Απαγορευμένος έρωτας (άλλος ένας...)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1

    Απαγορευμένος έρωτας (άλλος ένας...)

    40ρης

    Συνειδητοποιημένος γκεϊ και πάντα μόνος. Για πολλούς λόγους. Ποτέ μου δεν κατάφερα να είμαι με κάποιον και την τελευταία φορά που βρήκα το κουράγιο να μιλήσω σε κάποιον, με δέχτηκε αρχικά ως συνομιλητή, αλλά ξεκάθαρα αυτός στρεητ.

    Και έτσι πορεύομαι.
    Ώσπου η ...εισβολή του νέου συναδέλφου ήρθε και πάλι να με ταράξει.
    Νέος (νεότερος), επιτυχημένος, όμορφος και με ακτινοβολία και ...παντρεμένος με παιδί.

    Πως να το αντιμετωπίσω πάλ, την ίδια στιγμή που κάνω τούμπες να έχω τη φιλία του;
    Να μιλήσω; Αδύνατον και άκρως επικίνδυνο και με χαμηλές πιθανότητες. Εξάλλου έχει οικογένεια, δε θα ήταν και ανήθικο να εισβάλλω έτσι;
    Να αδιαφορήσω; Σχεδόν αδύνατο, στην καρδιά δεν βάζεις πάγο και χειρουργείο.
    Τι είναι αυτό που με τραβάει σε αυτόν; Το ότι είναι εμφανίσιμος και ερωτεύσιμος ; Η επιτυχία του που με κάνει να ζηλεύω μάλλον ; (με την καλή έννοια).
    Τα χρόνια που περνάνε και μου υπενθυμίζουν τη μοναξιά μου και τη στεγνή ζωή μου;

    Δύσκολο
    Για άλλη μια φορά
    Κάθε συζήτηση όμως για αυτό το θέμα, με ανακουφίζει...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εγώ θα ξέκοβα, δεν θα επιδίωκα την φιλία του κλπ...τώρα αν είναι στην δουλειά θα τον βλέπεις αναγκαστικά.......
    Ανήθικο θα θεωρούσα να του την πέσεις.....
    Το να εκφράσεις ένα συναίσθημα προσωπικά δεν το βρίσκω ανήθικο να το βγάλεις από μέσα σου,να προχωρήσεις μετά παρακάτω.....
    Τώρα αν δεν σου χει δώσει δικαιώματα είναι επικίνδυνο όπως σωστά λες αν δεν ξέρεις με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις.......

  3. #3
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εγώ θα ξέκοβα, δεν θα επιδίωκα την φιλία του κλπ...τώρα αν είναι στην δουλειά θα τον βλέπεις αναγκαστικά.......
    Ανήθικο θα θεωρούσα να του την πέσεις.....
    Το να εκφράσεις ένα συναίσθημα προσωπικά δεν το βρίσκω ανήθικο να το βγάλεις από μέσα σου,να προχωρήσεις μετά παρακάτω.....
    Τώρα αν δεν σου χει δώσει δικαιώματα είναι επικίνδυνο όπως σωστά λες αν δεν ξέρεις με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις.......
    Εύκολο λες είναι να ξεκόψω;
    Πάλι θα πρέπει να μου ρίξω αναισθητικό;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Αυτό που περιγράφεις δεν είναι έρωτας, είναι απλά ενθουσιασμός λόγο απειρίας.

  5. #5
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Αυτό που περιγράφεις δεν είναι έρωτας, είναι απλά ενθουσιασμός λόγο απειρίας.

    Πόσο άπειρος?
    40 είμαι.
    Και όπως κ να λέγεται εγώ ...πονάω...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Πόσο άπειρος?
    40 είμαι.
    Και όπως κ να λέγεται εγώ ...πονάω...
    Η εμπειρία δεν πάει με την ηλικία.

    Στην προκειμένη περίπτωση, ο πόνος πάει ανάλογα με τη νοοτροπία. Ακόμη δε γνωριστήκατε κι εσύ πονάς; Για ποιο πράγμα πονάς; Για την εξωτερική του εμφάνιση και το βιογραφικό του;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Εύκολο λες είναι να ξεκόψω;
    Πάλι θα πρέπει να μου ρίξω αναισθητικό;
    Οχι αλλά μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται.....αν δεν έχεις τώρα ελπίδες γιατί να το τρέφεις? .......
    Πάλι τι εννοείς? σου χει ξανατύχει?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Πρωτα πολλα αυτος ειναι γκει;
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  9. #9
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    Πρωτα πολλα αυτος ειναι γκει;
    Συμβατικά όχι. Είναι παντρεμένος. έχει παιδί.
    Αλλά, τι να πω στην καρδιά μου ; Να δώσω οδηγίες χρήσεις;

  10. #10
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Οχι αλλά μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται.....αν δεν έχεις τώρα ελπίδες γιατί να το τρέφεις? .......
    Πάλι τι εννοείς? σου χει ξανατύχει?
    Ναι. Πάλι με συνάδελφο

  11. #11
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Η εμπειρία δεν πάει με την ηλικία.

    Στην προκειμένη περίπτωση, ο πόνος πάει ανάλογα με τη νοοτροπία. Ακόμη δε γνωριστήκατε κι εσύ πονάς; Για ποιο πράγμα πονάς; Για την εξωτερική του εμφάνιση και το βιογραφικό του;
    Πονάω γιατί πρέπει να σωπάσω και δεν έχω το δικαίωμα να διεκδικήσω, πονάω που έχω ανάγκη την αποδοχή του, πονάω που νοιώθω μειονεκτικά

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Drama Queen μου θυμίζει όλο αυτό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Tο να σε ελκυει ενας ομορφος ανδρας ειναι φυσιολογικο. Ματια εχεις και βλεπεις , τι να κανεις; Το να ερωτευεσαι ομως ειναι προβλημα . Ειναι παντρεμενος , ειναι στρειτ , εχει οικογενεια αρα ειναι εκτος του δικου σου κοσμου. Μην κυνηγας το απιαστο , γιατι θα εισαι μια ζωη μονος και "πληγωμενος" .
    Τα εισαγωγικα τα βαζω διοτι γινεσαι και λιγο κατα φαντασιαν ερωτευμενος με αυτα τα πλατωνικα και εν παση περιπτωσει.. τι ειχες; τι εχασες;

  14. #14
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Drama Queen μου θυμίζει όλο αυτό.

    Εμένα μου θυμίζει κάποιον που έχει μια παρόμοια πληγή και προσπαθεί να το ξεχάσει.
    Στο βάθος το ζηλεύουμε αυτό που ρεζιλεύουμε.

  15. #15
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Tο να σε ελκυει ενας ομορφος ανδρας ειναι φυσιολογικο. Ματια εχεις και βλεπεις , τι να κανεις; Το να ερωτευεσαι ομως ειναι προβλημα . Ειναι παντρεμενος , ειναι στρειτ , εχει οικογενεια αρα ειναι εκτος του δικου σου κοσμου. Μην κυνηγας το απιαστο , γιατι θα εισαι μια ζωη μονος και "πληγωμενος" .
    Τα εισαγωγικα τα βαζω διοτι γινεσαι και λιγο κατα φαντασιαν ερωτευμενος με αυτα τα πλατωνικα και εν παση περιπτωσει.. τι ειχες; τι εχασες;
    Το κακό είναι πως δεν είχα ποτέ αυτό που ήθελα ούτε καν την ευκαιρία

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ενας ερωτας παρανομος, παθιασμενος που εληξε (?) αδοξα..
    By Γιωργος1983:( in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 185
    Last Post: 09-03-2023, 23:27
  2. Άλλος ένας πρώην
    By EpheChan in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 10-08-2015, 16:29
  3. Απαγορευμένος έρωτας με ιερέα...
    By Griego in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 119
    Last Post: 18-11-2014, 16:52
  4. Replies: 54
    Last Post: 16-05-2011, 21:38
  5. Αλλος ενας ερωτας χωρις ανταποκριση
    By agnostos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 24-05-2008, 21:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •