θελω να μου κανω κακο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264

    θελω να μου κανω κακο

    Εκοψα την αγωγη με τα ζολοφτ δεν θελω να γινω καλα και να με απορριπτουν.δεν μπορω να με απορριπτουν...δεν θελω να ζησω μια μισοζωη η ολα η τιποτα...οι δικοι μοθ δεν μ αφηνουν να αυτοκτονησω αλλα δεν μπορω να ζησω γι αυτους οσο και να τους αγαπαω.ουτε αυτοι εζησαν για τους δικους τους..ηταν αξιοι και κανανε οικογενεια.εγω δεν ειμαι ομως ειμαι ενα τιποτα σκεφτομαι απο δω και περα να αρχισω ενα παιχνιδι.σε καθε μου αποτυχια να χαρακωνομαι μεχρι να γεμισω πανω μου πληγες και να φαινεται το ποσο αποτυχημενη ειμαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Αποτυχημένος και άτυχος είναι αυτός που δεν επέτρεψε στον εαυτό του να γνωρίσει καλύτερα ένα διαμάντι, σαν κι εσένα!
    Αυτός χάνει!

    Να ξέρεις πως η απόρριψη είναι μέρος της ζωής. Και εγώ έχω απορριφθεί.
    Δεν άρεσα σε κάποια, δεν μου δώσανε την δουλειά που είχα ανάγκη ένα φεγγάρι για να βγάλω και εγώ το χαρτζιλίκι μου...

    Πρέπει να γίνεις καλύτερη!
    Να μην αφήνεις τους άλλους να λένε πως είναι καλύτεροι, επειδή αρκετοί από εμάς έχουμε παραιτηθεί και δεν διεκδικούμε!

    Κουράγιο Μελινάκι! Στο τέλος, το καλό θα νικήσει!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΜΕΛΙΝΑ τι ειναι αυτα??? τι λες?
    δεν σου αξιζει αυτο! σε κανεναν δεν αξιζει! σταματα να σκεφτεσαι ετσι..
    ξεκινα το φαρμακο σου κ θα δεις φως!!! ολοι εχουμε νιωσει ετσι καπιες φορες,οχι μονο εσυ..δεν εισαι μονη κ ουτε η μονη..
    κ ουτε η πρωτη κ ουτε η τελευταια..ο καθε ανθρωπος επιβιωνει συμφωνα με αυτο που πιστευει ο ιδιος για τον εαυτο του κ οχι για το τι πιστευουν οι αλλοι..
    μη τα παρατας!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ΜΕΛΙΝΑ τι ειναι αυτα??? τι λες?
    δεν σου αξιζει αυτο! σε κανεναν δεν αξιζει! σταματα να σκεφτεσαι ετσι..
    ξεκινα το φαρμακο σου κ θα δεις φως!!! ολοι εχουμε νιωσει ετσι καπιες φορες,οχι μονο εσυ..δεν εισαι μονη κ ουτε η μονη..
    κ ουτε η πρωτη κ ουτε η τελευταια..ο καθε ανθρωπος επιβιωνει συμφωνα με αυτο που πιστευει ο ιδιος για τον εαυτο του κ οχι για το τι πιστευουν οι αλλοι..
    μη τα παρατας!!!!
    Κέντησες!
    Πολλά respect στην Anxious!

    Μελίνα, να παίρνεις στα σοβαρά μόνο εσένα και τα ονειρά σου.
    Όσο για τους ανθρώπους...

    Για να καταλάβεις τι είναι οι άνθρωποι, να θυμάσαι πάντα αυτό:
    Όταν ο Θεός έφερε στον κόσμο Τον Υιο Του να σώσει τους ανθρώπους από τα κακά και τις αμαρτίες τους,
    εκείνοι είπαν: Τιμωρήστε Τον με τη χειρότερη τιμωρία! Σταυρώστε Τον! Και σε Ποιον το έκαναν αυτό;
    Στον Ιησού Χριστό!

    Αυτοί είναι οι άνθρωποι, ο κόσμος που φοβόμαστε πάντα τι θα πει!

    Αν θα έπρεπε να παίρνουμε στα σοβαρά τον κάθε καραγκιόζη και την κάθε κατίνα, τώρα δεν θα ζούσαμε!
    Ζούμε γιατί έχουμε όνειρα και έχουμε κίνητρο να τα δούμε μια μέρα να γίνονται πραγματικότητα μπροστά στα μάτια μας!

    Σε στηρίζουμε!
    Last edited by PositiveWave; 27-01-2017 at 16:05.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ορθον..κ συ κεντησες positive..
    αλιμονο αν ζουσαμε για τους αλλους κ για το τι θα πουν! ημαρτον..κ καθενας ζει για να κανει αυτα που γουσταρει κ οπως θελει αυτος..
    τι πα να πει σε απορριπτουν?μονο εσυ εχεις νομιζεις, βιωσει απορριψη? εμεις δλδ ειμαστε απο ολους αποδεκτοι πιστευεις\???
    ε οχι!! σε πληροφορω οτι κανεις δεν ειναι πληρως αποδεκτος απο κανεναν..
    κ ? χεστηκαμε!
    ζεις γαι τους αλλους ναι, αυτο παρατηρω..κ αυτο επειδη εσυ το εχεις επιλεξει...αλλαξε λιγο τις επιλογες κ τις πεποιθησεις σου..
    αυτες σε εχουν οδηγησει εκει κ οχι οι αλλοι.
    κ το οτι θες να κοψεις φαρμακο κ να χαρακωνεσαι, στην ουσια εκδικηση θες να παρεις απο αυτους που πιστευεις οτι σε απορριπτουν..
    χρειαζεσαι ψυχοθεραπεια στο φουλ για να μαθεις να σε αγαπας!! για να καταλαβεις τι ειναι ζωη κ τι ειναι ο ανθρωπος..
    δλδ εσυ για τι ζεις?για το κοινωνικο φαινεσθαι? κ οχι για την δικη σου απολαυση?αυτο μας λες με λιγα λογια?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν στηριζω κανεναν ο οποιος αρρωσταινει απο επιλογη του..που δεν προσπαθει κ δεν παλευει για να γινει καλα....στηριζω μονο αυτους που ΘΕΛΟΥΝ, με ολη την σημασια της λεξεως..
    λυπαμαι αλλα εγκαταλειπω αυτο το θεμα...εχω θυμωσει παρα πολυ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μελίνα εγώ έχω φάει πενήντα χυλοπίτες κι ακόμα το παίζω ωραίος επίσης έχω στείλει πενήντα βιογραφικά κι έγινα αγρότης ή ζωή με πήγε εκεί
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Οχι δεν σας λεω αυτο..αλλα δεν μπορω να τα βγαλω περα στη ζωη μου.εχω κουραστει να προσπαθω νιωθω ηλιθια που ζω σαν να μην με θελει η ζωη και γω να την κυνηγαω μς το ζορι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Οχι δεν σας λεω αυτο..αλλα δεν μπορω να τα βγαλω περα στη ζωη μου.εχω κουραστει να προσπαθω νιωθω ηλιθια που ζω σαν να μην με θελει η ζωη και γω να την κυνηγαω μς το ζορι.
    Να είσαι ερωτευμένη και παθιασμένη με την ζωή!

    Η ζωή εμένα μου τα έδωσε όλα; Μου ήρθε μια μέρα και μου είπε:
    Ορίστε κε Positive, θα έχετε μια Ferrari, μια μαύρη πιστωτική κάρτα συνδεδεμένη με έναν λογαριασμό που έχει 700.000.000 € στο Λουξεμβούργο, τη γυναίκα που επίμονα θέλατε τόσο καιρό μετά μανίας και ένα ιδιωτικό τζετ για να πάτε στα Νησιά Μπόρα Μπόρα!

    Δουλεύουμε σκληρά τουλάχιστον για να επιβιώσουμε! Το 80% του πληθυσμού, που είμαστε οι περισσότεροι!
    Προς το παρόν διαβάζω όσο μπορώ για να έχω ένα καλύτερο μέλλον!
    Δεν είναι εύκολο... Δεν είναι τόσο ονειρικό και ρομαντικό...
    Είναι σκληρό, κυνικό και αληθινό, δυστυχώς...
    Η επιβίωση των καλύτερα προσαρμοζόμενων, που έλεγε και ο Herbert Spencer (Survival of the fittest)!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    positivewave από ότι διαπιστώνω απο τα ποστ εδώ μέσα δε σε λένε τυχαία positivewave.. χαχαχα
    παρόλα αυτά πιστεύω όμως ότι δεν είναι όλα τόσα απλά που τα παρουσιάζεις..
    melina στο άλλο σου ποστ έγραφες να γίνει στριπτιζου.Μπορεί αυτός να ειναι ο προορισμός σου γιαυτη την ζωή και όχι επειδή οι γονείς σου έκαναν οικογένεια να πρέπει και εσύ να κάνεις..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μελινακι συνελθε όσοι είναι προκομενοι κι όχι ρεμαλια προσπαθούν κάθε μέρα για κάτι καλύτερο θεσ να σου πω καμία ιστορία τότε που ήμουν έξι χρόνων και κουβαλούσα τούβλα να σ πω για τότε που ήμουν οχτώ κ μάζευα ελιές ήμουν στη διαλογή έβγαζα τα φύλλα θεσ να σου πω για παιδιά κτηνοτρόφων που δουλεύουν από όταν άρχισαν να περπατάνε άμα ρωτήσεις τη μάνα σου και τον πατέρα σου θα σου πει ότι στο χωριό όλα τα παιδιά δουλεύουν στα δεκαεφτά δεκαοχτώ κρατάνε μαγαζιά που ζεις κ γιατί είσαι τόσο αχάριστη δεν μπορώ να καταλάβω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Δεν ειμαι αχαριστη ουτε ποτε ημουν.συτο δεν μπορω να το ακουω.εχω προσπαθγ
    Ησει παρα πολυ στη ζωη μου τελειωσα τη σχολη μου εχασα 25 κιλα δουλευα σε δυσκολες δουλειες 12ωρα και ολα αυτα με πολυ αντιξοες οικογενειακες συνθηκες.οσοι εχουν δθαβασει ποστ μου στο παρελθον τις ξερουν.απλα μπουχτισα απ ολα γτ η ζωη μου δεν μπηκε σε καμια ταξη.γι αυτο οτι ειμαι αχαριστη δεν ειμαι.μονο αυτο δεν ειμαι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ρε κούκλα μπράβο για την αντίδραση έτσι να αντιδρασ αλλά η ζωή σου να μπεί σε τάξη ίσως και να μην είναι στο χέρι σου δηλαδή αν η εποχές ήταν καλεσ εμείς που βγάλαμε μία σχολή θα κάναμε μία μαλακια κ θα βγάζαμε λεφτά δηλαδή παλιά ο όγκος δουλειάς δεν ήταν ο ίδιος ούτε οι μισθοί εσύ μάλλον δεν τα πρόλαβες αλλά έμπαινες σε μία καφετέρια κι είχε ένα στη πόρτα ένα να παίζει μουσική ένα να σου φτιάξει τον καφέ ένα να στο φέρει και τέλος ένα να μαζέψει τα ποτήρια δηλαδή πέντε άτομα έπρεπε να συννενοηθουν για να πιεις ένα καφέ και τώρα έχει δύο το πολύ τρεις αυτό έγινε σε όλες τις δουλειές
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by melina20 View Post
    Εκοψα την αγωγη με τα ζολοφτ δεν θελω να γινω καλα και να με απορριπτουν.δεν μπορω να με απορριπτουν...δεν θελω να ζησω μια μισοζωη η ολα η τιποτα...οι δικοι μοθ δεν μ αφηνουν να αυτοκτονησω αλλα δεν μπορω να ζησω γι αυτους οσο και να τους αγαπαω.ουτε αυτοι εζησαν για τους δικους τους..ηταν αξιοι και κανανε οικογενεια.εγω δεν ειμαι ομως ειμαι ενα τιποτα σκεφτομαι απο δω και περα να αρχισω ενα παιχνιδι.σε καθε μου αποτυχια να χαρακωνομαι μεχρι να γεμισω πανω μου πληγες και να φαινεται το ποσο αποτυχημενη ειμαι.
    βρε μελινα μην το κανεις αυτοοο...

    εκανες ενα βημα εμπρος και θα κανεις δυο πισω τωρα?
    εγω καταλαβαινω τι περνας......οι ανθρωποι με καταθλιψη οταν αποτυγχανουν σε κατι τους φενεται ασηκωτο αυτο...
    μην το δραματοποιεις στο μυαλο σου...
    δεν σ πηραν στην δουλεια ε και? τι εγινε? θα βρεις αλλη....
    κανε υπομονη πρωτα να συγκροτησεις λιγο τις σκεψεις σ...να αρχισεις να επανερχεσαι απο την καταθλιψη και ολα θα ερθουν
    η ρωμη δεν χτιστηκε σε μια μερα....

    δεν εισαι αποτυχημενη...γτ το λες αυτο? εγω βλεπω μια κοπελα κανονικη,σοβαρη,μετρημενη.. ......
    οταν θα πας 80 τοτε κανε απολογισμο και πες εαν εισαι αποτυχημενη η επιτυχιμενη......τωρα στα 27-30 π εισαι πως μπορεις και βγαζεις αυτο το συμπερασμα?
    ασε που για μενα δεν υπαρχει αποτυχημενος η επιτυχημενος ..απλα υπαρχουν αυτοι που τους βολεψαν οι συγκυριες οι απλα ειχαν πλατες απο οικογενεια και αυτοι π ηταν ατυχοι η δεν προσπαθησαν...
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Αυριο μεθαυριο θα ξαναμπεις και το ξαναδιαβασεις.Θα αναρωτηθεις θα γελασεις θα στεναχωρεθεις θαθαθαθα
    Ηταν μια δυσκολη στιγμη αλλα οπως εχεις παρατηρησει συνεχως η διαθεση μας αλλαζει.
    Μην μασας με την βιτρινα του αλλου.Σταματα την συγκριση με τους αλλους.
    Δεν εχει νοημα.Ξερω ειναι γλυκια η μελαγχολια και μερικες φορες βολευομαστε.
    Εχουμε ιδια ηλικια σε νιωθω.Θα σου πω το εξης:Ψησου για λιγο καιρω να πας κοντρα στον εαυτο σου και στις σκεψεις σου.
    Πες δεν με νοιαζει ΧΕΣΤΙΚΑ εγω θα κανω οτι καλυτερο μπορω.
    Εκμεταλλευσου την τρελα που κουβαλας και πιστεψε σε αυτην θα τις δεις στην πορεια τις αλλαγες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
    By Flumen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 05-02-2012, 20:31
  2. Θέλω να κάνω σχέση
    By anton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-01-2012, 23:39
  3. φοβαμε μην κανω κακο στον εαυτο μου?
    By μαρια1999 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 31-12-2011, 22:08
  4. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By Kostasd in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 35
    Last Post: 03-10-2008, 18:58
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2008, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •