Ακούσιος εγκλεισμός ή ποινική δίωξη του πατέρα μου; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Nefeli28
    Guest
    Πηρες ηδη το πιο σπουδαιο σου εφοδιο για τη ζωη, παρολο το σκοταδι που έζησες: τη δυναμη που ειχες μεσα σου και έδειξες στα δυσκολα.
    Γιωργο, χωρις να σε γνωριζω αλλα διαβάζοντας την ιστορια σου, χαίρομαι για την καλη εξελιξη των πραγμάτων,παιρνω παραδειγμα απο τη δύναμή σου και ευχομαι ολα να σου πανε οπως τα επιθυμείς απο δω και περα.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    19
    Ειμαι απλως ενα παιδι 17 χρονων τα οσα εζησα δεν με καθιστανε κατι.Απλα μεσα απο αυτα που περασα εμαθα παρα πολλα για την ζωη και ειλικρινα θελω να βοηθησω και αλλους ανθρωπους που αντιμετωπιζουν παρομοια προβληματα!!!Θελω να εμπνευσω και αλλους και κυριως παιδια να μην τα αρατανε ποτε γιατι η ζωη θελει δυνατους ανθρωπους!!!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ειναι χοντρο ολο αυτο που γινεται καταλαβαινω.Τον εχεις πλησιασει τον πατερα σου ποτε?Να του εξηγησης ηρεμα και ομορφα οτι τωρα στα δυσκολα χρειαζεστε βοηθεια?Αγαπη χρειαζεται πρεπει σε αυτες τις δυσκολες στιγμες που περνατε να τον πιασεις και να του πεις οτι υποφερεις οτι δεν θελεις να τον βλεπεις σε αυτην την κατασταση.Χωρις να θελω να δικαιολογησω την συμπεριφορα του πατερα σου αλλα πιστευω οτι ο ανθρωπος εκτος απο τα ψυχολογικα που εχει αποκτησει απο αυτο το μανικι που τραβατε ειμαι σιγουρος πως σε αγαπαει ειμαι επισης σιγουρος πως μεσα του θελει να βρει ηρεμια αλλωστε εχει χασει τον ανθρωπο του ειναι δυσκολο...Σε καταλαβαινω αληθεια οτι εισαι εκνευριζμενος με την ολη κατασταση αλλα σε παρακαλω πιαστον καντον μια αγκαλια ειμαι σιγουρος πως ουτε αυτουνου δεν αρεσει ο τροπος και το φερσιμο που εχει.Πολλες φορες τετιοι ανθρωποι θελουν στηριξη και εσυ βεβαια εννοειτε!!Ειναι ο πατερας σου μην το ξεχνας οσο πονο και αν σου εχει προκαλεσει.Σε παρακαλω μεσα απο την καρδια μου προσπαθησε να τον προσεγγισεις δειξε του πως αισθανεσε μιλα του!

    Παλια πως ησασταν???Ποτε αλλαξε η συμπεριφορα του?

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    19
    Ανεκαθεν ηταν ετσι απλα μετα τον θανατο της μανας μου εγινε χειροτερα.Σαφως και τον εχω αγκαλιασει και του εχω μιλησει δυστυχως ομως το κακο εχει στερεωθει αντι του καλου μεσα του.Σαφως και θα ξαναπροσπαθησω αφου βγει αποβτο νοσοκομειο αλλα εχω κουραστει μαζι του.Ο ιδιος δεν εχει την θεληση να αλλαξει.Πατερας μου ειναι μονο βιολογικος και στα χαρτια το αιμα ειναι απλα αιμα και δεν αποδεικνυει κατι και εχουμε πολλες τετοιες περιπτωσεις!!Εχω σκληρυνει την καρδια μου για να μπορω να προχωρησω στην ζωη μου με δυναμη!Ειναι αξιος των επιλογων του και εμεις δεν φταιμε σε τιποτα!!Ευχομαι πραγματικα να γινει καλα γιατι δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος αν γινει θα αλλαξουν πολλα προς το καλυτερο.Προς το παρον αυτη ειναι η θεση μου και ειμαι καθετος!!!Τα παιδια ειναι πανω απ ολα για αυτο!!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ακουσιος εγκλεισμος-ripserdal
    By Pheonix7 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2016, 20:11
  2. Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος
    By Deleted-member250416 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 77
    Last Post: 28-02-2016, 19:13
  3. Εκούσιος Εγκλεισμός
    By iraklis1 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 7
    Last Post: 04-07-2015, 19:24
  4. Εγκλεισμός σε μοναστήρι
    By nikiii in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 121
    Last Post: 27-03-2015, 22:49
  5. εγκλεισμος σε ψυχιατρειο
    By PYR in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2010, 21:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •