εθελοτυφλώ μα αρκούμε στο να είμαι (καλά)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    εθελοτυφλώ μα αρκούμε στο να είμαι (καλά)

    Καλησπεριζω την ομαδα.Κλεινω σε λιγο καιρο τα 21,περνανε τα χρονακια αερας αρχιζω πλεον να συνηθιζω τα προβληματα μου τις καταθλιψεις τις αδυναμιες μου και συμβιβαζομαι.Ξερω θα μπορουσα να προσπαθησω για εμενα και να με απαλλαξω απο καθε τι παραμυθι αρνητικο που ταχα πιστευω.Μα δυστηχως χρειαζονται χρηματα χρονος και το καταλληλο ατομο για μια τετοια επανενταξη.
    Το πρωτο χαστουκι το εφαγα σε νεαρη ηλικια 15-16 κριση μεγαλη, χρηστης χασις φιλοι τσαρκες και τα λοιπα...
    Μεχρι πριν κανα χρονο εριχνα το φταιξιμο στο μαυρο απομακρυνθηκα απο τις παρεες εγινα ο ξενερωτος μιας και δεν επινα και το σνομπαρα ψυχρα το μαυρο και κυριως τα αλβανικο μονο και μονο επειδη την ειχα παθει.
    Μεχρι που καταλαβα πως ολα ειναι θεμα χαρακτηρα βιωματων και ευαισθησιας .ΟΧΙ δεν φταιει το μαυρο αλλα ΕΓΩ εγω που κολλησα
    σε χιλιες δυο ψευδαισθησεις ...Ολα για καλο γινονται καταλαβα ποιον εχω διπλα μου και σε τι αποσκοπει ο καθενας χωρις να θελω να θιξω συγκεκριμενα απλα νομιζα οτι θα νοιαζονταν και δεν θα ηταν μονο περιστασιακη και επιφανιακη η ιστορια.
    Μπορω να πω πως εχω αρχισει να τα βρισκω με εμενα.Με λαθος τροπο μα κοιτα να δεις που ειναι η μονη λυση.Αρχισα το σουμποξον
    το προμηθευομαι απο την μαυρη και εχω βελτιωσει τον τροπο που σκεφτομαι και που νιωθω.Κρατικο πρεζακι με λιγα λογια.
    Την ειδα την εξαρτιση και μπορω να πω πως με φοβιζει λιγο μα υπαρχει ενα ΑΛΛΑ.Γιατι να κοψω γιατι για να ξαναγινω σκατα?
    Να μην βρισκω πουθενα ενδιαφερον και νοημα με τιποτα?Αφου ειμαι καλα το νιωθω ειχα χρονια να νιωσω ετσι ποιος ο λογος να κοψω?
    Βρηκα το φαρμακο μου και ησυχασα αληθεια.Δεν ειναι πολυ καιρο που κανω χρηση και φοβαμαι να κοψω εδω που τα λεμε δεν μπορω να με αντιμετωπισω εμενα και την πραγματικοτητα γενικα.Μου αρεσει να ειμαι ανετος να νιωθω ανετος.

    Δεν εχω κατι αλλο να πω.Απλα ηθελα να γραψω και ισως να ακουσω και γνωμες ανθρωπων που τα ξερουν λιγο καλυτερα μηπως μου διαφευγει κατι.Ισως καποια στιγμη μπορει να βρεθει καποιος ανθρωπος που για παρτι του ισως τραβιχτω απ ολα τα σκατα.Μου λυπει η αγαπη ο ερωτας αυτο ειναι που προσπαθω ισως να γεμισω και πρατω λιγο παιδιαριστικα...
    Ξερω θα επρεπε να βγω εξω να γνωρισω ολα αυτα που λεμε μα πρακτικα υπαρχουν τεραστιες διαφορες.
    Νομιζα οτι ειμαι μονος μου ολοι αυτο πιστευουμε οταν πρωτογνωριζουμαι τα ελαττωματα μας.
    Τελικα δεν ειμαι ο μονος που τραβαει ζορια και αυτο με καθησυχαζει καπως.
    Εχω και την μητερα μου αυτον τον γλυκυτατο ανθρωπο που μου δινει κινητρα να συνεχιζω.Τελικα μεγαλο πραγμα η οικογενεια

  2. #2
    Εχεις γραψει βασικες αληθειες περι ζωης και ανθρωπινης υπαρξης, γραφεις πως συνειδητα εχεις βρει κατι που να σε βοηθαει να τα βγαζεις περα, σεβαστο. Λιγοι παραδεχονται κατι τετοιο. Δεν ξερω για το συγκεκριμενο αλλά σε τελικη αναλυση καλως ορισες στο φορουμ και ελπιζω να βρεις απαντησεις και οπτικες με ενδιαφερον.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εγώ ρε ψηλε δεν θέλω να στο παίξω έξυπνος αλλά μία που έχεις λεφτά για να παίρνεις ουσίες δεν τα κοβεισ όλα να βρεις ένα κοριτσάκι να τα φάτε μαζί να γουστάρετε ακόμα μικροσ είσαι για να μην την παλευεισ που να δεις τι γίνεται μεγαλονωντασ από μοναξιά σχέσεις κλπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Φιλε η τρελα και η μοναξια που λες κατα την γνωμη μου δεν εχει να κανει με την ηλικια.
    Τωρα απο εκει και περα σωστα μου τα λες, ναι τα ελεγα και εγω στον εαυτο μου και τα λεω ακομα αλλα κοιτα μην φανταστεις
    δεν εχει καμια ουσιαστικη σχεση με τις επιπτωσεις των βαριων νακρωτικων.Ναι υπαρχει και εξαρτιση αλλα διαφερει πολυ σε σχεση με τα αλλα...Θα χαιρομουν εαν ειχα θεληση και στοχο και κατι που να με γεμιζε πραγματικα και πιστευω δεν θα χα αναγκη.Θα το ειχα σταματησει δεν ειναι εκει το θεμα.Και αποτι καταλαβα δεν φταινε τα ναρκωτικα οι ανθρωποι φταινε και ο τορπος που διαχειριζονται μια εξαρτησιογονα ουσια.
    Αλλα ποιο μεγαλη εφορια απο αυτην που αισθανεσε γεματος και εισαι και νηφαλιος δεν συγκρινετε με κανενα ντραγκ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Φιλε η τρελα και η μοναξια που λες κατα την γνωμη μου δεν εχει να κανει με την ηλικια.
    Τωρα απο εκει και περα σωστα μου τα λες, ναι τα ελεγα και εγω στον εαυτο μου και τα λεω ακομα αλλα κοιτα μην φανταστεις
    δεν εχει καμια ουσιαστικη σχεση με τις επιπτωσεις των βαριων νακρωτικων.Ναι υπαρχει και εξαρτιση αλλα διαφερει πολυ σε σχεση με τα αλλα...Θα χαιρομουν εαν ειχα θεληση και στοχο και κατι που να με γεμιζε πραγματικα και πιστευω δεν θα χα αναγκη.Θα το ειχα σταματησει δεν ειναι εκει το θεμα.Και αποτι καταλαβα δεν φταινε τα ναρκωτικα οι ανθρωποι φταινε και ο τορπος που διαχειριζονται μια εξαρτησιογονα ουσια.
    Αλλα ποιο μεγαλη εφορια απο αυτην που αισθανεσε γεματος και εισαι και νηφαλιος δεν συγκρινετε με κανενα ντραγκ
    εγω οτι επαθα στην ζωη μ το επαθα απο τα ναρκωτικα..ειμαι σιγουρος οτι φταινε πλεον για ολα....
    αν γυρναγα τον χρονο πισω 10 χρονια θα ελεγα στον τοτε 15χρονο εαυτο μ....μαλακα μην το κανεις μην δοκιμασεις απο αυτο το τσιγαρο....
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    εγω οτι επαθα στην ζωη μ το επαθα απο τα ναρκωτικα..ειμαι σιγουρος οτι φταινε πλεον για ολα....
    αν γυρναγα τον χρονο πισω 10 χρονια θα ελεγα στον τοτε 15χρονο εαυτο μ....μαλακα μην το κανεις μην δοκιμασεις απο αυτο το τσιγαρο....
    Αν εννοεις για μαυρο εχω να σου πω το εξης.
    Ολοι μας λιγο πολυ εχουμε προβληματα ολοι λιγο πολυ εχουμε περασει διαφορα στην παιδικη μας ηλικια.
    Άλλα τα καταπιεσαμε και αλλα τα αφησαμε στην ησυχια τους και μας αφησαν και εμας κατα καποιον τροπο.Τι θελω να σου πω?
    Οτι εαν εσυ ,εγω η ο ταδε ειχε τα θεματακια του και εκτεθηκε σε ουσιες χωρις control επεσε με τα μουτρα δηλαδη ε φυσικο ειναι πως μετα απο καποιο διαστημα ο οργανισμος και το μυαλο σου προσπαθει να τα αποβαλει ειτε αυτο λεγεται αγχος ειτε καταθλιψη και χιλια δυο αλλα.
    Εαν επινες με ρεγουλα και δεν φοβοσουν να πεις οχι μπροστα στα φιλαρακια ισως λεω να μην ειχες εμβαθυνει τοσο πολυ σε αυτα που σε απασχολουν τωρα.Πιστευω στο παν μετρον αριστον αλλα και στην επιπολαιοτητα του ανθρωπου.
    Εγω προσωπικα την πατησα με το χορταρακι γιατι οταν επρεπε να φυγω δεν εφυγα οταν χτυπησε το καμπανακι του κυνδινου και μου ελεγε κοψε δεν εκοβα ενσυνειδητα τα Stop με βαραγανε αλλα εγω τα αγνοουσα και να τα αποτελεσματα σημερα να χρειαζομαι ψυχοθεραπεια και να ψαχνω να με βρω και να μην μπορω.
    Επισης πολυ μεγαλο ρολο παιζουν και οι φιλοι!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Αν εννοεις για μαυρο εχω να σου πω το εξης.
    Ολοι μας λιγο πολυ εχουμε προβληματα ολοι λιγο πολυ εχουμε περασει διαφορα στην παιδικη μας ηλικια.
    Άλλα τα καταπιεσαμε και αλλα τα αφησαμε στην ησυχια τους και μας αφησαν και εμας κατα καποιον τροπο.Τι θελω να σου πω?
    Οτι εαν εσυ ,εγω η ο ταδε ειχε τα θεματακια του και εκτεθηκε σε ουσιες χωρις control επεσε με τα μουτρα δηλαδη ε φυσικο ειναι πως μετα απο καποιο διαστημα ο οργανισμος και το μυαλο σου προσπαθει να τα αποβαλει ειτε αυτο λεγεται αγχος ειτε καταθλιψη και χιλια δυο αλλα.
    Εαν επινες με ρεγουλα και δεν φοβοσουν να πεις οχι μπροστα στα φιλαρακια ισως λεω να μην ειχες εμβαθυνει τοσο πολυ σε αυτα που σε απασχολουν τωρα.Πιστευω στο παν μετρον αριστον αλλα και στην επιπολαιοτητα του ανθρωπου.
    Εγω προσωπικα την πατησα με το χορταρακι γιατι οταν επρεπε να φυγω δεν εφυγα οταν χτυπησε το καμπανακι του κυνδινου και μου ελεγε κοψε δεν εκοβα ενσυνειδητα τα Stop με βαραγανε αλλα εγω τα αγνοουσα και να τα αποτελεσματα σημερα να χρειαζομαι ψυχοθεραπεια και να ψαχνω να με βρω και να μην μπορω.
    Επισης πολυ μεγαλο ρολο παιζουν και οι φιλοι!!!
    λοιπον φιλε επειδη εισαι ανημερωτος τελειως πανω στο θεμα βαριεμαι να σιυ απαντησω....
    θα σου πω μονο το εξης ακομα και ενα τσιγαρο χασις μπορει να προκαλεσει σχειζοφρενεια

    κατα αλλα εγω μονο για χορτο ειπα....
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    δε πας καλα που πινεις σουμπο λες και ησουν κανενα πρεζακι.ξεκολλα απο τις ουσιες νομιμες και παρανομες οσο εισαι μικρος και η ζημια ακομη δεν εχει γινει για τα καλα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    λοιπον φιλε επειδη εισαι ανημερωτος τελειως πανω στο θεμα βαριεμαι να σιυ απαντησω....
    θα σου πω μονο το εξης ακομα και ενα τσιγαρο χασις μπορει να προκαλεσει σχειζοφρενεια

    κατα αλλα εγω μονο για χορτο ειπα....
    Παλι δεν καταλαβες.Και δεν ειναι οτι βαριεσαι ειναι οτι δεν εχεις κατι ουσιωδες να μου πεις.
    (Ενα τσιγαρο χασις ΟΧΙ δεν προκαλει σχιζοφρενεια.Δεν γινεσαι σχιζοφρενης απο την μια μερα στην αλλη φιλε θελει καιρο και καψημο εαν εννοεις για ουσιες)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by loca View Post
    δε πας καλα που πινεις σουμπο λες και ησουν κανενα πρεζακι.ξεκολλα απο τις ουσιες νομιμες και παρανομες οσο εισαι μικρος και η ζημια ακομη δεν εχει γινει για τα καλα
    Οκ εγω θα κοψω τα σουμπο θα κανω οτι μου πειτε.Θα παω στον ψυχολογο και αυτος θα με στειλει στον ψυχιατρο οτι μου λενε θα κανω θα μου γραψει και 2 κουτια ζαναξ 2 πρεζακ και μετα θα ειμαι καλα.Η μαλλον θα γινω καλα η μαλλον παλι θα πινω ναρκωτικα αλλα αυτην την φορα θα μου τα δινει με αγαπη και με το χερι στην καρδια ο καλος μου γιατρουλης και ο αξιαγαπητος φαρμακοποιος.
    Νομιζω το ξανα ειπα φιλε δεν ειναι τα ναρκωτικα το θεμα.Εμεις οι ιδιοι

  11. #11
    Εγω θα επιμεινω οτι σωστα το εχεις καταλαβει το θεμα. Φυσικα και οταν στρεφομαστε σε ουσιες κατι μας λειπει ή πολλοι οι λογοι αλλα δε θα αναλυσω. Οταν ομως ψαχνεις τον εαυτο σου και συζητας με ασφαλεια ( να βρεις επαγγελματια) ποιος εισαι τραβας το μανικι της αλλαγης. Ειναι προτιμοτερη αυτη η αλλαγη και να εισαι καθαρος απο ουσιες, ψευτικες σχεσεις, αυταπατες παρα μια ζωη μεσα σε ψευδαισθησεις απο ουσιες και μαυρο προβατο. Εκει κατεληξα.

    Τα χαπακια του γιατρου σε πρωτη φαση ειναι για να μη πηδηξουμε απο καμια ταρατσα, ειτε επειδη εχουμε κοψει απο ουσιες ειτε επειδη η ψυχολογια εχει κανει την ψυχη κομματια.

    Το θεμα ειναι να επιμεινεις να τη ψαξεις για εσενα, παιζει να μη σε καταλαβαινει γυρω σου, μα κανεις. Στην αρχη θα ειναι δυσκολα γιατι θα βλεπεις οτι υπαρχει ψεμμα και χωρις ναρκωτικα κτλ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αφού δεν είναι οι ουσίες το θέμα πάνε σε ένα γιατρό να σ γράψει φάρμακα να κανεισ διατροφή κ γυμναστική και θα είσαι καλά για την ακρίβεια όσο πιο πολύ προσπαθησεισ τόσο πιο καλά θα είσαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Οκ εγω θα κοψω τα σουμπο θα κανω οτι μου πειτε.Θα παω στον ψυχολογο και αυτος θα με στειλει στον ψυχιατρο οτι μου λενε θα κανω θα μου γραψει και 2 κουτια ζαναξ 2 πρεζακ και μετα θα ειμαι καλα.Η μαλλον θα γινω καλα η μαλλον παλι θα πινω ναρκωτικα αλλα αυτην την φορα θα μου τα δινει με αγαπη και με το χερι στην καρδια ο καλος μου γιατρουλης και ο αξιαγαπητος φαρμακοποιος.
    Νομιζω το ξανα ειπα φιλε δεν ειναι τα ναρκωτικα το θεμα.Εμεις οι ιδιοι
    δε σου λεω να πας ουτε σε ψυχιατρο ουτε σε ψυχολογο δε τους εχω εμπιστοσυνη και αν θες να τα βρεις με τον εαυτο σου καλυτερα να τα βρεις μονος σου να εισαι δικο σου δημιουργημα και μονο ουτε του ειδικου ουτε της ουσιας.επειδη επινα κι εγω πολυ μαυρο σου λεω ειλικρινα δεν εχεις αναγκη το σουμπο και κοιτα οσο εισαι μικρος και ειναι νωρις ακομα να επιβληθεις στις πρεζοσυμπεριφορες που σε θελουν να χεις αναγκη ουσιες πριν γινει η ζημια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Με νιωθεις.Constantly.Ξερω τι γινεται εχω παψει να εντυπωσιαζομαι με τα ναρκωτικουλια..
    Κοιτα εαν ειχα στην διαθεση μου λεφτα καλα λεφτα γιατι οπως γνωριζεις τρεχουν τα νοικια τα ρευματα και ολα τα καλα ε μου μενει και κατι και την εχω καταβρει καλως η κακως.Τα πεταω εκει και ησυχαζω.
    Απο την αλλη ομως για να ξεκινησω μια τετοια αλλαγη που την χρειαζομαι αλλα μην φανταστεις δεν εχω παθει αμοκ και θελω επειγοντος να κοψω θα ελεγα να δοκιμαζα ισως για εμενα πρωτα απο ολα οπως λες και οχι για την απεξαρτηση.Θα πηγαινα με τα χιλια να κατσω με εναν επαγγελματια να γνωρισω μερικα πραγματα να δω λιγο τι μου συμβαινει΄να μου πει και αυτος την γνωμη του γιατι αλλιως να την ψαχνεις απο ιντερνετ και αλλιως προσωπο με προσωπο...Πιστεψε με ακουγετε μαλακια αυτο αλλα μονο και μονο στην σκεψη οτι δεν εχω που δεν εχω θα δινω ενα 35-40αρι την βδομαδα για να μιλαω με καποιον για 40 λεπτα και ΕΑΑΑΝ αυτος ο καποιος μου κεντρισει το ενδιαφερον και ΕΑΑΑΝ οντος θελει να ασχοληθει νομιζω δεν ειμαι για τετοιου ειδους σπαταλες γτ μετα θα σπασω το κεφαλι μου στον τοιχο.Τους φοβαμαι λιγο απο αποψη επαγγελματισμου.Παω στοιχημα οτι μεχρι να κατασταλαξω σε καποιον ειδικο που να νιωθω οικια και να υπαρχει εμπιστοσυνη καταλαβαινεις τι εννοω θα φυγουν αρκετα χρηματα ΑΕΡΑ κοπανιστο και θα κλαιω ποιο πολυ αποτι τωρα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Νιωθω πως χανω την ωρα μου με τους γιατρους.
    Γενικα παιζει πολυ διαφθορα οσον αφορα την ψυχιατρικη φιλε ελις.Και μονος μου αλλαζω δεν ειναι αυτο το θεμα...
    Τι με ωθει ομως να αλλαξω δεν νιωθω την αναγκη αλλα νομιζω πως (πρεπει)
    Μιας και εχεις εμπειριες επι του θεματος γνωριζεις πολυ καλα πως δεν ειναι ολοι οι γιατροι μελι.Το μεγαλυτερο ποσοστο δεν ασχολειτε πραγματικα φιλε ελι σου κολανε μια ταμπελα σε περναν στο ιστορικο, σου δινουν αγωγη και αγιος ο θεος.
    Δεν στηριζομαι τοσο σε αυτους και δεν τους πολυ εμπιστευομαι.
    Ποιο πολυ θα ακουσω την μανα μου η την κοπελια μου εαν ξερω πως με αγαπαει παρα τον χαρτογιακα που σε κοιταει και ξερει πως σε εναν μηνα θα εχει συμπληρωσει το εισοδημα του για τις επομενες διακοπες.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. Δεν ειμαι καλα
    By maria49 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 31-01-2014, 06:55
  3. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  4. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  5. είμαι καλά...
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-07-2008, 13:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •