Ισως να ειμαι ο μονος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    Ισως να ειμαι ο μονος?

    Φιλοι.Αλλιως μου τους μαθανε και αλλιως τους καταλαβα.
    Γνωστοι ηταν η λεξη που αντικατεστησε την λεξη φιλος.
    Ισως φταιει η ηλικια ισως δεν υπαρχει αρκετη ωριμοτητα αλλα θελω να ρωτησω τα εξης.
    Δεν μπορω να γελαω με αυτον που γελανε στην παρεα.
    Δεν νιωθω ανετα να τον βλεπω να τον μειωνουν και να τον ξεφτιλιζουν.
    Δεν μειωνω ατομα σκοπιμα δεν χαιρομαι εαν ο αλλος κανει καποιο λαθος ΟΧΙ δεν θα του το χτυπησω δεν θα τον κοροιδεψω
    Και το χειροτερο ειναι οτι γιατι ρε μαλακα μου φερεσε σαν ταπεινο χαμομηλακι οταν ημαστε οι δυο μας και οταν ημαστε παρεα πετας κακιες για το σωμα μου για εμενα γιατι ενω βλεπεις οτι δεν γελαω με τα αστειακια σου αυτο σε εξιταρει?
    Εφυγα δεν αντεχω.Δεν ειμαι τρελος ξερω τι σημαινει κανω πλακα και ξερω τι σημαινει σε προσβαλω με χαρα.
    Γιατι ρε μαλακα σταζεις δηλητηριο?Εχω κανει και εγω πλακα σε εχω μειωσει και εγω αλλα σταματησα μολις καταλαβα πως δεν νιωθεις καλα.
    Εχω παρατηρηση πως οταν γινομαι ψυχρος και ελεηνος κατι το οποιο δεν το μπορω δεν μου αρεσει δεν νιωθω καλα με αυτην την συμπεριφορα ολοι καθονται σουζα.Γιατι πρεπει να ειμαι ο καριολης που μειωνει δεν σεβετε και ξεφτιλιζει τον αλλον για να με σεβεσε???Γιατι να πρεπει να παιρνω μερος στο ξεφτιλισμα του αλλου γιατι οταν δεν περνω μερος γινομαι ο στοχος?Δεν ειμαι τοσο προβληματισμενος οσο φαινομαι στο γραπτο μου αλλα τα σκεφτομαι και λεω ΓΙΑΤΙ?
    Γιατι δεν με στιριζεις οταν δεν νιωθω καλα γιατι κανεις το παγονι?
    Τι χαζουλης που ειμαι ελεγα πως θα δοσω και το κωλο μου για τα φιλαρακια τα μαγκιορικα αυτα που αν πινεις βρωμιες νταλαβεριζεσε με σαπιους και το παιζεις αλητεια εισαι δικος τους.Αν σε βλεπουν να ισιωνεις να ξεμπουχτιζεις σε σνομπαρουν...Πατερα δικιο ειχες κατι ηξερες...Τα ξερεις απο πρωτο χερι βιωματικα τα ιδια τα χναρια σου ακολουθω επρεπε να σε πιστεψω και να σε ακουσω μα εγω ηξερα τι κανω χαχα ΟΟΟχι τα φιλαρακια μου πρωτα και μετα εγω.

  2. #2
    Φαίνεται η πολλή σου καλοσύνη και ανοχή σε μετετρεψαν σε εξιλαστήριο θυμα, σε περίγελο. Ποτέ δεν ήταν φίλοι σου. Απλα ήταν γνωστοί σου μέχρι που σε γνώρισαν και τους γνωρισες καλύτερα. Ή φευγεις μακριά τους ή αντιδράς και τους βάζεις στη θέση τους. Διάλεξε! Τρίτη επιλογή δεν υπάρχει. Αν πάρεις τη δεύτερη επιλογή πιθανόν να τους χάσεις για πάντα, αλλά θα πάψεις να εισαι το θυμα μπούλιγκ και θα έχεις έπειτα ήσυχη συνείδηση με λιγοτερα απωθημένα.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Νομιζα πως το να νευριαζω δεν ειναι ομορφο νομιζα πως δεν κραταμε κακιες ο ενας απεναντη στον αλλον.Ακριβως οπως τα λες ειναι.
    Μεχρι που τον εκανα ρομπα τον αλλον μεταξυ μας ομως εννοειτε και εχει να μου μιλησει ενα μηνα.Εγω αυτο δεν το εκανα ρε φιλε νομιζα οτι δεν αξιζει να νευριαζω η να το κραταω μανιατικο.Ε ελα να δεις ομως που μολις τον χτυπησα στα αδυναμα εκλασε μεντεςκαι μου κρατησε μουτρα η ταναπου.
    Οχι δεν τα εχω με ολους ρε.Με εναν τα εχω που οπου βρισκει χωνει απαξιωνει κραζει.Αν δεν ειμαι εγω ειναι αλλος αυτο εχω παρατηρισει.Την βρισκει με το να κραζει σε σημειο που κατανταει ελεηνος βλεποντας τον να τα πιστευει και να περνει αερα να νιωθει γαματα.Τι σκατα ψυχολογια μπορει να εχει ενα τετοιο ατομο??Ανεχομουνα τετοια συμπεριφορα για αρκετο καιρο και πιστεψε με νομιζα πως δεν τρεχει τιποτα πως δεν πρεπει να τσακοθω.Και ομως λαθος τα ηξερα.
    Ολη η ευθυνη δικια μου ναι αληθεια ειναι.Κακο ομως που διαμορφονα χαρακτηρα με εναν τετοιο μουλο.
    Νταξη ολο και κατι εμαθα...Δεν πειραζει ολα θα παρουν τον δρομο τους...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Γεια σου Mauroslosk, τελικά κάποια πράγματα τα μαθαίνουμε βιωματικά και μόνο, όσα και αν μας πουν οι άλλοι, γονείς κλπ. Κανόνας της ζωής και αυτός. Δεν είναι όλες οι φιλίες έτσι, μην απομονωθείς τελείως λόγω των δυσάρεστων συναισθημάτων που ένιωσες με την παρούσα παρέα, άτομο. Το έζησες, πας παρακάτω, εμπειρία και αυτό, ψάξε ανθρώπους με ανοιχτή καρδιά, θετικότητα, σεβασμό του άλλου και όπου δεις πολύ κοροϊδία, τσαμπουκά, κουτσομπολιό, βλακεία, κράτα αποστάσεις... Πιστεύω πάντως ότι αυτός που κράζει πολύ και μειώνει τους άλλους κλπ έχει μεγάλο πρόβλημα με τον εαυτό του, κόμπλεξ το λένε ή δεν ξέρω πως, πάντως υγιές δεν είναι, είτε τον κάνεις ρόμπα είτε όχι αν δεν καταλάβει μόνος του το βαθύτερο πρόβλημά του δεν θ' αλλάξει τίποτα.
    Είναι σημαντικό βήμα όταν μαθαίνουμε να μην αφήνουμε κανένα να μας στραπατσάρει τον εαυτό μας, την καρδιά μας, προσπάθησε να μην κρατάς οργή, θυμό για κανέναν πάντως, θα νιώσεις πιο ελεύθερος. Αυτό που σου έχουν κάνει οι άλλοι μην το αφήνεις σαν τοξικότητα μέσα σου δηλαδή, εσένα μόνο θα βλάψει τελικά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Κομπλεξικοι λεγονται. Ειχα και γω εναν καποια στιγμη. Οταν ειμασταν οι δυο μας μελι γαλα. Οταν ειμασταν με αλλους μαζι γνωστους μας, πεταγε τις σποντες του, εκτος του οτι κατηγορουσε οποιον θυμοταν στους αλλους. Να εισαι σιγουρος οτι νοιωθουν μεσα τους κατωτεροτητα μπροστα σου.

Similar Threads

  1. Ειμαι μονος χωρις φιλους
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 21-07-2017, 01:33
  2. Δεν θέλω να ειμαι μόνος
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 219
    Last Post: 18-10-2016, 10:02
  3. Δε μπορω να ειμαι αλλο μονος μου
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-2014, 13:40
  4. ρε παιδια ειμαι μονος.....
    By giorgaros in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 136
    Last Post: 20-03-2012, 05:09
  5. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •