κοινωνικη φοβια-αγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23

    κοινωνικη φοβια-αγχος

    πάσχει κανείς από αυτή την διαταραχή?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Φιλε μου καταρχην καλως ηρθες. Αν κοιταξεις σε αυτο το φορουμ (αγχος/φοβιες) θα βρεις πολλες ιστοριες διαφορων ατομων που πασχουν από κοινωνική φοβια-αγχος ή αγοραφοβια. Μια ειναι και η δικη μου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23
    παρακολουθώ καιρό το site αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή.έχεις κάνει κάτι για να απαλλαγής από τα συμπτώματα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by sxolioss
    παρακολουθώ καιρό το site αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή.έχεις κάνει κάτι για να απαλλαγής από τα συμπτώματα?

    προσπαθω, πηγαινοντας σε καποιο ειδικο και παιρνοντας φαρμακα. Εχω βελτιωθει σε σχεση με πριν καποιους μηνες αλλα δεν μπορω να πώ οτι εγινα και καλά.

    Εσυ? Πασχεις από κοινωνική φοβια? Πας σε καποιο ειδικο? Τι συμπτωματα εχεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23
    ναι κοινωνική φοβία .εγώ παίρνω χαναχ εδώ και 1 μηνα 0,5mg την μέρα μόνο με αυτό είδα ουσιαστικό αποτέλεσμα έπαιρνα λαντοζ ,ζολοφτ αλλά τίποτα!έχεις δοκιμαση χαναχ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by sxolioss
    ναι κοινωνική φοβία .εγώ παίρνω χαναχ εδώ και 1 μηνα 0,5mg την μέρα μόνο με αυτό είδα ουσιαστικό αποτέλεσμα έπαιρνα λαντοζ ,ζολοφτ αλλά τίποτα!έχεις δοκιμαση χαναχ?
    εγω και τα xanax ειμαστε παλιοι γνώριμοι...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23
    το κακό με τους ψυχιάτρους είναι ότι με το καλημέρα σου δίνουν φάρμακα σαν να κάνουν πηραματα σου λέει πάρε αυτό και άμα δεν σου κάνει αυτό καλό θα σου δώσω άλλο!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23
    δεν είδες αποτέλεσμα?ποσό καιρό το έπαιρνες?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by sxolioss
    το κακό με τους ψυχιάτρους είναι ότι με το καλημέρα σου δίνουν φάρμακα σαν να κάνουν πηραματα σου λέει πάρε αυτό και άμα δεν σου κάνει αυτό καλό θα σου δώσω άλλο!

    ναι ξερω. Μεχρι να βρεθει η φαρμακευτικη αγωγη που ταιριαζει στον καθένα πρεπει να δοκιμάσεις αρκετες αγωγες. Ετσι και γω επαιρνα καποια αλλα πριν και δεν μου καναν τιποτα και τα αλλαξα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by sxolioss
    δεν είδες αποτέλεσμα?ποσό καιρό το έπαιρνες?

    βασικα το επαιρνα οχι σε καθημερινη βαση αλλα οταν βρισκομουν σε καταστασεις που μου προκαλούσαν εντονο άγχος. Σε καθημερινη βαση παιρνω αλλα φαρμακα. Τα ζαναξ τα εχω για ειδικες περιπτώσεις.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23
    με το χαναχ δεν ειδες αποτελεσμα? εχεις κοινωνικη φοβια?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by sxolioss
    με το χαναχ δεν ειδες αποτελεσμα? εχεις κοινωνικη φοβια?

    ειδα. Αλλα δεδομενου οτι τα φαρμακα που παιρνω τωρα με βοηθησαν αρκετα δεν χρειαζεται να καταφευγω στη λύση του ζαναξ συχνα. Τα εχω απλα για ακραίες περιπτώσεις. ναι εχω κοιν.φοβια-αγοραφοβια.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23
    εγώ σκέτος κοινονικοφοβικος!!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    23
    το θέμα είναι ότι μου την σπάει που να χαρώ την ζωή ακόμα και με άτομα της οικογενείας μου και να έχω αυτοεκτίμηση πρέπει να παίρνω χαναχ!πιστεύεις ότι θεραπεύετε αυτή η διαταραχή?άκουσες από κάποιων εδώ να έχει θεραπευτή τελιος από κοινωνική φοβία?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by sxolioss
    το θέμα είναι ότι μου την σπάει που να χαρώ την ζωή ακόμα και με άτομα της οικογενείας μου και να έχω αυτοεκτίμηση πρέπει να παίρνω χαναχ!πιστεύεις ότι θεραπεύετε αυτή η διαταραχή?άκουσες από κάποιων εδώ να έχει θεραπευτή τελιος από κοινωνική φοβία?

    δυστυχως καταλαβαινω τι εννοεις. Συμφωνα με ειδικους θεραπευεται. Εγω παντως ακομα δεν εχω θεραπευτει πλήρως. Και το έχω χρονια το πρόβλημα. Και αποτελει αυτο το προβλημα τροχοπέδι στις δραστηριοτητες μου. Με κραταει στασιμο και αυτο δεν ειναι οτι πιο ευχαριστο.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •