διπολική διαταραχή? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Ούτε εκεί θα βρεις κατανόηση αυτή είναι η αλήθεια δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα κάνε υπομονή μικρή είσαι ακόμα φάρμακα μην πάρεις δεν κάνουν τίποτα μόνιμο σε ρυθμίζουν κάπως κι έτσι νομίζεις ότι είσαι καλά αλλά στην ουσία δεν χειροτερεύεισ απλά και ούτε προχωράς καλή συνέχεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν συμφωνω, εχω εναν γιατρο με τον οποιο λεω τα παντα κ με ακουει..κ με βοηθαει πολυ καλα.επισης κ ο προηγουμενος γιατρος μου ηταν ετσι πολυ τελειος κ ακουγε τα παντα κ μου εξηγουσε τα παντα κ ενας που επισκευθηκα απο σποντα επισης , με ειχε μεσα 1 μιση ωρα κ μου πηρε ιστορικο απο την ωρα που γενηθηκα , μου εξηγησε τα παντα..εξαιρετικος γιατρος! αν εισαι αθηνα σου δινω τηλεφωνα να ερθεις σε επαφη με αυτους τους ανθρωπους!!! θα μεινεις πολυ ευχαριστημενη!!!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Δυστυχώς δεν μένω Αθήνα.Και εμένα ο γιατρός μου είναι καλός μου έχουν πει.Είναι καθηγητής πανεπιστημίου, απλά δεν μου έχει εξηγήσει και πολλά πράγματα ακόμα ,ίσως φταίει που δεν ρώτησα και εγώ.Ίσως το ότι είναι νωρίς να κάνει ακόμα διάγνωση.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Καλο ειναι να απαιτεις απο τον γιατρο..ειδικα οταν τον πληρωνεις να σου εξηγει τα παντα, τι εχει στο μυαλο του, τι βλεπει τι σκεφτεται..την επομενη φορα που θα πας να κανει λεπτομερεις ερωτησεις,ειναι υποχρεωμενος να σου πει.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Αυτό θα κάνω πρέπει να μου εξηγήσει και εμένα τι συμβαίνει επιτέλους για να μην με τρομάξουν δεν μου τα λένε?Έτσι με τρομάζουν περισσότερο.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Παντως για να εισαι ευτυχισμενη με τον εαυτο σου πρεπει να κανεις αυτο που σου αρεσει (ενταξει λιγο ασχετο με το γιατρο που λετε παραπανω) εγω εκανα διαφορες δουλειες και σε ολες μα σε ολες πηγαινα με αγχος δεν μαρεσαν,δεν μπορουσα να ανταπεξελθω και ελεγα τι ανικανος ειμαι βλακας ωσπου τα τελευταια χρονια πηγα σε σχολη Ι.Ε.Κ β.βρεφονηπιοκομων (αν και ανδρας) οπου στην πρακτικη μου πηγαινω με διαθεση,χαρα και ολοι ειναι ικανοποιημενη μαζι μου!!! (ετσι λενε μη πενευτω κι ολας) και τι εγινε πια δεν ειμαι ανικανος,βλακας!! Το κακο ειναι οτι τωρα τελειωνω (ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν) οποτε βλεπω συντομα να γραφω εδω μεσα για συμβουλες και εγω χαχα!! Γιαυτο οσο γινεται γιατι η καιροι ειναι δυσκολη να κανεις αυτο που σου αρεσει (δουλεια) εαν δεν εχεις αλλη επιλογη τοτε κανε κατι που σε ευχαριστη και μονο εσενα εκτος δουλειας!! Συγνωμη πιο πολυ μιλησα για εμενα ισως ειναι και λιγο ασχετο αλλα κρατατο σαν συμβουλη!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή.Δεν είναι καθόλου άσχετη ίσα ίσα το να κάνουμε πράγματα που μας αρέσουν είναι η καλύτερη θεραπεία για όλες τις ψυχικές ασθένειες.Είναι δύσκολο βέβαια να κάνεις τη δουλειά που σου αρέσει στην εποχή μας αλλά και εγώ έχω πει πολλές φορές πως θα προσπαθήσω να το πετύχω και θα το έχω συνεχώς σαν στόχο.Για ότι συμβουλή χρειαστείς εδώ θα είμαστε.

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    νταξ..παει κανενας χρονος απτο ποστ...αλλα πως εισαι σημερα? ειδες καθολου καλυτερευση?

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Mary93 View Post
    xristoforos28 μπορεί να είναι και έτσι δεν το αποκλείω καθόλου,έγραψα σ'αυτό το forum γιατί τα συμπτώματα που έχω μου φαινόταν πιο κοντά στη διπολική.Δεν ξέρω κιόλας αν η όποια διάγνωση από γιατρό θα με ανακούφιζε. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θέλω να τελειώσει όλο αυτό γιατί και εγώ κουράστηκα και τους γύρω μου έχω κουράσει και το ξέρω.Δεν είναι εύκολο να ζεις με κάποιον που τη μία έχει κατάθλιψη και την άλλη είναι μια χαρά και σίγουρος ότι μπορεί να κάνει τα πάντα.Πιο πολύ γράφτηκα στο forum γιατί διαβάζοντας κάποια θέματα σκέφτηκα ότι κάποιοι εδώ μέσα μπορεί να καταλαβαίνουν πως νιώθω.
    Το να γνωριζεις τι εχεις ειναι ανακουφιστικο γιατι θα ξερεις και πως θα το αντιμετωπισεις. Εμενα η διπολικη που εκδηλωθηκε επειτα απο 1,5 τονο που επεσε πανω μου ( εργατικο ατυχημα) και εκει που ειχα μια αρκετα ενδιαφερουσα και στρωμενη ζωη, βρεθηκα ξαφνικα σε πληρη αποδιοργανωση. Μεχρι να μου γινει η διαγνωση και να καταλαβω τι μου συμβαινει ειχα χασει τελειως τον εαυτο μου και βασανιζομουν οπως ακριβως περιγραφεις.. Δεν μπορω να ξερω φυσικα αν εχεις ή οχι διπολικη , αλλα η γνωμη μου ειναι να πας να μιλησεις και με εναν ακομα γιατρο. Εαν εισαι κοντα στην Πατρα μπορω να σου δωσω το ονομα της δικης μου γιατρου η οποια ειναι πραγματικα πολυ καλη.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Δεν μένω κοντά στην Πάτρα όχι.Η διάγνωση του γιατρού είναι ότι έχω όντως ασταθές συναίσθημα και έντονη κυκλοθυμία.Πάντως και στους δύο γιατρούς που πήγα απέφυγαν να μου πουν ,συγκεκριμένη ονομασία για το τι έχω. Παίρνω ζολόφτ και zyprexa.Υπήρχε καιρός που ήμουν για κάποιους μήνες φυσιολογικά αλλα μετά επανήλθαν τα συμπτώματα

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Giorgos.s View Post
    Το να γνωριζεις τι εχεις ειναι ανακουφιστικο γιατι θα ξερεις και πως θα το αντιμετωπισεις. Εμενα η διπολικη που εκδηλωθηκε επειτα απο 1,5 τονο που επεσε πανω μου ( εργατικο ατυχημα) και εκει που ειχα μια αρκετα ενδιαφερουσα και στρωμενη ζωη, βρεθηκα ξαφνικα σε πληρη αποδιοργανωση. Μεχρι να μου γινει η διαγνωση και να καταλαβω τι μου συμβαινει ειχα χασει τελειως τον εαυτο μου και βασανιζομουν οπως ακριβως περιγραφεις.. Δεν μπορω να ξερω φυσικα αν εχεις ή οχι διπολικη , αλλα η γνωμη μου ειναι να πας να μιλησεις και με εναν ακομα γιατρο. Εαν εισαι κοντα στην Πατρα μπορω να σου δωσω το ονομα της δικης μου γιατρου η οποια ειναι πραγματικα πολυ καλη.
    Θα μπορέσεις να μου δώσεις πληροφορίες σχετικά με την γιατρό σου στην Πάτρα καθώς ψάχνω κάποιον ειδικό εκεί;
    Δυστυχώς δεν κατάφερα να σου στείλω μήνυμα προσωπικό καθώς δεν υπάρχει κάποια επιλογή στο προφίλ σου για αυτό κ γράφω εδώ...μακάρι να το δεις.
    Όσον αφορά το θέμα που αναφέρει η κοπελιά...μακάρι όλα να είναι περαστικά ή ελεγχόμενα.
    Είναι μια κατάσταση ζορικη...το πρώτο βήμα είναι η διάγνωση...

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος που δεν φοβαται το θανατο

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. διπολική διαταραχή
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 19-07-2012, 22:14
  2. Διπολική Διαταραχή?
    By NineWhileNine in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 08-04-2011, 21:18
  3. διπολικη διαταραχη ....
    By sunset in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-04-2010, 22:06
  4. διπολική διαταραχή
    By fraoulopoulo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2007, 00:03
  5. ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By dimitriskai in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2005, 01:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •