Εξάρτηση από effexor - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 87
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    την κυριακη επισης ξεχασα να παρω εφεξορ κ δεν καταλαβα καμια διαφορα...δλδ δεν ειχα κατι παραξενο..ολα καλα..το ξαναπηρα την Δευτερα..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Ανξιους τρωω την αρτα και τα γιαννενα μετα το εφεξορ και ευτυχως που χω καλο μεταβολισμο αλλα οτι το βλεπω πως θα με πειραξει σαχαρο αν συνεχισω ετσι στα γλυκα το βλεπω καλα και η χοληστερινη ειναι 230

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    e μειωσε κ συ ρε πουλακι μου!!στο χερι σου ειναι...
    αντι για πολλα γλυκα γεματα λιπαρα τρωγε λιγο μελι ...κ βαζε στα ροφηματα ζαχαρινη!
    δεν σε παει το εφεξορ με το ζορι να φας γλυκα..
    δεν κανει τετοια το εφεξορ ρε..κατι αλλο ειναι.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Ναι μαλλον συναισθηματικη υπερφαγια δυστυχως.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι ρε συ γιατι κανεις απο οσους παιρνει εφεξορ δεν μου ειπαν κατι τετοιο κ γενικα βλεπω κ μενα...δεν τρωω παραπανω..ισα ισα δεν πειναω κιολας...εχω αδυνατισει τελικα.
    κανει ψυχοθεραπεια?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Ψυχοθεραπεια ε δυστυχως δεν βρηκα ανθρωπο καταλληλο πολυ εκμεταλλευση και ειμαι ανθρωπος ευκολος γενικα!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ισως αν γινοταν παραλληλα ψυχοθεραπεια να υπηρχε μεγαλυτερη βελτιωση..δεν ξερω βεβαια...συνεχισε το φαρμακο σου κ προσπαθησε να βαζεις μια τσιχλα οταν βλεπεις οτι θες να φας παλι ή πινε πολυ νερο..που κανει κ καλο..
    προσπαθησε να μην τρως τοσο , ξερω ειναι δυσκολο..εγω καμια φορα οταν εχω πολλη ορεξη(πχ παραμονες περιοδου κλπ) για να διατηρησω το βαρος μου, κοβω τις μεριδες στο μισο.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    την κυριακη επισης ξεχασα να παρω εφεξορ κ δεν καταλαβα καμια διαφορα...δλδ δεν ειχα κατι παραξενο..ολα καλα..το ξαναπηρα την Δευτερα..
    Κι εγω , ξεχνω μερες να το παρω , δεν αλλαζει κατι ........απολυτως ...... διολου παραξενο ....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    e μειωσε κ συ ρε πουλακι μου!!στο χερι σου ειναι...
    αντι για πολλα γλυκα γεματα λιπαρα τρωγε λιγο μελι ...κ βαζε στα ροφηματα ζαχαρινη!
    ι.
    Η ζαχαρινη ειναι χημικη , το στεβια οχι , πολυ καλυτερο , πωλειται και χυμα .......

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αλλοι ρε μακ ξεχνανε να το παρουν 1 μερα κ νιωθουν παραξενα..τι φταιει?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η ζαχαρινη ειναι χημικη , το στεβια οχι , πολυ καλυτερο , πωλειται και χυμα .......
    εστω..χρειαζονται καποια κολπακια για χασιμο κιλων...καποια εξυπνα κολπακια, ας πινει με στεβια ναι..
    πχ εγω μειωνω κ τις μεριδες στο..κ αν φαω γλυκο τρωω παντα το μισο..οκ δεν ειναι ευχαριστο..αλλα το προτιμω απο τα περιττα κιλα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Καμπύλη οχι , δεν ειναι η γλυκοζ. σου δινουν γλυκοζη απο το στομα και σου μετραν το σαχαρο , οχι δεν μου αρεσαν παλια τα γλυκα τωρα αμα τρωω ειδικα σοκολατα νομιζω πως ανακουφίζομαι απο τον ψυχικό πόνο! Και οντως συμβαίνει.
    Η σοκολατα εχει οντως συνδεθει με την εκκριση σεροτονινης και ενδορφινων , οποτε λογικο ειναι να σου φτιαχνει την διαθεση , η μαυρη σοκολατα τοκανει περισσοτερο ομως , και δεν παχαινει κιολας ......

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εστω..χρειαζονται καποια κολπακια για χασιμο κιλων...καποια εξυπνα κολπακια, ας πινει με στεβια ναι..
    πχ εγω μειωνω κ τις μεριδες στο..κ αν φαω γλυκο τρωω παντα το μισο..οκ δεν ειναι ευχαριστο..αλλα το προτιμω απο τα περιττα κιλα.
    Α , ανξιους , κι εγω το ιδιο κανω , σηκωνωμαι απ το τραπεζι μισοπεινασμενος , διοτι η διαδικασια για το αισθημα της χορτασης για να ' σταλει ' στον εγκεφαλο κανει 20 λεπτα , οποτε μετα απο 20 λεπτα ανακαλυπτεις οτι εισαι χορτατος ...... γλυκα δεν τρωω , η ζαχαρη ανοιγει την ορεξη .......δεν μαρεσουν κιολας ......

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ γω παντα σηκωνομαι απο το τραπεζι κ πειναω..μαλιστα δεν αντεχω το φουσκωμα του φαγητου...
    ποτε δεν τρωω πολυ..ποτε δεν εχω φαει κ να νιωσω αυτο που λενε "εσκασα"...δεν το κανω με φοβιζει αυτη η αισθηση..θελω να νιωθω ανετα..
    εγω τρωω κ μετα κανω κοιλιακους, αν ετρωγα κ ειχα σκασει..δεν θα μπορουσα να κανω τιποτα μετα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    κ γω παντα σηκωνομαι απο το τραπεζι κ πειναω..μαλιστα δεν αντεχω το φουσκωμα του φαγητου...
    ποτε δεν τρωω πολυ..ποτε δεν εχω φαει κ να νιωσω αυτο που λενε "εσκασα"...δεν το κανω με φοβιζει αυτη η αισθηση..θελω να νιωθω ανετα..
    εγω τρωω κ μετα κανω κοιλιακους, αν ετρωγα κ ειχα σκασει..δεν θα μπορουσα να κανω τιποτα μετα.
    Δεν σου αρεσει το φαγητο , οπως κι εμενα, τυχεροι ειμαστε .........αμα σαρεσει το φαγητο, την πατησες ....

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. effexor!!!!!
    By gingertania1985 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 325
    Last Post: 10-02-2024, 19:34
  2. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 20:40
  3. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 07:27
  4. effexor παρενεργειες
    By Unbreakable in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 12-01-2015, 09:55
  5. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •