τετοιο μισος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11

    τετοιο μισος?

    καλησπερα σας...εχω χωρισει με το αγορι (που ειμασταν μαζι 6 μηνες) εδω και 4 μηνες...υστερα απο δικη του αποφαση ειχε καποια θεματα υγειας και οικογενειακα...εγω δεν το πηρα πολυ καλα...στεναχωριομουν δεν μπορεσα να προχωρησω και το ηξερε πολυ καλα απο κοινους γνωστους..παρ ολα αυτα ηταν εξαφανισμενος με απεφευγε και αν τυχαινε να βρεθουμε ουτε καν χαιρετουσε...πριν 2 βδομαδες περιπου αρχισε να μου στελνει μηνυματα σε καθημερινη βαση και να με περνει τηλεφωνο...οταν τον ρωτησα τι θελει ετσι ξαφνικα η μονη απαντηση που πηρα ειναι οτι απλα θελει να μιλαμε και οτι δεν ειναι σε φαση να ξανα ξεκινησουμε κατι καινουργιο...αναμενομενο...κ αι οχι μονο εξαφανιστηκε παλι αλλα συμπεριφερεται σαν να με μισει δεν μου μιλαει θυμωνει οταν με βλεπει και αν ειμαστε στο ιδιο μερος σηκωνεται και φευγει αμεσως με κατεβασμενα μουτρα...
    δεν μπορω να καταλανω αυτη την σταση του...απο μερια μου ημουν πολυ σωστη και ξεκαθαρη απο την πρωτη στιγμη..δεν βρισκω το λογο να υπαρχει τετοιο μισος απο την στιγμη που η αποφαση του χωρισμου ηταν δικη του επιλογη...γενικα σαν χαρακτηρας ειναι πολυ ανασφαλης και μοναχικος

  2. #2
    Καλημερα, μαλλον δεν ηταν αρκετα σιγουρος με την αποφαση του. Μετανιωσε αλλά δε θελει και να αλλάξει και καπως ετσι φερεται λιγο περιεργα. Ελπιζω εσυ κυριως να νιωθεις καλα.
    *μπορει να μισει τον εαυτο του, μπορει να βλεπει οτι πρχωρας στη ζωη σου και να μη νιωθει καλά.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    μηπως του ειπαν κανενα ψεμα για σενα και φερεται ετσι ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Μπορεί να έχει δικά του προβλήματα, άσχετα με εσένα, και γι΄αυτό εξαφανίζεται. Μπορεί να μην είναι σίγουρος για την απόφασή του και επεδίωξε επαφή μαζί σου χωρίς όμως -ακόμα- δεσμεύσεις. Μπορεί να θέλει μόνο σεξ γιατί δε βρίσκει αλλού. Πολλά μπορεί.

    Ένα είναι βέβαιο: Δηλώνει πως δε θέλει ξανά σχέση μαζί σου. Αυτό να κρατήσεις. Τα άλλα είναι δικό του πρόβλημα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    10
    Από προσωπική εμπειρία θα σε συμβούλευα να μην ασχοληθείς με αυτό το άτομο άλλο. Γιατί θα σε πάει πίσω. Είναι καταστάσεις αρρωστημενες. Μπορεί να πάσχει από κάποια μορφή κατάθλιψης ή διπολική συναισθήματικη διαταραχή.. Μπορεί να θέλει να παίζει σε άλλο ταμπλό και επειδή δε του βγαίνει εχει νευρα..έχει και εσένα καβατζα.
    Καλό είμαι όπως σου λένε και παραπάνω..κράτα το ότι δε θέλει. Κοίτα μπροστά και μην ασχοληθείς γιατί μπορεί να σου κάνει και κάποιο κακό. Ότι σπάει δε κολλάει. Καλά να περνάς!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Και εγώ είχα μπλέξει με αναποφάσιστο αλλά τελικά ήμουν η καβατζα. Και καθόμουν και σκεφτόμουν και χαλιόμουν και έλεγα μα που έφταιξα; τι έκανα; Αστο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by melinakii View Post
    ....αρχισε να μου στελνει μηνυματα σε καθημερινη βαση και να με περνει τηλεφωνο...οταν τον ρωτησα τι θελει ετσι ξαφνικα η μονη απαντηση που πηρα ειναι οτι απλα θελει να μιλαμε και οτι δεν ειναι σε φαση να ξανα ξεκινησουμε κατι καινουργιο...αναμενομενο...και οχι μονο εξαφανιστηκε παλι αλλα συμπεριφερεται σαν να με μισει δεν μου μιλαει θυμωνει .......απο μερια μου ημουν πολυ σωστη και ξεκαθαρη απο την πρωτη στιγμη..δεν βρισκω το λογο να υπαρχει τετοιο μισος απο την στιγμη που η αποφαση του χωρισμου ηταν δικη του επιλογη...γενικα σαν χαρακτηρας ειναι πολυ ανασφαλης και μοναχικος
    αυτο
    που εγω καταλαβα απο τον τροπο που εκφραστηκες , ειναι οτι ο πρωην σου ηθελε να επανερθει "αναλαφρα" στην ζωη σου, χωρις δεσμευσεις ομως, δλδ να μην εχει υποχρεωσεις απεναντι σου και να κανει την ζωουλα του παραλληλα.
    αυτο σημαινει οταν λες οτι εσυ ησουν ξεκαθαρη εξαρχης, ενω η αποφαση του χωρισμου ηταν δικη του.

    πολυ καλα κανεις αν θελεις την γνωμη μου.
    ο τυπος εχει κακιωσει γιατι δεν του εκατσε η φαση της καβαντζας. αστον να βραζει στο ζουμι του.
    ας βρει καμια απελπισμενη που δεν την παιρνει να εχει απαιτησεις, για ξεπετες..
    εσυ να τα διεκδικεις ΟΛΑ, αν αγαπας τον εαυτο σου. οχι οτι ψιχουλο του περισσευει του καθενα
    .

Similar Threads

  1. ασβεστο μισος..
    By ντολορ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2014, 17:17
  2. Γιατι να ζηλευω κάτι τέτοιο?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-11-2013, 19:43
  3. ΜΙΣΟΣ
    By lavie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-2012, 21:46
  4. με έβρισε τι σημαίνει όταν φτάνεις σε τέτοιο σημείο?
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 11-10-2011, 12:39
  5. Εσύ θα μπορούσες να αγαπήσεις κάποιον που σε μισεί; Πόσο θα άντεχες κάτι τέτοιο;
    By magda-ps. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 11-11-2007, 02:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •