ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    6
    Μαρα, εγω μαγειρευω οταν ο χρονος μου το επιτρεπει. Δουλευω full time ερχομαι στο σπιτι αργα ο αντρας μου πιο αργα μπορει να ειναι στο γραφειο και μεχρι τις 9 το βραδυ.. το μεσημερι τρωει στο γραφειο και τα βραδυα η θα κανω κατι γρηγορο, η αν οχι θα κανει κατι να φαει μονος. Μεσα στη μερα παντα θα μου πει καλημερα απο chat και να με ρωτησει αν ξυπνησα καλα γιατι υο πρωι φευγει πολυ πριν απο μενα. Μιλαμε συνηθως για τις δουλειες μας και τα παιδια. Τα σ/κα μπορει να παμε καμια βολτα, να παει ψαρεμα η να δει φιλους και γω εξω για καφε η μαζι με κοινους μας φιλους για καφε. Ταξιδι λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν πηγαμε τα τελευταια 3 χρονια. Του λεω να παμε να αποδρασουμε εστω και σ/κο αλλα το βρισκει κουραστικο παρα διασκεδαστικο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Εκει ακριβως ηθελα να καταληξω, οτι δηλαδη δεν ειστε ικανοποιημενοι απο την καθημερινοτητα σας λογω φορτου υποχρεωσεων.

    Εχεις σκεφτει, εκτος απο το να πας σε εναν ειδικο για το αγχος σου, να επισκεφθειτε σαν ζευγαρι εναν συμβουλο γαμου για το πως θα διαχειριστειτε πιο λειτουργικα το χρονο και την καθημερινοτητα σας?
    κατα τη γνωμη μου εκει πρεπει να εστιασεις και να το δουλεψεις.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #18
    Αφού έχεις εντοπίσει κάποια πράγματα που μπορεί να φταίνε, π.χ. οτι κουράστηκε με τις πολλές υποχρεώσεις, μπορείς να βοηθήσεις λίγο την κατάσταση. Για παράδειγμα να τον αποφορτίσεις λίγο, να μην μιλάτε μόνο για τις δουλειές και τα παιδιά συνέχεια, κάνε άλλες συζητήσεις μαζί του και λιγότερο γι αυτά. Μπορείς να του κάμεις κάποιες μικρές εκπλήξεις, να φτιάξεις ένα γλυκό ή ένα φαγητό που του ααρέσει και να του πεις οτι το έφτιαξες μόνο γι αυτόν, να του κάνεις κάποιο δώρο, όταν δεν το περιμένει, να του πεις πόσο τον εκτιμάς και πόσο σου αρέσει να είστε μαζί. Μπορείς επίσης να του πεις να πάτε ένα τριήμερο μαζί στο εξωτερικό, οργανωμένο με ξενάγηση (για να μη νομίζει οτι θα βαρεθεί). Διάλεξε έναν προορισμό, οργάνωσέ το και κάντο του δώρο έκπληξη. Μην ξεχάσεις και το δωράκι του αύριο, του Αγίου Βαλεντίνου. Δεν πειράζει αν δεν το γιορτάζατε μέχρι τώρα, ευκαιρία να του δείξεις οτι είσαι ερωτευμένη μαζί του ακόμα!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πρόσκληση σε γάμο!
    By δελφίνι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 06-07-2015, 10:06
  2. Προβληματα στο γαμο μου
    By Angenik in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 27-04-2015, 20:59
  3. Αγχος για το γαμο μου!!
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-2013, 17:16
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By ΜΑΡΚΕΛΛΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 22-11-2006, 22:27
  5. ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΘΕΙΑ
    By ΖΗΝΑ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2006, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •