Εμπειριες απο ψυχωσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184

    Εμπειριες απο ψυχωσεις

    Θα ηθελα να μαθω πως ξεκιναει σε τ ηληκια ? Γινεται απο γαδ και καταθλιψη να παω στν ψυχωση?...σημερα με ειπε ο γιατρος μου οτι εχω προδιαθεση για ψυχωση

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    δεν νομιζω να υπαρχει γενικος κανονας...

    συνηθως ξεκιναει σε νεαρη ηλικια

    σε εμενα ξεκινησε στα 35 πιθανότατα μετα από ένα δυνατο χτυπημα στο κεφαλι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το ξερω οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη απλως θα ηθελα να ακουσω εμπειριες.ευχαριστω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Μπορεις να μου πεις τ συμπτωματα ειχες αρχικα δλδ πως το καταλαβες οτι εχεις ψυχωση?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    δεν το καταλαβαίνεις... απλα βιωνεις μια άλλη πραγματικοτητα που σου φαινετε απολυτως φυσιολογικη!

    αν δεν βαριεσαι διαβασε το παρακατω
    http://babis1976.blogspot.gr/2012/10/blog-post.html

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ευχαριστω...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλημέρα χριστόφορε. Λοιπόν εγώ το έπαθα σε μικρή ηλικία, 7 χρονών τουλάχιστον τότε είχα πρόδρομα συμπτώματα, αλλά αυτό είναι σπάνιο, συνήθως το παθαίνουν οι άντρες 20-25 χρονών νομίζω και οι γυναίκες 25-30. Τι εννοούσε ακριβώς ο γιατρός σου ότι έχεις προδιάθεση; Ότι θα το πάθεις; :O Πάντως και αυτό να συμβαίνει νομίζω μπορείς να το προλάβεις. Όταν το πάθεις είναι όπως λέει και ο νούμακ, δεν καταλαβαίνεις τίποτα, νομίζεις ότι όλα τα εξωπραγματικά ότι είναι πραγματικά στα είπε όλα με 2 λέξεις. Μην ανησυχείς πάντως αντιμετωπίζεται και πόσο μάλλον αν το προλάβεις πριν καν συμβεί! Καλή τύχη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Καλησπερα always sad.εκανα μια εξεταση dna για να μου βρει ποιο φαρμακο τεριαζει σ μενα και μ βρηκε και καποια γονιδια λαθος π αυτο σημαινει προδιαθεση..εγω προς το παρον εγω γαδ και καταθλιψη απο οτι με ειπε ο γιατρος..το τεστ εβγαλε προδιαθεση αλλα ο γιατρος με λεει δν νομιζει να βγαλω ψυχωση αμα ηταν με λεει θα ειχε βγει ηδη με τοσο αγχος π εχω κ επισης λεει αυτο βγαινει τ πολυ μεχρι 30 εγω ειμαι 28..και φενεται απο μικρος λεει αυτο..αλλα δεν ειναι κ σιγουρος μ λεει δεν ειμαι κ θεος λεει μπορει και να σου βγει πιο μετα αλλα δν νομιζω με λεει.αυτα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Συμφωνώ με όλα όσα σου είπε ο γιατρός επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα με την αρρώστια αυτή τα ίδια σου λέω κι εγώ σε αυτό το θέμα και στο άλλο με την εξέταση dna που έγραψες, και σου είπα μάλιστα ότι δεν είναι αξιόπιστη γιατί μου φαίνεσαι απόλυτα λογικός και αν ήταν κάτι θα φαινόταν από πιο παλιά όπως σου είπε και ο γιατρός. ;-)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ακουσεις δεν ακουσεις εμπειριες αμα ειναι να σε βρει θα σε βρει...
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  11. #11
    Προσωπικα Χριστοφορε ξεκινησα στα 18 μου χρονια με εντονο αγχος και μου διεγνωσθει απο ψυχιατρο γενικευμενη αγχωδης διαταραχη μου εγραψε bespar τα πηρα για 1,5 μηνα αντι για 2 μηνες που μου ελεγε πρωι μεσημερι βράδυ και μετα δεν ξαναπηρα τιποτα και στα 20,5 μετα απο 2,5 χρονια δηλαδη εκανα ψυχωτικο επεισοδιο και τωρα εχω διαγνωση σχιζοφρενειας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ti συμπτωματα ειχες οταν επαθες το ψυχωτικο επεισοδιο?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Δεν το καταλαβαινεις αν εχεις ψυχωση.η προδιαθεση δε σημαινει κατι.προδιαθεδη εχουμε για πολλες παθησεις ψυχικες ή μη.δε σημαινει οτι θα νοσησουμε κιολας.χαλαρωσε και ασε να ρθει οτι ειναι να ρθει.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Απο τν καταθλιψη μπορεις να παθεις τπτ οχι απο ψυχωση?επανερχεσε δλδ παλι στα κανονικα σου μετα απο καταθλιψη?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Απο τν καταθλιψη μπορεις να παθεις τπτ οχι απο ψυχωση?επανερχεσε δλδ παλι στα κανονικα σου μετα απο καταθλιψη?
    ανα λογα τον ανθρωπο πολλοι ουτε απο καταθλιψη επανερχονται...σε μερικους γινεται χρονια ολο αυτο...
    οιποτε αναλογα τον ανθρωπο και οχι το τι θα παθει
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ψυχωσεις
    By purity in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 23-02-2014, 22:51
  2. Ψυχώσεις και συμπεριφόρα
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 61
    Last Post: 04-02-2014, 00:12
  3. ψυχωσεις vs νευρωσεις
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 21-06-2011, 20:43
  4. ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΨΥΧΩΣΕΙΣ ΜΟΥ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 59
    Last Post: 31-01-2011, 17:53
  5. 8 χρονια ψυχωσεις
    By cpcool in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-01-2009, 16:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •