Οδηγός χρήσης ενότητας: Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    380

    Οδηγός χρήσης ενότητας: Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος

    Η ενότητα "συζητήσεις ψυχολογικού ενδιαφέροντος" δημιουργήθηκε για να φιλοξενήσει θέματα που αφορούν την ψυχολογία αλλά δεν έχουν να κάνουν απαραίτητα με κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα ή κάποια διαταραχή για την οποία ζητούμε υποστήριξη, βοήθεια, συμβουλές κτλ.
    Γενικά, η ενότητα αυτή ΔΕΝ αφορά υποστήριξη....

    Παρόμοια είναι η ενότητα "με καφέ και συμπάθεια". Εκείνη η ενότητα όμως, δημιουργήθηκε για να στεγάσει συζητήσεις "περί ανέμων και υδάτων", που δεν σχετίζονται με ψυχολογία.
    Πχ, θέματα επικαιρότητας, χαλαρές συζητήσεις, χιουμοριστικά θέματα κτλ.

    Παρακαλούμε αφιερώστε λίγο χρόνο πριν ανοίξετε ένα νέο θέμα ώστε να δείτε σε ποια ενότητα ταιριάζει καλύτερα. Η καλή ταξινόμηση στο φόρουμ είναι ιδιαίτερα χρήσιμη για κάθε επόμενο επισκέπτη που θα χρειαστεί να αναζητήσει οποιαδήποτε πληροφορία στο φόρουμ.

    Ευχαριστούμε για την συμβολή σας!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    30
    Καλησπέρα σας,είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα να θέσω μια ερώτηση,σύμφωνα με την μητέρα μου από την ημέρα της γέννησης μου ήμουν κολλημένη σε εκείνη ενώ τα υπόλοιπα μωρά μπορούσαν να κοιμηθούν μόνα τους επίσης μίλησα για πρώτη φορά στα 3 μου χρόνια,σε τι μπορεί να ωφειλεται όλο αυτό μήπως έχω κάποιο πρόβλημα ψυχολογικό ή διανοητικό από μωρό;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γιατι τα νεα παιδια εχουν νοσοφοβια ? εμεις δεν ειχαμε .........................

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι τα νεα παιδια εχουν νοσοφοβια ? εμεις δεν ειχαμε .........................
    Μακ είσαι καλά;
    Δεν νομίζω να μην είχατε, είναι παιχνίδι του μυαλού, δεν είναι μόδα και ήρθε φέτος. Απλά τότε δεν νομίζω οι άνθρωποι να το έλεγαν, θα το θεωρούσαν ως κάτι άσχημο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ετσι κι ετσι ειμαι ..........σε διαβεβαιω οτι στα νιατα μου δεν υπηρχε νοσοφοβια , κι ειμασταν μια παρεα 40-45 ατομων , ντιαρ Τζορτζ ......και ειναι περιεργο που φοβουνται ασχετα πραματα , οχι τον κοροναιο, που ειναι ο πραματικος κινδυνος ......
    Last edited by Macgyver; 10-06-2020 at 13:13.

  6. #6
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ετσι κι ετσι ειμαι ..........σε διαβεβαιω οτι στα νιατα μου δεν υπηρχε νοσοφοβια , ντιαρ Τζοτρζ ......και ειναι περιεργο που φοβουνται ασχετα πρεματα , οχι τον κοροναιο, που ειναι ο πραματικος κινδυνος ......
    Από την στιγμή που μπαίνουν άτομα και λένε "η μητέρα μου είχε κατάθλιψη", "η γιαγιά μου είχε κατάθλιψη" τότε μακ αυτό που λες δεν ισχύει. Γιατί η νοσοφοβια είναι μέρος της κατάθλιψης.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Από την στιγμή που μπαίνουν άτομα και λένε "η μητέρα μου είχε κατάθλιψη", "η γιαγιά μου είχε κατάθλιψη" τότε μακ αυτό που λες δεν ισχύει. Γιατί η νοσοφοβια είναι μέρος της κατάθλιψης.
    Δεν το ξερω αυτο , εχω κτθλψη , αλλα οχι νοσοφοβια ......

  8. #8
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν το ξερω αυτο , εχω κτθλψη , αλλα οχι νοσοφοβια ......
    Δεν είναι κανόνας. Είναι ένα χαρακτηριστικό της κατάθλιψης. Είχα κατάθλιψη και απέκτησα τότε νοσοφοβια.

Similar Threads

  1. Οδηγός επιβίωσης για άτομα με σχιζοφρένεια
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 48
    Last Post: 02-12-2016, 16:04
  2. Replies: 8
    Last Post: 16-11-2014, 03:48
  3. αντιληψη ενδιαφεροντος για σεξ
    By korman709 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 01-11-2011, 15:17
  4. Σύντομος οδηγός e-mail λογαριασμών του e-psychology.gr
    By NikosD. in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-2011, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •