Ξενέρωτος/Ανωριμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    Ξενέρωτος/Ανωριμος

    Δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα με εμενα αλλα δεν θα κατσω να σκασω κι ολας.
    Αρχιζω και απομακρυνομαι απο φιλους γνωστους ρουτινιαζω οποτε βγαινω με αυτους τους βαριεμαι, ακουω τα ιδια και τα ιδια μαλακιες.
    Το παραξενο ειναι πως αρχιζω και γουσταρω μοναξια παρτεικα.Δεν μου λυπουν, κανεις δεν μου λυπει.
    Προσπαθω να γεμιζω την ημερα μου με μικροδουλειες ωστε να μην μιζεριαζω σε μια οθονη.Συζηταω με την μητερα μου τα λεμε γενικα
    κανουμε συζητησεις με νοημα και ουσια κατι το οποιο δεν κανω με κανεναν απο τους γνωστους μου.
    Εχω βαρεθει να συζηταω για βελτιωμενα για μαγκιες κλανιες με τους φιλους.
    Εχω βαρεθει την μαστουρα το αραγμα της απελπισιας.Βολτες με τα αμαξια να τους βλεπω να τσακωνοντε να ξεφτιλιζοντε για μια θεση στο αυτοκινητο λες και ειναι οι πρωτες εμπειριες ειμαι 20 χρονον και τους βαριεμαι.
    Ολοι μερα βολτα μαυρο βολτα μαυρο δεν ξερω αλλα νιωθω κενος οταν επαναλαμβανω συνεχως τα ιδια.
    Δεν ξερω αν εγω ειμαι ο ξενερωτος η αν αυτοι ειναι οι ανωριμοι...
    Τροφη για σκεψη πουθενα!!!Χασις για πιωμα παντου!!!
    Θα βρω παλι μια δουλιτσα να κανω τα κουμαντα μου να κανω πραγματα να να να φτιαξω το σπιτι μου να ασχοληθω με αυτο το γουσταρω
    περναει η ημερα μου ευχαριστα.Το βραδυ ηρεμια ουτε κλαπακια ουτε αλκολια ουτε μαλακιες.
    Νταξη ισως να μην ταιριαζουμε αλλαζουν οι ανθρωποι ουτος η αλλος.Αλλα δεν προκειται να απολογηθω σε κανεναν.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα με εμενα αλλα δεν θα κατσω να σκασω κι ολας.
    Αρχιζω και απομακρυνομαι απο φιλους γνωστους ρουτινιαζω οποτε βγαινω με αυτους τους βαριεμαι, ακουω τα ιδια και τα ιδια μαλακιες.
    Το παραξενο ειναι πως αρχιζω και γουσταρω μοναξια παρτεικα.Δεν μου λυπουν, κανεις δεν μου λυπει.
    Προσπαθω να γεμιζω την ημερα μου με μικροδουλειες ωστε να μην μιζεριαζω σε μια οθονη.Συζηταω με την μητερα μου τα λεμε γενικα
    κανουμε συζητησεις με νοημα και ουσια κατι το οποιο δεν κανω με κανεναν απο τους γνωστους μου.
    Εχω βαρεθει να συζηταω για βελτιωμενα για μαγκιες κλανιες με τους φιλους.
    Εχω βαρεθει την μαστουρα το αραγμα της απελπισιας.Βολτες με τα αμαξια να τους βλεπω να τσακωνοντε να ξεφτιλιζοντε για μια θεση στο αυτοκινητο λες και ειναι οι πρωτες εμπειριες ειμαι 20 χρονον και τους βαριεμαι.
    Ολοι μερα βολτα μαυρο βολτα μαυρο δεν ξερω αλλα νιωθω κενος οταν επαναλαμβανω συνεχως τα ιδια.
    Δεν ξερω αν εγω ειμαι ο ξενερωτος η αν αυτοι ειναι οι ανωριμοι...
    Τροφη για σκεψη πουθενα!!!Χασις για πιωμα παντου!!!
    Θα βρω παλι μια δουλιτσα να κανω τα κουμαντα μου να κανω πραγματα να να να φτιαξω το σπιτι μου να ασχοληθω με αυτο το γουσταρω
    περναει η ημερα μου ευχαριστα.Το βραδυ ηρεμια ουτε κλαπακια ουτε αλκολια ουτε μαλακιες.
    Νταξη ισως να μην ταιριαζουμε αλλαζουν οι ανθρωποι ουτος η αλλος.Αλλα δεν προκειται να απολογηθω σε κανεναν.
    Και καλα θα κανεις! Προφανως και τα ατομα αυτα δεν σου ταιριαζουν, μεσα απο αλλες καθημερινες ασχολιες μπορεις να γνωρισεις καινουργιους φιλους με κοινα ενδιαφεροντα. Δεν θεωρεισαι ξενερωτος ισα ισα εκανες τις τρελες σου και εσυ σαν νεος απλα μετα απο καποια φαση οπως ειπες βαρεθηκες και καταλαβες οτι υπαρχουν πιο σημαντικα πραγματα στην ζωη. Το οτι ειναι καποιος νεος αυτο δεν σημαινει οτι σταματαει να σκεφεται, βαζεις στοχους απο νωρις για να τους πετυχεις. Keep going!

  3. #3
    Δεν σε γεμίζουν οι άνθρωποι που συναναστρέφεσαι.Συχνό φαινόμενο,και εγώ το παθαίνω.Καλά κάνεις και απομακρύνεσαι,γιατί όσο μενεις σε κορεσμένες καατστάσεις,η βαρεμάρα και η στασιμότητα θα γίνει τοξικότητα.
    Δεν χρειάζεται όντως να απολογηθείς,ειναι επιλογή σου.Απλά αν θες την γνώμη μου,προσπάθησε να απομακρύνεσαι χωρίς να δημιουργεις αρνητικότητα μαζί τους,το τι κανουν είναι δική τους υπόθεση.Αν στο μυαλό σου επικρατήσει η σκέψη ότι αυτοί φταίγανε και μείνεις με θυμό,με κάποιον τρόπο θα ξαναμικραίνεις την απόσταση αθελά σου,παρά το οτι θες να φύγεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Κανενας θυμος και κανενα φταιξιμο δεν υπαρχει.Υπαρχει ομως η τοξικοτητα γιατι προσπαθησα και ξαναπροσπαθησα να τα δω αλλιως αλλα απο παντου μπαζει.Οποτε λεω κλαιν αραξε και οπου σε παει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by Αννα.. View Post
    Και καλα θα κανεις! Προφανως και τα ατομα αυτα δεν σου ταιριαζουν, μεσα απο αλλες καθημερινες ασχολιες μπορεις να γνωρισεις καινουργιους φιλους με κοινα ενδιαφεροντα. Δεν θεωρεισαι ξενερωτος ισα ισα εκανες τις τρελες σου και εσυ σαν νεος απλα μετα απο καποια φαση οπως ειπες βαρεθηκες και καταλαβες οτι υπαρχουν πιο σημαντικα πραγματα στην ζωη. Το οτι ειναι καποιος νεος αυτο δεν σημαινει οτι σταματαει να σκεφεται, βαζεις στοχους απο νωρις για να τους πετυχεις. Keep going!
    Δυσκολευομαι πολυ με αυτα τα καινουργια και εχω παψει να δενομαι με ανθρωπους απο τα 17 ακουγετε χαζο αλλα ετσι νιωθω...

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Φίλε μου όλοι οι άνθρωποι μεγαλώνουν, αλλάζουν εξελίσσονται.....σκέφτονται διαφορετικά.....σταδιακα αλλάζουν και τα γούστα τους...
    Κ εσύ το ίδιο....με αυτούς τους φίλους που λες μπορεί να κάνατε πάρα πλ κλ παρέα παλιότερα όμως πλέον αυτοί φαίνεται ότι εξελίσσονται με πολύ πιο αργούς ρυθμούςσε σύγκριση με σενα....δεν είσαι ξενερωτος ...Απλά ίσως ν είσαι πιο ώριμος από παλιά και είναι φυσιολογικό αυτο..Οι φίλοι σ πλέον δεν σε αντιπροσωπευουν κ τους βαριέσαι...θα γνωρισεις αλλά ατομα με τα οποια θα μπορέσεις να ταιριάξειΣ στη συγκεκριμένη φάση όπως είσαι τώρα :p

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Καλα τα λες.Αν και ο καθενας νταξη κανει τα δικα του και εξελισσετε με τον τροπο του.Θα επιμεινω στο οτι δεν με αντιπροσωπευουν πλεον και ο καθενας τον δρομο του καλως η κακως...Αυτον τον χρονο καταφερα να κοψω επαφες με ατομα τοξικα με ατομα που δεν μου κολλαγανε κατι το οποιο πιο πιτσιρικας μου φαινοταν ακατορθωτο μιας και νομιζα πως πρεπει να τα εχω καλα με ολους.
    Ξερεις αυτα τα φανταστικά που σκεφτεσαι οταν κανεις τις πρωτες μαστουρες Peace&love και τα σχετικα.
    Ισως αρχιζω και γινομαι ποιο επιλεκτικος.
    Χαιρομαι πραγματικα που δεν εχω καμια απολυτος αναγκη κανεναν και καμια παρεα.Εννοειται ομως οτι μου λυπει το φιλαρακι το εγκαρδιο δεν ξερω αν βρηκα ποτε μου κατι τετοιο να με ποναει και να τον ποναω μεχρι τωρα αποδειχτηκε πως οχι...
    Ισως στο μελλον ποτε δεν ξερεις.
    Νασε καλα Miliva!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    κι εμενα πολυ βαρετα μου φανηκαν, οπως τα περιεγραψες.
    δεν τελειωνουν οι επιλογες σε μια παρεα, ξερεις.
    υπαρχουν κι αλλες παρεες κι αλλοι ανθρωποι, με διαφορετικα ενδιαφεροντα απο την μαστουρα και το αραγμα.
    αν κινηθεις στους ιδιους χωρους μαζι τους, θα γνωρισεις πολλους.
    για παραδειγμα το πανεπιστημιο.
    σπουδαζεις?

  9. #9
    Πνευματικά έχεις προχωρήσει ενώ οι φίλοι και οι γνωστοί σου όχι.
    Το ότι τους βαριέσαι είναι ότι δεν σου ταιριάζουν και δεν σου καλύπτουν πια τις ανάγκες σου σαν ανθρωπο, αντιθέτως σε αφήνουν κενό.
    Δεν είναι καθόλου κατακριτέο, ούτε είσαι ένας κακός άνθρωπος, είναι κάτι πάρα πολύ εύλογο.
    Το θέμα όμως είναι ότι εφόσον έχεις παρατηρησει τα συναισθηματα σου και γνωρίζεις την ακτάσταση γιατί δεν ψάχνεσαι να βρεις αλλες πιο ουσιαστικές σχέσεις και δραστηριότητες. Γιατί να μιζεριάζεις σκεφτόμενος διαρκώς ΄ποσο αδιάφορο σε αφηνουν οι παρέες σου και δεν κανεις το βήμα παρακατω να ανοιξεις νέο κυκλο!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Οχι δεν σπουδαζω και οι κυκλοι μου ειναι αυτοι απο την εφηβεια...Οι κυκλοι μου εχουν δημιουργηθει γυρο απο χασικλιδες και κωλοπαιδα χωρις να θελω να κατακρινω καποιον ο καθενας οτι γουσταρει.Αλλα επειδη εχω συνηθισει χρονια τωρα σε αυτες τις παρεες πλεον τωρα που φτανω να τους βαριεμαι ελεινα δεν ειναι και τοσο ευκολο να φτιαξω μια φυσιολογικη παρεα...Εχω τον μαγνητη και απο την φατσα πλεον τραβαω τετοια ατομα...
    Καλα πρωτα απ ολα πρεπει να τα βρω με τον εαυτουλι μου και αφου ξεκαθαρισω μερικα πραγματα ισως ανοιχτω και στον επαγγελματικο μου χωρο.
    Προς το παρων εδω εγω και τα δικα μου.Δεν θελω να εκτιθεμαι στην φαση που ειμαι.

  11. #11
    Σου αρεσει η μουσικη, το σχεδιο, ειδος αθλησης, κατι ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Οχι δεν σπουδαζω και οι κυκλοι μου ειναι αυτοι απο την εφηβεια...Οι κυκλοι μου εχουν δημιουργηθει γυρο απο χασικλιδες και κωλοπαιδα χωρις να θελω να κατακρινω καποιον ο καθενας οτι γουσταρει.Αλλα επειδη εχω συνηθισει χρονια τωρα σε αυτες τις παρεες πλεον τωρα που φτανω να τους βαριεμαι ελεινα δεν ειναι και τοσο ευκολο να φτιαξω μια φυσιολογικη παρεα...Εχω τον μαγνητη και απο την φατσα πλεον τραβαω τετοια ατομα...
    Καλα πρωτα απ ολα πρεπει να τα βρω με τον εαυτουλι μου και αφου ξεκαθαρισω μερικα πραγματα ισως ανοιχτω και στον επαγγελματικο μου χωρο.
    Προς το παρων εδω εγω και τα δικα μου.Δεν θελω να εκτιθεμαι στην φαση που ειμαι.
    εννοεις οτι οι παρεες που καποτε ταυτιζοσουν εχουν δημιουργησει πλεον την ταυτοτητα σου σαν ατομο και την προσωπικοτητα σου και ακομα και καποια στοιχεια στην εμφανιση σου τραβανε αυτη τη συγκεκριμενη ομαδα ατομων...χμμμ..τι θα ελεγες τωρα που εχεις εσωτερικα αλλαξει (και δεν σε γεμιζει η παρεα αυτων των ατομων) να αλλαξεις και καποια πραγματακια στην εμφανιση σου ? ετσι ωστε το εξω σου να καθρεφτιζει το "τωρινο" μεσα σου ..?? λεπτομερειες.πραγματα μικρα που θ φερουν μια αλλαγη που οι αλλοι γυρω σ θα το αντιλανβανονται( γτ δυστυχως οι ανθρωποι μας πλησιαζουν απο την εικονα μας αφου δν μας ξερουν..)...αν πιστευεις πως δεν θ εχανες τον εαυτο σου σε μια εξωτερικη αλλαγη δοκιμασε το...και μετα μεσα απο δραστηριοτητες οπως γυμναστηριο, ή απο τη δουλεια σου ?? (αν δουλευεις)...ή απο καποιον συγγενη ( ξαδερφια-αδεφια) να βρεις αλλους φιλους και να φτιαξεις νεους κυκλους...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σου αρεσει η μουσικη, το σχεδιο, ειδος αθλησης, κατι ?
    Ναι γενικα μου αρεσει οτι σχεση με την τεχνη.Συν την μουσικουλα που ζω με αυτην και αρεα και που φτιαχνω τιποτα.Αλλα μεχρι εκει.
    Τωρα με τον αθλητισμο ασχολουμε μονον οταν βλεπω οτι εχω λαπαδιασει.Σταματαω ξεκιναω και παει λεγοντας.
    Δουλεια θελω οπως διποτε να βρω γτ βαριεμαι αρκετα χωρις αυτην.Τωρα τελιωνω και το λυκειο οπου νανε οποτε μετα βλεπουμε..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αν τελειώνεις το λύκειο, σκέψου την προοπτική να σπουδάσεις κάτι σε πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ. Θ α ανοίξεις τους ορίζοντές σου και θα γνωρίσεις πολλούς ανθρώπους πολύ διαφορετικούς από σένα.

    Χρειάζεται όμως προσπάθεια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    δεν γεννηθηκαμε ολοι για πανεπιστημια...Οι δουλειες του ποδαριου θα μεινουν ξεκρεμαστες?Ολα θα παρουν τον δρομο τους πιστευω

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30
    Last Post: 08-12-2015, 02:43
  2. Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 19-10-2011, 19:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •