Νευρα , νευρα , νευρα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74

    Νευρα , νευρα , νευρα.

    Καλησπέρα , είμαι 25 χρόνων και μέχρι τα 20 μου είχα υπερβολική υπομονή μέσα μου , ήμουν πολύ ήρεμη σε άσχημο βαθμό, πολύ κλειστή ήμουν άλλος άνθρωπος. Από τα 20 και μετά άλλαξα ξαφνικά έγινα κοινώνικη αλλά απέκτησα υοερβολικα νευρα σε άσχημο βαθμό και μου έφυγε η υπομονή. Πως γίνεται αυτό;
    Δεν έχω υπομονή για τίποτα και παρατηρώ ότι με τα χρόνια όλο έχω και πιο πολλά νευρα. Ασπουμε ξυπνάω καμία φορά με πολλά νευρα χωρίς να ξέρω το γιατί και ξεσπάω στο αγόρι μου η σε άλλους χωρίς να φταίνε σε κάτι.
    Μια φορά δεν Μπορούσα να μάθω ένα μάθημα που διαβάζα και πήρα το βιβλίο και χτύπησα με αυτό τ κεφάλι μου από τα πολλά νευρα.
    Α επίσης είμαι πολύ αγχώδης μήπως φταίει το άγχος που όλο έχω νευρα; εσείς τι κάνετε όταν έχετε νευρα; πως ηρεμείτε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Από τα 20 και μετά τι γεγονότα συνέβησαν στη ζωή σου; Εντατικοποίησες τις σπουδές σου; Βρήκες κάποια δουλειά με ευθύνες;
    Υπήρξε κάποια απώλεια;

    Νεύρα όλοι έχουμε...! Ο καθένας στο μικρόκοσμό του έχει διάφορα που τον αγχώνουν, που τον τσιτώνουν τον τσαντίζουν!
    Προσπάθησε να σπάσεις λίγο την ρουτίνα. Διάβασα και το άλλο μήνυμά σου.
    Κάνε μια μικρή απόδραση. Ένα σινεμά, μια βόλτα στα μαγαζιά, ένα σουβλάκι στα όρθια βρε παιδί μου, έτσι να ξεσκάσεις.

    Όσο τροφοδοτείς την κατάσταση αυτή, τόσο θα χειροτερεύει.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Σπούδασα στα 18 μου αλλά νομίζω από τα 20 μου ξύπνησα είδα την ζωή αλλιώς, πληγώθηκα από 2 φίλους μου και μπορεί και αυτό να με ξύπνησε, άρχισα τα ταξίδια.
    Δουλεύω από τα 15 μου. Γενικά θέλω να φύγω να πάω ένα ταξίδι μπας και φύγω από την ρουτίνα μου και ηρεμήσω από το άγχος και τα νευρα αλλά ούτε ταξίδι δν έχω χρόνο να πάω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by crazyelena View Post
    Σπούδασα στα 18 μου αλλά νομίζω από τα 20 μου ξύπνησα είδα την ζωή αλλιώς, πληγώθηκα από 2 φίλους μου και μπορεί και αυτό να με ξύπνησε, άρχισα τα ταξίδια.
    Δουλεύω από τα 15 μου. Γενικά θέλω να φύγω να πάω ένα ταξίδι μπας και φύγω από την ρουτίνα μου και ηρεμήσω από το άγχος και τα νευρα αλλά ούτε ταξίδι δν έχω χρόνο να πάω.
    Και εγώ σε αυτή περίπου την ηλικία, ξύπνησα! Τώρα πάω στα 22.
    Ξέρεις και ξέρω, ότι η απόρριψη και η προδοσία πονάνε πολύ. Περνάς σε φάση εσωστρέφειας και καχυποψίας.
    Τους τελευταίους τρεις μήνες έτσι ήμουν.
    Περνάς ασυνείδητα (ή και συνειδητά) πολλές φορές, στην αντίπερα όχθη.
    Αυτό είναι καλό και κακό.
    Το καλό είναι ότι αναπτύσσεις άμυνες μέσα σου.
    Το κακό είναι ότι κάθε μέρα ξυπνάς μέσα σε μια πίεση ότι θα στην φέρουν, θα σε προδώσουν, ότι θα φανείς ανεπαρκής στις προσδοκίες των άλλων και δεν θα σε αποδέχονται πια.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Τώρα είμαι 25 βασικά αυτό με την απόρριψη ενα χρόνο με προβλημάτισε. Απλά πλεον ξέρω ότι λίγοι άνθρωποι θέλουν το καλό σου και αυτοί συνήθως είναι η οικογένεια σου και 2-3 τ πολύ άτομα. Αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό που ξυπνάω κάθε μέρα με νευρα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    σεξακι κανεις?και αν ναι ειναι καλο?
    εγω εκει εντοπιζω το προβλημα:p

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχεις ελεγξει τον θυρεοειδη σου? προκαλει απειρα κ ανεξηγητα νευρα κ περιεργες συμπεριφορες....κανε ενα τσεκ..κακο δεν κανει.

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Μια χαρά είναι τ θυρεοειδή μου το έχω κοιτάξει πολλές φορές :-)

Similar Threads

  1. ΝΕΥΡΑ!
    By anxious4ever in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 94
    Last Post: 03-05-2017, 14:06
  2. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  3. Νεύρα...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-07-2010, 16:00
  4. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 17:14
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 17:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •