Έκτακτες συστολές και φόβος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    18
    Επειδη δεν ηθελα να γραψω συγκεκριμενα φαρμακα, το lopresor ειναι το μονο που με βοηθησε και μενα. Ειδικοτερα επαιρνα 1/4 καθε πρωι. Αν και δεν ειναι αντιαρρυθμικο αλλα για την πιεση, παρολαυτα εχει ηρεμιστικη δραση.
    Ακομα και τωρα οταν νοιωθω πιεσμενος και οι αρρυθμιες ειναι σε εξαρση το παιρνω μεχρι να ηρεμησουν.

    Χαιρομαι παρα πολυ που ζητησες βοηθεια απο ψυχολογο. Πολλοι λογω ταμπου δεν αναζητουν βοηθεια εγκαιρα με αποτελεσμα να βουλιαζουν στην κακη ψυχολογια και κατ επεκταση στην καταθληψη λογω των συμπτωματων.

    Ενας καλος ψυχολογος ειναι το καλυτερο φαρμακο για μενα (αν και ακριβο) και πιστεψε με αξιζει. Αυτο ομως και παλι δεν αρκει. Θα πρεπει κι εσυ η ιδια να πιστεψεις και τους γιατρους που σου λενε οτι δεν θα παθεις τιποτα αλλα και να γινεις πιο δυνατη απο το φοβο μην αφηνοντας τον να σε κυριεψει.

    Ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα μετα θα απολαυσεις τους καρπους. Δοκιμασε τη γιογκα αν δεν το εχεις κανει. Ηρεμει το μυαλο και εκτονωνει το σωμα. Επισης με βοηθησε.

    Αν αυτο ξεκινησε να σε ταλαιπωρει σχετικα προσφατα, ειναι σημαντικο να το πατησεις αμεσα και μη το αφησεις να διογκωθει. Προσεξε ομως να μη σε αγχωσει. Θελει χρονο.

    Εγω εχω πιασει πατο με το συγκεκριμενο θεμα. Νομιζα πως δε θα βγω ποτε απο το βουρκο. Ομως βγηκα και ωρες ωρες δε με πιστευω οτι σκεφτομουν με τοση απελπισια.

    Αρρυθμιες εχω ακομα αλλες φορες πιο εντονα αλλες λιγοτερο. Το σημαντικο ομως ειναι οτι πλεον δε με φοβιζουν και δεν μειωνουν το επιπεδο της ζωης μου.

    Χαμογελα. Δες τη ζωη με αισιοδοξια γιατι ετσι κι αλλιως ειναι μικρη. Μη σπαταλας αλλο χρονο στη μιζερια. Μιλα με τον ψυχολογο σου και θα σε βοηθησει.

    Και μια τελευταια συμβουλη: Μη μετρας το σφυγμο σου καθε 3 και λιγο.

    Καλο βραδυ

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Dimitris78 View Post
    Επειδη δεν ηθελα να γραψω συγκεκριμενα φαρμακα, το lopresor ειναι το μονο που με βοηθησε και μενα. Ειδικοτερα επαιρνα 1/4 καθε πρωι. Αν και δεν ειναι αντιαρρυθμικο αλλα για την πιεση, παρολαυτα εχει ηρεμιστικη δραση.
    Ακομα και τωρα οταν νοιωθω πιεσμενος και οι αρρυθμιες ειναι σε εξαρση το παιρνω μεχρι να ηρεμησουν.

    Χαιρομαι παρα πολυ που ζητησες βοηθεια απο ψυχολογο. Πολλοι λογω ταμπου δεν αναζητουν βοηθεια εγκαιρα με αποτελεσμα να βουλιαζουν στην κακη ψυχολογια και κατ επεκταση στην καταθληψη λογω των συμπτωματων.

    Ενας καλος ψυχολογος ειναι το καλυτερο φαρμακο για μενα (αν και ακριβο) και πιστεψε με αξιζει. Αυτο ομως και παλι δεν αρκει. Θα πρεπει κι εσυ η ιδια να πιστεψεις και τους γιατρους που σου λενε οτι δεν θα παθεις τιποτα αλλα και να γινεις πιο δυνατη απο το φοβο μην αφηνοντας τον να σε κυριεψει.

    Ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα μετα θα απολαυσεις τους καρπους. Δοκιμασε τη γιογκα αν δεν το εχεις κανει. Ηρεμει το μυαλο και εκτονωνει το σωμα. Επισης με βοηθησε.

    Αν αυτο ξεκινησε να σε ταλαιπωρει σχετικα προσφατα, ειναι σημαντικο να το πατησεις αμεσα και μη το αφησεις να διογκωθει. Προσεξε ομως να μη σε αγχωσει. Θελει χρονο.

    Εγω εχω πιασει πατο με το συγκεκριμενο θεμα. Νομιζα πως δε θα βγω ποτε απο το βουρκο. Ομως βγηκα και ωρες ωρες δε με πιστευω οτι σκεφτομουν με τοση απελπισια.

    Αρρυθμιες εχω ακομα αλλες φορες πιο εντονα αλλες λιγοτερο. Το σημαντικο ομως ειναι οτι πλεον δε με φοβιζουν και δεν μειωνουν το επιπεδο της ζωης μου.

    Χαμογελα. Δες τη ζωη με αισιοδοξια γιατι ετσι κι αλλιως ειναι μικρη. Μη σπαταλας αλλο χρονο στη μιζερια. Μιλα με τον ψυχολογο σου και θα σε βοηθησει.

    Και μια τελευταια συμβουλη: Μη μετρας το σφυγμο σου καθε 3 και λιγο.

    Καλο βραδυ



    Δεν ξέρεις πόσο καλό μου κάνουν τα όσα μου λες!Είναι πολύ σημαντικό να τα ακούω από κάποιον που καταλαβαίνει από προσωπική του εμπειρία το πρόβλημά μου!Η αλήθεια είναι οτι εγώ τις έκτακτες τις ξέρω εδώ και πολλά χρόνια αλλά ήταν πολύ πιο αραιές οπότε δεν με φόφιζαν τόσο πολύ! Έκανα και εξετάσεις συνεχώς,μου έλεγαν οι γιατροί όλα καλά κι έτσι ηρεμούσα! Αλλά εδώ και 2 εβδομάδες, για πρώτη φορά στη ζωή μου, ξεκίνησαν και δεν λένε να σταματήσουν! Κάθε μέρα,όλη μερα! Και πάλι τώρα με το λοπρεσορ είναι λιγότερες μέσα στη μέρα αλλά την πρώτη εβδομάδα τις είχα ασταμάτητα κάθε λίγα δευτερόλεπτα και έπαθα μεγάλο σοκ! Από την απελπισία μου δεν μπορούσα να κοιμηθώ,να φάω, τίποτα! Έτρεξα κλασικά στους γιατρούς,άκουσα ξανά οτι δεν είναι επικίνδυνες αλλά έλα που δεν σταματούν κιόλας! Τώρα,αφού πέρασαν δυο εβδομάδες έτσι,μπορώ να πω οτι τις ψιλοσυνήθισα,οχι οτι δεν με ενοχλουν,αλλα δεν ταράζομαι στο βαθμό που ταραζόμουν! Θα ήθελα όμως όσο τίποτα άλλο να σταματούσαν εντελώς,μια για πάντα! Ειλικρινά σαν τρελη το θελω αυτο! Επειδή όμως δεν μπορώ να κάνω κάτι τουλάχιστον προσπαθώ να είμαι πιο συμφιλιωμένη με την ιδέα και πιο ήρεμη! Γι'αυτό και ο ψυχολόγος που λέγαμε! Και εννοείται πως δεν έχω κανένα ταμπού,το θεωρώ άκρως φυσιολογικό και απαραίτητο να φροντίζουμε για την ψυχική μας υγεία όσο και για τη σωματική μας!Εύχομαι όλα να είναι καλά για όλους μας και να χαμογελάμε!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Καλησπερα παιδια , εβλεπα το ποστ σας και απλα αναρωτηθηκα πως πατε αν εισαστε καλυτερα

  4. #19
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    Καλησπερα παιδια , εβλεπα το ποστ σας και απλα αναρωτηθηκα πως πατε αν εισαστε καλυτερα



    , Καλησπέρα Νίκο! Εγώ νομίζω έχω συνηθίσει πια να τις έχω καθημερινά, προσπαθω όσο γίνεται να μην δίνω σημασία.Συνεχιζω να κάνω όλες τις καθημερινές μου υποχρεώσεις και όταν είναι πιο έντονες και με ζοριζουν παίρνω λίγο αγχολυτικο.Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω,πήγα σε τόσους γιατρούς και δεν αλλάζει κάτι.Διαβασα ατελείωτα φόρουμ για το θέμα αυτό και ελληνικά και ξένα και βλέπω ότι όλοι όσοι το έχουμε(και ειμαστε πολλοί) υποφέρουμε απίστευτα.Μακαρι να μπορούσαμε να ζήσουμε μία ζωή ήρεμη χωρίς έκτακτες και φόβο.Ενας γιατρός μου είπε: μην το σκέφτεσαι σαν πρόβλημα, σκέψου το σαν μία παραλλαγή του φυσιολογικού.Αυτη η σκέψη μου άρεσε και με τη λογική μου το πολεμάω όσο μπορώ.Αλλες φορές παλι με καταβάλει ο φόβος και το παράπονο γιατί έγινε ξαφνικά όλο αυτό και ρήμαξε την ψυχολογία μου και μου πήρε τη χαρά! Εσύ πώς τα πας?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Vicky24 View Post
    , Καλησπέρα Νίκο! Εγώ νομίζω έχω συνηθίσει πια να τις έχω καθημερινά, προσπαθω όσο γίνεται να μην δίνω σημασία.Συνεχιζω να κάνω όλες τις καθημερινές μου υποχρεώσεις και όταν είναι πιο έντονες και με ζοριζουν παίρνω λίγο αγχολυτικο.Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω,πήγα σε τόσους γιατρούς και δεν αλλάζει κάτι.Διαβασα ατελείωτα φόρουμ για το θέμα αυτό και ελληνικά και ξένα και βλέπω ότι όλοι όσοι το έχουμε(και ειμαστε πολλοί) υποφέρουμε απίστευτα.Μακαρι να μπορούσαμε να ζήσουμε μία ζωή ήρεμη χωρίς έκτακτες και φόβο.Ενας γιατρός μου είπε: μην το σκέφτεσαι σαν πρόβλημα, σκέψου το σαν μία παραλλαγή του φυσιολογικού.Αυτη η σκέψη μου άρεσε και με τη λογική μου το πολεμάω όσο μπορώ.Αλλες φορές παλι με καταβάλει ο φόβος και το παράπονο γιατί έγινε ξαφνικά όλο αυτό και ρήμαξε την ψυχολογία μου και μου πήρε τη χαρά! Εσύ πώς τα πας?
    Ωραιο αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου, πολλες φορες αυτονπου σκεφτομαι ειναι τι εκανα πριν τις αποκτησω και οσο περναει ο καιρος τελικα εχω ζησει το μεγαλητερο μερος της χωης μου με αυτες παρα χωρις

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    Ωραιο αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου, πολλες φορες αυτονπου σκεφτομαι ειναι τι εκανα πριν τις αποκτησω και οσο περναει ο καιρος τελικα εχω ζησει το μεγαλητερο μερος της χωης μου με αυτες παρα χωρις


    Δυστυχώς επηρεάζουν πάρα πολύ την ποιότητα της ζωής και αυτό το ξέρουν πολύ καλά όλοι όσοι υποφέρουν από αυτές! Βασικά έκτακτες έχουν όλοι οι άνθρωποι και μάλιστα κάποιοι έχουν περισσότερες από εμάς αλλά δεν τις νιώθουν.Εμείς απλά έχουμε την ατυχία να τις αισθανόμαστε! Μερικές φορές είναι τόσο έντονες που νιώθω πόνο και φοβάμαι τόσο πολύ! Έχω ξεκινήσει μια προσπάθεια με ψυχοθεραπευτική προσέγγιση,δεν ξέρω αν θα με βοηθήσει αλλά δοκιμάζω ό,τι μπορώ για να ανακουφιστώ! Μου έρχονται τόσα αρνητικά σενάρια στο μυαλό,πολεμάω συνεχώς να τα διώχνω! Θέλω να ζήσω ξέγνοιστα,να χαρώ, να ταξιδέψω...άραγε θα το κάνω ποτέ?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Vicky24 View Post
    Δυστυχώς επηρεάζουν πάρα πολύ την ποιότητα της ζωής και αυτό το ξέρουν πολύ καλά όλοι όσοι υποφέρουν από αυτές! Βασικά έκτακτες έχουν όλοι οι άνθρωποι και μάλιστα κάποιοι έχουν περισσότερες από εμάς αλλά δεν τις νιώθουν.Εμείς απλά έχουμε την ατυχία να τις αισθανόμαστε! Μερικές φορές είναι τόσο έντονες που νιώθω πόνο και φοβάμαι τόσο πολύ! Έχω ξεκινήσει μια προσπάθεια με ψυχοθεραπευτική προσέγγιση,δεν ξέρω αν θα με βοηθήσει αλλά δοκιμάζω ό,τι μπορώ για να ανακουφιστώ! Μου έρχονται τόσα αρνητικά σενάρια στο μυαλό,πολεμάω συνεχώς να τα διώχνω! Θέλω να ζήσω ξέγνοιστα,να χαρώ, να ταξιδέψω...άραγε θα το κάνω ποτέ?
    Ναι σε καταλαβαινω απ αυτες εχω παντα εγω. Ειναι διδυμες εκτακτες οταν εχουν πονο . Τελευταιο χολτερ που εβαλα ειχα καμια 800 αρια το 24ωρο

  8. #23
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Nicos70 View Post
    Ναι σε καταλαβαινω απ αυτες εχω παντα εγω. Ειναι διδυμες εκτακτες οταν εχουν πονο . Τελευταιο χολτερ που εβαλα ειχα καμια 800 αρια το 24ωρο
    Αυτές τις 800 που λες οι καρδιολόγοι τις αποκαλούν αραιές και δεν δίνουν καν συνήθως κάποιο φάρμακο.Μου είπαν ότι μέχρι 10000 το 24 ωρο θεωρούνται νορμαλ.Το θέμα είναι πώς αντέχεται αυτό? Και γιατί στην εποχή μας να μην υπάρχει αποτελεσματικο φάρμακο για κάτι τόσο συνηθισμένο!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Vicky24 View Post
    Αυτές τις 800 που λες οι καρδιολόγοι τις αποκαλούν αραιές και δεν δίνουν καν συνήθως κάποιο φάρμακο.Μου είπαν ότι μέχρι 10000 το 24 ωρο θεωρούνται νορμαλ.Το θέμα είναι πώς αντέχεται αυτό? Και γιατί στην εποχή μας να μην υπάρχει αποτελεσματικο φάρμακο για κάτι τόσο συνηθισμένο!!!
    Πραγματικα αυτο με παραξενευει, ισως γιατι ουσιαστικά δεν προκειτε για κατι οργανικο αλλά απο κατι που πιθανων να προκαλούμε με το μυαλό μας ακουσια

  10. #25
    Παιδιά καλησπερα και Vicky καλώς ήρθες!Είχα καιρό να γράψω αν και μπαίνω συχνά και διαβάζω.κι εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν υπάρχει ένα πιο αποτελεσματικό φάρμακο και ελπίζω κάποια στιγμή να βρεθεί κάτι.παντως εγώ έχω επιλέξει να παίρνω ένα beta blocker και το βράδυ λίγο xanaxγιατι βλέπω ότι με βοηθάνε και γενικότερα διαχειρίζομαι τις έκτακτες πιο καλά και με λιγότερο φόβο απ'οτι παλιότερα.τελος παρατηρώ και το'χω ξαναγράψει ότι πολύς κόσμος που έχει η μάλλον που νιώθει τις έκτακτες έχει και πρόπτωση μητροειδους.παιδια αυτά προς το παρόν και τα ξαναλέμε σύντομα!

  11. #26
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by litoa View Post
    Παιδιά καλησπερα και Vicky καλώς ήρθες!Είχα καιρό να γράψω αν και μπαίνω συχνά και διαβάζω.κι εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν υπάρχει ένα πιο αποτελεσματικό φάρμακο και ελπίζω κάποια στιγμή να βρεθεί κάτι.παντως εγώ έχω επιλέξει να παίρνω ένα beta blocker και το βράδυ λίγο xanaxγιατι βλέπω ότι με βοηθάνε και γενικότερα διαχειρίζομαι τις έκτακτες πιο καλά και με λιγότερο φόβο απ'οτι παλιότερα.τελος παρατηρώ και το'χω ξαναγράψει ότι πολύς κόσμος που έχει η μάλλον που νιώθει τις έκτακτες έχει και πρόπτωση μητροειδους.παιδια αυτά προς το παρόν και τα ξαναλέμε σύντομα!


    Καλησπέρα Litoa! Κι εγω ακριβώς όπως εσύ το αντιμετωπίζω, ένα τεταρτάκι λοπρεσορ το πρωί και λίγο xanax το βράδυ αλλά ελπίζω εννοείται κι εγώ κάποια στιγμή να βρεθεί κατι καλύτερο σε θεραπεία ή να φύγουν μια μέρα οι έκτακτες και να μην ξαναεπιστρέψουν ποτέ(η ελπίδα πεθαίνει τελευταία).Νομίζω πως συγκριτικά με παλιότερα κι εγώ διαχειρίζομαι την κατάσταση κάπως πιο ψύχραιμα αλλά και πάλι όλο αυτό είναι ένα αγκάθι μέσα μου που δεν παύει να με ενοχλεί και να με φοβίζει.Εμένα κάποιοι γιατροί μου έχουν πει οτι έχω προπτωση μιτροειδούς ενώ ο τελευταίος που πήγα το χαρακτήρισε ως μια μικρή διαφυγή,ούτε καν πρόπτωση.Επίσης μου λένε οτι η πρόπτωση αυτή καθ'εαυτή δεν προκαλεί αρρυθμίες αλλά τα άτομα με πρόπτωση είναι πιο ευαίσθητα στο να νιώθουν τους έκτακτους παλμούς. Τι να πω? Πονεμένη ιστορία! Μου δίνετε όλοι πολύ κουράγιο,πριν μπω στο φορουμ και αρχισω να διαβαζω νομιζα πως μονο εγω εχω αυτο το περιεργο προβλημα κι οτι κανεις δεν μπορει να με καταλαβει! Ας ειμαστε ολοι καλά με δύναμη και θάρρος!

  12. #27
    Quote Originally Posted by Vicky24 View Post
    Όσο μου συνέβαιναν πού και πού δεν μετρουσα τίποτα ούτε και έδινα τόση σημασία όμως εδώ και δύο μέρες τις έχω σε απίστευτη συχνότητα,μπορει και πολλές μέσα σε ένα λεπτό οπότε σχεδόν μου κόβεται η αναπνοή! Και δεν μπορώ να καταλάβω και το λογο που τόσο ξαφνικά έγινε όλο αυτό! Μακάρι να μπορούσα να το διαχειριστω πιο ψύχραιμα όπως λες! Γιαυτό έγραψα και εδώ , μήπως ακούσω καμία γνώμη από κάποιον που είχε το πρόβλημα αυτό σε τόσο έντονο βαθμό και κάπως ίσως να το ξεπέρασε!!
    Γεια σου, και γω περασα αυτο το σταδιο... ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
    Ηθελα ενα νοσοκομειο διπλα μου 24/7 .

    Ανακαλυψα 2 τακτικες!
    1. Ειχα παντα μαζι μου απλα φυτικα βαλεριανα και μολις με επιανε επερνα ενα ωσπου μετα την 3η φορα
    4η μολις πηγαινα να παρω το ξανα εβαζα στην τσεπη μου γιατι σκεφτομουν οτι τις αλλες φορες δεν επαθα ανακοπη ας πουμε.. 1,2,3,10 ηρεμησα για καιρο..,
    2. Μολις με επιανε αφηνα τον ευαυτο μου ελευθερο και ελεγα αντε να δω τι θα παθω, μετα απο 2 λεπτα τιποτα,
    1,2,3,10 χαλαρωσα αρκετα και ημουν πιο χαλαρος απο την αρχη.

    *** μια συνβουλη: προσωπικα οσο το παθενα και ειχα ανθρωπους δικους μου γυρω ηταν χειροτερα γιατι ελεγα τι θα κανουν αν πεθανω ας πουμε... φροντισε οσο το παθενεις μονη σου σταδιακα να το ελεγχεις, σαν προπονηση....


    Ελπιζω να σε βοηθησα....

  13. #28
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by VALERIAN View Post
    Γεια σου, και γω περασα αυτο το σταδιο... ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
    Ηθελα ενα νοσοκομειο διπλα μου 24/7 .

    Ανακαλυψα 2 τακτικες!
    1. Ειχα παντα μαζι μου απλα φυτικα βαλεριανα και μολις με επιανε επερνα ενα ωσπου μετα την 3η φορα
    4η μολις πηγαινα να παρω το ξανα εβαζα στην τσεπη μου γιατι σκεφτομουν οτι τις αλλες φορες δεν επαθα ανακοπη ας πουμε.. 1,2,3,10 ηρεμησα για καιρο..,
    2. Μολις με επιανε αφηνα τον ευαυτο μου ελευθερο και ελεγα αντε να δω τι θα παθω, μετα απο 2 λεπτα τιποτα,
    1,2,3,10 χαλαρωσα αρκετα και ημουν πιο χαλαρος απο την αρχη.

    *** μια συνβουλη: προσωπικα οσο το παθενα και ειχα ανθρωπους δικους μου γυρω ηταν χειροτερα γιατι ελεγα τι θα κανουν αν πεθανω ας πουμε... φροντισε οσο το παθενεις μονη σου σταδιακα να το ελεγχεις, σαν προπονηση....


    Ελπιζω να σε βοηθησα....



    Κι εγώ πάντα κουβαλάω μαζί μου στην τσάντα μου αγχολυτικά(όχι απλά βαλεριάνα) και αυτό μου δίνει μια κάποια ασφάλεια! Αλλά γενικά εξαρτάται από την ένταση και την συχνότητα των έκτακτων το πόσο θα φρικαρω, λίγο ή πάρα πολύ! Μόνη μου δεν μπορώ να είμαι ποτέ γιατί εχω 2 μικρά παιδιά και είναι πάντα μαζί μου! Ο βασικός λόγος που θέλω να απαλλαγώ από αυτό το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό,το να μπορώ να είμαι μια δυνατή μαμά κι όχι μια φοβισμένη.Εννοείται πως τα παιδιά μου δεν έχουν ιδέα οτι κάτι με βασανίζει αλλά όχι οτι είναι εύκολο να παίζεις θέατρο οτι όλα είναι καλά όταν μέσα σου υποφέρεις!
    Καλή Σαρακοστή σε όλους παιδιά!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΚΥΠΡΟΣ
    Posts
    145
    Καλη Σαρακοστη σε ολους αυτο με το χαπι ασφαλειας το κανουμε ολοι τελικα

  15. #30
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Για σας παιδιά.Ναι είναι δύσκολο να τις καταπολεμήσουμε αλλά θέλει κοπο και υπομονή.και εγωπαντα εχω μαζί μου ρυθμονορμ αν και δεν χρειάστηκε ποτε και παίρνω και βαλεριανες.εγώ παντα σκέφτομαι τον πατέρα ενός κολλητού μου πο με φουλ κολπική μαρμαρυγή εκανε δυο πακέτα τσιγάρα συν οτι ξεχνουσε τα χάπια τουκαι είναι 67 χρονών.εγώ είμαι 36 είμαι σε ψυχολογο κανω πλεον υγιεινή διατροφή περπάτημα και ξεκίνησα και μουρουνελεο.μην τα παρατατε.βικυ ολοι Είμαστε μαζι σου.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. άγχος, έκτακτες συστολές και τρελός φόβος
    By stilvie in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 102
    Last Post: 03-02-2023, 09:01
  2. Τρελές αρρυθμίες, έκτακτες συστολές και φόβος θανάτου. Έχω παροξυσμό, HELP!!!!!!
    By Aramis in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 25
    Last Post: 04-03-2019, 01:01
  3. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40
  4. Έκτακτες συστολές/Βραδυκαρδία
    By Inked in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 23-12-2013, 17:59
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •