ΓΑΔ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΙΔΕΟΛΗΨΙΑ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 54 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 805
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    παιδια οταν ειμαι χαλια..η παει να με πιασει η γαδ..νταξ..το καταλαβαινω επειδη ξεκιναω να αναζητω στο νετ για ψυχωσεις...κ οσο διαβαζω τοσο παθαινω γαδ..γινομαι πουλ χειροτερα κ τελος φτανω στον γιατρο με μαυρα χαλια...
    ξερω ιεναι δυσκολο να το κοψεις γτ παντα ψαχνεις επιβεβαιωση, ομως τελικα ειναι φαυλος κυκλος κ δεν βοηθαει πουθενα..
    θελει μονο ψυχραιμια κ υπομονη να περασει η γριππη του μυαλου, ετσι τη λεω εγω..
    φαρμακακι, αναπαυση, βολτουλες, υπομονη,θετικες παρεες, θετικα βιβλια, θετικες ταινιες..οχι θρυλερ..οχι σε ο.τιδηποτε δημιουργει τρομο..
    βλεπε δαιφημισεις κ ακου χαρουμενες μουσικες..κ τυπικοτητα στο φαρμακο κ στον γαιτρο..
    ψυχοθεραπεια επισης ευεργετικη..λαδακι λεβαντας να καις στο σπιτι, αναπνοες, γιογκα απο youtube..κ τετοια..δλδ δωσε στον εαυτο σου α υτο που ζηταει..ειναι στην τσιτα? τοτε δωσε του χαλαρωση κ οχι ιντερνετ κ ψυχωσεις.
    Εγω κολλησα πιο πολυ με την ψυχωση λογω του αδερφου μου αλλα μετα σκεφτηκα οτι αν ειναι να το παθω στην τελικη δεν μπορω να κανω κατι να το αλλαξω γι αυτο σταματησα να ψαχνομαι!την τελευταια φορα που πηγα να παθω κριση πηρα τηλ εναν φιλο κ ξεκολλησα απο την ιδεα κ γελασα με αυτα που ελεγε!εμενα αυτο με βοηθαει να μιλαω εκεινη την στηγμη!παντως ο ψυχολογος μου ειπε να παω σε ομαδα γιογκα!το σκεφτομαι γιατι ειναι κ λιγο ασχημα τα οικονομικα μου!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ναι περνω xanax περνω και αγωγη με αντικαταθλιπτικα μεχρι και αντιψυχωτικα.εχω παρει και τιποτα..και εσυ γαδ εχεις?
    τα αντιψυχωτικα δεν σε βοηθησαν??εγω παιρνω μισο etipian κ απο τις πρωτες μερες ειδα διαφορα στο αγχος!μονο που κοιμαμαι αρκετα κ βλεπω εντονα ονειρα!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Etiapin???αυτο το δινουμε στον παππου μου οταν τον πιανει καμια κριση και λεει οτι να ναι..εχει 3 εγκεφαλικα και ειναι καθηλωμενος στο κρεβατι..πρεπει να ειναι πολυ βαρυ..λες να παρω και εγω κανενα απο του παππου?

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Etiapin???αυτο το δινουμε στον παππου μου οταν τον πιανει καμια κριση και λεει οτι να ναι..εχει 3 εγκεφαλικα και ειναι καθηλωμενος στο κρεβατι..πρεπει να ειναι πολυ βαρυ..λες να παρω και εγω κανενα απο του παππου?
    οχι παιδι μου!!!δεν θα παρεις κανενα φαρμακο μονος σου,παντα με την συμβουλη του γιατρου!δεν ξερω αν ειναι βαρυ αλλα σε μενα επιασε!!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εμενα μου εδωσε λυρικα κ ενω το φοβομουν..κ επρηξα το φορουμ στις ερωτησεις..το πηρα σε χαμηλη δοση για 1 μηνα κ ηρεμησα απο την 4η κιολας μερα..αντι για ζαναξ δλδ μου εδωσε ως συνοδευτικο μαζι με το εφεξορ , λυρικα..μια χαρα φαρμακακι..δεν μου κανε εξαρτηση,ουτε ειχα οποιαδηποτε παρενεργεια...σταματησα να εχω στρες κ δεν καταλαβα την αλλαγη απο λαντοζ σε εφεξορ..
    το εκοψα με συμβουλη γιατρου μολις με επιασε το εφεξορ κ τωρα εχω μεινει μονο με το εφεξορ κ ειμαι μια χαρα..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εμενα μου εδωσε λυρικα κ ενω το φοβομουν..κ επρηξα το φορουμ στις ερωτησεις..το πηρα σε χαμηλη δοση για 1 μηνα κ ηρεμησα απο την 4η κιολας μερα..αντι για ζαναξ δλδ μου εδωσε ως συνοδευτικο μαζι με το εφεξορ , λυρικα..μια χαρα φαρμακακι..δεν μου κανε εξαρτηση,ουτε ειχα οποιαδηποτε παρενεργεια...σταματησα να εχω στρες κ δεν καταλαβα την αλλαγη απο λαντοζ σε εφεξορ..
    το εκοψα με συμβουλη γιατρου μολις με επιασε το εφεξορ κ τωρα εχω μεινει μονο με το εφεξορ κ ειμαι μια χαρα..
    Το κοψες σε ενα μηνα??ο νευρολογος μου ειπε οτι θα το κοψω μετα απο ενα χρονο και αν,πολυ δεν ειναι?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αναλογα τι εχιε ο καθενας κ ποσο το εχει..
    εμενα μου πε οτι αντικαθιστα το ζαναξ..δεν ηθελε να παιρνω ζαναξ...ηθελε να παιρνω κατι που δεν κανει εξαρτηση...ομως εχω μια ιδιατεροτητα οπως μου εχει πει...
    ενω εχω πολλη σοβαρη ΓΑΔ..οπως αυτος εχει κρινει..δηλαδη παραλυω εντελως οταν με πιανει κ εχω τρομερα εντονη αποπραγματοποιηση κ φαντασου οτι οταν με πιανει η γαδ, τα σταματαω ολα κ πεφτω στο κρεβατι κ τρεμω συνεχομενα, βαρανε τα δοντια μου δλδ, χανω κιλα δεν τρωω κλπ..παραυτα με πιανουν μετα απο 40 μερες οι χαμηλες δοσεις αντικαταθλιπτικων..ετσι μου εχει πει.. κ οντως..πχ λυρικα πολυ χαμηλη δοση πηρα, εφεξορ επισης αρχικη δοση..
    πιθανον επειδη κανω κ ψυχοθεραπεια μαζι ..ξερω γω??
    το πηρα 1 μηνα κ 5 μερες το λυρικα περιπου..μετα μου ειπε κοψε το βραδινο κ οταν νιωσεις εσυ ετοιμη κοψε το πρωινο..το εκοψα λοιπον ετσι οπως μου ειπε κ δεν επαθα τιποτα..ολα οκ.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    νομιζω ειναι θεμα οργανισμου ολα αυτα..δλδ οι δοσεις κλπ...κ οχι θεμα σοβαροτητας της καταστασης..γιατι αν δεις την ΓΑΔ μου θα δεις ενα φαντασμα..εναν ανθρωπο που καταρρεει...δεν υπαρχει αυτο που ζω!! απλα δεν υπαρχει ειναι τρομερα βαρυ το στρες μου!! δεν κοιμαμαι καθολου δεν πινω ουτε νερο κ τρεμω συνεχομενα για μηνες!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Anxiouς ειμαι αντρας 28 χρονων ..δουλεια οχι δεν υπαρχει και να υπηρχε δεν μπορω να δουλεψω ετσι πως ειμαι σχεδον 2 χρονια ειμαι ετσι τοσο χαλια αλλα απο μικρος το ειχα 16..αλλα μια χαρα ημουν απλως ειχα λιγο αγχος παντα αλλα δν μ διημοργουσε προβλημα..ο γιατρος με λεει και εχω και μετρια καταθλιψη μαζι με γαδ οτι απο τι γαδ μου το γυρισε σε καταθλιψη επειδη το αφησα χρονια χωρις θεραπεια

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    αναλογα τι εχιε ο καθενας κ ποσο το εχει..
    εμενα μου πε οτι αντικαθιστα το ζαναξ..δεν ηθελε να παιρνω ζαναξ...ηθελε να παιρνω κατι που δεν κανει εξαρτηση...ομως εχω μια ιδιατεροτητα οπως μου εχει πει...
    ενω εχω πολλη σοβαρη ΓΑΔ..οπως αυτος εχει κρινει..δηλαδη παραλυω εντελως οταν με πιανει κ εχω τρομερα εντονη αποπραγματοποιηση κ φαντασου οτι οταν με πιανει η γαδ, τα σταματαω ολα κ πεφτω στο κρεβατι κ τρεμω συνεχομενα, βαρανε τα δοντια μου δλδ, χανω κιλα δεν τρωω κλπ..παραυτα με πιανουν μετα απο 40 μερες οι χαμηλες δοσεις αντικαταθλιπτικων..ετσι μου εχει πει.. κ οντως..πχ λυρικα πολυ χαμηλη δοση πηρα, εφεξορ επισης αρχικη δοση..
    πιθανον επειδη κανω κ ψυχοθεραπεια μαζι ..ξερω γω??
    το πηρα 1 μηνα κ 5 μερες το λυρικα περιπου..μετα μου ειπε κοψε το βραδινο κ οταν νιωσεις εσυ ετοιμη κοψε το πρωινο..το εκοψα λοιπον ετσι οπως μου ειπε κ δεν επαθα τιποτα..ολα οκ.
    Εμενα μου δωσε κατευθειαν αντιψυχωτικο,μισο παιρνω το μεσημερι μονο κ το αντικαταθλιπτικο ολοκληρο!την αλλη φορα που θα παω θα τον ρωτησω!

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αχ καλε μου..σε νιωθω απολυτα!
    εγω κανω μειχονα καταθλιπτικα..μιλαμε για απολυτη φρικη..
    κ εγω το εχω απο 17 χρονων..αλλα με μεγαλες περιοδους οπου ειμαι εντελως καλα..τελεια θα ελεγα..
    κανω ομως υποτροπες οποτε τωρα μου ειπε οτι παμε για 5 χρονια αρχικα χρησης αντικαταθλιπτικου κ βλεπουμε αν θα το ξανακοψω..δεν με πειραζει οκ..
    εγω πσιτευω οτι απλαδεν εχει ακομα βρεθει το φαρμακο σου..αυτο που ειναι για σενα..
    τωρα που εκανες την εξεταση DNA..ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα?τι εχεις παρει απο αντικαταθλιπτικο?

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Εμενα μου δωσε κατευθειαν αντιψυχωτικο,μισο παιρνω το μεσημερι μονο κ το αντικαταθλιπτικο ολοκληρο!την αλλη φορα που θα παω θα τον ρωτησω!
    μην επηρρεαζεσαι απο εμενα...κ καθε οργανισμος διαφορετικος..+ παιζει ρολο η ηλικια..το τι κανεις στην ζωη σου, το περιβαλλον κλπ..δλδ αν παιρνεις χαπι κ εχεις ενα περιβαλλον πιεστικο κ σε παει πισω το χαπι δεν κανει τιποτα...επισης αν παιρνεις χαπι χωρις ψυχοθεραπεια επισης μερικες φορες μπορει κ να μην κανει πολλα..
    γενικα παιζουν πολλα ρολο..οπως επισης κ η τακτικη που ακολουθει ο καθε γιατρος..

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εγω εχω δοκιμασει τα παντα αλλα τιποτα και ρισπερνταλ επερνα μεχρι 3 mg tn μερα δοση π ειναι για σχιζοφρενεια αλλα τιποτα απλως κοιμομουν σαν ζωο για βδομαδες δεν ειχα στρεσ αλλα ημουν τελειως αλλου στα χαμενα..τωρα ο καινουριος γιατρος με προτεινε μια εξεταση dna την εκανα και περιμενω τν παρασκευη τα αποτελεσματα αντε να δουμε..μ αυτην τν εξεταση λεει θα βρουμε το σωστο φαρμακο βεβαια εδωσα ενα 800 ε μακαρι να κανει δουλεια γιατι μετα δεν ξερω τ αλλο να κανω

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εκανες σωστα! μια χαρα! θα βρεθει η ουσια που χρειαζεται για εσενα..χαλαλι τα λεφτα!!
    νομιζω πως ναι δεν εχει βρεθει ο καταλληλος συνδυασμος.
    παντως μη φρικαρεις..σκεψου οτι απο το στρες κανεις μας δεν τρελλαθηκε..εχεις δει πουθενα να λεει καποιος , " πωπω επαθα ψυχωση απο το πολυ στρες?"...οχι!
    το μονο που κανει ειναι να σε τρομοκρατει..να σου κανει κατι παραπανω απο αυτο που εχεις δεν γινεται..αν ηταν θα το ειχες ηδη παθει...αυτα φαινονται κ απο μικρες ηλικιες συνηθως!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μονο ρισπερνταλ εχει παρει?ladose?efexor? δλδ SSRI δεν εχεις παρει ποτε?ζολοφτ?κ τετοια?
    λυρικα?

Page 4 of 54 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. ιδεοληψια....
    By anxious4ever in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 24-11-2016, 13:15
  2. Ιδεοληψια μου
    By μυσπ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-04-2013, 01:15
  3. ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΔΕΟΛΗΨΙΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-07-2009, 14:02
  4. ιδεοληψια
    By MARIMARIANNA in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-2009, 17:01
  5. Ιδεοληψια
    By mixalakis in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2008, 18:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •