δαγκωμα χειλιων - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    γεια κ παλε..γεια χαρα νταν..που λενε..
    ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις , τι σημαινει οταν δαγκωνει καποιος τα χειλια του ασυνειδητα..
    ειναι κατι που το κανω τωρα τελευταια εγω..διλαδη δαγκωνω χωρις να το θελω κ μαλιστα χωρις να το καταλαβαινω το εσωτερικο του κατω χειλος μου τοσο δυνατα που ματωνει κ το αντιλαμβανομαι αφου γινει..
    μερικες φορες πιανω τον εαυτο μου να το εχω δαγκωμενο, το μερος μπροστα απο τα κατω δοντια, το εσωτερικο ομως μερος, τοσο δυνατα κ μολις το αντιλαμβανομαι το αφηνω..μετα διαπιστωνω οτι τρεχει αιμα..
    αυτο γινεται κανα 2μηνο τωρα..
    δεν ξερω που να απευθυνθω, εννοω γιατρο...ετσι οπως παω θα παθω καποια μολυνση..
    Πολλοι εδω ξερουν οτι εχω ΓΑΔ κ εδω κ 35 μερες παιρνω εφεξορ κ ειμαι μια χαρα..δεν εχω στρες κ γενικα σκεφτομαι θετικα..συνηλθα δλδ..
    παλαιοτερα ετριζα τα δοντια μου...κ φοραω μασελακι στο στομα κατα τον υπνο.
    πλεον δεν τα τριζω..
    δεν ξερω που να αποδοσω αυτη την συμπεριφορα, εφοσον δεν νιωθω στρες κ σκεφτομαι θετικα.
    απο μεσα το χειλος μου στο πλαι κ κατω , εχει πληγη κ βγαζει αιμα κ απο τις δυο πλευρες..τι γινεται οταν συμβαινει αυτο?πως σταματαει καποιος?
    οσοσ συγκεντρωνεσαι στα χειλια σου θα το παθαινεις...αφησε τα και χαλαρωσε......
    και εγω οταν σκεφτομουν μην τα δαγκωσω τα δαγκωνα συνεχεια...
    οπως και στην αναπνοη αμα συγκεντρωθεις χανεις τον ρυθμο της...

    υ.γ στην 2,5 πρωτες γραμμες νομιζα οτι το κανεις με αισθησιακο τροπο και πηγα να γραψω αυτα ειναι

  2. #17
    Εγώ σφίγγω τα δόντια μου, κι αυτο γινεται ασυνειδητα διοτι μολις το καταλαβω τα χαλαρωνω. Τρωω επίσης τα νυχια μου απο συνηθειο και ξυνο το κεφαλι μου με τα νυχια για να βγαλω την πυτιριδα. Για τα δοντια, μου ειπε ο οδοντιατρος οτι ειναι λογω στρες επειδη διέγνωσε και σφιξιμο του μυός στη μια πλευρα της σιαγονας. Για την πυτιριδα, μου ειχε πει παλια κουρεας ότι οφειλεται στο στρες.
    Αρα το στρες, το άγχος ειναι η αιτια.
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    χαα! αισθησιακα??αχαχα! καλοο..
    ναι το ******** το στρες φταιει για ολα! απλα καπως μου εκανε εντυπωση μιας κ εχω ηρεμησει σε σημειο να κοιμαμαι ορθια απο την χαλαροτητα....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    απλα καπως μου εκανε εντυπωση μιας κ εχω ηρεμησει σε σημειο να κοιμαμαι ορθια απο την χαλαροτητα....
    και εγω το ιδιοοοοο... τετοια χαλαρωση δεν ειχα ποτε... ουτε σε διακοπες καλοκαιρι σε νησακι ωρες στην ξαπλωστρα ετσι...
    ασε που δεν με νοιαζει τιποτα....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ειδες?μαρα? μια χαρα...αυτα ειναι!!!ΖΕΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Anxious χαίρομαι που εισαι καλύτερα έκανα και θέμα αλλά μάλλον διαφραφηκε γιαυτό για τα χείλη τι να σου πω δεν ξέρω δεν μου έχει τύχει μήπως είναι απλά μια συνήθεια?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τι θεμα εκανες?τι ελεγε?βαλτο εδω.

  8. #23
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Hello Anxious,πως είσαι?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Ρώταγα για σένα πως είσαι σε είχα στο μυαλό μου ☺
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλα ειμαι μια χαρα..ψυχολογικα..απο γριππη ομως οχι καλα κ ουρολοιμωξη...αλλα με ενδιαφερει πολυ το οτι ειμαι καλα ψυχολογικα κ δεν εχω στρες...!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Χαίρομαι για σένα! Περαστικά αυτά περνανε
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ειναι κατα καποιον τροπο εθισμος και δρα ως αγχολυτικο το να δαγκωνεις τα χειλια σου.
    Και εγω απο πιτσιρικος το κανω αυτο με βοηθαει κατα καποιον ηλιθιο τροπο...
    Μην σου πω πως την βρισκω και ολας ασχετος αν δεν κανει...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •