Φαντασιωσεις - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ναταλία δίκιο έχεις σε πολλά...να σ πω το ξέρω ότι όλοι οι μεγάλοι άνδρες δεν είναι κ απαραίτητα ώριμοι (ειδικά αν είναι 40+ κ κοιτάει τις 20αρες πραγματικά δν είναι ).....δν ξέρω πως την έχω δει...ότι δεν θ μ κάνει τόσο ευκολα μαλακια κάποιος μεγαλύτερος μου ότι θα ξέρει να με φροντίζει και να με προστατεύει ...θα ξέρει να ικανοποιήσει καλύτερα τις ανάγκες μ...Μπορεί να είναι στερεοτυπικα όντως αυτά.....Μπορεί ίσως κ οι συνομιληκοι ν το καταφέρνουν αυτό...τι ν πω....
    Μωρε μαλακες ειναι ολοι μικροι μεγαλοι :P
    Ειναι να πεσεις στη περιπτωση απλα, ασχετως ηλικιας. Γιατι αυτο που λες με τα βλαμμενα εικοσαχρονα με τα μυαλα στα καγκελα το εχω κι εγω. Δε πα να ναι αδωνις, εγω σκεφτομαι μηπως ειναι ωρα να του αλλαξουν πανα και να του δωσουν το γαλα του :P

    Δε μου κανει κουκου οχι για σχεση, ουτε για παρεα
    ανθρωπος χωρις βιωματα/ εσωτερικες αναζητησεις/ωραιες συζητησεις κλπ...ειδικα αν ολα του πανε μελι γαλα σχετικα παντα και ζει στη φουσκα του...σε φαση "τι εχεις να μας πεις; Που ειναι τα καλα κλαμπακια; χασμουρητοοοοοο" λολ. Δεν ουτε καν.
    Θελω να ναι λιγο "ψημμενος" στη ζωη ας πουμε :P
    Η εστω να εχει την περιεργεια, την φιλοδοξια, την φιλομαθεια...να το χρησιμοποιει λιγο το κεφαλι του για κατι αλλο περα απο το να κουβαλαει το χιπστερο-χτενισμα με το ξυρισμα στα πλαινα :P

    Τυχαινει, υπαρχει πιστευω και σε νεους αντρες αυτο...αλλα μην ρωτας μονο τι μπορει να σου προσφερει και πως να σε φροντισει ενας, σκεψου τι μπορεις να προσφερεις και εσυ...γιατι και εκει εχει κρισιμη διαφορα το πραγμα...για τον μεγαλο εισαι επιβεβαιωση, σεξ και συντροφια, ειναι αυτος που ειναι πολυ πολυ δυσκολα να εχει παραπερα. Για το συνομηλικο σου ομως μπορεις να εισαι ολα αυτα που θελεις να ειναι εκεινος για εσενα, να ειναι αμφιδρομη η εξελιξη που περιγραφεις δλδ...δεν ειναι πολυ ωραιο αυτο;

    Η λυση παντως στο να μη σου κανει μαλακια ο αλλος δεν ειναι στο να τσεκαρεις την ηλικια αλλα τον ανθρωπο...γιατι σου λεω πχ αυτος που ειναι 54ων και ο πιο σκατα τυπος που ξερω; Συζουσε με μια 23-24ων χρονων που μολις ειχε γεννησει το μωρο του (!!!) και τη κερατωσε και τη παρατησε για αλλη. Λολ. Ε δεν ειναι αυτο χοντρη μαλακια;
    Αν η φαντασιωση οπως το λες στο θεμα σου εχει να κανει με το εγκεφαλικο-σχεσιακο κομματι εκει οφειλεται πιστευω, στο στερεοτυπο μεγαλυτερος=ωριμοτερος/εξυπνοτερος. Αλλα δυστυχως τα ιδια σκατα ειναι :P

    Αν ειναι σεξουαλικης φυσεως οι φαντασιωσεις σου απο την αλλη και πιο βιολογικη και χυμα η ελξη που περιγραφεις φυσιολογικο ειναι και αυτο. Βγαζει νοημα εξελικτικα...γιατι υπεθεσε ας πουμε οτι εισαι γυναικα των σπηλαιων...ολοι πεθαινουν νωρις ειτε απο φυσικα αιτια ειτε απο αλλους κινδυνους. Ε ο μεγαλος εχει τα συν οτι δεν πεθαινει ο καριολης, εχει καλο ανοσοποιητικο, καλα γονιδια αφου ζει παραπανω. Επισης εχει τις γνωσεις και την εμπειρια να μη πεθανει και εχει παλεψει παραπανω τιγρεις χαχαχα
    Προφανως και ο νεος μπορει να μη χασει απο τιγρη ποτε και να μη πεθανει και να φτασει σε αυτη την ηλικια. Αλλα βλεπεις πως ειναι λογικο εν μερει να εχεις ακομα και τετοιο βιολογικο ενστικτο;
    Ο νεος εχει υγεια, προοπτικες ολα αυτα. Αλλα και το παραπανω στεκει εξελικτικα βιολογικα. Πχ στους silverback γοριλλες το μεγαλυτερο αρσενικο ειναι ο πιο μαμιας λολ...μεχρι να φαει σουτ απο λιγο νεωτερο αλλα και παλι...με πιανεις. Και ισχυει σε πολλα ζωα αυτος ο κανονας...Ενιγουει. Οχι δεν σε ειπα ζωον χαχαχα απλα κουβεντα κανω :P
    Εν ολιγοις λεω απολαυσε τις πουρο-φαντασιωσεις σου και μη σκας χαχαχα απλα μη κανεις οντως καμια μαλακια και τα φτιαξεις με τετοιον.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ναταλία δίκιο έχεις σε πολλά...να σ πω το ξέρω ότι όλοι οι μεγάλοι άνδρες δεν είναι κ απαραίτητα ώριμοι (ειδικά αν είναι 40+ κ κοιτάει τις 20αρες πραγματικά δν είναι ).....δν ξέρω πως την έχω δει...ότι δεν θ μ κάνει τόσο ευκολα μαλακια κάποιος μεγαλύτερος μου ότι θα ξέρει να με φροντίζει και να με προστατεύει ...θα ξέρει να ικανοποιήσει καλύτερα τις ανάγκες μ...Μπορεί να είναι στερεοτυπικα όντως αυτά.....Μπορεί ίσως κ οι συνομιληκοι ν το καταφέρνουν αυτό...τι ν πω....
    ναι ειναι τελείως στερεοτυπικά τόσο για τη γυναικα οσο και για τον ανδρα. Γεγονός ειναι οτι δεν εισαι η μονη με τετοια στερεοτυπα. Παντως το να ψαχνει μια γυναικα καποιον που να την φροντιζει κλπ... ειναι σαν να αποδεχεται οτι δεν μπορει να το κανει μονη της. Και το ζητούμενο φυσικά για καθε ανθρωπο και για όλους εδω μεσα ειναι η αυτονομία σε καθε πτυχή της ζωής μας. Και οπως το βλεπω εγω τουλαχιστον η ισοτητα στις σχέσεις.

  3. #33
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post

    Εν ολιγοις λεω απολαυσε τις πουρο-φαντασιωσεις σου και μη σκας χαχαχα απλα μη κανεις οντως καμια μαλακια και τα φτιαξεις με τετοιον.
    Χαχαχα σε ευχαριστω γτ αναλυτικη σ απανατηση :P

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    μιλιβακι η παππουδες σε ιντριγκαρουν?:p
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  5. #35
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    ναι ειναι τελείως στερεοτυπικά τόσο για τη γυναικα οσο και για τον ανδρα. Γεγονός ειναι οτι δεν εισαι η μονη με τετοια στερεοτυπα. Παντως το να ψαχνει μια γυναικα καποιον που να την φροντιζει κλπ... ειναι σαν να αποδεχεται οτι δεν μπορει να το κανει μονη της. Και το ζητούμενο φυσικά για καθε ανθρωπο και για όλους εδω μεσα ειναι η αυτονομία σε καθε πτυχή της ζωής μας. Και οπως το βλεπω εγω τουλαχιστον η ισοτητα στις σχέσεις.
    Xμμμ αυτο που γραφεις με βαζει σε σκεψεις......

  6. #36
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    μιλιβακι η παππουδες σε ιντριγκαρουν?:p
    χαχαχαχαχααχαχα....φανταζεσ αι..?? ελα στον παππου ελα στον παππου....χαχαχαχ μπλιαχ..οχι οι παππουδες δεν μ αρεσουν (48και βαλε....)αλλα δεν μπορω ν παραβλεψω το γεγνος οτι καποιοι 35αρηδες..ή 42αρηδες ειναι πλ γοητευτικοι......παντως δν ξερω δεν μ αρεσουν οι συνομηλικοι μου (εννοειται ουτε καν οι μικροτεροι ) ακουω περιπτωσεις κοριτσιων στην ηλικια μ που τα φτιαχνουν με 18-19χρονα μπλιαααααχ...(βεβαια παντα αναλογως και τον ανθρωπο) ας μην ειμαστε απολυτοι

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    χαχαχαχαχααχαχα....φανταζεσ αι..?? ελα στον παππου ελα στον παππου....χαχαχαχ μπλιαχ..οχι οι παππουδες δεν μ αρεσουν (48και βαλε....)αλλα δεν μπορω ν παραβλεψω το γεγνος οτι καποιοι 35αρηδες..ή 42αρηδες ειναι πλ γοητευτικοι......παντως δν ξερω δεν μ αρεσουν οι συνομηλικοι μου (εννοειται ουτε καν οι μικροτεροι ) ακουω περιπτωσεις κοριτσιων στην ηλικια μ που τα φτιαχνουν με 18-19χρονα μπλιαααααχ...(βεβαια παντα αναλογως και τον ανθρωπο) ας μην ειμαστε απολυτοι
    ααα δλδ εχεις βαλει οριο μεχρι 48 ε?:p
    μην εισαι απολυτη γτ οταν σ χτυπησει οε ρωτας την πορτα θα λες τι ελεγα.....
    εγω σου ειπα παντως.....αυτα π εισαι τωρα ειναι τα ωραιοτερα χρονια....και το καλυτερο ειναι να τα ζησεις με εναν συνομιληκο.....σου ειχα πει και τους λογους....

    τεσπα σου την εχουν βαρεσει οι 35+++ εσενα οποτε οτι και να σ πω:p
    μολις γνωρισεις εναν και κανει σχεση και δεις οτι δεν θα περνας καλα..θα με θυμηθεις......η ηλικια σου ειναι για τρελες και ξενυχτια πραγμα που ενας μεγαλυτερος δεν μπορει να σ προσφερει
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  8. #38
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ααα δλδ εχεις βαλει οριο μεχρι 48 ε?:p
    μην εισαι απολυτη γτ οταν σ χτυπησει οε ρωτας την πορτα θα λες τι ελεγα.....
    εγω σου ειπα παντως.....αυτα π εισαι τωρα ειναι τα ωραιοτερα χρονια....και το καλυτερο ειναι να τα ζησεις με εναν συνομιληκο.....σου ειχα πει και τους λογους....

    τεσπα σου την εχουν βαρεσει οι 35+++ εσενα οποτε οτι και να σ πω:p
    μολις γνωρισεις εναν και κανει σχεση και δεις οτι δεν θα περνας καλα..θα με θυμηθεις......η ηλικια σου ειναι για τρελες και ξενυχτια πραγμα που ενας μεγαλυτερος δεν μπορει να σ προσφερει
    δεν μου χτυπαει πλεον ο ερωτας τη πορτα εμενα.......αχαχχαχα
    δν ειπα οτι θ κανω σχεση μ κανεναν τετοιο...χχαχχαχαχα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    δεν μου χτυπαει πλεον ο ερωτας τη πορτα εμενα.......αχαχχαχα
    δν ειπα οτι θ κανω σχεση μ κανεναν τετοιο...χχαχχαχαχα
    μωρε θα στην χτυπησει,μην λες μεγαλα λογια:p και οχι μονο θα στην χτυπησει ,αλλα θα του ανοιξεις κιολας
    α θα μεινεις μονο στια φαντασιωσεις δλδ? δεν θες να δοκιμασεις λιγο πουρε?:p
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εγω παλι ειδα ενα καθηγητη μου μετα απο χρόνια, και αρχισε να μου λεει εγω ήμουν και θα ειμαι ο δασκαλος σου, θα σε μαθω , εισαι η μαθητρια μου κλπ και γουσταρα λιγακι, γύρώ στά 40 αυτος...άλλά θεωρω οτι αν με αντιμετωπιζε φιλικα η με φλερταρε ως αγνωστη χωρις να μου πουλησει εξουσια και οτι ειναι μεγαλος και ανωτερος μη χ.εσω θα αδιαφορουσα...

    Για τα στερεότυπα που ειπωθηκε, πιστευω οτι αν εχεις γνωρισει 10 συνομηλικους και δεν ταιριαζεις με τους 10, πραγμα πιθανο, λογικο να αισθανεσαι ετσι..και οι προκαταληψεις φτιαχνονται απο αυτα που βλεπουμε, οχι απο αυτα που δεν βλέπουμε...αν τα βλεπαμε ολα δεν θα ειχαμε και προκαταληψεις...

  11. #41
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εγω παλι ειδα ενα καθηγητη μου μετα απο χρόνια, και αρχισε να μου λεει εγω ήμουν και θα ειμαι ο δασκαλος σου, θα σε μαθω , εισαι η μαθητρια μου κλπ και γουσταρα λιγακι, γύρώ στά 40 αυτος...άλλά θεωρω οτι αν με αντιμετωπιζε φιλικα η με φλερταρε ως αγνωστη χωρις να μου πουλησει εξουσια και οτι ειναι μεγαλος και ανωτερος μη χ.εσω θα αδιαφορουσα...

    Για τα στερεότυπα που ειπωθηκε, πιστευω οτι αν εχεις γνωρισει 10 συνομηλικους και δεν ταιριαζεις με τους 10, πραγμα πιθανο, λογικο να αισθανεσαι ετσι..και οι προκαταληψεις φτιαχνονται απο αυτα που βλεπουμε, οχι απο αυτα που δεν βλέπουμε...αν τα βλεπαμε ολα δεν θα ειχαμε και προκαταληψεις...
    πες το ψεματα...........

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    13
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙΑ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ-ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ
    Τίτλος: Μεγάλο πρόβλημα με πρώην
    Σημείωση: Συγνώμη που δεν έγραψα κάτι σχετικά με το θέμα σας αλλά στην ιστορία μου δεν παίρνω κάποια απάντηση και καίγομαι

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    13
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙΑ ειμαι καινουρια σε αυτο το φορουμ και εχω ενα προβλημα το εκανα αναρτηση κι ολας
    Τίτλος: "Μεγάλο πρόβλημα με πρώην"
    Σημείωση: Συγνώμη που δεν έγραψα κάτι σχετικό με το θέμα σας αλλα δεν παίρνω κάποια απάντηση στο δικό μου πρόβλημα και καίγομαι

  14. #44
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by depoi29 View Post
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙΑ ειμαι καινουρια σε αυτο το φορουμ και εχω ενα προβλημα το εκανα αναρτηση κι ολας
    Τίτλος: "Μεγάλο πρόβλημα με πρώην"
    Σημείωση: Συγνώμη που δεν έγραψα κάτι σχετικό με το θέμα σας αλλα δεν παίρνω κάποια απάντηση στο δικό μου πρόβλημα και καίγομαι
    Καλως ηρθες ...Μολις σ εγραψα εγω την γνωμη μου αγαπητη .....

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    7

    Φαντασιώσεις ή όχι;

    Καλησπέρα! Εψαχνα το συγκεκριμένο φόρουμ για να γράψω στη στήλη με τις φαντασιώσεις ένα δικό μου περιστατικό.
    Μπήκα σε μια εφαρμογή γνωριμιών (είμαι σε σχεση 2 χρόνια),απλά για το χαζολογημα τίποτα παραπάνω.Μιλουσα με διάφορους,το αγόρι μου το ήξερε κ κουτσομπολευαμε εν μέρει μαζί.Καποιοι ήθελαν γνωριμία,άλλοι βούρτσα στο κψητο! Είχε τη πλάκα του γιατί ήταν κάποιοι πολύ ωραία αγοράκια και ενοιωθα πως εκανα φιλανθρωπία ένα πράγμα.Αφου μιλούσα με διάφορους έτυχε να μιλήσω με ένα αγόρι στην ηλικία μου 26 ετών δλδ και η συζητηση ξεκίνησε τελείως χαζά και απλά.Ομαδες,κ τέτοια.
    Ενώ είχα μιλήσει με πολύ πιο ωραίους άντρες ερωτικά και ηθελαν επαφή αλλά εγώ όχι,με αυτόν κάτι έγινε.Απ τη στιγμή π είδα τη φωτό στο προφίλ τ κόλλησα! Κ όταν λέμε κόλλησα ..εννοώ άσχημα! Προχώρησα τη συζήτηση μαζί τ ,χωρίς να έχω δώσει αληθινά στοιχεία παρά μόνο μια φωτό παλια με διαφορετικά μαλλιά που δεν αναγνωρίζομαι κ εύκολα.Με έφτασε στο αμήν μπορώ ν πω.Αυτα π έλεγε μ θύμιζαν πολύ τν εαυτό μ αλλά σε αντρική εκδοση (μάλλον εφτεγε π ήμασταν ίδιο ζώδιο).Κ εννοείται τον σκεφτόμουν παντού κ συνέχεια.Ακομα βασικά!

    Τη καταργησα την εφαρμογή φυσικά γιατί έχω σχέση κ περνούσα πολύ ώρα εκει.Το αγόρι μ ήξερε απλά ότι χαζολογαγα κ χαζολογαγε κ αυτός.Αλλα ούτε φεισμπουκ ούτε τέτοια έχουμε κανένας απ' τους δυο.Ουτε καν σμαρτφοουν δεν έχει .Κ τ φαινόντουσαν αστεία όλα αυτά.

    Πέρνουσαν οι μέρες κ μ έτρωγαν οι τύψεις π τ έκλεισα χωρις να πω ένα γεια.Κ έκανα επαφή μ τ αγόρι μ σκεπτόμενη αυτόν.Κ όχι τίποτα άλλο.Θελω συνέχεια.Κ ξεφεύγω σε σημείο χθες π πήγαμε για ποτάκι χαλαρά με εναν φίλο τ εγώ ήμουν απλά αλλού.Αυτοι μιλούσαν κ εγώ σκεφτόμουν την επαφη μ αυτόν απ την εφαρμογή.Και σκέφτομαι το βλέμμα τ.Ηταν ένα βλέμμα που με μαγνήτισε με κόλλησε.Δεν τ έχω ξαναπάθει.Και μ κάνει εντύπωση γιατί γενικά μ τη πευτουν άντρες και μπροστά στο αγόρι μ.Ωραιοι κιόλας .Αλλά μ αυτόν κάτι έγινε.Ηταν το βλέμμα,το ότι με καταλάβαινε τόσο καλά στο ερωτικό κομμάτι,και αυτά που σκεφτόταν ήταν ακριβώς αυτά π έχω εγώ στ μυαλό μ.Ετσι ακριβώς όπως θέλω έναν άντρα.Αλλα τ βλέμμα δεν μπορώ ν τ βγάλω όσο κ αν προσπαθώ.Τον σκέφτομαι παντού.Ασχετα ότι έκοψα κ μαζί τ κ απ την εφαρμογή.Δεν έχω απατήσει ποτέ το αγόρι μ.Αλλα αν συνεχιζόταν ήξερα που θα πήγαινε η δουλειά...Με τρόμαζε ο τρόπος π ενοιωθα αλλά μ άρεσε ταυτόχρονα.Μηπως ήταν απλά μια φαντασίωση π είχα στ μυαλό μ γενικά κ με κόλλησε το συγκεκριμένο συμβάν η απλά έχω αρχίσει κ κολλάω μαζί του;

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Φαντασιώσεις-ονειροπολησεις
    By Lonely Heart in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 13-11-2017, 18:32
  2. Έχετε Φαντασιώσεις και πόσο συχνά?
    By Lord of Light in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 45
    Last Post: 14-01-2017, 23:48
  3. ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ
    By mr bubbles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-05-2012, 21:32
  4. ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ
    By stefanos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-2008, 01:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •