Ιδεες για το blog μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Ιδεες για το blog μου.

    Το blog μου ειναι το
    http://needforcommunication.blogspot.com/

    το ειχα ποσταρει και παλιοτερα...αλλα ο σκοπος μου δεν ειναι να του κανω διαφημιση.
    Παρακαλω πειτε μερικες ιδεες για το τι μπορω να βαλω σε αυτο,τι αρθρα να γραψω οτιδηποτε...γιατι καπου αισθανομαι οτι εχω κολλησει.
    Εχω μερικες ιδεες αλλα εαν εχετε μερικες καλες ιδεες ειμαι ανοικτος σε ολες τις προτασεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    βαλε καταστασεις απο την καθημερινοτητα σου οπως τη βιωνεις.
    καταστασεις που σε κανουν να γελας να κλαις να ονειροπολεις και να θυμασαι.
    δεν πειραζει να κανεις λαθος....
    εδω ειμαστε εμεις να σε καταδικασουμε.

    μηπως εχω κουτσομπολιστικη διαθεση?

    αντε καλο εμπλουτισμο του blog!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ωχ το φοβομουν οτι θα το προτεινε καποιος αυτο:P
    Το συγκεκριμενο για να το κανω μου φαινεται...απλως βουνο...δεν ξερω γιατι.
    Θα προσπαθησω...αλλα...ειναι απλως βουνο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    βουνο ε;

    ενταξειειει...

    γραψε αν θες μικρα μικρα κειμενακια.

    η ας πουμε γραψε αλλα γενικα και αλλα ειδικα για σενα.

    διαβασα προσφατα ενα βιβλιο πολυ ωραιο για την καταθλιψη του andrew solomon
    ΄΄ο δαιμων της μεσημβριας λεγεται΄΄ στο οποιο ο συγγραφεας εκει που παραθετει πολυ απλα και ξεκουραστα ερευνες τσουπ παραθετει και την προσωπικη του εμπειρια σε διασπαρτα μερη...
    μ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μμμ ναι θα προσπαθησω...ξερεις δεν ειναι ακριβως το ιδιο να γραφεις σε ενα φορουμ και να γραφεις αρθρα...συνηθως στο φορουμ απαντας σε κατι συγκεκριμενο και επικοινωνεις με τον συνομιλητη σου ενω να καθησεις να γραψεις κατι εκ του μηδενος ειναι δυσκολο...και δεν προκειται και για εκθεση σαν αυτες που γραφαμε στο σχολειο...αλλα θα κανω μερικες προσπαθειες...και που ξερεις μετα μπορει να μη σταματαω με τιποτα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εννοεις keep οτι οταν συνεχιζεις οπως στο φορουμ πανω σε ενα θεμα που εχει ηδη αλλος αναλαβει την ευθυνη να το θεσει ειναι πιο ευκολο ε?

    μαλλον συμφωνω μαζι σου.

    μπορεις να γραψεις κατι που ξεκινα απο τα δικα σου συναισθηματα?

    κατι τετοια κειμενα μιλουν απο καρδια σε καρδια.

    με ποιο τροπο σε δυσκολευει κατι τετοιο;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Υπαρχει κατι σαν κενο....δεν μπορω να το εξηγησω....δεν ειναι θεμα ευθυνης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εννοω οτι δεν μπορω πχ να διηγηθω ιστοριες...ουτε προφορικα...λες και υπαρχει ενα κενο...ολα ειναι τα ιδια και τα ιδια και δεν συμβαινει κατι στην ζωη μου...ειναι μια ατελειωτη ρουτινα...και δεν εχω κατι να διηγηθω...λογικα δεν επρεπε να ειναι ετσι γιατι εχω θα ελεγα μια ζωη \"φυσιολογικη\"...δουλεια,σχε ση,φιλους,στοχους,φιλοδοξι� �ς...δεν ξερω τι.
    Ενας απο τους λογους που συνηθως δεν μιλαω πολυ γενικως οταν βρισκομαι σε παρεες...και δεν νομιζω να εχω καταθλιψη....μια χαρα ειμαι.
    Απλως σε μια μερα καποιος θα μπορουσε να διηγηθει ενα σωρο πραγματα...εγω σε μια μερα δεν θα εβρισκα τιποτα να διηγηθω....γιατι απλως περασε μια μερα χωρις τιποτα ουσιαστικα...δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    μου θυμησες εναν φιλο που λεει πως επειδη μεγαλωσε δεν τον συναρπαζει πλεον το διαβασμα.

    δε βρισκει ποτε κατι καινουργιο και συναρπαστικο σε αυτα που διαβαζει. η μαλλον βρισκει αλλα πολυ σπανια...

    καπως ετσι?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι μονο που ειναι φυσιολογικο να μη σε συναρπαζουν τα ιδια πραγματα ή να σε συναρπαζουν λιγοτερο οταν μεγαλωνεις...αλλοι το ριχνουν στην ηλικια...αλλοι λενε τα εχουν δει ολα και βαρεθηκαν (δεν ειναι αυτο με τιποτα),αλλοι λενε πχ οτι φταιει οτι αποκτησαν πιο εκλεπτυσμενα γουστα οταν βρισκουν ολες πχ.τις ταινιες \"πατατες\".{δεν συμφωνω με κανεναν απο τους παραπανω}.
    Αλλα οχι για την ηλικια μου δεν ειναι φυσιολογικο,σε μια συναντηση με την ψυχιατρο πριν κανα δυο χρονια που ανεφερα το προβλημα...το οτι μιλαω ελαχιστα...μου ειπε ισως να φταιει οτι ειμαι \"μονοχνωτος\"...εν πασει περιπτωση δεν εχω πολλα ενδιαφεροντα...αλλα και αλλοι δεν εχουν...δεν ξερω το εχω δεχτει οτι απλως ετσι ειμαι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ωραία ιδέα Keep .

    Να έχει την εξέλιξη που ονειρεύεσαι .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    γεια σου κηπ θα μπορουσες να βαλεις και ενα αλμπουμ φωτογραφιων
    με φωτο ψυχεδελικες αγγελους και διαφορα αλλα τετοια
    επισης θα μπορουσες να αρχισεις μια ιστορια την οποια οποιος μπαινει να γραφει και να προσθετει κοματια μεχρι ανα ολοκληρωθει



    www.eyexia.net

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    τι ειναι μονοχνοτοσ?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    μονοχνοτος ειναι νομιζω ο μαμουχαλος σε διαφωτισα ε?
    ε ειναι καποιος που κανει συνεχεια τα ιδια πραγματα και κατανταει βαρετος στους αλλους
    αλλα ως προς τον τροπο ζωης του
    δλδ αν εχει μαθει να ζε στην ρουτινα και δεν κανει κατι να το αλλαξει
    αλλα γενικως το χρησημοποιουν για να αναφερονται σε βαρετα πραγματα-συνηθισμενα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    maria, καμια σχεση....
    μονοχνωτος ειναι περιπου αυτο που περιγραφεις, αλλα οχι τοσο ο βαρετος, αλλα ο ακοινωνητος...αυτος που ειναι καπως βαρυς στην συμπεριφορα του στους αλλους και δεν πολυκανει παρεες.
    οσο για το μαμουχαλος, σημαινει μαμακιας και οχι μονοχνωτος...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •