω οτι βρεις εκει . βαζει ακομα κι χλωρινη τοσο γκαου την εχω πιασει πολλες φορες να το κανει της λεω βγαλτο ξεβγαλετο τωρα γινετε χαμος . τα εχω κριψει ολα αυτα βαζει κι υνοπνευμα κι τετοια οτι χειροτερο . τωρα εγινε η ζημια τα εχω κρθψει ολα αυτα φωναζει θελω υνοπνευμαααα μου σπαει τα νευρα . εδω κι μια βδομαδα παλευω μαυτα μηπως κι τα φτιαξουμε δε ειν κι συνεργάσιμη η μανα μου τσιναει σε οτι προσπαθω να κανω. εχω τα δικα μου εχω κι αυτο τωρα να μην ξερω τι να κανω . απ το φαρμακειο πηρα διαφορα αλιφες της ειχα βαλει αντιβιωση με κορτιζονη στην αρχη θελει πλυσιμο συχνο αυτο δε με αφηνει να την βοηθήσω . παρολο που αυτη παντα ελεγε εσυ θα με ξεσκατιζεις γι αυτο σ εχω εδω μου εχεις υποχρεωση. τωρα προσπαθω οσο μπορω να βοηθησω δε μπορω ομως τα κανω κι εγω μανταρα. εχω παρει κατι προιοντα πουλβο πρασινο σαπουνι για πλυση διαφορες κρεμες για αυτα . αυριο θα παρω κι επιθεματα γι αυτο μηπως γινει κατι μα αυτο θελει σωστη φροντιδα κι δε ξερω ΚΑΝΕΝΑΝ να με βοηθήσει .εχω πει οτι δε εχω ΚΑΝΕΝΑΝ που να πω ρε αδερφε εχω αυτο το προβλημα βοηθεια !! δε ξερω τι να κανω ειμ κι εγω ασχετη κι ουτε τον εαυτο μου δε μπορω ουσιαστικα να προσεξω μουλθε κι τουτο σιν ολων των αλλων κι εδεσε το γλυκο.
    Η μητέρα σου τι προβλήματα έχει και την φροντίζεις; Γιατί δεν την πας γιατρό να δει το σημειο εκεί, να της μιλήσει κι αυτός μπας και συνεργαστεί;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,862
    δε θελει γιατρο να την δει εκει αν κι έβγαλα φωτο αυτα εκει που επαθε τα εδειξε σε ειδικο και μου ειπε να κανω αυτα που ειπα κι πιο πανω. η γυναίκα χρειαζεται πιο σωστη φροντίδα κι δε ξερω δε έχω ιδέα σε ποιον να το πω. δε εχω φιλους γνωστους συγγενείς να μπορω να μιλισω . ειμαστε μονες κι οτι μπορω κανω εγω κι για τους δυο οσο μπορω γιατι κι εγω δε ειμ καλύτερα απ την μανα με σε σχεση με νευρολογικά που εχω . εγω τον εαυτο μου καλα καλα δε μπορω να φροντίσω κι εχω κι αυτο τωρα συν ολλων των αλλων . :(
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    παιδια η μανα μου απ τα παμπερς κι αυτα που φορα λογο ακρατιας που εχει εβγαλε πληγες κατάκλισης αναμεσα στα ποδια στα γεννητικα οργανα .βαζει επανο καιρο οτι βρει της λεω μην βαζεις πανω οτι βρεις εκει . βαζει ακομα κι χλωρινη τοσο γκαου την εχω πιασει πολλες φορες να το κανει της λεω βγαλτο ξεβγαλετο τωρα γινετε χαμος . τα εχω κρύψει ολα αυτα βαζει κι υνοπνευμα κι τετοια οτι χειροτερο . τωρα εγινε η ζημια τα εχω κρύψει ολα αυτα φωναζει θελω υνοπνευμαααα μου σπαει τα νευρα . εδω κι μια βδομαδα παλευω μαυτα μηπως κι τα φτιαξουμε δε ειν κι συνεργάσιμη η μανα μου τσιναει σε οτι προσπαθω να κανω. εχω τα δικα μου εχω κι αυτο τωρα να μην ξερω τι να κανω . απ το φαρμακειο πηρα διαφορα αλιφες της ειχα βαλει αντιβιωση με κορτιζονη στην αρχη θελει πλυσιμο συχνο αυτο δε με αφηνει να την βοηθήσω . παρολο που αυτη παντα ελεγε εσυ θα με ξεσκατιζεις γι αυτο σ εχω εδω μου εχεις υποχρεωση. τωρα προσπαθω οσο μπορω να βοηθησω δε μπορω ομως τα κανω κι εγω μανταρα. εχω παρει κατι προιοντα πουλβο πρασινο σαπουνι για πλυση διαφορες κρεμες για αυτα . αυριο θα παρω κι επιθεματα γι αυτο μηπως γινει κατι μα αυτο θελει σωστη φροντιδα κι δε ξερω ΚΑΝΕΝΑΝ να με βοηθήσει .εχω πει οτι δε εχω ΚΑΝΕΝΑΝ που να πω ρε αδερφε εχω αυτο το προβλημα βοηθεια !! δε ξερω τι να κανω ειμ κι εγω ασχετη κι ουτε τον εαυτο μου δε μπορω ουσιαστικα να προσεξω μουλθε κι τουτο σιν ολων των αλλων κι εδεσε το γλυκο.
    Αν μιλήσεις στο φαρμακείο για το πρόωλημα της μαμας σου, θα σου δώσουν τα κατάλληλα. Αυτα που περιγράφεις ότι πήρες φαίνονται σωστά. Το θέμα είναι να σε αφήνει να τη φροντίζεις...

    Καταλαβαίνω ότι σε έχει κουράσει και εσένα που γκρινιάζει συνέχεια. Ο καθενας στη θέση σου θα είχε κουραστεί.
    Τουλάχιστον γραψε εδώ να παίρνεις λίγο κουράγιο. Νομίζω είχες πει ότι δεν υπάρχει δυνατότητα να πάρεις γυναίκα να τη φροντίζει , έστω κάποιες ώρες ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,862

    Thumbs down

    γεια φιλαρακι μου δε γνωριζω καποιον να τον φερω εδω δε μπορω να βαλω σπιτι οποιον νανε ειν κι αυτο πολυ σοβαρο προβλημα να ειν εμπιστο ατομο αυτο που θα ερθει σπιτι σου . δε γνωριζω κανεναν να του πω αυτο κι αυτο κι να πει οκ θα το φτιαξουμε μην ανησυχεις . τα φαρμακα ναι ειπα τι εχει κι με δωκαν αυτα αυριο θα παρω κι επιθεματα να σωσουμε οτι μπορουμε να σωσουμε. δε περιμενω κι πολλα γιατι κι εγω δε εχω μυαλο οπως οι νευροτυπικοι να ξερω σε καθε περιπτωση τι κανω. η μανα μου με ταλαιπωρει ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ . απλα καθε φαση με αλλο τροπο με τυραννάει . καποτε με φωνες βρισιες κλωτσιές ξυλο υποτιμηση απειλες . τωρα που την δινω ηρεμιστικα με ταλαιπωρεί γιατι θελει συνεχεια καποιον κοντα της να τη βοηθάει. συχνα της βγαινουν ξεσπασματα καποιες φορες αν δε γίνουν τα πραγματα οπως θελει εκεινη κι γκαριζει μα τι να κανουμε ?? ο καθενας με την μοιρα του κι στο διαβα του τραβαει τελος.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    δε θελει γιατρο να την δει εκει αν κι έβγαλα φωτο αυτα εκει που επαθε τα εδειξε σε ειδικο και μου ειπε να κανω αυτα που ειπα κι πιο πανω. η γυναίκα χρειαζεται πιο σωστη φροντίδα κι δε ξερω δε έχω ιδέα σε ποιον να το πω. δε εχω φιλους γνωστους συγγενείς να μπορω να μιλισω . ειμαστε μονες κι οτι μπορω κανω εγω κι για τους δυο οσο μπορω γιατι κι εγω δε ειμ καλύτερα απ την μανα με σε σχεση με νευρολογικά που εχω . εγω τον εαυτο μου καλα καλα δε μπορω να φροντίσω κι εχω κι αυτο τωρα συν ολλων των αλλων . :(
    Η μητέρα σου δεν μπορεί γενικά να φροντίσει τον εαυτό της; Ποια είναι τα γενικά της θέματα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,862
    και τι δε εχει γιωργικο μου που να στα λεω θελω να γραφω δεκα ωρες τωρα για το τι θεματα εχει κυριος απ ψυχολογικα που εχει κι τροπους σα να ειν ανωριμο παιδι. θεματα υγειας δε εχει πολλα λιγο το στομαχι λιγο τα ποδια λιγα πραματα . εχει ομως ακρατεια κι χρειαζεται παμπερς κι αυτα δημιουργουν θεμα . ζητα βοηθεια για ολα κι επειδη εμαθε ολα στα χερια να τα παιρνει η με το ζορι να σε αναγκάζει η με γλυκες καλοπιασματα εχει τεμπελιασει το σωμα της κι δε πολυ μετακινείται. αυτο την εχει κανει να σκουριασει κι να μην κουναει ευκολα λεει ε αφου εχω τη μαρια να μου κανει τα παντα κατσε εδω .εγω εχω τα δικα μου κι ξερω μεχρι που εχω δυνατότητες μα οι καταστασεις με αναγκαζουν να υπερβαινω τα ορια μου τα κανω σκατα ολα με μισω κι γινετε κυκλος αυτο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    και τι δε εχει γιωργικο μου που να στα λεω θελω να γραφω δεκα ωρες τωρα για το τι θεματα εχει κυριος απ ψυχολογικα που εχει κι τροπους σα να ειν ανωριμο παιδι. θεματα υγειας δε εχει πολλα λιγο το στομαχι λιγο τα ποδια λιγα πραματα . εχει ομως ακρατεια κι χρειαζεται παμπερς κι αυτα δημιουργουν θεμα . ζητα βοηθεια για ολα κι επειδη εμαθε ολα στα χερια να τα παιρνει η με το ζορι να σε αναγκάζει η με γλυκες καλοπιασματα εχει τεμπελιασει το σωμα της κι δε πολυ μετακινείται. αυτο την εχει κανει να σκουριασει κι να μην κουναει ευκολα λεει ε αφου εχω τη μαρια να μου κανει τα παντα κατσε εδω .εγω εχω τα δικα μου κι ξερω μεχρι που εχω δυνατότητες μα οι καταστασεις με αναγκαζουν να υπερβαινω τα ορια μου τα κανω σκατα ολα με μισω κι γινετε κυκλος αυτο .
    Φέρε κοπέλα να μένει μαζί σας, να σε βοηθάει κι εσένα.. Να βρίζει αυτήν :P. Και μην σκέφτεσαι αρνητικά, μπορεί να είναι μια χαρά και έμπιστη.. Αν δεν ρισκάρεις δεν θα μάθεις. Ψάξε το λίγο αυτό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,862
    μακαρι να έβρισκα ατομο με κατανοηση κι να με βοηθαγε αν κι οικονομικα ειν ενα θεμα . ειχαμε παλια στον πατερα μου μια οταν ηταν αρρωστος κι αστα τι εκανε τι παλιοτομαρα ηταν δε ειν ευκολο να βανεις ατομο στο σπιτι σου που δε ξερεις κι τι ρολο βαρα. την ειχαν σιστημενη εκεινη τοτε υποτίθεται μα ηταν παλιοτωμαρα μας εκανε κω=λο τοτε . το θεμα ειν να σε βοηθά καποιος οχι να σε κανει ανω κατω στην τελικη γιατι εχει τα ψυχολογικα του κι ξεσπαει. αυτα ειχε εκεινη κι φερόταν κι αγόταν ,
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    μακαρι να έβρισκα ατομο με κατανοηση κι να με βοηθαγε αν κι οικονομικα ειν ενα θεμα . ειχαμε παλια στον πατερα μου μια οταν ηταν αρρωστος κι αστα τι εκανε τι παλιοτομαρα ηταν δε ειν ευκολο να βανεις ατομο στο σπιτι σου που δε ξερεις κι τι ρολο βαρα. την ειχαν σιστημενη εκεινη τοτε υποτίθεται μα ηταν παλιοτωμαρα μας εκανε κω=λο τοτε . το θεμα ειν να σε βοηθά καποιος οχι να σε κανει ανω κατω στην τελικη γιατι εχει τα ψυχολογικα του κι ξεσπαει. αυτα ειχε εκεινη κι φερόταν κι αγόταν ,
    Καλημέρα Μαρία μου. Το έχεις ψάξει και δεν μπορείς να κάνεις αίτηση να έρχεται έστω λίγες ώρες μια γυναίκα να σας βοηθάει; Εδώ στην Κύπρο υπάρχει αυτή η δυνατότητα και δεν πληρώνεις κάτι εσύ.. Θα σε βοηθήσει και εσένα αυτό, να ξεκολλήσεις από πάνω της, να δεις και λίγο τον εαυτό σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    στις μεγαλες πολεις, αθηνα- θεσσαλονικη, υπαρχουν παρα πολλες εταιριες που εχουν βοηθεια υγειας για το σπιτι, δηλδ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ.
    τις φωναζεις για ο,τι θελεις, απο μια αιματοληψια, μια ενεση, μεχρι μια περιθαλψη λογω ακρατειας, μπανιο στο κρεβατι, ο,τι θελεις.
    δεν θα την παντρευτεις για να εχεις περισσοτερη εμπιστοσυνη, ουτε κοιμαται σπιτι σου. η εταιρια ειναι υπευθυνη γι αυτες. παρε τηλεφωνο και ζητα μια νοσοκομα να ερθει σε σας να της κανει περιθαλψη μεχρι να γινει καλα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,862
    γιωργικο ζεις κύπρο ?? ειν εκει τα πραγματα διαφορετικα υπαρχει μια καλυτερη νομιζω αντιμετώπιση του κοσμου απ το κρατος . εδω που μενω δε εχω επαφες με κοσμο στενες κι ετσι κι να εχω ρωτησει λιγα μου λεν ο κοσμος ετσι γενικολογιες τιποτα ουσιαστικο.δε ζω αθηνα φιλαρακι μου Remedy παλια ζουσα εκει μακαρι εδω που πλεον ζω να υπαρχει αυτο εχω ρωτησει δε ξερει κανεις αν αυτο κι επαρχια υπαρχει σα λειτουργια για αυτα εδω που λες που ειναι ολοσωστα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #13
    Πρέπει να ζητήσεις βοήθεια Άσπι, καλά σου λένε τα παιδιά πιο πάνω. Ρώτησε στο φαρμακείο ή στο νοσοκομείο για να σε καθοδηγήσουν που να απευθυνθεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,862
    ναι τη δευτερα θα παω στο φαρμακειο στις κοπελες εκει μηπως ξερουν καποιο ατομο που γνωριζει . εχουν ολοι δικιο πανω φυσικα μα ειν το θεμα να βρω εμπιστο ατομο κι σωστο . δε ξερω εδω αν μπορω να βρω οργανωμενα θεματα με φροντιδα τετοιων ατομων τα εχουν κανει μπαχαλο με την υγεια αυτοι που κυβερνουν .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γιωργικο ζεις κύπρο ?? ειν εκει τα πραγματα διαφορετικα υπαρχει μια καλυτερη νομιζω αντιμετώπιση του κοσμου απ το κρατος . εδω που μενω δε εχω επαφες με κοσμο στενες κι ετσι κι να εχω ρωτησει λιγα μου λεν ο κοσμος ετσι γενικολογιες τιποτα ουσιαστικο.δε ζω αθηνα φιλαρακι μου Remedy παλια ζουσα εκει μακαρι εδω που πλεον ζω να υπαρχει αυτο εχω ρωτησει δε ξερει κανεις αν αυτο κι επαρχια υπαρχει σα λειτουργια για αυτα εδω που λες που ειναι ολοσωστα .
    δοκιμασε να γκουγκλαρεις στην πολη σου κι αν δεν βρεις ακρη, ρωτα στο νοσοκομειο της περιοχης. η στο φαρμακειο. εκει , θα ξερουν νοσοκομες.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι η Αφροδίτη, καλώς σας βρίκα
    By chocolate_cookie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 25-07-2017, 11:16
  2. Ας γράψω και εγώ την ιστορία μου
    By Bookie in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 29-06-2015, 19:10
  3. Ωραία...έρωτας με οριακή...καμια συμβουλή κανείς???
    By ksefyga in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2014, 17:24
  4. Που να γράψω
    By anne2 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 31
    Last Post: 18-02-2013, 11:41
  5. ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ??
    By darkhours in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-08-2011, 01:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •