Δεν υπάρχει ευχαρίστηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4

    Unhappy Δεν υπάρχει ευχαρίστηση

    αλησπέρα ! θα ήθελα να περιγράψω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω γιατί πουθενά αλλού δεν μπορώ να το πω! εχω σχέση αρκετά χρόνια 6+ .Μένουμε σε διαφορετικές πόλεις λόγω δουλειάς / Πανεπιστημίου. Όμως μια φορά το μήνα βρισκόμαστε κ περνάμε αρκετό χρόνο μαζί .Είμαστε ερωτευμένοι και Θέλουμε πραγματικά ο ένας τον άλλον μέχρι που σκεφτόμαστε να παντρευτούμε Όμως εδώ είναι που αρχίζω κ σκέφτομΑι διαφορετικά . Ενώ η σχέση είναι τέλεια το κρεββάτι είναι ...κάτω του μετρίου για μένα . Ενώ αυτός ευχαριστιέται πάντα κ κάνω πραγματικά τα πάντα για αυτό αυτός με αντιμετωπίζει σαν μηχανή η οποία δεν νιώθει!αφιερώνω χρόνο για να τον διεγείρω πλήρως όπως επιθυμεί κάθε φορά Αλλά κ με το που διεγερθει ξεκινάει αμέσως την συνουσία χωρίς να υπολογίσει αν εγώ είμαι έτοιμη . Το αποτέλεσμα είναι ότι σπάνια έρχομαι σε κορύφωση κ πραγματικά το χρειάζομαι πολυ ! Το μεγάλο πρόβλημα Όμως Τώρα ξεκινάει γιατί έκανα την απόπειρά να του εξηγήσω ότι αυτό δεν με ικανοποιεί και δεν είναι σωστό κ ότι θέλω το ρομαντισμό μου το χρόνο μου κ την δική του βοήθεια ‘Ποια η απάντηση του; : ότι εγώ φταίω που δεν τον βοηθάω να με ικανοποιήσει και άλλες προσβολές ! κ απελπίζομαι γτ κάνω που κάνω ένα μήνα να έρθω σε σεξουαλική επαφή είναι κ ανεπιτυχής . δεν θέλω να χωρίσω τον αγαπάω πάρα πολύ αλλά προσπαθώ να συζητήσω κ δεν με ακούει καν και Όταν δεν τελειώνω μου την λέει κιόλας εσύ πάλι δεν ....!!!έλεος ! **σημείωση : αυτός έρχεται σε οργασμό τουλάχιστον 3 φορές σε κάθε επΑφή μας. Συζήτηση δοκίμασα !Παιχνίδια δοκίμασα ! καβγά δοκίμασα τι άλλο !η σχέση πάει σοβαρά κι εγώ αγχώνομαι ότι θα παντρευτώ κ δεν θα ευχαριστιέμαι σεξ με τον άνθρωπο που αγαπάω !!!

  2. #2
    Άμα σε προσβάλλει για τετοιο θέμα φαντάζομαι τι θα συμβεί σε πιο σοβαρα όταν πλέον θα ζείτε μαζί!
    Τι δεν σου προσφερει δηλαδή στα προκαταρκτικά? Αγαπούλες, ζεστες αγκαλίτσες και φιλιά, χάδια και στοματικούς στα επίμαχα σου?
    Μου κανει εντυπωση που εμμέσως πλην σαφως μας λες ότι κόλωσες να του μιλήσεις ενω όπως λες σας περιβάλλει τόση πολλή αγαπη...
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Καλημερα Barbie!το προβλημα για μενα ειναι οτι η σχεση σου δεν δινει σημασια σε αυτο που θες εσυ!σημερα ειναι το κρεβατι αυριο θα ναι κατι αλλο!θεωρεις οτι μπορεις να ανταπεξελθεις σε μια σχεση χωρις εποικινωνια?γιατι εγω αυτο καταλαβαινω!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Μήπως θα έπρεπε ν' αλλάξετε στρώμα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Δηλαδη τα προηγουμενα χρονια πως ησαστε? ηταν το σεξ καλο αρχικα και μετα χαλασε? αν ναι, γιατι πιστευεις?
    Λες οτι η σχεση ειναι τελεια. Μπορεις να μας διευκρινισεις τι σημαινει <<Τελεια> για σενα? Που το βλεπεις το τελειο???

    Γιατι απο οσα μας λες εδω, δεν επικοινωνειτε ουσιαστικα καν, δεν μοιραζεστε την καθημερινοτητα σας, συναισθηματικα ειστε ο ενας στην ανατολη κι ο αλλος στη δυση, οταν μιλας, αυτος δεν σε ακουει...

    Και το προβλημα σου δεν ειναι η κακη επικοινωνια αλλα το κρεβατι??? και σκεφτεσαι να παντρευτεις κιολας τον τυπο αυτο?? που δεν σε ακουει καν, δεν σε υπολογιζει, δεν ζειτε μαζι, και αντι να σκεφτεις ολα αυτα τα προβληματα, εστιαζεις στο κρεβατι και μονο? μετα απο 6 χρονια σχεσης που κανονικα επρεπε να τον ξερεις απεξω κι ανακατωτα??

    Οκ "κοπελια" μηπως μας τρολαρεις??
    (ωρες-ωρες σκεφτομαι μηπως κατι τετοια ποστ τα γραφει κανενα αμαμητο μπακουρι απο τα πολλα που συχναζουν εδω μεσα και βγαζουν τη χολη τους προς τις γυναικες εν γενει)
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #6
    Nefeli28
    Guest
    Μαρα, το ιδιο σκέφτομαι κι εγω!
    Είναι πολλες οι πιθανότητες που του δίνω..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Barbie_Sag View Post
    αλησπέρα ! θα ήθελα να περιγράψω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω γιατί πουθενά αλλού δεν μπορώ να το πω! εχω σχέση αρκετά χρόνια 6+ .Μένουμε σε διαφορετικές πόλεις λόγω δουλειάς / Πανεπιστημίου. Όμως μια φορά το μήνα βρισκόμαστε κ περνάμε αρκετό χρόνο μαζί .Είμαστε ερωτευμένοι και Θέλουμε πραγματικά ο ένας τον άλλον μέχρι που σκεφτόμαστε να παντρευτούμε Όμως εδώ είναι που αρχίζω κ σκέφτομΑι διαφορετικά . Ενώ η σχέση είναι τέλεια το κρεββάτι είναι ...κάτω του μετρίου για μένα . Ενώ αυτός ευχαριστιέται πάντα κ κάνω πραγματικά τα πάντα για αυτό αυτός με αντιμετωπίζει σαν μηχανή η οποία δεν νιώθει!αφιερώνω χρόνο για να τον διεγείρω πλήρως όπως επιθυμεί κάθε φορά Αλλά κ με το που διεγερθει ξεκινάει αμέσως την συνουσία χωρίς να υπολογίσει αν εγώ είμαι έτοιμη . Το αποτέλεσμα είναι ότι σπάνια έρχομαι σε κορύφωση κ πραγματικά το χρειάζομαι πολυ ! Το μεγάλο πρόβλημα Όμως Τώρα ξεκινάει γιατί έκανα την απόπειρά να του εξηγήσω ότι αυτό δεν με ικανοποιεί και δεν είναι σωστό κ ότι θέλω το ρομαντισμό μου το χρόνο μου κ την δική του βοήθεια ‘Ποια η απάντηση του; : ότι εγώ φταίω που δεν τον βοηθάω να με ικανοποιήσει και άλλες προσβολές ! κ απελπίζομαι γτ κάνω που κάνω ένα μήνα να έρθω σε σεξουαλική επαφή είναι κ ανεπιτυχής . δεν θέλω να χωρίσω τον αγαπάω πάρα πολύ αλλά προσπαθώ να συζητήσω κ δεν με ακούει καν και Όταν δεν τελειώνω μου την λέει κιόλας εσύ πάλι δεν ....!!!έλεος ! **σημείωση : αυτός έρχεται σε οργασμό τουλάχιστον 3 φορές σε κάθε επΑφή μας. Συζήτηση δοκίμασα !Παιχνίδια δοκίμασα ! καβγά δοκίμασα τι άλλο !η σχέση πάει σοβαρά κι εγώ αγχώνομαι ότι θα παντρευτώ κ δεν θα ευχαριστιέμαι σεξ με τον άνθρωπο που αγαπάω !!!
    χωρισε τον...απλο
    εφοσον δεν σε ικανοποιει τωρα δεν θα σε ικανοποιησει ποτε...
    εκτος αμα το συζητησε τε..και δωθει μια λυση
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Δηλαδη τα προηγουμενα χρονια πως ησαστε? ηταν το σεξ καλο αρχικα και μετα χαλασε? αν ναι, γιατι πιστευεις?
    Λες οτι η σχεση ειναι τελεια. Μπορεις να μας διευκρινισεις τι σημαινει <<Τελεια> για σενα? Που το βλεπεις το τελειο???

    Γιατι απο οσα μας λες εδω, δεν επικοινωνειτε ουσιαστικα καν, δεν μοιραζεστε την καθημερινοτητα σας, συναισθηματικα ειστε ο ενας στην ανατολη κι ο αλλος στη δυση, οταν μιλας, αυτος δεν σε ακουει...

    Και το προβλημα σου δεν ειναι η κακη επικοινωνια αλλα το κρεβατι??? και σκεφτεσαι να παντρευτεις κιολας τον τυπο αυτο?? που δεν σε ακουει καν, δεν σε υπολογιζει, δεν ζειτε μαζι, και αντι να σκεφτεις ολα αυτα τα προβληματα, εστιαζεις στο κρεβατι και μονο? μετα απο 6 χρονια σχεσης που κανονικα επρεπε να τον ξερεις απεξω κι ανακατωτα??

    Οκ "κοπελια" μηπως μας τρολαρεις??
    (ωρες-ωρες σκεφτομαι μηπως κατι τετοια ποστ τα γραφει κανενα αμαμητο μπακουρι απο τα πολλα που συχναζουν εδω μεσα και βγαζουν τη χολη τους προς τις γυναικες εν γενει)
    ναι ρε μαρα ..αυτο θα κανουνε και θα ασχολουνται...
    συγνωμη που θα στο πω..αλλα σε πολλες γυναικες αρεσει η ευχαριστηση στο κρεβατι ^^
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    συγνωμη που θα στο πω..αλλα σε πολλες γυναικες αρεσει η ευχαριστηση στο κρεβατι ^^
    νικολακη το σεξ μια γυναικα το βρισκει παντου πανευκολα. Στο δρομο να βγουμε, μινιμουμ 10 μπακουρια θα μας την πεσουν...
    Οι αντρες διαμαρτυρεστε εδω εδω μεσα οτι ειστε αμαμητοι και δεν σας καθεται γκομενα με την καμια...

    Και ναι, μας αρεσει το καλο σεξ οπως μας αρεσει και η καλη επικοινωνια, η ειλικρινεια, η υποστηριξη, το μοιρασμα της καθημερινοτητας, το ενδιαφερον. Τα θελουμε ΟΛΑ, οχι μονο σεξ.... Δεν ειμαστε πουτανες να ψαχνουμε μονο το σεξ για να πουλησουμε την καλυτερη τσοντα, χωνεψτε το!!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-02-2017 at 14:43.
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-02-2017 at 14:42.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Να πω κι εγω τη μαλακια μου;
    Ισως φταιει ο τροπος που το προσεγγιζεις το θεμα και δεν ξερεις η ιδια τι σου αρεσει.
    Αμα πεις στον αλλον γενικα ξερεις τι δεν με ικανοποιεις στο κρεβατι ειναι ψιλοαναμενομενο να χτυπησει στην ανασφαλεια του και τον αντρισμο του και μπλα μπλα και απο κομπλεξ θα σε βγαλει εσενα ξενερωτη επειδη δεν ξερει τι ακριβως πρεπει να αλλαξει.
    Αν του ελεγες ομως καθε φορα συγκεκριμενα την ωρα της πραξης "θελω αυτο" γιατι να μην το κανει; Η αμα γινει τυχαια κατι που σου αρεσει και του πεις ξερεις μου αρεσε αυτο πολυ, απο την εμπειρια μου τουλαχιστον μετα θα "κρατησει σημειωση" και θα το κανει τις επομενες φορες μονος του. Επισης αμα δε ξερεις τι σου αρεσει επειδη γενικα το πατε μηχανικα το πραγμα σκεψου τι συγκεκριμενο θα ηθελες να δοκιμασεις εκεινη τη φορα και πες θελω αυτο/το αλλο. Και μη περιμενεις να αλλαξει το ολο πραγμα απο τη μια στιγμη στην αλλη και να κανετε ξαφνικα φανταστικο κρεβατι. Αλλα λιγο λιγο ετσι θα μπορουσε να βελτιωθει η κατασταση. Επισης αμα δεν σου αρεσει κατι απεφυγε οσο μπορεις να λες μη οχι φυγε σταματα και γενικα αρνητικα πραγματα, προτεινε κατευθειαν κατι αλλο για να αντικαταστησεις αυτο που σε ξενερωνει. Ε μια δυο δεκα θα καταλαβει ποσο χαζος πια λολ.

    Αυτα θα βοηθουσαν σε περιπτωση που ενδιαφερεται να σε ικανοποιησει αλλα δεν ξερει πως. Αν δεις οτι θα εδινε σημασια στις δικες σου αναγκες με δικη σου καθοδηγουση με πιο συγκεκριμενο τροπο και σε ενα γενικοτερο κλιμα "αποδοχης" απο το να αισθανεται απλα χαλια γαμιας λολ. Ειναι λιγο απορριψη οπως το εθεσες. Και το γενικο "θελω να μου δινεις περισσοτεηρ σημασια" δεν βοηθαει. Κοπελα μου σου λεει γω δω ιδρωνω τι δε σου δινω σημασια χαχα

    Αν απο την αλλη φταιει το οτι δεν τον ενδιαφερει να σε ικανοποιησει και ειναι παρτακιας καλα λενε τα αλλα μελη οτι ειναι κακο σημαδι για τη κοινη σας ζωη γενικοτερα και δε θα λαμβανει υποψη τιποτα απο οσα λες...καθε τι που λες η ζητας θα το λεει "γκρινια".

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Α επισης το οτι σου ειπε οτι "δεν τον βοηθας να σε ικανοποιησει" υποστηριζει την πρωτη θεωρια μου μαλλον...και για να σου ειπε πραγματα που οπως λες σε προσεβαλαν ε στανταρ θιχτηκε ο ιδιος. Χαλαρωστε λεω εγω και βαλτε τα κομπλεξ σας στην ακρη...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ναι μιλας για τυπους που εχουν ψυχολ προβληματα και δεν μπορουν να μιλησουν σε μια γυναικα...
    στα κανονικα πλαισια εμεις οι αντρες το βρισκουμε ποιο ευκολα....
    μωρε αμα τον τρωτε σωστα(δεν ηξερα να βαλω αλλη εκφρασει) δεν θελετε τπτ αλλο
    Μεγάλο λάθος το τελευταίο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Νικολακη χωρίς λεφτά κι ο Μπραντ Πιτ να είσαι μιλάμε πάντα για τις ωραίες χωρίς λεφτά ή σπουδές δεν έχει τίποτα άνοιξε θέμα αν θεσ να τα πούμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Υπάρχει λύση? Τελικά υπάρχει!
    By SpyroKo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:32
  2. Replies: 8
    Last Post: 03-05-2016, 20:05
  3. Ανηδονία,που καταφευγω για να νιωσω ευχαριστηση
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 18-11-2015, 15:47
  4. η ευχαρίστηση όλη δική μου
    By dikipo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-08-2014, 12:59
  5. ΤΙ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ?
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 14-10-2012, 17:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •