φοβαμαι για σκληρυνση η ανευρισμα - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 142 of 142
  1. #136
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    μονο με αναστατωσαν?με ηρεμηστικα επιβιωνω μεχρι ναρθω! μουπαν πως εχω κατι γεννετικο κ αν τοχω απλα την εκατσα. γενοκα δν μ παν τιποτα θετικο. μονο τι ξυλο στο φερετρο να αγορασω δεν μου ειπαν

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Σωστά στα είπαν.Στο Ισχαιμικό όπου η συμπτωματολογία διαρκεί <1 ώρας,η περιοχή επαναιματώνεται και δεν αφήνει υπολειμματική απεικονιστική βλάβη σε ποσοστό 80%.
    Στην περίπτωση την δική σου όπου η συμπτωματολογία κράτησε περίπου 15 λεπτά οι πιθανότητες είναι συντριπτικά υπέρ σου όχι μόνο να μην έχεις κάτι το σοβαρό αλλά να μην έχει μείνει και βλαβίτσα στην MRI.
    Ποσα ισχαιμικα εχουμε περασει κ δεν το ξερουμε ασε!!
    λοιπον θα σου πω τι εχω παθει εγω!!! ειμαι στο χωριο μου στο εξοχικο μου, εχω ΓΑΔ κ εχω αγχος, η ωρα ειναι 6 το πρωι κ ξυπναω μεσα στο στρες..ολοι κοιμουνται κ γω νιωθω απαισια, διανυω δλδ πειροδο στρες κ δεν νιωθω γενικα καλα.
    Λεω, αφου ξυπνησα τοσο νωρις ας βγω στην βεραντα να κανω ενα τσιγαρο..
    βγαινω βεραντα κ αναβω το τσιγαρο μου κ καθομαι...καποια στιγμη πεφτει ο αναπτηρας κ σκυβω ελαχιστα καθιστη να τον σηκωσω, σηκωνομαι κ παρατηρω οτι δεν βλεπω απο το ενα ματι...το τριβω..τιποτα..εξακολουθω να μην βλεπω απο το αριστερο ματι..
    αυτο για αρκετα λεπτα..δλδ πειρπου για 5 λεπτα δεν βλεπω τιποτα, δεν πανικοβαλλομαι το αφηνω να υπαρχει, το ξανατριβω εξακολουθω να μην βλεπω, ομως τιποτα ετσι?μηδεν σκοταδι! απο το ενα ματι...
    το ανοιγοκλεινω ακομα τιποτα...μετα απο λιγο επανερχεται κανονικα η οραση..
    δεν ξαναεδωσα ποτε σημασια, δεν πηγα γιατρο ποτε(ο STAVROS με ξερει οτι εγω για να παω γιατρο πρεπει πρωτα να πεθανω κ μετα θα παω, ευχομαι μη με κραξει..χααχαχ) γι αυτο κ δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε ποτε κ πανε περιπου 3 χρονια..
    δεν εμαθα ποτε τι ηταν..δεν το εψαξα πουθενα..ουτε καν στο νετ..δεν ξερω γιατι..πιθανον ξεχαστηκα γιατι ειχα αλλα στο μυαλο μου..

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by teras View Post
    μονο με αναστατωσαν?με ηρεμηστικα επιβιωνω μεχρι ναρθω! μουπαν πως εχω κατι γεννετικο κ αν τοχω απλα την εκατσα. γενοκα δν μ παν τιποτα θετικο. μονο τι ξυλο στο φερετρο να αγορασω δεν μου ειπαν
    χαααχ! καλα κ αυτοι ρε παιδι μου τι καθονται κ λενε???μηπως ειναι υποχονδριοι γιατροι??αχαχ!

  4. #139
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    χαααχ! καλα κ αυτοι ρε παιδι μου τι καθονται κ λενε???μηπως ειναι υποχονδριοι γιατροι??αχαχ!
    καθε πρωι τρεχω να προλαβω το μετρο..διοτι παντα αργω. αρα υποθετω πως αφου το προλαβαινω το μετρο... θα ζησω καμια 30χρονια ακομα. αλλιως να ψαξω που κανουν ευθανασιες

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    εγώ που έχω σφίξιμο σε όλο το κεφάλι και δυνατό πονοκέφαλο αλλα και θολούρα στα ματια ακόμα και αλλοίωση τις όρασης... σε σημείο να μην μπορώ να δω από το ένα μάτι καθόλου... πήγα σε γιατρούς νευρολόγους.. και ούτε μαγνητική δεν μου γραφει κανένας και είμαι σίγουρος ότι είναι κάτι σοβαρό... αλλα πλέον κουράστηκα σταμάτησα να το σκέφτομαι.....

    ο τρόμος με έχει κυριεύσει να σκέφτομαι τα χειρότερα ότι έχω κάτι στο κεφάλι...! και όλοι να μου λένε δεν έχεις τίποτα... μα πως? θέλω να κάνω μαγνητική και δεν μου γραφει κανένας επειδή είχα κάνει το 2011 ναι αλλα τώρα έχουμε 2017 που ξέρω εγώ τι συμβαίνει τώρα....

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by teras View Post
    καλησπερα, ειμαι 28 και υγειης. νομιζω δλδ. προχτες θαμπωσε για κανα τεταρτο η οραση μου απτο ενα ματι. πηγα επειγοντα και μου λενε εγκεφαλικο ανευρισμα η σκληρυνση. η αξονικη ηταν καθαρη, τωρα μενει η μαγνητικη. οι εξετασεις αιματος καθαρες αλλα ακομα επιμενουν και για εγκεφαλικο και για ανευρισμα. με ηλεξε οφθαλμιατρος για οπτικο νευρο και ηταν οκ.
    εχει κανεις εμπειρια με παρομοιο συμπτωμα? εκανα το λαθος και εψαξα στο ιντερνετ. φοβαμαι πολυ μην ειναι σκληρυνση. πριν 3χρονια παντως σιγουρα δεν ειχα καθως ειχα κανει μαγνητικη για αλλο λογο.
    Ωρε ποιο νοσοκομειο ειναι αυτο; χαχαχαχα μονο rest in peace δεν σου ειπαν! Ημαρτον........

  7. #142
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Ποσα ισχαιμικα εχουμε περασει κ δεν το ξερουμε ασε!!
    λοιπον θα σου πω τι εχω παθει εγω!!! ειμαι στο χωριο μου στο εξοχικο μου, εχω ΓΑΔ κ εχω αγχος, η ωρα ειναι 6 το πρωι κ ξυπναω μεσα στο στρες..ολοι κοιμουνται κ γω νιωθω απαισια, διανυω δλδ πειροδο στρες κ δεν νιωθω γενικα καλα.
    Λεω, αφου ξυπνησα τοσο νωρις ας βγω στην βεραντα να κανω ενα τσιγαρο..
    βγαινω βεραντα κ αναβω το τσιγαρο μου κ καθομαι...καποια στιγμη πεφτει ο αναπτηρας κ σκυβω ελαχιστα καθιστη να τον σηκωσω, σηκωνομαι κ παρατηρω οτι δεν βλεπω απο το ενα ματι...το τριβω..τιποτα..εξακολουθω να μην βλεπω απο το αριστερο ματι..
    αυτο για αρκετα λεπτα..δλδ πειρπου για 5 λεπτα δεν βλεπω τιποτα, δεν πανικοβαλλομαι το αφηνω να υπαρχει, το ξανατριβω εξακολουθω να μην βλεπω, ομως τιποτα ετσι?μηδεν σκοταδι! απο το ενα ματι...
    το ανοιγοκλεινω ακομα τιποτα...μετα απο λιγο επανερχεται κανονικα η οραση..
    δεν ξαναεδωσα ποτε σημασια, δεν πηγα γιατρο ποτε(ο STAVROS με ξερει οτι εγω για να παω γιατρο πρεπει πρωτα να πεθανω κ μετα θα παω, ευχομαι μη με κραξει..χααχαχ) γι αυτο κ δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε ποτε κ πανε περιπου 3 χρονια..
    δεν εμαθα ποτε τι ηταν..δεν το εψαξα πουθενα..ουτε καν στο νετ..δεν ξερω γιατι..πιθανον ξεχαστηκα γιατι ειχα αλλα στο μυαλο μου..
    οι ελληνες μου ειπαν πως εκανα αγγειοσπασμο καπου και θολωσε η οραση. ο αγγειοσπασμος ανευρισμα δεν ειναι?

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. φοβαμαι οτι εχω σκληρυνση κατα πλακας
    By mary84 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 21
    Last Post: 14-09-2013, 21:44
  2. φοβαμαι....
    By pitsirika72 in forum Κακοποίηση
    Replies: 43
    Last Post: 10-05-2013, 16:01
  3. φοβάμαι...
    By makedreams in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-2013, 02:15
  4. Φοβαμαι :/
    By Atyxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-01-2013, 01:39
  5. Σκλήρυνση κατα πλάκας και ψύχωση.
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 08-12-2012, 11:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •