Εξάρτηση από effexor - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 87
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Μακ τα πηρα και τα δυο και ξερω σαν το εφεξορ τιποτα εγω ζω στην κόλαση και τραβάω τα μαλλιά μου! Να παρω την εταιρεια;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Μακ τα πηρα και τα δυο και ξερω σαν το εφεξορ τιποτα εγω ζω στην κόλαση και τραβάω τα μαλλιά μου! Να παρω την εταιρεια;
    Οχι , δεν θα παραδεχτουν τιποτα , ασε που δεν προκειται κανεις να δεχτει να σου μιλησει κανεις , θα σε παραπεμψουν στο γιατρο σου .......................... δεν καταλαβα , πηρες το εφεξορ και σου πηγε η δεν σου πηγε καλα ? η το σεροξατ ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Δεν μπορω να το κοψω αυτη την στιγμη να παρω το ζολοφτ ! Οταν δεν το παιρνω εστω μια μερα εχω απώλεια της συνειδητοτητας!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πολυ περιεργο , εγω ξεχνω να τοπαρω μερικες μερες, κι δεν παθαινω τιποτα , ασε που προ ημερων , τοκοψα εντελως, και τι γυρισα στο σεροξατ , δεν ειδα αποτελεσμα , και ξαναγυρισα στο εφεξορ .....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Ρε συ δεν μπορείς να κανεισ εισαγωγή και να αλλαξεισ φάρμακα;Εγώ κάτι άλλο δεν μπορώ να φανταστώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Το φάρμακο αποβάλλεται τελείως μετά από έξι χρόνους ημιζωής
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Δηλαδή αν έχει δέκα ώρες ημιζωη επί έξι δηλαδή σε εξήντα ώρες έφυγε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε συ δεν μπορείς να κανεισ εισαγωγή και να αλλαξεισ φάρμακα;Εγώ κάτι άλλο δεν μπορώ να φανταστώ
    Εισαγωγή που όμως ; στο αιγηνητιο ; για να μου κοψουν το στερητικο ! Μακ μια μερα να μην το παρω τραυλιζω εσυ το κοβεις κιολας μερες;;;; και πας σεροξατ;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Nαι , εκοψα το εφεξορ , καμμια βδομαδα , επαιρνα σεροξατ , και δεν μαρεσε ιδιαιτερως , οποτε ξαναγυρισα στο εφεξορ , πιο καλο αποτελεσμα ......................75 mg .......δεν παιρνω πολυ ......για να μην εξαρτηθω ....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    75 παιρνω και γω αλλα εξαρτηθηκα !και απο το ζαναξ πια ειμαι εξαρτημενη. Τα 150 εφεξορ μου εκαναν μολυνση στο εντερο

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    75 παιρνω και γω αλλα εξαρτηθηκα !και απο το ζαναξ πια ειμαι εξαρτημενη. Τα 150 εφεξορ μου εκαναν μολυνση στο εντερο
    Το ζαναξ κανει ισχυρη εξαρτηση , ειμαι εξαρτημενος απ αυτα , παιρνω μπολικο μαγνησιο για να τα μειωνω , το εφεξορ σουκανε μολυνση στο εντερο λογω δυσκοιλιοτητας , τοχει αυτο , και τα 150 , ουκω λιγα ......πινε νερα , τρωγε φυτικες ινες πολλες , η μειωσε το .......

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Το κοψα , πεθανα δυο φορες στον γαστρεντολογο με φοβερους πονους και αντιβιωτικα 10 μερες! Τωρα μονο παιρνω τα 75 μιλ. και το εντερο μου περασε τελειως. Τρωω πολυ , δεν εχω παρει κιλα αλλα εχω τσιμπημενο σαχαρο 124 το πρωι , θα με στειλουν για καμπυλη . Απο τοτε που ξεκινησα τπ εφεξορ συμβαινει αυτο τρωω 1 σοκολατα την μερα , γλυκα , κουλουρια , οτι βρω παλι καλα που καθομαι 56 κιλα αλλα φοβαμαι το σαχαρο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η σοκολατα δεν ειναι απο το εφεξορ , εγω δεν βαζω γλυξκο στο στομα μου , τα απεχθανομαι , ουτε ανοιγει την ορεξη το εφεξορ ...................... μαλλον σαρεσουν τα γλυκα , και με το ζαχαρο τσιμπημενο , θαλει προσοχη ........υποθετω οτι η καμπυλη που θα κανεις , ειναι η γλυκοζιωμενη αιμοσφαιρινη , ενας καλος δεικτης ζακχαρου .... που καλως το φοβασαι ....
    τα 75 mg , με τον καιρο τακανα 75+37.5mg , και δενεχω πια δυσκοιλιοτητα , τους πρωτους δυο μηνες ειχα , επαιρνα dulcosoft , ενα υγρο που μαλακωνει τα κοπρανα , και δεν ειναι απ αυτα που ξαφνικα τρεχεις και δεν φτανεις , απλα πας πιο ευκολα τουαλετα .....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Καμπύλη οχι , δεν ειναι η γλυκοζ. σου δινουν γλυκοζη απο το στομα και σου μετραν το σαχαρο , οχι δεν μου αρεσαν παλια τα γλυκα τωρα αμα τρωω ειδικα σοκολατα νομιζω πως ανακουφίζομαι απο τον ψυχικό πόνο! Και οντως συμβαίνει.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω παιδια με το εφεξορ εχω αδυνατισει παντως πολυ..δεν μου εχει μεταβαλλει την ορεξη..μη σας πω πως τρωω κ λιγοτερο...

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. effexor!!!!!
    By gingertania1985 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 325
    Last Post: 10-02-2024, 20:34
  2. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 21:40
  3. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 08:27
  4. effexor παρενεργειες
    By Unbreakable in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 12-01-2015, 10:55
  5. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 06:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •