Σχέση 7 χρόνια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74

    Unhappy Σχέση 7 χρόνια

    Καλησπέρα, υπάρχει ένα θέμα που με προβληματίζει και θα ήθελα να το μοιραστώ εδώ μπας και νιώσω καλύτερα αφού δεν μπορώ να το πω άλλου.
    Με το αγόρι μου πριν ένα μήνα κλείσαμε 7 χρόνια και εδώ και ένα χρόνο μου έδωσε δαχτυλίδι το οποίο είναι λες και αρραβωνιάστηκαμε. Μένουμε μαζί σε ένα σπίτι των γονιών του και οι γονείς του μένουν δίπλα μας. Το τελευταίο διάστημα η σχέσης μας από την μεριά μου έχει ρουτηνιασει διότι δουλεύω όλη μέρα και έρχομαι βράδυ σπίτι και μόνο τότε τον βλέπω και τα ΣΚ.
    Πριν 2 χρόνια το αγόρι μου γνώρισε ένα παιδί το οποίο έρχεται κάθε καλοκαίρι για δουλειά στο νησί μας. Εγώ δεν είχα πρόβλημα να κάνει παρέα μαζί του γιατί άκουγα τα καλύτερα γιαυτον.
    Τεσπα περισι το καλοκαίρι αρχίσαμε να βγαίνουμε με αυτό το παιδί και τους φίλους του και κολλήσαμε τον έκανα και εγώ και το αγόρι μου κολλητό. Τον έχουμε σαν αδερφό , τόσο καλό παιδί δεν έχουμε γνωρισει είναι λες και τον ξέραμε χρόνια. Τον συμβούλευα για μια κοπέλα που ήθελε γενικά όλα καλά. Ποτέ δεν τον είδα ερωτικά . Θα μου πείτε τι με προβληματίζει ;
    Πριν 2 εβδομάδες είδα ένα όνειρο στα καλα καθούμενα , βασικά στο άκυρο. Ονειρεύτηκα ότι ήταν καλοκαίρι και ήμουν κουρασμένη από την δουλειά και το αγόρι μου με είχε παρατήσει Κ είχε πάει διακοπές μόνος του. Ξαφνικά έρχεται ο φίλος μας από τον τόπο του για να δουλέψει πάλι στο νησί μας. Με ρώτησε που είναι το αγόρι μου και τ είπα με παράτησε λυπημένη και μου λέει θες να έρθεις μαζί μου διακοπές; και με πήρε αγκαλιά και με σήκωσε ψηλά και από όταν ξύπνησα τον σκέφτομαι συνέχεια ενώ ποτέ μου δεν τον είχα σκεφτεί ερωτικά και ντρέπομαι γιαυτο. Δεν μπορώ να κοιμηθώ από τις τύψεις μου που τον σκέφτομαι ντρέπομαι το αγόρι μου ντρέπομαι τον εαυτό μου. Χτες μας πήρε τηλ είχαμε να μιλήσουμε 1,5 μήνα και μας είπε ότι θα έρθει στο νησί σε ένα μήνα γιατί θα συνεργαστεί με κάποιον και φέτος στο νησί και θέλει την βοήθεια μας στο να του βρούμε σπίτι για να το νοικιάσει και φρικαρα γιατί αναστατώθηκα. . Αυτός πιστεύω με βλέπει πολύ φιλικά όπως και το αγόρι μου και εγώ έτσι τον έβλεπα μέχρι πριν 2 εβδομάδες και προσπαθώ να διώξω αυτές τις σκέψεις για το καλό μου. Ποτέ μα ποτέ δεν θα στεναχώρισω το αγόρι μου και δεν θα τον βλαψω και ούτε θα έδειχνα τα συναισθήματα μου σε κάποιον άλλον ειδικά στο κολλητό του. Θέλω να φύγουν αυτές οι κακές σκέψεις που απέκτησα μετά το όνειρο. Προσπαθώ πάντως θέλω να μείνει στο μυαλό μου ως ο καλύτερος μου φίλος και μόνο μέχρι εκεί. Έλπιζω να μην με βρίσετε

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Έλενα!
    Ήμουν έτοιμος να σε βρίσω, αλλά αφού μου το ζήτησες ευγενικά να μην το κάνω, δεν το κάνω! :p
    Θα σου περάσει! Αρχικά αυτή η έμμονη ιδέα για να φύγει, ίσως πρέπει να αντικατασταθεί από μια άλλη έμμονη ιδέα...!
    Ασχολήσου με κάτι επάνω σου. Σου αρέσουν τα νύχια σου; Τα μαλλιά σου; Κάνε κάτι να αλλάξεις την εμφάνισή σου!
    Βγες μια βόλτα στα μαγαζιά και κόλλα επάνω σε ρούχα, παπούτσια, τσάντες, κλπ.

    Τα πράγματα είναι πιο εύκολα απ' όσο φαντάζεσαι!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Χαλαρωσε ενα ονειρο ηταν και μαγκωσε το μυαλο σου...δε θα σε βρισει κανεις...δηλαδη τα αιμομεικτικα πχ ονειρα σημαινουν οτι το θελει καποιος; Γιατι αν ειναι ετσι πολυς κοσμος χρειαζεται ψυχιατρο :P
    Ενα τυχαιο ονειρο ηταν. Μη δινεις δυναμη σε αυτη την ιδεα μεσα σου με το να το υπεραναλυεις.
    Απο εκει και περα αντε και ας το παμε στο αλλο ακρο, ας υποθεσουμε οτι σε ελκυει ο φιλος σας. Και παλι αν εισαι χαρουμενη με το αγορι σου που ειναι το προβλημα; Θα δρουσες πανω σε αυτη την ελξη; Θα εκανες κατι; Αν ξερεις καταβαθος πως οχι δε θα εκανες ποτε τιποτα τετοιο δεν υπαρχει προβλημα. Οσο το αφηνεις και δε το σκεφτεσαι θα σε αφησει σιγα σιγα και θα περασει...σιγουρα. Μη προσπαθεις καν να διωξεις τις σκεψεις...ειναι σαν να σου λεω "μη σκεφτεσαι πολικες αρκουδες"...ε στη προσπαθεια σου να μη το σκεφτεσαι υπαρχει περιπτωση να σκεφτεις οτιδηποτε αλλο περα απο πολικες αρκουδες; :P Οχι. Οποτε απλα αποδεξου το χαλαρωσε και γραψε αυτες τις σκεψεις στα παλια σου τα παπουτσια, μην αναλωνεις ουτε κυτταρο του κυτταρου του εγκεφαλου σου στο αν σου αρεσει ο φιλος σας η οχι.
    Αν τωρα απο την αλλη εχεις λογο να ανησυχεις για το αντιθετο...εκει δεν ξερω τι να σου πω.
    Αλλα αφου λες οτι δεν θα εκανες ποτε κατι που θα πληγωνε το αγορι σου και εφοσον αυτες οι σκεψεις σε στενοχωρουν πιστευω εισαι οκ και ειναι χαζο παρωδικο σκαλωμα αυτο...

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Χαλαρωσε ενα ονειρο ηταν και μαγκωσε το μυαλο σου...δε θα σε βρισει κανεις...δηλαδη τα αιμομεικτικα πχ ονειρα σημαινουν οτι το θελει καποιος; Γιατι αν ειναι ετσι πολυς κοσμος χρειαζεται ψυχιατρο :P
    Ενα τυχαιο ονειρο ηταν. Μη δινεις δυναμη σε αυτη την ιδεα μεσα σου με το να το υπεραναλυεις.
    Απο εκει και περα αντε και ας το παμε στο αλλο ακρο, ας υποθεσουμε οτι σε ελκυει ο φιλος σας. Και παλι αν εισαι χαρουμενη με το αγορι σου που ειναι το προβλημα; Θα δρουσες πανω σε αυτη την ελξη; Θα εκανες κατι; Αν ξερεις καταβαθος πως οχι δε θα εκανες ποτε τιποτα τετοιο δεν υπαρχει προβλημα. Οσο το αφηνεις και δε το σκεφτεσαι θα σε αφησει σιγα σιγα και θα περασει...σιγουρα. Μη προσπαθεις καν να διωξεις τις σκεψεις...ειναι σαν να σου λεω "μη σκεφτεσαι πολικες αρκουδες"...ε στη προσπαθεια σου να μη το σκεφτεσαι υπαρχει περιπτωση να σκεφτεις οτιδηποτε αλλο περα απο πολικες αρκουδες; :P Οχι. Οποτε απλα αποδεξου το χαλαρωσε και γραψε αυτες τις σκεψεις στα παλια σου τα παπουτσια, μην αναλωνεις ουτε κυτταρο του κυτταρου του εγκεφαλου σου στο αν σου αρεσει ο φιλος σας η οχι.
    Αν τωρα απο την αλλη εχεις λογο να ανησυχεις για το αντιθετο...εκει δεν ξερω τι να σου πω.
    Αλλα αφου λες οτι δεν θα εκανες ποτε κατι που θα πληγωνε το αγορι σου και εφοσον αυτες οι σκεψεις σε στενοχωρουν πιστευω εισαι οκ και ειναι χαζο παρωδικο σκαλωμα αυτο...
    Όχι δεν θα έκανα ποτέ κακό στο αγόρι μου τον αγαπώ υπερβολικά απλά πιστεύω ότι επειδή Ρούτινιασαμε ίσως φταίει αυτό και το μυαλό μου στήνει παιχνίδια και βλακείες. Θα μου περάσει στάνταρ θα βρω κάτι άλλο να σκεφτώ που να έχει σχέση με το αγόρι μου μπας και μου γίνει εμμονή και ξεχαστω.
    Α εννοείται που ξέρω ότι ήταν ένα απλό όνειρο δεν είμαι τρελή εννοείται . Ξέρω να ξεχωρίζω την πραγματικότητα με τα ονειρα και ξέρω ότι δεν σημαίνει τίποτα αυτό Το όνειρο και γιαυτο νευριάζω με τον εαυτό μου και πνίγομαι και δεν ξέρω πως έγινε και τον σκεφτόμουν ξαφνικά αλλιώς.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by crazyelena View Post
    Όχι δεν θα έκανα ποτέ κακό στο αγόρι μου τον αγαπώ υπερβολικά απλά πιστεύω ότι επειδή Ρούτινιασαμε ίσως φταίει αυτό και το μυαλό μου στήνει παιχνίδια και βλακείες. Θα μου περάσει στάνταρ θα βρω κάτι άλλο να σκεφτώ που να έχει σχέση με το αγόρι μου μπας και μου γίνει εμμονή και ξεχαστω.
    Α εννοείται που ξέρω ότι ήταν ένα απλό όνειρο δεν είμαι τρελή εννοείται . Ξέρω να ξεχωρίζω την πραγματικότητα με τα ονειρα και ξέρω ότι δεν σημαίνει τίποτα αυτό Το όνειρο και γιαυτο νευριάζω με τον εαυτό μου και πνίγομαι και δεν ξέρω πως έγινε και τον σκεφτόμουν ξαφνικά αλλιώς.
    Γιατι νευριαζεις με τον ευατο σου και πνιγεσαι αν ειναι οντως τυχαιο το ονειρο ομως;
    Εισαι γενικα ενοχικος ανθρωπος η οχι; Αν δεν εισαι ενοχικο ατομο γενικα σε μεγαλη κλιμακα (γνωριζω τετοιο ατομο) αλλα τωρα νιωθεις ενοχες τοτε ισως οντως μπορει να υπαρχει πραγματικη ελξη και το ονειρο απλα το εφερε στη προσοχη σου. Αλλα και παλι δε χρειαζεται να σημαινει κατι αυτο για το μελλον της σχεσης σου η για το ποσο θες το αγορι σου αν αυτο ειναι που σε νοιαζει πιο πολυ απο ολα.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Γιατι νευριαζεις με τον ευατο σου και πνιγεσαι αν ειναι οντως τυχαιο το ονειρο ομως;
    Εισαι γενικα ενοχικος ανθρωπος η οχι; Αν δεν εισαι ενοχικο ατομο γενικα σε μεγαλη κλιμακα (γνωριζω τετοιο ατομο) αλλα τωρα νιωθεις ενοχες τοτε ισως οντως μπορει να υπαρχει πραγματικη ελξη και το ονειρο απλα το εφερε στη προσοχη σου. Αλλα και παλι δε χρειαζεται να σημαινει κατι αυτο για το μελλον της σχεσης σου η για το ποσο θες το αγορι σου αν αυτο ειναι που σε νοιαζει πιο πολυ απο ολα.
    Πιστευω ότι το όνειρο είναι τυχαίο δεν νομίζω να θέλει να μου πει κάτι το όνειρο. Απλά είμαι χαζή και ντρέπομαι για τον εαυτό μου.
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ τ βραδιά από τύψεις και για τ αγόρι μου και για τον φίλο μου που τον σκέφτηκα ερωτικά.
    Ναι είμαι ενοχικό άτομο.
    Ίσως περνάω φάση τι να πω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by crazyelena View Post
    Πιστευω ότι το όνειρο είναι τυχαίο δεν νομίζω να θέλει να μου πει κάτι το όνειρο. Απλά είμαι χαζή και ντρέπομαι για τον εαυτό μου.
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ τ βραδιά από τύψεις και για τ αγόρι μου και για τον φίλο μου που τον σκέφτηκα ερωτικά.
    Ναι είμαι ενοχικό άτομο.
    Ίσως περνάω φάση τι να πω.
    Αει μαρη που 'σαι χαζη...χαζη :P
    Αδικα φρικαρεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    λενιώ να το προσεξεις αυτο....
    καπως ετσι ξεκινανε οι μεγαλοι ερωτες.....

    δεν σημαινει οτι επειδη αγαπας το αγορι σου δεν θα ερωτευτεις αλλον...συμβαινουν αυτα.....

    λεμε τωρα αμα ερωτευτεις τον αλλον τι θα κανεις?

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Δεν τον έχω ερωτευτεί και να τον ερωτευόμουν δεν θα κανα απολύτως τίποτα ούτε θα έδειχνα κατι. Δεν θα ρίσκαρα να χάσω το αγόρι μου. Και τι ερωτεύεσαι τον άλλον έτσι στα καλά καθούμενα χωρίς να τον βλέπεις και χωρίς να μιλάτε συχνά; δεν νομίζω ούτε καν.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by crazyelena View Post
    Δεν τον έχω ερωτευτεί και να τον ερωτευόμουν δεν θα κανα απολύτως τίποτα ούτε θα έδειχνα κατι. Δεν θα ρίσκαρα να χάσω το αγόρι μου. Και τι ερωτεύεσαι τον άλλον έτσι στα καλά καθούμενα χωρίς να τον βλέπεις και χωρίς να μιλάτε συχνά; δεν νομίζω ούτε καν.
    κοπλιτσα επειδη μαλλον μ μιαζεις μικρουλα η χωρις πολλες εμπειριες...
    ο ερωτας ετσι σε χτυπαει ,ειναι κατι ανεξελεκτο.....συμαβινει ακομα και εκει π καθεσαι.....
    υποσυνειδητα μπορει να εισουν ποιο παλια μαζι τ ερωτευμενη αλλα να καταπιεζες το συναισθημα....

    δεν θα πληγωσεις το αγορι σ?
    μα αν ερωτευτεις αλλον ...δεν θα μπορεις να μεινεις στο τελος μ το αγορι σ....δεν σ λεω οτι θα εκανες κατι μ αυτον....αλλα απο τηνσ χεση δεν θα εφευγες?
    προτιμησε τον ερωτα απο την ασφαλεια........στο λεω σαν συμβολη

    επισης μπηκα στον κοπο να διαβασω παλαιοτερα θεματα σ..να δω μηπως εχεις πολυ αγχος.......αλλα ανταυτου ειδα οτι εχεις ξαναδει αλλο αγορι στον υπνο σου....υποθετω τον αδερφο του φιλου σ.......μαλλον δεν εισαι ερωτευμενη σε αυτην την σχεση και απλα καθεσαι επειδη νιωθεις ασφαλεια........εγω θα σ προτεινα να το ψαξεις περισσοτερο.......

    και μολις ειδα και αλλο θεμα π ειδες εναν και φουντωσες και τον θες χαχαχχαχα...

    δεν σε επικρινω απλα συνοψιζω καποια πραγματα..........αλλα πιστευω οτι δεν εισαι ευτυχισμενη ουτε ερωτευμενη με το αγορι σου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλε! συνελθε! εδω εχω δει οτι κανω σεξ με τον αδερφο μου!! ιιιουυυυυ! ντρεπομαι κ που το λεω..τι σημαινει οτι τον θελω???χαχχααχχ!!
    ουτε καν..κ οταν το ειχα δει, ξυπνησα κ γελαγα κ εννοειται δεν κολλησα να σκεφτομαι διαφορα..απλα γυρισα κ ειπα " κοιτα ρε παιδι μου τι φταιχνει το μυαλο μας"
    ξεκολλα, δεν φταις σε κατι που ειδες αυτο το ονειρο..δεν φταιμε εμεις για τα ονειρα μας!!
    ουτε καν!
    πιθανον σου λειπει μηως λιγη τρυφεροτητα κ ασφαλεια αυτον τον καιρο στην σχεση σου? κ επειδη ισως σου λειπει βγηκε στο προσωπο του πιο συμπαθη κ οικειου ανθρωπου που εχεις ...
    αν οντως ισχυει αυτο (το οτι σου λειπει ασφαλεια, προσοχη κ τρυφεροτητα στην σχεση σου) συζητησε με τον ανθρωπο σου οτι θες να μη σε παραγγωνιζει ισως...
    μην ανησυχεις παντως.

Similar Threads

  1. 5 χρόνια σχεση
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 12-02-2015, 22:32
  2. 9 χρόνια σχέση - 6 μήνες γάμος .... και τώρα τι ;;;;
    By rodon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 13-03-2013, 12:34
  3. χρόνια σχεση
    By alikak1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-12-2012, 09:39
  4. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 23:16
  5. Η ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΑΜΟ & ΠΑΙΔΙ
    By Marnek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 28-07-2008, 01:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •