Τι να κάνω; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Όχι απλά ερχόταν σχεδόν κάθε μέρα . Και έχει τους γονείς του σαν δικούς της.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    Όχι απλά ερχόταν σχεδόν κάθε μέρα . Και έχει τους γονείς του σαν δικούς της.
    Καλά έρχεται η άλλη με τα μαχαίρια και ο δικός σου αλλά και οι γονείς του δεν λένε τίποτα; Αντι να την πετάξουν με τις κλωτσιές έξω και να μην ξαναπατήσει το πόδι της;

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Έλειπαν οι γονείς του και ο δικός μου και εγώ παθαμε σοκ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    Έλειπαν οι γονείς του και ο δικός μου και εγώ παθαμε σοκ
    Που τον βρήκες αυτόν τον μούλη που τον κάνει ότι θέλει η ξαδέρφη του....

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Δεν τον κάνει κουμάντο σε καμία περίπτωση απλά είναι οξυθυμη σε μεγάλο βαθμό

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    Καλησπέρα σας.. Ονομάζομαι Αγγελική και είμαι 20 ετών.. εμένα στην Αγγλία εκεί γεννήθηκα και μεγάλωσα μέχρι που αποφάσισα να έρθω στα Γιάννενα να σπουδάζω ιατρική. Γνώρισα λοιπόν εκεί κάποιον και με τα πολλά έμεινα έγκυος. Σκέψη για εκτρωση δεν υπήρχε σε καμία περίπτωση. Όλα με την εγκυμοσύνη μου πήγαν καλά εκτός μερικά θέματα που είχα όπως ότι έκλαιγα σχεδόν σε καθημερινή βάση. Τότε η ξαδέρφη του που μεγάλωσαν μαζί και είναι σαν αδέρφια όταν θέλησα να τον χωρίσω επειδή μαλωναμε με απείλησε και με είχε πει ότι μπορεί να μου παρει το παιδι επειδή θα έλεγε ότι είχα ψυχολογικά επειδή έκλαιγα.. γενικά μου έκανε πολύ άσχημο ψυχολογικό πόλεμο.. γιαυτό εγώ έκλαιγα επειδή στα Γιάννενα ένιωθα μόνη.ολοι συγγενείς. Φίλοι μου κτλ είναι Αγγλία τελοςπαντων με τα πολλά δεν χωρισαμε.. έφερα στον κόσμο ένα υγιέστατο μωρό.. μετά την γεννα εγώ ακόμα και τώρα πασχω από επιλοχειο.. στους δικούς μου δεν έχω πει κάτι.. μόνο ο σύντροφος μου το ξέρει..του είπα αφού είσαι άνεργος δεν γίνετε να μένεις με τους γονείς σου και να μένουμε όλοι εκεί να πάμε στην Αγγλία που οι γονείς μου θα μπορούσαν να του βρουν δουλειά κατευθείαν και θα μπορούσαμε να έχουμε το σπίτι μας.. με τα πολλά εκείνος στεναχωριεται πάρα πολύ και είναι σε δίλημμα τι να κάνει.. να φύγει από την Ελλάδα που έχει τους φίλους του, και την οικογένειά του ( ο αδερφος του είναι λίγο άρρωστος.) Ή να πάει στην Αγγλία όπου θα μπορεί να φτιάξει και το μέλλον του ; ένας λόγος που θέλω να φύγω από την Ελλάδα οπωσδήποτε είναι όταν τις προάλλες η ξαδερφή του μπουκαρε στο σπίτι και μαλωνε μαζί του και πήρε το μαχαιρι και το καρφωσε στο χέρι του και μετά με απειλούσε και εμένα με αυτό.. γενικά εγώ φοβάμαι και θέλω να γυρίσω πίσω τόσο πολύ.. αλλά πρέπει να σκεφτώ και τον σύντροφό μου που θα είναι χάλια εκεί.. τι λέτε να κάνω; Να πάω μαζί του Αγγλία ενώ θα είναι χάλια ή να κάτσω εδώ που δυστυχώς θα είναι πιο δύσκολα να βρει δουλειά και ΑΝ βρει στην Ελλάδα της κρίσης..εγώ απλά σκέφτομαι το καλό του παιδιού μου άμα δεν ητανε το παιδί θα ήτανε όλα αλλιώς δεν θα με ένοιαζε τόσο πολύ αλλά πλέον είμαι υπεύθυνη για μια ψυχουλα και θέλω να της προσφέρω τα πάντα..


    https://www.youtube.com/watch?v=rBmKkyXAbhs
    [I]Love...[/I]

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    πατε αγγλια χωρις δευτερη σκεψη... να ξεστραβωθεί λιγο και ο σύντροφος σου!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Βασικα στη θεση σου θα εκραζα ασχημα τον συντροφο σου που αφηνει τη ξαδερφη του να ανακατευεται στη σχεση σας. Τι ειναι τουτη, τι ψυχολογικα εχει; Βασικα ποιος την χεζει; Επρεπε να της ειχε βαλει πολυ πολυ πιο αυστηρα ορια ο συντροφος σου και να μη σηκωνει τετοια ανακατασουρα.
    Οσο για το τι να κανεις εγω λεω να σηκωθεις να φυγεις Αγγλια οσο πιο γρηγορα μπορεις...μη περιμενεις να κλεισεις αεροπορικα εισητηρια, τρεχοντας και κολυμπωντας φυγε! Εχεις φυγει...για το καλο το δικο σου και του παιδιου σου.
    Ο συντροφος σου αν θελει ας ακολουθησει...και δεν ειναι κανας μπεμπης πατερας ειναι, θα χασει την οικογενεια και τους φιλους του λετε, μπουχουχου...η λογικη λεει αμα εχεις διεξοδο να φυγεις απο την ελλαδα φευγεις! Αν η γυναικα που ειναι η μανα του παιδιου σου και τη νοιαζεσαι δεν ειναι καλα της συμπαραστεκεσαι και δεν ανακατευεις ξαδερφες. Και αν εχει οικογενεια στο εξωτερικο ενας φυσιολογικος αντρας και πατερας δεν εχει να σκεφτει τιποτα! Σωζει το παιδι του απο ενα μελλον στην Ελλαδα και τη γυναικα του απο καταθλιψη και του ανοιγουν και του ιδιου τα ματια λιγο. Ανοιξε του τα ματια λεω εγω...και αμα δεν λεει να καταλαβει παρε το παιδι σου και σηκω φυγε Αγγλια μονη σου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    ....του είπα αφού είσαι άνεργος δεν γίνετε να μένεις με τους γονείς σου και να μένουμε όλοι εκεί να πάμε στην Αγγλία που οι γονείς μου θα μπορούσαν να του βρουν δουλειά κατευθείαν και θα μπορούσαμε να έχουμε το σπίτι μας.. με τα πολλά εκείνος στεναχωριεται πάρα πολύ και είναι σε δίλημμα τι να κάνει.. να φύγει από την Ελλάδα που έχει τους φίλους του, και την οικογένειά του ( ο αδερφος του είναι λίγο άρρωστος.) Ή να πάει στην Αγγλία όπου θα μπορεί να φτιάξει και το μέλλον του ; ένας λόγος που θέλω να φύγω από την Ελλάδα οπωσδήποτε είναι όταν τις προάλλες η ξαδερφή του μπουκαρε στο σπίτι και μαλωνε μαζί του και πήρε το μαχαιρι και το καρφωσε στο χέρι του και μετά με απειλούσε και εμένα με αυτό.. γενικά εγώ φοβάμαι και θέλω να γυρίσω πίσω τόσο πολύ.. αλλά πρέπει να σκεφτώ και τον σύντροφό μου που θα είναι χάλια εκεί.. τι λέτε να κάνω; Να πάω μαζί του Αγγλία ενώ θα είναι χάλια ή να κάτσω εδώ που δυστυχώς θα είναι πιο δύσκολα να βρει δουλειά και ΑΝ βρει στην Ελλάδα της κρίσης..εγώ απλά σκέφτομαι το καλό του παιδιού μου άμα δεν ητανε το παιδί θα ήτανε όλα αλλιώς δεν θα με ένοιαζε τόσο πολύ αλλά πλέον είμαι υπεύθυνη για μια ψυχουλα και θέλω να της προσφέρω τα πάντα..
    τι ειναι αυτα που μας λες βρε αγγελικουλα?
    μπουκαρει η ξαδερφη, σας μαχαιρωνει και σας κυνηγαει με τα μαχαιρια, κι εσυ ρωτας τι να κανεις με την αγγλια?
    γιατι δεν φωναξατε αστυνομια?
    γιατι δεν στειλατε αυτοφωρο την ξαδερφη?
    αν χτυπησει αυριο το παιδι σας ποιος θα εχει την ευθυνη?

    οσο γι αυτα που ρωτας, αυτα τα συζητανε και τα λυνουν πριν το παιδι, οχι εμτα.
    στην θεση σου θα εκανα οτι μπορω να πεισω τον ανδρα μου να δοκιμασουμε στην αγγλια που εχει δουλεια κιε χεις και στηριξη.
    λες μονη σου οτι εκει θα ειναι χαλια ο ανδρας, ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.
    μπορει να ειναι μια χαρα και να του αρεσει.

    πεισε τον να το δοκιμασετε τουλαχιστον και ισως βολευτουν τα πραγματα.
    καλη τυχη στο παιδακι.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ειναι αυτα που μας λες βρε αγγελικουλα?
    μπουκαρει η ξαδερφη, σας μαχαιρωνει και σας κυνηγαει με τα μαχαιρια, κι εσυ ρωτας τι να κανεις με την αγγλια?
    γιατι δεν φωναξατε αστυνομια?
    γιατι δεν στειλατε αυτοφωρο την ξαδερφη?
    αν χτυπησει αυριο το παιδι σας ποιος θα εχει την ευθυνη?

    οσο γι αυτα που ρωτας, αυτα τα συζητανε και τα λυνουν πριν το παιδι, οχι εμτα.
    στην θεση σου θα εκανα οτι μπορω να πεισω τον ανδρα μου να δοκιμασουμε στην αγγλια που εχει δουλεια κιε χεις και στηριξη.
    λες μονη σου οτι εκει θα ειναι χαλια ο ανδρας, ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.
    μπορει να ειναι μια χαρα και να του αρεσει.

    πεισε τον να το δοκιμασετε τουλαχιστον και ισως βολευτουν τα πραγματα.
    καλη τυχη στο παιδακι.
    Ο ίδιος λέει ότι θα είναι χάλια στην Αγγλία διότι θα είναι μακριά από οικογένεια και φίλους και γενικά επειδή έζησε Ελλάδα όλα του τα χρόνια λέει θα είναι δύσκολα να προσαρμοστεί..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    Ο ίδιος λέει ότι θα είναι χάλια στην Αγγλία διότι θα είναι μακριά από οικογένεια και φίλους και γενικά επειδή έζησε Ελλάδα όλα του τα χρόνια λέει θα είναι δύσκολα να προσαρμοστεί..
    Εσυ; Σου ειναι ευκολο στην Ελλαδα μακρια απο τους δικους σου χωρις δουλεια χωρις κατανοηση και στηριξη απο κοντινα προσωπα με την καθε τρελη ξαδερφη στα ποδια σου και τους γονεις του ενος και του αλλου; Εχεις κανει παιδι και μιλας σα παιδι...οι γονεις του δεν ηταν σπιτι λες και αυτο υποτιθεται δικαιολογει το να μπουκαρει η ξαδερφη; Δεν ειστε παιδια ειστε γονεις..! Αυτος δεν θα μπορει να προσαρμοστει λεει ψυχολογικα...Μα εσυ δεν μπορεις στην Ελλαδα ψυχολογικα. Αισθανεσαι καλα; Προσαρμοσμενη;
    Τι θελω να πω...ο ενας απο τους δυο οπως και να εχει θα ζοριστει...αλλα που αξιζει να ζοριζεσαι ειδικα αμα σε νοιαζει και το μελλον του παιδιου σου στην Ελλαδα η στην Αγγλια; Απορω γιατι ανοιξες το θεμα ειναι υπερβολικα αυτονοητο το τι πρεπει να κανεις.
    Με συγχωρεις παρα πολυ αλλα εγω βλεπω οτι πεταξες τη ζωη σου στα σκουπιδια και δε μπορω να μη το πω..μπορουσες να ειχες γινει γιατρος (που δε σε κοβω να τελειωνεις τη σχολη πλεον οπως σε βλεπω να σκεφτεσαι και κρινοντας απο τη σχεση σου) και να ζουσες στην Αγγλια με την ωραια σου δουλιτσα και ενα λαμπροτατο μελλον, δεν τελειωσαν και στην Αγγλια οι μουλιαπες. Αλλα οχι, εσυ εκανες παιδι με αυτον τον μουλιαπα που απο εδω και στο εξης θα σε κραταει πισω σε ολα...και οταν το καταλαβεις θα ειναι πολυ αργα δυστυχως...προσπαθησε να ανοιξεις τα ματια σου βρε αγγελικουλα...σε θερμοπαρακαλω...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    Ο ίδιος λέει ότι θα είναι χάλια στην Αγγλία διότι θα είναι μακριά από οικογένεια και φίλους και γενικά επειδή έζησε Ελλάδα όλα του τα χρόνια λέει θα είναι δύσκολα να προσαρμοστεί..
    ειναι μια πιθανοτητα το να μην του αρεσει, αλλα εχει καμια καλυτερη προταση τωρα, και δεν δοκιμαζει???
    πως υπολογιζει να θρεψει το παιδι του? με χαρτζηλικι απο τους γονεις?
    αν δεν θελησει να πατε, θα πρεπει να σου απαντησει σε αυτο το ερωτημα. δεν ειναι εξαρτημα το παιδι, εχει ευθυνη και αναγκες.
    ας δοκιμασει κι αν ειναι τοσο αβιωτη πια η κατασταση, ας ξαναγυρισει (εσυ, προτεινω να μην γυρισεις).

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By ΣΤΡΟΥΜΦΙΤΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 10-04-2012, 10:17
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  4. Τι κάνω?
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 27-06-2011, 23:25
  5. Τι να κανω?
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 16:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •