ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΡΗΞΗ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    31

    ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΡΗΞΗ...

    Ναι, μάλλον τώρα που γράφω ο υπέρτατος φταίχτης είναι το αλκοόλ...Ναι, μάλλον είναι ο φόβος μου μήπως χάσω το σύντροφό μου... Αλλά θέλω να μιλήσω... Κι ας το διαβάσει όποιος το διαβάσειμ απλά με την περιέργεια του καινούριου θέματος... Εγώ εδώ μέσα δε βρήκα κανενός είδους υποστήριξη... Και το καταλαβαίνω.... Είστε μία παρέα που λειτουργείτε και ανταποκρίνεστε μόνο σε μηνύαματα φίλων...Και εγώ δεν μπόρεσα να γίνω κομμάτι αυτής της παρέας... Δεν είμαι θυμωμένη... Απλά ήθελα να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου. Και είχα το χρόνο να το κάνω τώρα... Ποιος νοιάστηκε που εγώ δεν είχα χρήματα να πάω σε έναν ψυχολόγο καιμπροσπαθούσα να βρω τη λύση σε υποκατάστατα; Ποιος νοιάστηκε που εγώ δεν μπορούσα να δηλώνω λόγω της οικονομικής μου δυσκολίας με τη βούλα ψυχικά νοσούσα;Κανείς. Όταν πρωτοβρήκα αυτό το φόρουμ ήλπιζα σε συμπαράσταση και συμβουλές από ανθρώπους που καταλαβαίνουν.Τίποτα, όμως... κρίμα...Γεια σας, παιδιά...Σας εύχομαι τα καλύτερα...μέσα από την καρδιά μου...Ίσως αυτή να είναι η ύστατή μου προσπάθεια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν καταλαβαινω mianyxta ειδα τις δημοσιευσεις που εχεις κανει και ειδα οτι σε ολες εχεις απαντησεις....οχι πολλες αλλα μη νομιζεις οτι αλλοι παιρνουν περισσοτερες.
    Εξαρταται βεβαια απο το θεμα...αν ειναι αναλαφρο πχ \"πειτε στιχους τραγουδιων\" τοτε μαζευει και θα μαζεψει πολλες...αν ειναι κατι εξιδικευμενο και δεν εχει να πει κατι ο αλλος δεν μαζευει πολλες φορες και καμμια.
    Εχω καπου 1700 ποστ και εχω ανοιξει \"αναλαφρα θεματα\" και παιρνω απαντησεις αλλα και πολυ σοβαρα για μενα που δεν εχω παρει καμμια...γιατι δεν ξερει κανενας να απαντησει...ή μπορει και να μη τα διαβαζει γιατι μη κοιτας εμενα που τρωω πολυ χρονο εδω...αλλοι μπαινουν για μια ματια στα γρηγορα,ή τους απασχολει μονο το δικο τους θεμα.
    Ουτε εγω μπορω να παω προς το παρον σε ψυχολογο λογω του οικονομικου και φανταζομαι και η πλειοψηφια του φορουμ...και ξερω οτι το φορουμ δεν εχει την δυνατοτητα να το αναπληρωσει αυτο και δεν περιμενω τοσα πολλα...ειναι απλως ενα φορουμ με συγκεκριμενη θεματολογια...που μπορεις να βοηθηθεις ως ενα σημειο.

    Ενπασει περιπτωση...σκοπος του μυνηματος μου ειναι οχι να σε κατηγορησω για το ποστ αυτο...μην το παρεις στραβα.. αλλα απλως δεν θελω να νοιωθεις την πικρα που νοιωθεις..οτι δεν υπαρχουν συνανθρωποι εκει εξω που νοιαζονται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Λυπάμαι που ένιωσες έτσι και δεν βρίκες από το φόρουμ τη βοήθεια που περίμενες.Αν και όπως λέει κι ο keep βλέπω ότι πήρες απαντήσεις στα θέματα που είχες ανοίξει.Δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί έχεις τόσο μεγάλο παράπονο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Originally posted by mianyxta
    Καλημέρα!Επιτέλους, μίλησα με την κοινωνική λειτουργό, η οποία μου έκλεισε ραντεβού.Γιατί όμως πρέπει να έχω ραντεβού πρώτα με αυτήν;Για να αξιολογήσει την κατάσταση;Μα, τι σύστημα είναι αυτό;Έχω μείνει άναυδη!
    Originally posted by mianyxta
    Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο, αλλά έχω φοβερό άγχος για το ραντεβού με την κοινωνική λειτουργό τη Δευτέρα. Δεν έχω ξαναμιλήσει σε κάποιον ειδικό, εκτός από την ψυχίατρο του πατέρα μου και αυτό για εκείνον. Τώρα αυτό είναι λογικό; Και αν έχω άγχος τώρα με την κοινωνική λειτουργό, τι θα κάνω αν έχω ραντεβού με ψυχίατρο ή ψυχολόγο; Έχει συμβεί και σε σας αυτό;Φοβάμαι πως αυτό μου το άγχος θα καταστήσει πολύ δυσλειτουργική την όλη κατάσταση...
    .... τελικά τί έγινε με αυτή την επίσκεψη ; δε μας έγραψες κάτι νεότερο ;
    Σε βοήθησε καθόλου ή σταμάτησες ;;

    Μην απελπίζεσαι ... Όλοι περνάμε δύσκολες στιγμές και έχουμε φόβους και πονάμε και μας παίρνει από κάτω πολλές φορές και σίγουρα καταλαβαίνουμε και το πρόβλημα του άλλου. Πολλές φορές όμως δεν είναι εύκολο να δώσουμε πρακτική βοήθεια όσο κι θα το θέλαμε ...
    Μη το παίρνεις αυτό σαν απόρριψη ή αδιαφορία, είναι άδικο τουλάχιστον για κείνους που σε νιώθουν και θάθελαν αλλά δεν μπορούν να σε βοηθήσουν όπως εσύ τόχεις ανάγκη ...

    Τουλάχιστον, νιώσε άνετα να τα λες εδώ και να εκτονώνεσαι κάπως ...
    Δες το σαν μιά ευκαιρία για \'ηθική στήριξη\'...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •