Καρουμπαλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    5

    Καρουμπαλο

    Καλησπέρα. Δεν έχω δει να το αναφέρουν κάπου αλλού. Κάποιες φορές βγάζω ένα Καρουμπαλο στο κεφαλή στην κορυφή του.όταν συμβαίνει αυτό έχω όλα τα συμπτώματα τις κρίσεις πανικού. Κοκκινισμα ταχυκαρδια μου ανεβαίνει η πίεση και τρεμουλο φοβάμαι πολύ σε όσους γιατρούς έχω πάει μου λενε δεν είναι τίποτα αλλά εγώ έχω αλλάξει όλοι τη ζωή μου.Προσέχω να μην με ακουμπήσουν στο κεφαλή δεν πάω κομμωτήριο δεν κάνω γυμναστική δεν πιάνω κοτσιδα τα μαλλιά μου και διάφορα άλλα. Ευχαριστώ πολύ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    5
    Επίσης παίρνω και φαρμακευτική αγωγή αλλά δεν μου αρέσει η ζωή που κάνω :/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    Γιατί σε πειράζει αυτό το καρούμπαλο? σε πονάει? εξογκώνει πολύ?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by AngelosA View Post
    Γιατί σε πειράζει αυτό το καρούμπαλο? σε πονάει? εξογκώνει πολύ?
    Ούτε με πονάει ούτε εξογκωνεται απλά όταν βγαίνει έχω πολύ άσχημη αίσθηση κοκκινιζω μου ανεβαίνει η πίεση και γιατί να το βγαζω; αν είναι κάτι επικινδυνο; φοβαμαι :/

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    Οι γιατροί μπορούν να βοηθήσουν μόνο αν υπάρχουν συμπτώματα. Αν για παράδειγμα το σημείο έχει κοκκινίσει ή φουσκώσει ή αν σε πονάει αλλιώς καλύτερα είναι να το αφήσεις να φύγει σιγά σιγά μόνο του. Όλοι λίγο πολύ πάντα κάτι έχουμε. Το σώμα συνεχεία από μόνο του έχει τις άμυνες του να μας κρατά ζωντανούς. Ποτέ όμως δεν είναι κανένα σώμα τέλειο. Τι μια θα έχουμε λίγα σπυράκια, την άλλη λίγο πονοκέφαλο, μετά λίγη ευκοιλιότητα. Εμένα παράδειγμα είναι λίγο φουσκωμένος πάντα ο λαιμός μου και το ένα πόδι μου είναι λίγο πιο μακρύ. Κανείς δεν το προσέχει και δεν πονάω. Οπότε το ξεχνάω και συνεχίζω την ζωή μου. Τους φίλους μου και τις σχέσεις μου ΄δεν τους πειράζει. Ούτε καν το πρόσεξαν ποτέ.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by AngelosA View Post
    Οι γιατροί μπορούν να βοηθήσουν μόνο αν υπάρχουν συμπτώματα. Αν για παράδειγμα το σημείο έχει κοκκινίσει ή φουσκώσει ή αν σε πονάει αλλιώς καλύτερα είναι να το αφήσεις να φύγει σιγά σιγά μόνο του. Όλοι λίγο πολύ πάντα κάτι έχουμε. Το σώμα συνεχεία από μόνο του έχει τις άμυνες του να μας κρατά ζωντανούς. Ποτέ όμως δεν είναι κανένα σώμα τέλειο. Τι μια θα έχουμε λίγα σπυράκια, την άλλη λίγο πονοκέφαλο, μετά λίγη ευκοιλιότητα. Εμένα παράδειγμα είναι λίγο φουσκωμένος πάντα ο λαιμός μου και το ένα πόδι μου είναι λίγο πιο μακρύ. Κανείς δεν το προσέχει και δεν πονάω. Οπότε το ξεχνάω και συνεχίζω την ζωή μου. Τους φίλους μου και τις σχέσεις μου ΄δεν τους πειράζει. Ούτε καν το πρόσεξαν ποτέ.




    Το πρόβλημα μου είναι γιατί να βγαίνει όμως αυτό το καρουμπαλακι; και όταν βγαίνει κοκκινιζω τόσο πολύ που φοβάμαι μην πάθω τίποτα:/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    ότι και να είναι θα περάσει. Μια μέρα ούτε καν θα το θυμαάσαι οτι σε απασχολούσε.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by AngelosA View Post
    ότι και να είναι θα περάσει. Μια μέρα ούτε καν θα το θυμαάσαι οτι σε απασχολούσε.
    Το θέμα είναι τώρα τι κάνω!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    από άγχος είναι :)

    χαλαρωσε απλα...!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    από άγχος είναι :)

    χαλαρωσε απλα...!!!!!
    Απαγορευονται οι διαγνωσεις .......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Απαγορευονται οι διαγνωσεις .......
    Αντε βρε αληθεια; Λυπαμαι πραγματικα αλλα καλο δεν θα ητανε να παει για μια αξονικη;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •