Πρόταση για κοινωνική δράση μέσω του E-Psychology Forum
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033

    Πρόταση για κοινωνική δράση μέσω του E-Psychology Forum

    Καλημέρα σε όλους!

    Εδώ και καιρό, ήθελα να ανοίξω αυτό το θέμα, αλλά δίσταζα.
    Αυτό που θα ήθελα να προτείνω είναι, εφόσον συμφωνεί ένας αριθμός μελών του φόρουμ, να υλοποιήσουμε μια κοινωνική δράση προσφοράς.
    Όλες οι ιδέες είναι ευπρόσδεκτες. Μπορεί να είναι μια προσφορά προς πρόσφυγες, μπορεί να είναι μια προσφορά προς άστεγους ή προς κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα κτλ. Μπορεί να είναι χρήματα, μπορεί να είναι υλικά αγαθά.

    Θεωρώ ότι το E-Psychology.gr έχει μια ιστορικότητα αλλά και μια σημαντική δυναμική στον χώρο της Ψυχολογίας στο ελληνικό διαδίκτυο και θα μπορούσε μια τέτοια προσπάθεια να φέρει ένα αποτέλεσμα, συγκεντρώνοντας ίσως αρκετά μέλη σε αυτή την προσπάθεια.

    Εάν υπάρχει σχετικό ενδιαφέρον, σε αυτόν τον χώρο, μπορούμε να συζητήσουμε/προτείνουμε τις δράσεις που μπορούμε να κάνουμε καθώς και τον τρόπο με τον οποίο αυτό μπορεί να γίνει οργανωμένα και με διαφάνεια.

    ΥΓ. Ο λόγος για τον οποίο δίσταζα σχετίζεται με παρόμοια εμπειρία, σε άλλο φορέα, όπου τελικά περισσότερο ασχολούνταν οι συμμετέχοντες με τη διαδικασία, παρά με την ουσία. Προσπέρασα όμως τον δισταγμό μου, γιατί δεν θέλω κοιτώντας το δέντρο, να χάσω το δάσος. Μια ελάχιστη δική μας συνεισφορά σε χρόνο, ενέργεια, χρήματα, είναι τεράστιας σημασίας για τον όποιο οφελούμενο.

    Ευλπιστώ στη συμμετοχή σας.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    διαβαζοντας το μηνυμα σου, σκεφτομουν οτι πολλα απο τα μελη του φορουμ χρηζουν τα ιδια στηριξης και βοηθειας.
    θα μπορουσε το σαιτ να οργανωσει δωρεαν επαγγελματικη ψυχολογικη στηριξη για μελη του φορουμ που ειναι σε οικονομικη δυσχερεια.
    και για να μην θεωρηθει διαφημιση σας και αθεμιτος ανταγωνισμος, να συμμετεχουν ψυχοθεραπευτες πιστοποιημενοι, ευρειας βασης δεδομενων, οχι μονο οι διαχειριστες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    διαβαζοντας το μηνυμα σου, σκεφτομουν οτι πολλα απο τα μελη του φορουμ χρηζουν τα ιδια στηριξης και βοηθειας.
    θα μπορουσε το σαιτ να οργανωσει δωρεαν επαγγελματικη ψυχολογικη στηριξη για μελη του φορουμ που ειναι σε οικονομικη δυσχερεια.
    και για να μην θεωρηθει διαφημιση σας και αθεμιτος ανταγωνισμος, να συμμετεχουν ψυχοθεραπευτες πιστοποιημενοι, ευρειας βασης δεδομενων, οχι μονο οι διαχειριστες.
    Συμφωνώ απόλυτα. Και ειδικά αν λάβουμε υπόψη ότι το τελευταίο διάστημα, υπήρξαν αρκετά μέλη που δήλωσαν δημόσια ότι αυτοτραυματίστηκαν ή ότι ήθελαν να αυτοκτονήσουν. Αυτοί είναι που χρειάζονται κυρίως βοήθεια.
    Το φόρουμ έχει κάνει αρκετά σε αυτή την κατεύθυνση και πρέπει να κάνει περισσότερα.
    Είναι μια καλή ιδέα.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Συμφωνώ με την ιδέα.Το είχα προτείνει πριν λίγες ημέρες να γίνει κίνημα βοήθειας του δελφινιού μέσω της Μara.z που φαίνεται ότι θέλει να την βοηθήσει να ξεκολλήσει..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    διαβαζοντας το μηνυμα σου, σκεφτομουν οτι πολλα απο τα μελη του φορουμ χρηζουν τα ιδια στηριξης και βοηθειας.
    θα μπορουσε το σαιτ να οργανωσει δωρεαν επαγγελματικη ψυχολογικη στηριξη για μελη του φορουμ που ειναι σε οικονομικη δυσχερεια.

    και για να μην θεωρηθει διαφημιση σας και αθεμιτος ανταγωνισμος, να συμμετεχουν ψυχοθεραπευτες πιστοποιημενοι, ευρειας βασης δεδομενων, οχι μονο οι διαχειριστες.

    Η πρωτη φορα που συμφωνω με ρεμεντι....αν ειναι δυνατον

    ποιους προσφυγες ρε νικολακι?μας δουλευεις?
    αν και ποτε γινει κατι τετοιο μονο για μελη του φορουμ που δεν εχουν λεφτα και χρηζουν τα ιδια στηριξης και βοηθειας....
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Η πρωτη φορα που συμφωνω με ρεμεντι....αν ειναι δυνατον

    ποιους προσφυγες ρε νικολακι?μας δουλευεις?
    αν και ποτε γινει κατι τετοιο μονο για μελη του φορουμ που δεν εχουν λεφτα και χρηζουν τα ιδια στηριξης και βοηθειας....
    Και εγώ το ίδιο θα έλεγα για την Remedy. Γενικά όμως ξέρω ότι έχει δίκιο, γιατί είναι ρεαλίστρια.

    Τώρα για τους πρόσφυγες.
    Στα χοτ-σποτ υπάρχουν 50.000+ πρόσφυγες. Ο,τι και να κάνουμε είναι καλό, αλλά είναι μια σταγόνα στον ωκεανό!
    Ξέρετε όμως τι εμπόδια βρίσκουν στα χοτ-σποτς μεμονωμένα άτομα που δίνουν ρούχα, τρόφιμα και άλλου είδους
    βοήθεια προς τους πρόσφυγες, από τους υπεύθυνους διαφόρων ΜΚΟ;

    Οι πραγματικοί υπεύθυνοι-ανεύθυνοι θα έπρεπε να μεριμνήσουν με πράξεις και όχι με λόγια για αυτούς τους ανθρώπους.
    Αντ' αυτού με ΜΚΟ φαντάσματα, γίνεται το φαγοπότι της δεκαετίας με τα λεφτά της ΕΕ (με λεφτά των ευρωπαίων φορολογούμενων) και οι πρόσφυγες πεθαίνουν από το κρύο (χθές άλλος ένας πέθανε στη Μόρια). Ακους εκεί: 2.000 ευρώ μισθός εθελοντή στα συσσίτια! Ούτε τα πρωτοπαλίκαρα του Μποτρίνι στο Ετρούσκο δεν παίρνουν τόσα τον μήνα!

    Το να βοηθηθούν μέλη του φόρουμ, με οικονομικά προβλήματα ή μέλη που γνωρίζουμε ότι έχουν μια συμπεριφορά που είναι επικίνδυνη για τη σωματική τους ακεραιότητα (αυτοτραυματισμοί-απόπειρες αυτοκτονίας) είναι πολύ σημαντικό.
    Και έχω υπόψη μου, όπως και εσείς, μέλη του φόρουμ που χρήζουν ειδικής βοήθειας.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Και εγώ το ίδιο θα έλεγα για την Remedy. Γενικά όμως ξέρω ότι έχει δίκιο, γιατί είναι ρεαλίστρια.

    Τώρα για τους πρόσφυγες.
    Στα χοτ-σποτ υπάρχουν 50.000+ πρόσφυγες. Ο,τι και να κάνουμε είναι καλό, αλλά είναι μια σταγόνα στον ωκεανό!
    Ξέρετε όμως τι εμπόδια βρίσκουν στα χοτ-σποτς μεμονωμένα άτομα που δίνουν ρούχα, τρόφιμα και άλλου είδους
    βοήθεια προς τους πρόσφυγες, από τους υπεύθυνους διαφόρων ΜΚΟ;

    Οι πραγματικοί υπεύθυνοι-ανεύθυνοι θα έπρεπε να μεριμνήσουν με πράξεις και όχι με λόγια για αυτούς τους ανθρώπους.
    Αντ' αυτού με ΜΚΟ φαντάσματα, γίνεται το φαγοπότι της δεκαετίας με τα λεφτά της ΕΕ (με λεφτά των ευρωπαίων φορολογούμενων) και οι πρόσφυγες πεθαίνουν από το κρύο (χθές άλλος ένας πέθανε στη Μόρια). Ακους εκεί: 2.000 ευρώ μισθός εθελοντή στα συσσίτια! Ούτε τα πρωτοπαλίκαρα του Μποτρίνι στο Ετρούσκο δεν παίρνουν τόσα τον μήνα!

    Το να βοηθηθούν μέλη του φόρουμ, με οικονομικά προβλήματα ή μέλη που γνωρίζουμε ότι έχουν μια συμπεριφορά που είναι επικίνδυνη για τη σωματική τους ακεραιότητα (αυτοτραυματισμοί-απόπειρες αυτοκτονίας) είναι πολύ σημαντικό.
    Και έχω υπόψη μου, όπως και εσείς, μέλη του φόρουμ που χρήζουν ειδικής βοήθειας.
    εγω προσωπικα εχω βοηθησει παρα πολλους αστεγους και ζητιανους....
    αλλα προσωπικα σε ξενο δεν θα εδινα ουτε 10 λεπτα......και δεν ειμαι ρατσιστης......απλα νιωθω οτι πρεπει να βοηθησει ανθρωπους απο την χωρα μου...

    εδω πεινανε τοσοι ελληνες θα βοηθησουμε τους προσφυγες?μα ειναι δυνατον? τοση μαλακια μας δερνει?
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    εγω προσωπικα εχω βοηθησει παρα πολλους αστεγους και ζητιανους....
    αλλα προσωπικα σε ξενο δεν θα εδινα ουτε 10 λεπτα......και δεν ειμαι ρατσιστης......απλα νιωθω οτι πρεπει να βοηθησει ανθρωπους απο την χωρα μου...

    εδω πεινανε τοσοι ελληνες θα βοηθησουμε τους προσφυγες?μα ειναι δυνατον? τοση μαλακια μας δερνει?
    Σημασία Νίκο έχει να γίνει κάτι που να πιάσει τόπο και να έχει απτά αποτελέσματα.

    Δεν επιδοκιμάζω, ούτε αποδοκιμάζω την άποψή σου. Απλούστατα, γιατί η κατάσταση δεν είναι άσπρο-μαύρο.
    Άνθρωποι όπως όλοι μας είναι.

    Το τοπίο με το προσφυγικό είναι πολύ θολό και πολύ βρώμικο.
    Τραμπούκισαν την μητέρα ενός φίλου μου στη Λέσβο που πήγε μερικές κουβέρτες πριν 2 εβδομάδες στη Μόρια, που έκανε ΨΟΦΟΚΡΥΟ.
    Όχι μερικοί ρατσιστές, αλλά ΑΝΤΙ-ρατσιστές που δουλευουν σε ΜΚΟ.
    Γι' αυτό. Αν είναι να γίνει κάτι να είναι απτό και χειροπιαστό!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Σημασία Νίκο έχει να γίνει κάτι που να πιάσει τόπο και να έχει απτά αποτελέσματα.

    Δεν επιδοκιμάζω, ούτε αποδοκιμάζω την άποψή σου. Απλούστατα, γιατί η κατάσταση δεν είναι άσπρο-μαύρο.
    Άνθρωποι όπως όλοι μας είναι.

    Το τοπίο με το προσφυγικό είναι πολύ θολό και πολύ βρώμικο.
    Τραμπούκισαν την μητέρα ενός φίλου μου στη Λέσβο που πήγε μερικές κουβέρτες πριν 2 εβδομάδες στη Μόρια, που έκανε ΨΟΦΟΚΡΥΟ.
    Όχι μερικοί ρατσιστές, αλλά ΑΝΤΙ-ρατσιστές που δουλευουν σε ΜΚΟ.
    Γι' αυτό. Αν είναι να γίνει κάτι να είναι απτό και χειροπιαστό!
    φιλαρακι επειδη εχω ζησει το γκετο της αθηνα και ξερω μερικα πραγματα παραπανω για τους "προσφυγες" ξερω τι σου λεω....
    ολοι οι υπολυποι μιλανε εκ τους ασφαλους και το παιζουν δηθεν........

    παρολαυτα σεβαστη και η αποψη σου...
    απλα εγω προσωπικα δεν θα εδινα ουτε ενα λεπτο......και το ξαναλεω δεν ειμαι ρατσιστης......

    απο την στιγμη που πεινανε τοσοι ελληνες γτ να επιγκεντρωθουμε στους προσφυγες? πρωτα δεν πρεπει να βοηθησουμε τους ομοεθνεις μας?

    να σου πω την αληθεια δεν ασχολουμαι με το προσφυγικο αλλα αμα ειχα επιχειρηση σε μυτιληνη και κω θα εκανα και εγω πορειες να τους διώξω......και στο ξαναλεω εσυ τα βλεπεις ολα σαν θεατης......δεν ξερεις
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    φιλαρακι επειδη εχω ζησει το γκετο της αθηνα και ξερω μερικα πραγματα παραπανω για τους "προσφυγες" ξερω τι σου λεω....
    ολοι οι υπολυποι μιλανε εκ τους ασφαλους και το παιζουν δηθεν........

    παρολαυτα σεβαστη και η αποψη σου...
    απλα εγω προσωπικα δεν θα εδινα ουτε ενα λεπτο......και το ξαναλεω δεν ειμαι ρατσιστης......

    απο την στιγμη που πεινανε τοσοι ελληνες γτ να επιγκεντρωθουμε στους προσφυγες? πρωτα δεν πρεπει να βοηθησουμε τους ομοεθνεις μας?

    να σου πω την αληθεια δεν ασχολουμαι με το προσφυγικο αλλα αμα ειχα επιχειρηση σε μυτιληνη και κω θα εκανα και εγω πορειες να τους διώξω......και στο ξαναλεω εσυ τα βλεπεις ολα σαν θεατης......δεν ξερεις
    Θεατή δεν με λες. Κάθε μέρα είμαι στο Κέντρο και βλέπω την υποβάθμιση της ποιότητας ζωής.
    Και όταν λέω Κέντρο, δεν εννοώ στο τρίγωνο Μεγάλη Βρετάνια-Χίλτον-Ντα Κάπο.
    Εννοώ Πλατεία Βικτωρίας, Αχαρνών, Μιχαήλ Βόδα, Λιοσίων, κλπ.
    Η ποιότητα ζωής έχει πέσει κατακόρυφα και η αισθητική της πόλης το ίδιο.

    Αυτό το λεω για να λυθεί η όποια παρεξήγηση.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Θεατή δεν με λες. Κάθε μέρα είμαι στο Κέντρο και βλέπω την υποβάθμιση της ποιότητας ζωής.
    Και όταν λέω Κέντρο, δεν εννοώ στο τρίγωνο Μεγάλη Βρετάνια-Χίλτον-Ντα Κάπο.
    Εννοώ Πλατεία Βικτωρίας, Αχαρνών, Μιχαήλ Βόδα, Λιοσίων, κλπ.
    Η ποιότητα ζωής έχει πέσει κατακόρυφα και η αισθητική της πόλης το ίδιο.

    Αυτό το λεω για να λυθεί η όποια παρεξήγηση.
    kai στο κεντρο να εισαι δεν μπορεις να δεις...αυτα που γινονται......εγω σ μιλησα για γκετο

    επισης δεν ξερω αν εισαι ελληνας η οχι....αλλα απο περιεργεια θελω να σ ρωτησω κατι......
    αυτους τους αλβανους που κανανε την εικονα της μεγαλης αλβανιας στο στρατο τη πρεπει να τους κανουνε?....απλα σε ρωταω ειμαι περιεργος να δω τη θα απαντησεις
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    kai στο κεντρο να εισαι δεν μπορεις να δεις...αυτα που γινονται......εγω σ μιλησα για γκετο

    επισης δεν ξερω αν εισαι ελληνας η οχι....αλλα απο περιεργεια θελω να σ ρωτησω κατι......
    αυτους τους αλβανους που κανανε την εικονα της μεγαλης αλβανιας στο στρατο τη πρεπει να τους κανουνε?....απλα σε ρωταω ειμαι περιεργος να δω τη θα απαντησεις
    Φίλε μου σε φόρουμ ψυχολογίας θες να κάνουμε πολιτικές συζητήσεις;
    Και ειδικά σε τόπικ που μιλάμε για πράξεις αγαθοεργίας;

    Αμύνεσθαι περί πάτρης. Εγώ αυτό ξέρω.
    Την σχιζοφρένεια που έχουν μερικά παιδάκια, δεν θα την αναλύσω.
    Ας υπήρχε σωστή νομοθεσία και ίσως αυτοί σήμερα να μην υπηρετούσαν στον ΕΣ.
    Στην Αυστρία και στη Γερμανία, αν πάρεις την υπηκοότητά τους, πρέπει να παρατήσεις την παλιά υπηκοότητά σου.
    Αν γινόταν αυτό, θα υπήρχαν αυτά τα παρατράγουδα; Πόσο εύκολα θα παρατούσε κάποιος την αλβανική υπηκοότητα για την ελληνική;
    Ούτε οι 7-8 που ήταν στο Μεσολόγγι, ούτε ο άλλος που ήταν στην ΕΛΔΥΚ.
    Η πατρίδα είναι μια για κάθε άνθρωπο, αλλά κάποιοι έχουν μπερδέψει τα πράγματα...!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Φίλε μου σε φόρουμ ψυχολογίας θες να κάνουμε πολιτικές συζητήσεις;
    Και ειδικά σε τόπικ που μιλάμε για πράξεις αγαθοεργίας;

    Αμύνεσθαι περί πάτρης. Εγώ αυτό ξέρω.
    Την σχιζοφρένεια που έχουν μερικά παιδάκια, δεν θα την αναλύσω.
    Ας υπήρχε σωστή νομοθεσία και ίσως αυτοί σήμερα να μην υπηρετούσαν στον ΕΣ.
    Στην Αυστρία και στη Γερμανία, αν πάρεις την υπηκοότητά τους, πρέπει να παρατήσεις την παλιά υπηκοότητά σου.
    Αν γινόταν αυτό, θα υπήρχαν αυτά τα παρατράγουδα; Πόσο εύκολα θα παρατούσε κάποιος την αλβανική υπηκοότητα για την ελληνική;
    Ούτε οι 7-8 που ήταν στο Μεσολόγγι, ούτε ο άλλος που ήταν στην ΕΛΔΥΚ.
    Η πατρίδα είναι μια για κάθε άνθρωπο, αλλά κάποιοι έχουν μπερδέψει τα πράγματα...!
    δεν ηταν ασχετο με το θεμα...απο καπου ξεκινησε η συζητηση....

    απλα σε ρωτησα γτ βλεπω οτι εχεις πολυ φιλελευθερες αποψεις
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    δεν ηταν ασχετο με το θεμα...απο καπου ξεκινησε η συζητηση....

    απλα σε ρωτησα γτ βλεπω οτι εχεις πολυ φιλελευθερες αποψεις
    Χαχαχαχα!
    Αχ, και να' ξερες!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο στην Remedy και δηλωνω υπευθυνα οτι αν στηθει κατι τετοιο θα ειμαι η πρωτη που θα συνεισφερει..Για τους "προσφυγες" φροντιζει η κυβερνηση μια χαρα ! Και επιδοματακι θα παρουν , και καρτα σιτισης απο οτι διαβαζω και τα παντα ολα! Μουζαλας care.. Tωρα αμα κρυωσαν με τα χιονια ας μην εκαιγαν τα παντα πριν 2 μηνες.
    Ας φαει και λογοκρισια το σχολιο μου ας φαω και μπαν . Ευχομαι να εφαρμοστει η ιδεα της Rem.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. school psychology -educational psychology
    By zoi83 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 3
    Last Post: 03-02-2021, 14:19
  2. E-Psychology forum Android Application
    By Aeon in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 0
    Last Post: 26-12-2016, 18:59
  3. δραση και βελτιωση αντικαταθλιπτικου περαν του διμηνου εμπιρειες!!???
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-11-2013, 22:57
  4. Broken Doll εν δραση
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2011, 19:28
  5. Βιβλιοφάγος εν δράση
    By DissolvedGirl in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 31
    Last Post: 05-08-2009, 18:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •