θελω να μου κανω κακο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Μελινα στις ποσες μερες αγωγη με το ζολοφτ το ενιωσες αυτο ? Καμια φορα οταν ξεκιναμε ενα αντικαταθλιπτικο βγαζει στην επιφανεια σε μεγαλυτερο βαθμο αρνητικα συμπτωματα μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Απλα ρε παιδια εχω κουραστει να κηνυγαω την ζωη....εχω δυσκολευτει παρα πολυ με πολυ ασχημες συνθηκες και ολο ελεγα δεν πειραζει..ε δεν μπορω να πω παλι δεν πειραζει ουτε να σβιβαστω με μια μισοζωη.
    Ειχα ενθουσιαστει τωρα που πηγαινα για εκπαιδευση στη δουλεια ελεγα μια νεα αρχη δεν πειραζει...κατι μου ελεγε μεσα μου οτι θα αλλαξουν τα πραγματα αλλα παλι τα ιδια.εχω κουραστει

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Απλα ρε παιδια εχω κουραστει να κηνυγαω την ζωη....εχω δυσκολευτει παρα πολυ με πολυ ασχημες συνθηκες και ολο ελεγα δεν πειραζει..ε δεν μπορω να πω παλι δεν πειραζει ουτε να σβιβαστω με μια μισοζωη.
    Ειχα ενθουσιαστει τωρα που πηγαινα για εκπαιδευση στη δουλεια ελεγα μια νεα αρχη δεν πειραζει...κατι μου ελεγε μεσα μου οτι θα αλλαξουν τα πραγματα αλλα παλι τα ιδια.εχω κουραστει
    δεν σου ειπε κανενας να συμβιβαστεις......εισαι πολυ νεα ακομα....βγες εξω και κηνυγα τα ονειρα σου....
    εσυ τι πιστευεις οτι σ ερχονται ολα απ[ο μονα τους?οχι βεβαια αν ακτι το θες πολυ πρεπει να το κηνυγησεις....
    ςδω και καιρο κανεις νεα αρχη....και αυτο μεσα στην αρχη ειναι....και μονο που βρηκες να το κανεις αυτο ενω εχεις καταθλιψη ειναι αξιοθαυμαστο.....
    και επιπλεον βρε μελινα ετσι ειναι σ ολοες τις δουλειες πλεον τους δοκιμαζουνε και τους περισσοτερους δεν τους περνουνε.....τι νομιζεις....
    κανε Υπομονη ΚΑι συνεχισε την αγωγη να βγει΅ς απο αυτο π εχει΅......και ταυτοχρονα ξαναψαχνει΅για δουλεια σ λιγο καιρο....δεν εγινε και τπτ....και σε 10 να μην σ παρουν θα σ παρουν στην 11η........
    ΤΩΡΑ πως εισαι?ειΣαι κΑλυτερα?η εχει΅αποΓοητευτει λοΓΩ δουλειαΣ?
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Να είσαι ερωτευμένη και παθιασμένη με την ζωή!

    Η ζωή εμένα μου τα έδωσε όλα; Μου ήρθε μια μέρα και μου είπε:
    Ορίστε κε Positive, θα έχετε μια Ferrari, μια μαύρη πιστωτική κάρτα συνδεδεμένη με έναν λογαριασμό που έχει 700.000.000 € στο Λουξεμβούργο, τη γυναίκα που επίμονα θέλατε τόσο καιρό μετά μανίας και ένα ιδιωτικό τζετ για να πάτε στα Νησιά Μπόρα Μπόρα!

    Δουλεύουμε σκληρά τουλάχιστον για να επιβιώσουμε! Το 80% του πληθυσμού, που είμαστε οι περισσότεροι!
    Προς το παρόν διαβάζω όσο μπορώ για να έχω ένα καλύτερο μέλλον!
    Δεν είναι εύκολο... Δεν είναι τόσο ονειρικό και ρομαντικό...
    Είναι σκληρό, κυνικό και αληθινό, δυστυχώς...
    Η επιβίωση των καλύτερα προσαρμοζόμενων, που έλεγε και ο Herbert Spencer (Survival of the fittest)!
    WOW.......Ωραία υποστήριξη

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Γράψε λαθοσ κ τι με νοιάζει εμένα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Εκοψα την αγωγη με τα ζολοφτ δεν θελω να γινω καλα και να με απορριπτουν.δεν μπορω να με απορριπτουν...δεν θελω να ζησω μια μισοζωη η ολα η τιποτα...οι δικοι μοθ δεν μ αφηνουν να αυτοκτονησω αλλα δεν μπορω να ζησω γι αυτους οσο και να τους αγαπαω.ουτε αυτοι εζησαν για τους δικους τους..ηταν αξιοι και κανανε οικογενεια.εγω δεν ειμαι ομως ειμαι ενα τιποτα σκεφτομαι απο δω και περα να αρχισω ενα παιχνιδι.σε καθε μου αποτυχια να χαρακωνομαι μεχρι να γεμισω πανω μου πληγες και να φαινεται το ποσο αποτυχημενη ειμαι.
    εγω ξεκινησα ενα αλλο παιχνιδη. αν θες ξεκινα το κ συ. τι εκανα εγω. ειδα οτι ειμαι στο πατο. κ ειπα θελω να ξεκηνησω απο δω κ περα να γινωμαι οσο καλυτερος μπορω. να βελτιωνω τον εαυτο μου κ της συνθηκες της ζωης μου. κ ηθελα να δω στη πορεια τη θα γινεται. τι θα γινεται οσο προχωραω κ τη θα γινει οταν θα εχω προχωρησει πολυ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Μελινα ακου να δεις πως εχει το πραγμα κοριτσι μου. Υπαρχουν ανθρωποι που στην ηλικια σου ηταν ικανοποιημενοι, εφτιαξαν οικογενειες, ειχαν δουλεια και τωρα στα 50- 60 βιωνουν αυτο που ζεις εσυ τωρα.
    Θελω να σου πω οτι η ζωη δεν ειναι προδιεγεγραμμενη ουτε καθορίζεται η πορεια της απο το ποσο ευτυχισμενη εισαι στα 25 πχ. Εσυ νομιζεις οτι καποιος που στα 25 ειναι πετυχημενος, στα 60 θα ειναι στα ουρανια. Αμ δε.

    Στη τελικη αντε και φτανουμε στο 2022 και εισαι γεματη σημαδια, ωραια και? Μετα? Θα εισαι σε καλυτερη φαση με την περιπτωση να μην κανεις σημαδια και αντιθετως να επιμεινεις και να εχεις κανει εστω και ενα βημα μπροστα?
    Μας λες προσπαθω και δεν εγινε τιποτα. Δηλαδη αν δεν προσπαθουσες τιποτα και ησουν +30 κιλα, δεν εβρισκες καμια δουλεια και κλεινοσουν στο δωματιο, θα ησουν καλυτερα? Οχι θα ησουν πολυ χειροτερα, οποτε κατι εγινε, απλα το θεωρεις δεδομενο, δεν το βλεπεις. Προχωρα, κυνηγησε οτι σε ευχαριστει με μικρα βηματα, μην βιαζεσαι, περνα καλα και μην παρατας τιποτα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    μελινα διαβασα την ιστορια σου...ελπιζω να εισαι καλα...για όλα υπαρχει λυση....αν ξαναμπεις ποτε θα ηθελα να μαθω πως εισαι

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    1
    Μελίνα σε καταλαβαίνω, αν ποτε βρεις τον τροπο σε παρακαλω πες μου και εμενα πραγματικά το ίδιο θέλω να κανω. Ψαχνω να βρω εναν τροπο..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by death! View Post
    Μελίνα σε καταλαβαίνω, αν ποτε βρεις τον τροπο σε παρακαλω πες μου και εμενα πραγματικά το ίδιο θέλω να κανω. Ψαχνω να βρω εναν τροπο..
    Ο μοναδικός τροπος ειναι να καταλαβει οτι οι αλλοι ανθρωποι δεν υπαρχουν για να τους συγκρίνουμε με τον εαυτο μας. Υπαρχουν για να περνάμε καλα μαζι τους, να τους βοηθάμε και να τους αγαπαμε. Ειναι ο μοναδικός τροπος να πας μπροστα σαν ανθρωπος, οτιδήποτε αλλο και να κανεις δεν θα ξερεις τι σου φταιει και δε θα μπορεις ποτε να βρεις λύση.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
    By Flumen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 05-02-2012, 20:31
  2. Θέλω να κάνω σχέση
    By anton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-01-2012, 23:39
  3. φοβαμε μην κανω κακο στον εαυτο μου?
    By μαρια1999 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 31-12-2011, 22:08
  4. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By Kostasd in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 35
    Last Post: 03-10-2008, 18:58
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2008, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •