Εξάρτηση από effexor - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 87 of 87
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ανυπόφορος!!! Εγώ απο την αριστερή συνήθως!!! Τριπτάνη, θα την έχω υπόψη μου , έχω διαβάσει σχετικά. Πάντως με το που άλλαξα διατροφή έχω δει μια μικρή βελτίωση. Κι εγώ είμαι λάτρης της σοκολάτας και πόσο την έχω στερηθεί τώρα.... Το ότι δεν τρως κρέας να ξέρεις είναι ότι καλύτερο!!! Το κρέας είναι τοξίνες!! Μπράβο σου!!!!

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θενξ..αν κ δεν το κανω επειδη εχει τοξινες...αλλα επειδη αγαπω πολυ τα ζωα..

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Α ενας ακομα πολύ πολύ πολύ σοβαρός λόγος!!! Μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! Σε τιμα ιδιαιτερως!!!!

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τα ζωα ειναι φιλοι μας, δεν τρωμε τους φιλους μας ε?χεχε

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ωραιος τρόπος σκέψης αλλά σπανίζει δυστυχώς. Μπραβο!!! Κάτι μου λέει οτι το επαγγελμα σου σχετίζεται με παιδιά , με ζωάκια . Δεν θέλω να μου πεις απλα διαίσθηση. Πάντως εχεις πολλες ευαισθησίες. Μπράβο σου!

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΧΧΑ.. εχω που να μην ειχα...δεν ασχολουμαι με παιδια, αλλα εχω ζωακια κ ειναι τα παιδακια μου..αυτο..χεχε

  7. #82
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    3
    Καλησπερα παιδια.Ο αδερφος μου παιρνει effexor 75mg εδω και 3 βδομαδες περιπου αλλα αμελησε να παραγγειλει πριν του τελειωσει και επειδη ειναι σε νησι δε μπορει να βρει αμεσα.Ειναι ηδη 2η μερα χωρις να παρει χαπι και οπως φαινεται μεχρι να φερει το φαρμακειο θα μεινει 4-5 μερες χωρις να παρει.Υπαρχει κινδυνος στερητικου συνδρομου?Ειναι και μονος χωρις συγγενεις και φιλους καθως προσφατα εγκατασταθηκε εκει λογω δουλειας και ανησυχω.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Jim27 View Post
    Καλησπερα παιδια.Ο αδερφος μου παιρνει effexor 75mg εδω και 3 βδομαδες περιπου αλλα αμελησε να παραγγειλει πριν του τελειωσει και επειδη ειναι σε νησι δε μπορει να βρει αμεσα.Ειναι ηδη 2η μερα χωρις να παρει χαπι και οπως φαινεται μεχρι να φερει το φαρμακειο θα μεινει 4-5 μερες χωρις να παρει.Υπαρχει κινδυνος στερητικου συνδρομου?Ειναι και μονος χωρις συγγενεις και φιλους καθως προσφατα εγκατασταθηκε εκει λογω δουλειας και ανησυχω.
    το effexor μπορείς να το αγορασεις εσυ και να του το στειλεις δεν χρειαζεται ιατρικη συνταγη. Καλό θα είναι να εχει καβατζα 1-2 κουτακια παραπανω . Συνηθιζεται οταν κανεις αποτομη διακοπη τετοιων φαρμακων και οχι σταδιακη να εχεις καποια συμπτωματα. Πχ: ευσυγκινησία (σε πιανουν κλαματα χωρίς λόγο), ζαλάδες, λιποθυμικες τασεις. Αυτα τουλαχιστον ειχα παει εγω οταν διεκοψα αποτομα ενα αλλο αντιστοιχο φαρμακο. Δεν ειναι απαραιτητο φυσικα οτι ο αδερφός σου θα παθει το ιδιο. Είναι θεμα οργανισμού, ποσο τον επιασε το φαρμακο κλπ...

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    το effexor μπορείς να το αγορασεις εσυ και να του το στειλεις δεν χρειαζεται ιατρικη συνταγη. Καλό θα είναι να εχει καβατζα 1-2 κουτακια παραπανω . Συνηθιζεται οταν κανεις αποτομη διακοπη τετοιων φαρμακων και οχι σταδιακη να εχεις καποια συμπτωματα. Πχ: ευσυγκινησία (σε πιανουν κλαματα χωρίς λόγο), ζαλάδες, λιποθυμικες τασεις. Αυτα τουλαχιστον ειχα παει εγω οταν διεκοψα αποτομα ενα αλλο αντιστοιχο φαρμακο. Δεν ειναι απαραιτητο φυσικα οτι ο αδερφός σου θα παθει το ιδιο. Είναι θεμα οργανισμού, ποσο τον επιασε το φαρμακο κλπ...
    Με τρεις βδομαδες χρηση χλωμο να παθει στερητικο!

  10. #85
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    το effexor μπορείς να το αγορασεις εσυ και να του το στειλεις δεν χρειαζεται ιατρικη συνταγη. Καλό θα είναι να εχει καβατζα 1-2 κουτακια παραπανω . Συνηθιζεται οταν κανεις αποτομη διακοπη τετοιων φαρμακων και οχι σταδιακη να εχεις καποια συμπτωματα. Πχ: ευσυγκινησία (σε πιανουν κλαματα χωρίς λόγο), ζαλάδες, λιποθυμικες τασεις. Αυτα τουλαχιστον ειχα παει εγω οταν διεκοψα αποτομα ενα αλλο αντιστοιχο φαρμακο. Δεν ειναι απαραιτητο φυσικα οτι ο αδερφός σου θα παθει το ιδιο. Είναι θεμα οργανισμού, ποσο τον επιασε το φαρμακο κλπ...
    Ναι το γνωριζω αυτο εχω στειλει ηδη αλλα θα φτασει σε 2 μερες οσο θα κανει να το φερει και το φαρμακειο.Με τα τρεξιματα να βρει σπιτι και να τακτοποιηθει αμελησε να παρει πριν τελειωσει...φταιμε και μεις που δε του το θυμησαμε.Ευτυχως βρηκε Deprevix τωρα το απογευμα αλλα εχει ηδη λιποθυμικες τασεις και διαροια.
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Με τρεις βδομαδες χρηση χλωμο να παθει στερητικο!
    Και ομως επαθε, δε ξερω κατα ποσο ειναι placebo τα συμπτωματα απο το αγχος του αλλα για ασφαλεια πηρε μια μερα αδεια απο τη δουλεια και αν χρειαστει και αλλες.

    Ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες!

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Jim27 View Post
    Ναι το γνωριζω αυτο εχω στειλει ηδη αλλα θα φτασει σε 2 μερες οσο θα κανει να το φερει και το φαρμακειο.Με τα τρεξιματα να βρει σπιτι και να τακτοποιηθει αμελησε να παρει πριν τελειωσει...φταιμε και μεις που δε του το θυμησαμε.Ευτυχως βρηκε Deprevix τωρα το απογευμα αλλα εχει ηδη λιποθυμικες τασεις και διαροια.

    Και ομως επαθε, δε ξερω κατα ποσο ειναι placebo τα συμπτωματα απο το αγχος του αλλα για ασφαλεια πηρε μια μερα αδεια απο τη δουλεια και αν χρειαστει και αλλες.

    Ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες!
    Μπορεί να είναι και η ιδέα του! Ειχα ξεκινησει κι εγω τα εκοψα ομως στη βδομαδα διοτι μου εφερναν φοβερες διαταραχες στο γαστρενετρικο ! Και γενικα νομιζω οτι δεν εχω την υπομονη να ακολουθησω θεραπειες τετοιου είδους!

  12. #87
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Μπορεί να είναι και η ιδέα του! Ειχα ξεκινησει κι εγω τα εκοψα ομως στη βδομαδα διοτι μου εφερναν φοβερες διαταραχες στο γαστρενετρικο ! Και γενικα νομιζω οτι δεν εχω την υπομονη να ακολουθησω θεραπειες τετοιου είδους!
    Ιδεα του δεν ειναι γιατι ειχε εντονες κοιλιακες διαταραχες... τωρα κατα ποσο ηταν απο τη διακοπη του φαρμακου η απο αγχος και φοβο... αγνωστο.Αν επιτρεπεται και αν δεν ειμαστε πολυ offtopic πως καταφερνεις να ξεπερνας το οποιο προβλημα σου χωρις φαρμακευτικη αγωγη?

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. effexor!!!!!
    By gingertania1985 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 325
    Last Post: 10-02-2024, 19:34
  2. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 20:40
  3. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 07:27
  4. effexor παρενεργειες
    By Unbreakable in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 12-01-2015, 09:55
  5. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •